Προς το περιεχόμενο

Αύξηση της χρέωσης fixed απο NRG


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Αντώνης Τ. είπε

φοβάμαι πως θα σου χρεώσουν τις τελευταίες με ρήτρα

δε νομίζω , βασικά σκέψου να μην είχανε κάνει την αλχημεία με το fix και να έμπαινε απο την αρχή στο πρόγραμμα , ούτε θέματα για αλλαγή τιμής ούτε για τετράμηνα θα συζητούσαμε

Δηλαδή δεν είναι και τόσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 737
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

40 λεπτά πριν, Αντώνης Τ. είπε

Προς στιγμήν σκέφτηκα να τρολάρω αλλά πιθανό να μη καταλαβαίνω καλά τη διατύπωση.

Αν εννοείς για Save 40% καλύτερη τιμή θα εννοείς φαντάζομαι θα εννοείς 40%+fixed σωστά? Ειδάλλλως με τις χρεώσεις ρήτρας αν για κάποιο λόγο απενεργοποίησαν το fixed λόγω αποχώρησης ας πούμε, φοβάμαι πως θα σου χρεώσουν τις τελευταίες με ρήτρα (NRG είναι όλα τα περιμένω)

Ναι, αυτό εννοώ, αφού μέχρι 31/12 ισχύει ακόμη το fixed στο παρόν πρόγραμμα που έχω (το save 40% είχα, είμαι πλέον με το ένα πόδι στη ΔΕΗ). Το save 40% δεν το έχουν καταργήσει ακόμα - νομίζω.

Η ερώτηση μου ήταν αν δίνοντας άλλες τιμές στην NRG από αυτές που έδωσα στη ΔΕΗ δημιουργηθεί πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vsk είπε

Η ερώτηση μου ήταν αν δίνοντας άλλες τιμές στην NRG από αυτές που έδωσα στη ΔΕΗ δημιουργηθεί πρόβλημα.

δε χρειάζεται να το σπαμάρουμε , κανένα πρόβλημα , είτε θα πάρει τις τιμές που έδωσες είτε θα βγάλει έναντι είτε θα καθυστερήσει και θα εκδώσει κατευθείαν τελικό με τις τιμές που (ίσως) πάρει απο ΔΕΔΔΗΕ

άποψή μου είναι να δώσεις εσύ για να μη βγάλει έναντι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JDimi είπε

Ήρθε και σε εμένα η ειδοποίηση για κατάργηση του fixed, άρα πάμε για ΔΕΗ ONLINE. 

Απο ποτε πελατης και με τι τιμη το fixed?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Εγω εφυγα ηδη.:-)

Και μπηκες και ΔΕΗ ηδη ετσι? Απο καταστημα πιο αμεσα η διαδικασια και αν εχεις Κοτ συμφερει λογω της ελαχιστης εγγυησης για το Γ1 πρωτα..

Εγω αναμενω λογαριασμο μεσα στη βδομαδα...Τριτη μετρανε, Πεμπτη-Παρασκευη θα τους παρω τηλεφωνο να μου τον στειλουν στο email...Αν εχει ειδοποιηση, που το ελπιζω, πελατης τους απο 30/8 εφυγα την ιδια μερα....

Λες να κρατανε το fixed 6μηνο και να μην εχω ειδοποιηση διακοπης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Λες να κρατανε το fixed 6μηνο και να μην εχω ειδοποιηση διακοπης?

ναι , αν θέλουν να σε ξεφορτωθούν τότε θα σου στείλουν ειδοποίηση  πριν τον Ιανουάριο οτι απο Μάρτιο καταργείται

μη χαλιέσαι , καλή τιμή είχε το fixed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@korakiosΕννοεις αν ειναι ετσι κι ερθει ειδοποίηση τωρα να κατσω μεχρι το Μαρτιο?

 

Άσχετο, αλλά εχει εφαρμοστή έκπτωση και στα σταθερά προγράμματα 0,02? περιμένω δηλαδή στο λογαριασμό έκπτωση με αρχή από 1/9?

Επεξ/σία από ppmarkos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ppmarkos είπε

@korakiosΕννοεις αν ειναι ετσι κι ερθει ειδοποίηση τωρα να κατσω μεχρι το Μαρτιο?

αν έρθει απο τώρα ,θα έχεις περιορισμένο χρόνο να φύγεις αζημίως

το μόνο ρίσκο είναι να καταργηθούν της ΔΕΗ ,αλλιώς στο πρόγραμμα που είσαι τώρα  καλά είσαι , αυτό εννοούσα , μην καίγεσαι να φύγεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

αν έρθει απο τώρα ,θα έχεις περιορισμένο χρόνο να φύγεις αζημίως

το μόνο ρίσκο είναι να καταργηθούν της ΔΕΗ ,αλλιώς στο πρόγραμμα που είσαι τώρα  καλά είσαι , αυτό εννοούσα , μην καίγεσαι να φύγεις

Νομιζω οτι δεν ειναι μονο αυτο το ρισκο...Να κατσω μεχρι Μαρτιο οκ...Αλλα μετα ειναι ρισκο οτι μπορει να μην υπαρχει αναλογο προγραμμα και το βασικοτερο οτι θα πληρωσω ρητρα προωρης αποχωρησης...Να μου πεις NRG ειναι αυτη...μεχρι Μαρτιο μπορει να εχει αυξηση και την κιλοβατωρα στο συγκεκριμενο προγραμμα με αλλη ειδοποιηση περι αποχωρησης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ppmarkos είπε

Νομιζω οτι δεν ειναι μονο αυτο το ρισκο...Να κατσω μεχρι Μαρτιο οκ...Αλλα μετα ειναι ρισκο οτι μπορει να μην υπαρχει αναλογο προγραμμα και το βασικοτερο οτι θα πληρωσω ρητρα προωρης αποχωρησης...Να μου πεις NRG ειναι αυτη...μεχρι Μαρτιο μπορει να εχει αυξηση και την κιλοβατωρα στο συγκεκριμενο προγραμμα με αλλη ειδοποιηση περι αποχωρησης...

αν σου έρθει ειδοποίηση φεύγεις , βέβαια εξαρτάται , κάποιος πχ μπορεί να έχει τεράστια κατανάλωση και να τον συμφέρει να κάτσει μέχρι να καταργηθεί το fixed , πληρώνοντας ρήτρα αποχώρησης (αν έχει παρέλθει το διάστημα αποχώρησης αζημίως) , ρισκάροντας πάντα το αν θα υπάρχουν διαθέσιμα προγράμματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχουν το NRG Fixed , βλέπω ότι καταφθάνουν σιγά-σιγά οι ειδοποιήσεις για την κατάργησή του .. *Εδώ λοιπόν είναι το δίλημμα : (α') Φεύγεις πρόωρα & αζημίως (εντός 30 ημερ/από την Ειδοποίηση) για Online ?? , ή  (β') κάθεσαι μέχρι να κλείσει το 6μηνο του Fixed & μετά βλέπεις τι θα κάνεις ?? (με το σχετικό ρίσκο των διαθέσιμων προγραμμάτων  που θα υπάρχουν τότε) & πληρώνοντας μετά το 6μηνο την  ποινή πρόωρης αποχώρησης ??  .. 

*Εγώ πάντως πρότεινα στην ξαδέρφη μου (που έχει και το Κ.Ο.Τ. Β') να κάνει την (α') επιλογή , άμεσα .. Μου έδειξε τον λογαριασμό που βγήκε σήμερα (περίοδος 20/10 - 19/11 = 31 ημέρ.) ...   & την είπα να επιλέξει το OnLine ..

image.png.5b37c3da67d7f97047599e09c77445e3.png

image.png.de5b2f045be07698fd720320991a2ad2.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια ερωτηση. ειμαι στην διαδικασια μεταβασης απο nrg --> δεη home online, και ειχα ξεχασει ανοιχτη την παγια εντολη, οποτε ο τελευταιος λογαριασμος της nrg εξοφληθηκε αυτοματα. ενδεχεται τωρα να τα κανει μανταρα όλα αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...