Προς το περιεχόμενο

Αύξηση της χρέωσης fixed απο NRG


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, panosmgr είπε

Κραταω ακομα ανοιχτο το αιτημα μου στη ΡΑΕ μεχρι να μου ερθει ο τελικος λογαριασμος.

καλά κάνεις γιατί είναι συστημικό το πρόβλημα και θα σε χρεώσουν τα πάντα στον τελικό

μην παραλείψεις και την έκπτωση 0,02€/kw για καταναλώσεις απο 1/9

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 737
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, korakios είπε

καλά κάνεις γιατί είναι συστημικό το πρόβλημα και θα σε χρεώσουν τα πάντα στον τελικό

μην παραλείψεις και την έκπτωση 0,02€/kw για καταναλώσεις απο 1/9

Thanks για την υπενθυμιση του 0,02€...

Τι προτεινεις?

Με το που ερθει ο τελικος λογαριασμος κατευθειαν "αμφισβητηση λογαριασμου" (απο τα σχετικα εγγραφα) και στο καπακι update στο myrae και στον ΣτΚ με το "συστημικο λαθος", μπλα, μπλα, μπλα ή.... μονο "αμφισβητηση λογαριασμου" και βλεπουμε τι (κι ενας θεος ξερει ποτε) θα απαντησουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panosmgr είπε

μονο "αμφισβητηση λογαριασμου"

και περιμένεις 10 εργάσιμες , το λέω γιατί είμαι σίγουρος οτι θα σου απαντήσουν μιας και απο το chat μου είπανε να στείλω email και να επισυνάψω τα αντίστοιχα έγγραφα

επίσης γράψε

Στις 15/11/2021 στις 1:44 ΜΜ, korakios είπε

σε περίπτωση δε που ο λογαριασμός είναι πιστωτικός , παρακαλώ όπως και πιστώσετε το ποσό στο λογαριασμό τραπέζης ταδε με ΙΒΑΝ τάδε που αντιστοιχεί στο όνομα τάδε

για να μη χάνεις χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, korakios είπε

και περιμένεις 10 εργάσιμες , το λέω γιατί είμαι σίγουρος οτι θα σου απαντήσουν μιας και απο το chat μου είπανε να στείλω email και να επισυνάψω τα αντίστοιχα έγγραφα

επίσης γράψε

για να μη χάνεις χρόνο

Thanks και παλι korakie!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε και εμένα email, στις 3 μέρες 

 

Αναφορά σε κείμενο

 

Αγαπητέ κύριε ********** καλησπέρα σας,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως αναμένεται να εκδοθεί έκτακτος λογαριασμός που να αποτυπώνει τις τροποποιήσεις που σας έχουν ήδη ανακοινωθεί.

Ευχαριστούμε θερμά

Με εκτίμηση,

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος εχει φυγει απο NRG μετα την ειδοποιηση για την καταργηση του Fixed απο 01/01/2022 τον καλεσαν μηπως απο ενα κινητο τηλεφωνο?

Το ρωταω γιατι βρηκα μια κληση απο ενα κινητο τηλεφωνο και τωρα που το εψαξα εχει αναφερθει(στο whitepages) οτι ειναι απο NRG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/11/2021 στις 3:44 ΜΜ, korakios είπε

να σε ρωτήσω ,για άσχετο θέμα , επειδή θέλω να κάνω μια κοινοποίηση στη Γενική Διεύθυνση Προστασίας Καταναλωτή , ποιο email βάζω ?

[email protected]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στη φάση μεταφοράς από NRG στη ΔΕΗ (λόγω κατάργησης του fixed) και συγκεκριμένα έχει ολοκληρωθεί o έλεγχος των δικαιολογητικών κι έχει δοθεί η σχετική εντολή στον ΔΕΔΔΗΕ. Άρα αναμένω εντός των ημερών την ενεργοποίηση του HomeOnline. 

Σήμερα η NRG μου στέλνει μήνυμα να περάσω στο myNRG τις ενδείξεις του μετρητή, καθώς είναι η περίοδος που μου τις ζητάει (20-22 κάθε μήνα). Τους τις δίνω κανονικά ή θα δημιουργηθεί μπέρδεμα με τη ΔΕΗ που της έδωσα τις ενδείξεις στις 12/11, όταν είχα κάνει την αίτηση αλλαγής παρόχου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vsk είπε

Είμαι στη φάση μεταφοράς από NRG στη ΔΕΗ (λόγω κατάργησης του fixed) και συγκεκριμένα έχει ολοκληρωθεί o έλεγχος των δικαιολογητικών κι έχει δοθεί η σχετική εντολή στον ΔΕΔΔΗΕ. Άρα αναμένω εντός των ημερών την ενεργοποίηση του HomeOnline. 

Σήμερα η NRG μου στέλνει μήνυμα να περάσω στο myNRG τις ενδείξεις του μετρητή, καθώς είναι η περίοδος που μου τις ζητάει (20-22 κάθε μήνα). Τους τις δίνω κανονικά ή θα δημιουργηθεί μπέρδεμα με τη ΔΕΗ που της έδωσα τις ενδείξεις στις 12/11, όταν είχα κάνει την αίτηση αλλαγής παρόχου; 

Καλησπερα... Δεν θα δωσεις τις μετρησεις εσυ.. Θα της δωσει ο Δεδδηε..Εσυ μπορει να της εδωσες στην Δεη αλλα  η αλλαγη γινεται με αυτες που δωσει ο Δεδδηε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπερα... Δεν θα δωσεις τις μετρησεις εσυ.. Θα της δωσει ο Δεδδηε..Εσυ μπορει να της εδωσες στην Δεη αλλα  η αλλαγη γινεται με αυτες που δωσει ο Δεδδηε..

Άρα η NRG θα βγάλει λογαριασμό με τις ενδείξεις του ΔΕΔΔΗΕ που θα παρθούν κατά την εναλλαγή, σωστά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, vsk είπε

Άρα η NRG θα βγάλει λογαριασμό με τις ενδείξεις του ΔΕΔΔΗΕ που θα παρθούν κατά την εναλλαγή, σωστά; 

Πολυ σωστα..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vsk είπε

Άρα η NRG θα βγάλει λογαριασμό με τις ενδείξεις του ΔΕΔΔΗΕ που θα παρθούν κατά την εναλλαγή, σωστά; 

Εάν θέλεις να περάσεις στο myNRG τις ενδείξεις του μετρητή ,  ΓΡΆΨΕ τις ίδιες ακριβώς ενδείξεις , που είχες δώσει στην ΔΕΗ στις 12/11/'21 .. (*Θεωρητικά μπορείς να υποθέσεις ότι ,  από τις 12/11 έως 20/11 δεν κατανάλωσες ρεύμα , λόγω μη-χρήσης της Οικίας , και οι καταναλώσεις kwh έγιναν μετά τις 12/11 , θα χρεωθούν απ΄τη ΔΕΗ , με το νέο πρόγραμμα)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xodover1977 είπε

Εάν θέλεις να περάσεις στο myNRG τις ενδείξεις του μετρητή ,  ΓΡΆΨΕ τις ίδιες ακριβώς ενδείξεις , που είχες δώσει στην ΔΕΗ στις 12/11/'21 .. (*Θεωρητικά μπορείς να υποθέσεις ότι ,  από τις 12/11 έως 20/11 δεν κατανάλωσες ρεύμα , λόγω μη-χρήσης της Οικίας , και οι καταναλώσεις kwh έγιναν μετά τις 12/11 , θα χρεωθούν απ΄τη ΔΕΗ , με το νέο πρόγραμμα)..

Δεν με συμφέρει να τις χρεωθώ στη ΔΕΗ, γιατί χρεώνονται πιο φθηνά στην NRG με το πρόγραμμα που ισχύει ακόμη (το Save 40%).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, vsk είπε

Δεν με συμφέρει να τις χρεωθώ στη ΔΕΗ, γιατί χρεώνονται πιο φθηνά στην NRG με το πρόγραμμα που ισχύει ακόμη (το Save 40%).

Προς στιγμήν σκέφτηκα να τρολάρω αλλά πιθανό να μη καταλαβαίνω καλά τη διατύπωση.

Αν εννοείς για Save 40% καλύτερη τιμή θα εννοείς φαντάζομαι θα εννοείς 40%+fixed σωστά? Ειδάλλλως με τις χρεώσεις ρήτρας αν για κάποιο λόγο απενεργοποίησαν το fixed λόγω αποχώρησης ας πούμε, φοβάμαι πως θα σου χρεώσουν τις τελευταίες με ρήτρα (NRG είναι όλα τα περιμένω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, vsk είπε

Δεν με συμφέρει να τις χρεωθώ στη ΔΕΗ, γιατί χρεώνονται πιο φθηνά στην NRG με το πρόγραμμα που ισχύει ακόμη (το Save 40%).

O.K. ..  Όμως , δεν έχεις άλλην επιλογή ,  απ΄την στιγμή που έχεις δώσει την ένδειξη στη ΔΕΗ με 12/11 ... Δεν μπορείς να διαλέξεις εσύ την χρέωση των KWH (απ΄τις 12/11 & μετά) σε ποιόν Πάροχο θα γίνει ..  ή δηλώνεις τις ίδιες kwh στην NRG (απ΄τις 12/11) , είτε δεν δηλώνεις καθόλου & αγνοείς την NRG .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...