Προς το περιεχόμενο

Αύξηση της χρέωσης fixed απο NRG


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Κατσε γιατι ερχεται και Βlack Friday οποτε μπορει να δουμε τιποτα καλο.:P

και όμως black Friday είχα κλείσει παλιά στη ζενίθ με 3 μήνες δωρεάν κατανάλωση και 3 πάγια δώρο

(αγνές εποχές με επιστροφή απο ΟΤΣ κάποιους μήνες 😁)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 737
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, chmichael είπε

Το εχω κανει ηδη αλλα για να το λες μαλλον μου ξεφευγει κατι ... θα το ξανακανω!

Τελικα ειχες δικιο! Με νυχτερινο που εχω + παγια κλπ βγαινει -346 € το NRG fixed το χρονο!

Επισης το ΔΕΗ online ειναι μεχρι τις 31/12/2021

Επεξ/σία από chmichael
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, korakios είπε

και όμως black Friday είχα κλείσει παλιά στη ζενίθ με 3 μήνες δωρεάν κατανάλωση και 3 πάγια δώρο

(αγνές εποχές με επιστροφή απο ΟΤΣ κάποιους μήνες 😁)

Ναι θυμαμαι κατι εβγαζαν αλλα δεν τα κοιτουσα και πολυ τοτε.Αν θυμαμαι καλα η Ηρων διπλασιαζε το δωρο εγγραφης σαν νεος πελατης απο 50 ευρω στα 100 ευρω.

Τωρα θα δινουν δωρο καμια ΒΕΛΕΝΤΖΑ για τον χειμωνα και καμια ΒΕΝΤΑΛΙΑ για το καλοκαιρι.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά από εδώ κ πέρα πρέπει να δούμε λογαριασμούς σε όσους έχουν fixed αν έχουν ειδοποίηση για κατάργηση. Είτε αυτό είναι με 4€ η με 9,90€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Εμένα είναι ο πέμπτος λογαριασμός που μου έρχεται με χρέωση fixed στα 4 ευρώ και ο ένατος συνολικά στην nrg

 

δεν έχει αλλάξει ακόμα η χρέωση ούτε έχει έρθει ειδοποίηση για αλλαγή χρέωσης η διακοπή υπηρεσίας, 

 

έναντι είναι χωρίς καταχώρηση μέτρησης

 

Χρέωση Ημερήσιας Ενέργειας: 293kWhX0,06265€/kWh 18,36€ Πάγια Χρέωση 2,50€ Συνδρομή nrg Fixed 4,00€ Πράσινο Πιστοποιητικό: 0,00€x30/30 0,00€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, JDimi είπε

Καλησπέρα,

Εμένα είναι ο πέμπτος λογαριασμός που μου έρχεται με χρέωση fixed στα 4 ευρώ και ο ένατος συνολικά στην nrg

 

δεν έχει αλλάξει ακόμα η χρέωση ούτε έχει έρθει ειδοποίηση για αλλαγή χρέωσης η διακοπή υπηρεσίας, 

 

έναντι είναι χωρίς καταχώρηση μέτρησης

 

Χρέωση Ημερήσιας Ενέργειας: 293kWhX0,06265€/kWh 18,36€ Πάγια Χρέωση 2,50€ Συνδρομή nrg Fixed 4,00€ Πράσινο Πιστοποιητικό: 0,00€x30/30 0,00€

Ημερομηνία έκδοσης λογαριασμού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chmichael είπε

Τελικα ειχες δικιο! Με νυχτερινο που εχω + παγια κλπ βγαινει -346 € το NRG fixed το χρονο!

Επισης το ΔΕΗ online ειναι μεχρι τις 31/12/2021

Καταρχήν να  δώσουμε πολλά εύσημα & respect στον korakios για τον Πίνακα excel , είναι φοβερός & πολύ κατατοπιστικός!!  Απλά μία υποσημείωση το Πρόγραμμα της NRG στο excel, που είναι σε ισχύ "NRG Fixed 4U" δεν έχει σχέση με αυτό που είχαμε κάνει ορισμένοι (όπως εγώ) απ΄ τον Αύγουστο '21, δηλ. το "Smart NRG-46% {0,0619€} + Σταθ.Πάγιο 2,90€ + NRG Fixed  9,90€*" , το οποίο δεν υπάρχει πλέον από τις 11/09/2021.. *Το νέο Πρόγραμμα "NRG Fixed 4U" , έχει κλιμακωτές χρεώσεις FIXED , αναλόγως με την Κατανάλωση KWh.. ** το δίλημμα είναι : εάν καταργηθεί , ή αυξηθεί , η Χρέωση FIXED , ποιές επιλογές θα έχουμε διαθέσιμες  μετά τις 31/12 ?? Εγώ πάντως σκέφτομαι , την Πρόωρη αποχώρηση (με την σχετική χασούρα) -> & μετάβαση στο MyHomeOnline (όσο είναι διαθέσιμο) .. Έτσι κι αλλιώς , δεν έχουν διαφορά (σε ετήσια βάση) στην συνολική αξία δαπάνης : Η Ουσία είναι να γλιτώνουμε & να μην Χρεωνόμαστε Ρήτρες Αναπροσαρμογής ΟΤΣ..

image.png.989930e0b8f5d50f0c4f355f23da033b.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Λογικα σε αυτον τον λογαριασμο που θα σου ερθει τωρα θα εχεις κι εσυ την ειδοποιηση.

εξαρτάται και πότε μπήκε στην NRG και πότε ενεργοποίησε το fix :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, korakios είπε

εξαρτάται και πότε μπήκε στην NRG και πότε ενεργοποίησε το fix :)

Κοιτα ειναι ο πεμπτος λογαριασμος που του ερχεται με fixed και συνολικα ο ενατος απο τοτε που πηγε στην NRG οποτε λογικα θα του ερθει ραβασακι στον επομενο οτι απο 01/01/2022 αλλαζουν ολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, korakios είπε

εχμμμ καλό μήνα δε σου είπε κανένας μέχρι σήμερα ?😁

Όχι έχω μείνει στον Οκτώβρη. 😂😂😂😂

 

Τεσπα από 8/10 δεν υπήρχε σε κανέναν ενημέρωση για κατάργηση του fixed. Ότι γίνεται με τις ειδοποιήσεις ξεκίνησε από 25/10 κ μετά για αυτό καθυστερούν και τις εκδόσεις λογαριασμών. 
 

Περιμενω κι εγώ αυτές τις 15 μερες να εκδοθεί ο δικός μου και την έκανα πάλι για ΔΕΗ. 
 

Η μπορεί και όχι αν κρατάνε το 6μηνο. Αλλά καλύτερα να μην το κρατήσουν να προλάβω το online. 

Επεξ/σία από ppmarkos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Όχι έχω μείνει στον Οκτώβρη. 😂😂😂😂

 

Τεσπα από 8/10 δεν υπήρχε σε κανέναν ενημέρωση για κατάργηση του fixed. Ότι γίνεται με τις ειδοποιήσεις ξεκίνησε από 25/10 κ μετά για αυτό καθυστερούν και τις εκδόσεις λογαριασμών. 
 

Περιμενω κι εγώ αυτές τις 15 μερες να εκδοθεί ο δικός μου και την έκανα πάλι για ΔΕΗ. 
 

Η μπορεί και όχι αν κρατάνε το 6μηνο. Αλλά καλύτερα να μην το κρατήσουν να προλάβω το online. 

*Η Έκδοση των Λογαριασμών στην N.R.G. γίνεται κάθε μήνα , στις 5-7 του Μηνός (εκτός ελαχίστων περιπτώσεων).. Στο Σύστημα "αναρτώνται" μετά από 4-6 εργάσιμες .. *Εάν θέλετε να δείτε πιο γρήγορα τον Λογαριασμό σας , καλέστε (μετά τις 8 του Μηνός)  στο Τηλ. NRG: 210-9606091 (επιλογή -2-) & ζητήστε να το στείλουν Άμεσα στο mail.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...