Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 10/9/2021 στις 3:27 ΜΜ, velissarios1 είπε

1. Σωστά γράφεις σταύλος

2.Μπορείς να γράψεις και αυτό που είπες

3. Όπως σωστά ειπώθηκε δεν γίνεται να μπει άτομο και να απογράφει με στοιχεία άλλου  ενώ είναι μη ορισμένο στην θέση του τομεάρχη...άρα όχι δεν μπορείς να γράψεις κτίρια.

Η αγορά κάρτας Σιμ είναι απαραίτητη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα, θελω να κανω 2 ερωτησεις, εως τωρα με εχετε βοηθησει αρκετα και σας ευχαριστω. Επισης προκαταβολικα συγνωμη εαν εχει απαντηθει:
1)Εχετε ιδεα τι παιζει με τα ενσυμα? Αν θα παρουμε, για ποιες μερες και τετοια?

2) Παιρνω επιδομα αναπηριας, ξερετε αν θα κοπει? και αν ναι για ποιες μερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Peugeot208 είπε

Ποιος θα απογραψει Αχαρνών, Άγιο Παντελεήμονα και τα συναφή;

Θα έχει και οπλοπολυβόλο μαζί;

Μία χαρά θα τις απογραψει. Πρωινές ώρες όχι βράδυ και απόγευμα. Αν κάποιος δεν θέλει απλά δεν ανοίγει την πόρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fotis_11 είπε

2) Παιρνω επιδομα αναπηριας, ξερετε αν θα κοπει? και αν ναι για ποιες μερες?

Αυτο ρωτησε το ειτε στον ΟΑΕΔ, ειτε σε οποια υπηρεσια ειναι υπευθυνη για το επιδομα. Γνωριζω οτι αν παιρνεις επιδομα και πιασεις δουλεια, κοβεται γενικα. Μετα ισως πρεπει να ξανα κανεις τις διαδικασιες για να το ξανα παρεις, και αν θα το δικαιουσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, TheConstant said:

Η αγορά κάρτας Σιμ είναι απαραίτητη;

Όχι απλά βάζεις τη κάρτα sim του τηλεφώνου στο tablet ή αν έχεις δεδομένα κάνεις το κινητό σου Hotspot για να συνδεθεί το tablet. Υπάρχει και η επιλογή να χρησιμοποιείς την εφαρμογή κατευθείαν από το κινητό αν έχεις συσκευή με Android 9 και πανω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, TheConstant είπε

Η αγορά κάρτας Σιμ είναι απαραίτητη;

Αν κάνεις το κινητό σου  hot spot δεν φαίνεται να υπάρχει κανένα πρόβλημα στο θέμα internet και ενίσχυση του σήματος gps. (Για αυτό άλλωστε χρειάζεσαι το ιντερνετ και για την σύνδεση αρχικά με τους κωδικούς σου)

Επεξ/σία από velissarios1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, TheConstant είπε

Η αγορά κάρτας Σιμ είναι απαραίτητη;

Όχι, μπορείς να κανεις hot spot το κινητό σου. Τα δεδομένα που καταναλώνει είναι ελάχιστα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, fotis_11 είπε

Καλησπερα, θελω να κανω 2 ερωτησεις, εως τωρα με εχετε βοηθησει αρκετα και σας ευχαριστω. Επισης προκαταβολικα συγνωμη εαν εχει απαντηθει:
1)Εχετε ιδεα τι παιζει με τα ενσυμα? Αν θα παρουμε, για ποιες μερες και τετοια?

2) Παιρνω επιδομα αναπηριας, ξερετε αν θα κοπει? και αν ναι για ποιες μερες?

Εμφάνισα πολλές σελίδες πριν μια κατάσταση πληρωμης που παρουσίαζε κρατήσεις για ασφάλιση υγείας και κρατήσεις για σύνταξη.

Επειδή δεν κόβεται το επίδομα ανεργίας θα έλεγα οτι δεν επηρεάζεται το επίδομα αναπηρίας αλλά όχι με βεβαιότητα καθώς το κομμάτι κρατήσεις,ασφάλεια, συνταξιοδοτικά, ένσημα κλπ είναι τόσο πολύπλοκο που ακόμα και εργατολόγος θα αντιμετώπιζε δυσκολία στο να σας απαντήσει με σαφήνεια.

Επεξ/σία από velissarios1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ λοιπόν την εμπειρία μου. Μου έδωσαν έναν τεράστιο τομέα. Με σύνολο περίπου τα 50 τετράγωνα. Και κάποια από από αυτά επίσης μεγάλα σε έκταση που έχουν κάπου στα 10 με 15 κτίρια. Και κάποια από αυτά μέχρι 2 ορόφους. Δίνουν περιθώριο μέχρι 30 του μήνα. Εγώ εν τω μεταξύ πρέπει να λείψω κάπου 5 μέρες σε υποχρέωση που ήδη υπήρχε πριν καν αναλάβω τομεάρχης. Λένε για παράταση ξέρετε τίποτα;;;;; Και χειροκροτήστε την γκαντεμια μου των 50 τετραγώνων.. χαχαχαχα

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Kikhnt είπε

Να πω και εγώ λοιπόν την εμπειρία μου. Μου έδωσαν έναν τεράστιο τομέα. Με σύνολο περίπου τα 50 τετράγωνα. Και κάποια από από αυτά επίσης μεγάλα σε έκταση που έχουν κάπου στα 10 με 15 κτίρια. Και κάποια από αυτά μέχρι 2 ορόφους. Δίνουν περιθώριο μέχρι 30 του μήνα. Εγώ εν τω μεταξύ πρέπει να λείψω κάπου 5 μέρες σε υποχρέωση που ήδη υπήρχε πριν καν αναλάβω τομεάρχης. Λένε για παράταση ξέρετε τίποτα;;;;; Και χειροκροτήστε την γκαντεμια μου των 50 τετραγώνων.. χαχαχαχα

Πάρα πολλά...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα να πάνε... Στην αρχή αγχώθηκα.. αλλά μετά είπα ότι ξέρουν τι δίνουν άρα ξέρουν και τι δυσκολία.. φυσικά τους είπα και εγώ ότι η περιοχή είναι τεράστια και δύσκολα διαμορφωμένη... Ας δώσουν παράταση.. ή ας στείλουν βοήθεια χαχαχαχ

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Kikhnt είπε

Άστα να πάνε... Στην αρχή αγχώθηκα.. αλλά μετά είπα ότι ξέρουν τι δίνουν άρα ξέρουν και τι δυσκολία.. φυσικά τους είπα και εγώ ότι η περιοχή είναι τεράστια και δύσκολα διαμορφωμένη... Ας δώσουν παράταση.. ή ας στείλουν βοήθεια χαχαχαχ

Ειναι απλο δεν ειχαν απογραφεις στην περιοχη σου η βολεψανε τα βυσματα πρωτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kikhnt είπε

Να πω και εγώ λοιπόν την εμπειρία μου. Μου έδωσαν έναν τεράστιο τομέα. Με σύνολο περίπου τα 50 τετράγωνα. Και κάποια από από αυτά επίσης μεγάλα σε έκταση που έχουν κάπου στα 10 με 15 κτίρια. Και κάποια από αυτά μέχρι 2 ορόφους. Δίνουν περιθώριο μέχρι 30 του μήνα. Εγώ εν τω μεταξύ πρέπει να λείψω κάπου 5 μέρες σε υποχρέωση που ήδη υπήρχε πριν καν αναλάβω τομεάρχης. Λένε για παράταση ξέρετε τίποτα;;;;; Και χειροκροτήστε την γκαντεμια μου των 50 τετραγώνων.. χαχαχαχα

Εμένα δέκα τετράγωνα μου έδωσαν, αλλά γενικά βασίζονται στην προηγούμενη απογραφή. Γύρω στα 100 κτίρια βγαίνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...