Προς το περιεχόμενο

Αύξηση της χρέωσης fixed απο NRG


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Πατάς το κόκκινο, προσθέτεις σχόλιο η και pdf και το αίτημα παραμένει ανοιχτό περιμένοντας νέα απάντηση. Το αίτημα κλείνει μόνο αν πατήσεις το πράσινο, η αν μεσολαβήσει η ραε με οριστική απόφαση

 

χμμμ, γιατί λέει ότι το αίτημα θα απορριφθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 737
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, AristidisZ είπε

χμμμ, γιατί λέει ότι το αίτημα θα απορριφθεί...

Έκανα edit. Τι απάντηση σου έδωσαν βασικά; Δέχτηκαν αυτά που ζητάς;

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Έκανα edit. Τι απάντηση σου έδωσαν βασικά; Δέχτηκαν αυτά που ζητάς;

εν μέρει, ναι μου είπαν ότι θα μου επιστρέψουν τις χρεώσεις αναπροσαρμογής 

απλά βγήκε ο τελικός λογαριασμός (με ρήτρα αναπροσαρμογής μέσα), έκανα αμφισβήτηση, και ζήτησα επανέκδοση (αυτά σε mail στην NRG) 

ήθελα και να ενημερώσω την καταγγελία στη ΡΑΕ σχετικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, AristidisZ είπε

εν μέρει, ναι μου είπαν ότι θα μου επιστρέψουν τις χρεώσεις αναπροσαρμογής 

Τι θα πει εν μέρει, δε μπορώ να βγάλω άκρη έτσι 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Τι θα πει εν μέρει, σε μπορώ να βγάλω άκρη έτσι 

είχα ζητήσει να μου αλλάξουν το fixed από 10€ σε 4€ και να μου γυρίσουν τις ρήτρες (που ήταν προ 4μηνου)

δεν απάντησαν στο κομμάτι για την αλλαγή της χρέωσης του fixed (ή μάλλον το απέρριψαν, μέσω του ΣΤΚ), αλλά μου είπαν ότι θα μου επιστρέψουν τις ρήτρες, το οποίο more or less με ικανοποιεί, οπότε αν το κάνουν θα το κλείσω το θέμα να τελειώνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

είχα ζητήσει να μου αλλάξουν το fixed από 10€ σε 4€ και να μου γυρίσουν τις ρήτρες (που ήταν προ 4μηνου)

δεν απάντησαν στο κομμάτι για την αλλαγή της χρέωσης του fixed (ή μάλλον το απέρριψαν, μέσω του ΣΤΚ), αλλά μου είπαν ότι θα μου επιστρέψουν τις ρήτρες, το οποίο more or less με ικανοποιεί, οπότε αν το κάνουν θα το κλείσω το θέμα να τελειώνει

Αν πατήσεις πράσινο κλείνει οριστικά αυτό το αίτημα, δε μπορείς να αφήσεις επιπλεον  σχόλιο. Για το θέμα με τη ρήτρα αν δε το διορθώσουμε, μπορείς να κάνεις νέο αιτημα ως συνέχεια του παλιού (θα αναφέρεις τον αύξοντα αριθμό).

Αν πατήσεις κόκκινο, μπορείς να αφήσεις επιπλεον σχόλιο (ότι περιμένεις διόρθωση) αλλά μπορεί να το εκλάβουν ως άρνηση.

Πάτα πράσινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Αν πατήσεις πράσινο κλείνει οριστικά αυτό το αίτημα, δε μπορείς να αφήσεις επιπλεον  σχόλιο. Για το θέμα με τη ρήτρα αν δε το διορθώσουμε, μπορείς να κάνεις νέο αιτημα ως συνέχεια του παλιού (θα αναφέρεις τον αύξοντα αριθμό).

Αν πατήσεις κόκκινο, μπορείς να αφήσεις επιπλεον σχόλιο (ότι περιμένεις διόρθωση) αλλά μπορεί να το εκλάβουν ως άρνηση.

Πάτα πράσινο.

Προς το παρόν λέω να περιμένω λίγες μέρες μέχρι να δω αν θα μου βάλουν τον τελικό σωστό λογαριασμό

αν τον βγάλουν το κλείνω, αν όχι πω για νέο αίτημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Προς το παρόν λέω να περιμένω λίγες μέρες μέχρι να δω αν θα μου βάλουν τον τελικό σωστό λογαριασμό

αν τον βγάλουν το κλείνω, αν όχι πω για νέο αίτημα 

εμένα μου απαντήσανε σήμερα οτι θα πιστώσουν το ποσό της ρήτρας αποχώρησης και θα μου στείλουν διορθωμένο το λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

εμένα μου απαντήσανε σήμερα οτι θα πιστώσουν το ποσό της ρήτρας αποχώρησης και θα μου στείλουν διορθωμένο το λογαριασμό

Μετά από πόσες μέρες αφότου έστειλες την αμφισβήτηση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Αντώνης Τ. είπε

apo MyRae αναμένω ακόμη νεότερα από 24 Σεπτεμβρίου.

Καλημερα... Μαλλον θα περιμενεις πολυ.. Και ισως να μην ερθει καθολου.. Δεν ξερουν να  σου απαντησουν.. Υπαρχουν χιλιαδες καταγγελειες.. Οι παροχοι εχουν στα ψιλα γραμματα  κατι που  μπορει να αλλαξουν αυτα που εχουν αναφερει πριν για τις αυξησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Αντώνης Τ. είπε

apo MyRae αναμένω ακόμη νεότερα από 24 Σεπτεμβρίου.

δεν παίρνεις κανα τηλέφωνο να δεις τι παίζει ? Βασικά πολύ το άφησες κιόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/11/2021 στις 9:56 ΜΜ, aesthe_ είπε

Μετά από πολλά mails πέρα δώθε (κυρίως πέρα) και καταγγελίες σε ΣτΚ, ΡΑΕ και Γενική Διεύθυνση Προστασίας Καταναλωτή

να σε ρωτήσω ,για άσχετο θέμα , επειδή θέλω να κάνω μια κοινοποίηση στη Γενική Διεύθυνση Προστασίας Καταναλωτή , ποιο email βάζω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2021 στις 3:34 ΜΜ, korakios είπε

εμένα μου απαντήσανε σήμερα οτι θα πιστώσουν το ποσό της ρήτρας αποχώρησης και θα μου στείλουν διορθωμένο το λογαριασμό

Κι εγω εχω την ιδια απαντηση με επιστολη που ελαβα ταχυδρομικως. Αναφερει συγκεκριμενο ποσό ΟΤΣ (ναι ειναι αυτο που ζητησα) και αναγραφεται επισης οτι μπορω να φυγω αζημιως. 

Εννοειται πως εχω ΗΔΗ φυγει.

Χθες ενεγοποιηθηκε και το myhomeonline μου. 

Τωρα... περιμενω απο την nrg να τηρησει τα (γραπτως) υποσχομενα (αν και μου φενεται 10000% απιθανο να λαβω τελικο λογαριασμο στο οποιο θα πιστωνουν την ΟΤΣ των 4ων πρωτων μηνων και να μην εχει επισης ρητρα αποχωρησης). Ελπιζω στο θαυμα ομως...

Κραταω ακομα ανοιχτο το αιτημα μου στη ΡΑΕ μεχρι να μου ερθει ο τελικος λογαριασμος.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...