Προς το περιεχόμενο

Αύξηση της χρέωσης fixed απο NRG


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι , δεν κάνω , έχω κάνει καταγγελία μέσω ΣτΚ και έφυγα αζημίως (έτσι είπανε τουλάχιστον!)

είμαι στη Volterra κανα μήνα τώρα

δε κατάλαβες τι εννοώ :)

και εγώ έχω αντίστοιχη επιστολή (δική τους), αυτό που λέω είναι ότι αποκλείεται να έχουν αρχείο ότι ο Κοράκιος, ο ΑριστείδηςΖ και όποιος άλλος έχουν "αποκτήσει" το δικαίωμα της ατελούς αποχώρησης 

99.999999999999% θα βγει λογαριασμός με ρήτρα, και απλά θα πρέπει μετά να τον αμφισβητήσουμε

Επεξ/σία από AristidisZ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 737
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, AristidisZ είπε

99.999999999999% θα βγει λογαριασμός με ρήτρα, και απλά θα πρέπει μετά να τον αμφισβητήσουμε

ααααααααααα, ακόμα καλύτερα θα ζητήσω απο ΡΑΕ ποινική ρήτρα για

Αναφορά σε κείμενο

μη τήρησης του επιπέδου ποιότητας υπηρεσιών κατά τα προβλεπόμενη στην οικεία Σύμβαση Προμήθειας

😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

ααααααααααα, ακόμα καλύτερα θα ζητήσω απο ΡΑΕ ποινική ρήτρα για

😁

τώρα που λέμε ΡΑΕ, η αναφορά μέσω του myrae είναι για γέλια πραγματικά...

1 μήνα τώρα και δεν μου έχουν απαντήσει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

τώρα που λέμε ΡΑΕ, η αναφορά μέσω του myrae είναι για γέλια πραγματικά...

1 μήνα τώρα και δεν μου έχουν απαντήσει

ενώ ο ΣτΚ απαντά άμεσα 😂

πάρτους τηλ ή στείλε στο rae info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ppmarkos είπε

Το fixed μπορούν να το καταργήσουν και πριν το 6μηνο; Εγώ είμαι από τις 30/8 στην NRG 

 

1 ώρα πριν, korakios είπε

όχι

Υποψιάζομαι ότι όσοι κλείνουν εξάμηνο σε nrg fixed τους πετάνε έξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως είναι επιτακτικό στο να πάρουμε μια απόφαση αν πρόκειται να αφήσουμε ή όχι την nrg.

Το κόστος της ρήτρας πρόωρης αποχώρησης είναι μικρό σε σχέση με τον εγκλωβισμό ενός καταναλωτή αν σταματήσει η ΔΕΗ τά συμφέρουσα προγράμματα.

Και ναι , πιστεύω ότι η nrg θα απαιτεί ρήτρα αποχώρησης ακόμη και μετά την λήψη ειδοποίησης περί κατάργησης του fixed. Και γιατί αυτό ;

Γιατί η nrg θεωρεί το fixed ως ξεχωριστή και ανεξάρτητη υπηρεσία από την σύμβαση που έχουμε υπογράψει.

Επεξ/σία από geopro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, geopro είπε

Πάντως είναι επιτακτικό στο να πάρουμε μια απόφαση αν πρόκειται να αφήσουμε ή όχι την nrg.

Το κόστος της ρήτρας πρόωρης αποχώρησης είναι μικρό σε σχέση με τον εγκλωβισμό ενός καταναλωτή αν σταματήσει η ΔΕΗ τά συμφέρουσα προγράμματα.

Και ναι , πιστεύω ότι η nrg θα απαιτεί ρήτρα αποχώρησης ακόμη και μετά την λήψη ειδοποίησης περί κατάργησης του fixed. Και γιατί αυτό ;

Γιατί η nrg θεωρεί το fixed ως ξεχωριστή και ανεξάρτητη υπηρεσία από την σύμβαση που έχουμε υπογράψει.

Και γιατι σου δινει το δικαιωμα να φυγεις αζημιως οπως το γραφει στην ενημερωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Και γιατι σου δινει το δικαιωμα να φυγεις αζημιως οπως το γραφει στην ενημερωση?

τζάμπα ασχολείσαι  😁

10 λεπτά πριν, chmichael είπε

Δηλαδη το ποιο φτηνο *fixed* τωρα ειναι της ΔΕΗ με 0,096/khw η εχει και αυτο ΟΤΣ;

τελευταίες σελίδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Και γιατι σου δινει το δικαιωμα να φυγεις αζημιως οπως το γραφει στην ενημερωση?

Ζητώ συγγνώμη για την άγνοια μου , έχω χαθεί στο κυκεώνα.

Μπορείτε να μου κάνετε σαφές το αν κάποιος μπορεί να αποχωρήσει αζημιως από την nrg μετά την λήψη ειδοποίησης περί κατάργησης του fixed ? , please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, geopro είπε

Ζητώ συγγνώμη για την άγνοια μου , έχω χαθεί στο κυκεώνα.

Μπορείτε να μου κάνετε σαφές το αν κάποιος μπορεί να αποχωρήσει αζημιως από την nrg μετά την λήψη ειδοποίησης περί κατάργησης του fixed ? , please

τι να σου πούμε ? διάβασε τι λέει η ειδοποίηση (αν σου ήρθε σε λογαριασμό)

https://www.insomnia.gr/forums/topic/774357-αύξηση-της-χρέωσης-fixed-απο-nrg/?do=findComment&comment=58895568

και εδώ τι σημαίνει

https://www.insomnia.gr/forums/topic/774357-αύξηση-της-χρέωσης-fixed-απο-nrg/?do=findComment&comment=58895842

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

τι να σου πούμε ? διάβασε τι λέει η ειδοποίηση (αν σου ήρθε σε λογαριασμό)

https://www.insomnia.gr/forums/topic/774357-αύξηση-της-χρέωσης-fixed-απο-nrg/?do=findComment&comment=58895568

και εδώ τι σημαίνει

https://www.insomnia.gr/forums/topic/774357-αύξηση-της-χρέωσης-fixed-απο-nrg/?do=findComment&comment=58895842

 

Όχι δεν μου ήρθε ειδοποίηση , ακόμη.

Όσον αφορά τυχόν απαίτηση ρήτρας πρόωρης αποχώρησης εκ μέρους της nrg η άποψη μου είναι ότι σίγουρα θα απαιτηθεί. Ανέκαθεν η nrg θεωρούσε (καταχρηστικά) ότι η μεταβολή ή και κατάργηση σταθερής  fixed δεν τροποποιεί την σύμβαση.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει σωτηρία , to @HERTHAN συμβούλεψα , εγώ την έφαγα , φύγανε κάποια εγκεφαλικά κύτταρα

6 λεπτά πριν, geopro είπε

η άποψη μου είναι

σεβαστή αλλά λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...