Προς το περιεχόμενο

Αύξηση της χρέωσης fixed απο NRG


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω εστειλα στο τσατ και θα με καλεσουν για ενημερωση ... ειμαι περιεργος να δω τι θα προτείνουν μετα τις 1/1.
Τουλαχιστον πριν φυγω να ξερω τι δινουν αντι του φιξ.
Παντως σκεφτομαι να εκμεταλλευτω και το δεκεμβριο στη nrg.

Επεξ/σία από chmichael
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 737
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, chmichael είπε

Τουλαχιστον πριν φυγω να ξερω τι δινουν αντι του φιξ.

θα σου πω εγώ για να μην περιμένεις με αγωνία 😁

https://www.nrg.gr/el/nrgfixed4U

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AristidisZ είπε

όχι, δε χρειάζεται

Εγω ενα email θα το στειλω για να εχω και μια απαντηση αλλα κι ενα chat για την επιβεβαιωση.

Δεν χρειαζεται βεβαια μιας και ειναι ξεκαθαρο αλλα το κανω για να ειναι ακομη πιο ξεκαθαρο.

58 λεπτά πριν, korakios είπε

θα σου πω εγώ για να μην περιμένεις με αγωνία 😁

https://www.nrg.gr/el/nrgfixed4U

Ε ναι λογικο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

θα σου πω εγώ για να μην περιμένεις με αγωνία 😁

https://www.nrg.gr/el/nrgfixed4U

Και εγω εκει το κοβω αν δε βρεθει κατι καλυτερο μεχρι το δεκεμβριο θα παω εκει γιατι μονο αυξησεις θα βλεπω απο δω και περα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chmichael είπε

Και εγω εκει το κοβω αν δε βρεθει κατι καλυτερο μεχρι το δεκεμβριο θα παω εκει γιατι μονο αυξησεις θα βλεπω απο δω και περα.

προτείνω να πας στο online/enter/enter+ ,όσο υπάρχουν ακόμα αφού σου ήρθε ειδοποίηση για αποχώρηση αζημίως

κατέβασε το excel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chmichael είπε

Εγω εστειλα στο τσατ και θα με καλεσουν για ενημερωση ... ειμαι περιεργος να δω τι θα προτείνουν μετα τις 1/1.
Τουλαχιστον πριν φυγω να ξερω τι δινουν αντι του φιξ.
Παντως σκεφτομαι να εκμεταλλευτω και το δεκεμβριο στη nrg.

Εγώ μίλησα 2 φορές είδη δεν έχουν να με προτείνουν κάτι. Με είπαν ότι θα έχω ρήτρα αποχωρήσεις κανονικά. Τους ανέφερα ότι σύμφωνα με τον κώδικα μπλα μπλα μπλα δεν υποκειτε ρήτρα και μου είπαν εφόσον δεν αλλάζει κάποια τιμολογιακή πολιτική στην τιμή θα πρέπει να πληρώσω κανονικά την αποχώρηση... Βέβαια τους ξανά ανέφερα ότι αλλαζει μπαίνοντας ρήτρα αναπροσαρμογης. Αλλά συνέχιζε να επιμένει ότι δεν αλλάζουν τιμή κιλοβατορα ούτε πάγιο οπότε δεν αλλάζει η τιμολογιακή... 

 

Επίσης είπαν θα με πάρει κάποιος άλλος αρμόδιος από Δευτέρα να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε, λογικά θα με πούνε για το πρόγραμμα που αναφέρθηκε πιο πάνω. Αλλά δεν με ενδιαφέρει. Θα τους πω ότι πρόθυμος να δίνω 10ε τον μήνα φιξ αν το δεχτούν καλός. Αλλιώς αντέ γειά. 

Επεξ/σία από lazarnik
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Εγώ μίλησα 2 φορές είδη δεν έχουν να με προτείνουν κάτι. Με είπαν ότι θα έχω ρήτρα αποχωρήσεις κανονικά.

ποτέ απο τηλ , τα είπαμε αυτά

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

5 λεπτά πριν, xodover1977 είπε

Καλησπέρα παιδιά & συγχαρητήρια για τις πληροφορίες και τις απόψεις που γράφετε.. Επειδή βαδίζουμε στο "άγνωστο" κάνω την εξής ερώτηση :  Από τις 02/09/2021 έχω το Smart NRG-46% {με τιμή Kwh 0,0619€} , σταθερό πάγιο 2,90€ , & NRG Fixed=9,90€ // ανά μήνα.. Παράλληλα , Είμαι & δικαιούχος ΚΟΤ Α' .. * Μήπως να αποχωρήσω πρόωρα για να πάω στο "MyHomeOnline", λόγω της άμεσης κατάργησης Τιμής NRG Fixed ??  Προτιμώ να επιβαρυνθώ με την Πρόωρη Αποχώρηση απ΄την NRG , παρά να πληρώνω Χρεώσεις Ρήτρας Αναπροσαρμογής , και να "κλείσει"-"χαθεί"  το  Πρόγραμμα  "MyHomeOnline".. Δεν έχω λάβει ακόμη κάποια ειδοποίηση (σχετικά με το fixed)  στους 2 Λογαριασμούς NRG .. (?)

image.png.97f0052d939760e47a3760249dfddc8a.png

Επεξ/σία από xodover1977
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xodover1977 είπε

 

image.png.97f0052d939760e47a3760249dfddc8a.png

Είμαι κι εγώ στο ίδιο δίλλημα με εσένα. Κι εγώ από 30/8/2021 είμαι στην Nrg με 9,90 το fixed και δεν έχω ειδοποιηθεί ούτε εγώ. Ο τελευταίος λογαριασμός μου εκδόθηκε στις 25/10. 
Προσωπικά βλέπω ότι έχω 2 επιλογές. 
1. Να περιμένω να εκδοθεί ο επόμενος λογαριασμός σε 20 μέρες δηλαδή, μπας κι έχω ειδοποίηση κι αποφύγω για λίγες μέρες την ρήτρα αποχώρησης από το να έφευγα αμέσως. 
Βεβαια εδώ παίρνω ρίσκο μήπως και δεν προλάβω το πρόγραμμα της ΔΕΗ. 
2. Να φύγω άμεσα με αίτηση στη ΔΕΗ και να «αποδεκτω» τη ρήτρα αποχώρησης. Για τι ποσό μιλάμε ότι ειναι η ρήτρα σε συμβόλαιο 2 χρόνων που είμαι στον 3ο μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ppmarkos είπε

Είμαι κι εγώ στο ίδιο δίλλημα με εσένα. Κι εγώ από 30/8/2021 είμαι στην Nrg με 9,90 το fixed και δεν έχω ειδοποιηθεί ούτε εγώ. Ο τελευταίος λογαριασμός μου εκδόθηκε στις 25/10. 
Προσωπικά βλέπω ότι έχω 2 επιλογές. 
1. Να περιμένω να εκδοθεί ο επόμενος λογαριασμός σε 20 μέρες δηλαδή, μπας κι έχω ειδοποίηση κι αποφύγω για λίγες μέρες την ρήτρα αποχώρησης από το να έφευγα αμέσως. 
Βεβαια εδώ παίρνω ρίσκο μήπως και δεν προλάβω το πρόγραμμα της ΔΕΗ. 
2. Να φύγω άμεσα με αίτηση στη ΔΕΗ και να «αποδεκτω» τη ρήτρα αποχώρησης. Για τι ποσό μιλάμε ότι ειναι η ρήτρα σε συμβόλαιο 2 χρόνων που είμαι στον 3ο μήνα;

*Αυτό που ισχύει ΤΕΛΟΣ ΠΡΟΩΡΗΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗΣ: 4,50€ ανά 30 ημερολογιακές ημέρες (έστω περίπου , απομένουν 22 μήνες * 4,50 = 99,0€) . * Εάν αφαιρέσεις την Δωροκάρτα NRG (25€ Shell) που πήρες ,, καθώς και τα 30€ που θα πάρεις  Δώρο  (MyHomeOnline) ,, η απώλεια θα είναι 45,0€ .. Εάν καταργηθεί το NRG FIXED , η Χρέωση Ρήτρας , θα είναι μεγαλύτερη απ΄τα 45,0 € .. 

 image.png.afa10189d3832720fc438d2b792166b8.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ppmarkos είπε

Προσωπικά βλέπω ότι έχω 2 επιλογές. 

3. να κάτσεις όπως είσαι μέχρι τέλη Μαρτίου που τελειώνει το 6μηνο

(edit δε λέω να το κάνεις , αλλά είναι και αυτό επιλογή)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και η ερωτηση 1000€ ειναι η εξης:
Πες οτι καθεσαι NRG fixed με 0,09€ μετα την 1/1.
Ξερεις αν θα ξυπνησουν ενα πρωι και το πανε στα 0,15€; Λεω εγω ....

Απο οτι βλεπω το κερδος με το ΔΕΗ online vs NRG Fixed ειναι το νυχτερινο. (0,09 NRG vs 0,07 ΔΕΗ)
Επισης τα χριστουγεννα ειναι κοντα μπορει να βγουνε νεες προσφορες ...

Απλα σκεψεις ...

Επεξ/σία από chmichael
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, chmichael είπε

Επισης τα χριστουγεννα ειναι κοντα μπορει να βγουνε νεες προσφορες ...
 

Κατσε γιατι ερχεται και Βlack Friday οποτε μπορει να δουμε τιποτα καλο.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, chmichael είπε

Και η ερωτηση 1000€ ειναι η εξης:
Πες οτι καθεσαι NRG fixed με 0,09€ μετα την 1/1.
Ξερεις αν θα ξυπνησουν ενα πρωι και το πανε στα 0,15€; Λεω εγω ....

Απο οτι βλεπω το κερδος με το ΔΕΗ online vs NRG Fixed ειναι το νυχτερινο. (0,09 NRG vs 0,07 ΔΕΗ)

101% δεν κατέβασες το excel και δεν έχεις καταλάβει τα πάγια του νέου NRG fixed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

101% δεν κατέβασες το excel και δεν έχεις καταλάβει τα πάγια του νέου NRG fixed

Το εχω κανει ηδη αλλα για να το λες μαλλον μου ξεφευγει κατι ... θα το ξανακανω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...