Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, Lotof είπε

 

Νομίζω σιγά σιγά πληρωμένοι reviewers με το κέρμα στο στόμα, όπως σωστά προαναφερθηκε, ξεσκεπαζονται σε όλα τα games. Εννοείται ότι μπορούν πλέον ελεύθερα και ανεμπόδιστα να βάλουν το κέρμα στον...... τους. 😉

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή χαζεύω και ξένα φόρουμ χωρίς να έχω κάνει εγγραφή και διαβάζω άρθρα παρατηρώ ότι υπάρχει δυστυχώς ένας αυξανόμενος αριθμός ανθρώπων που περισσότερο προσπαθούν να μποικοταρουν ένα παιχνίδι και να δημιουργήσουν διαμάχες παρά να το παίξουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Επειδή χαζεύω και ξένα φόρουμ χωρίς να έχω κάνει εγγραφή και διαβάζω άρθρα παρατηρώ ότι υπάρχει δυστυχώς ένας αυξανόμενος αριθμός ανθρώπων που περισσότερο προσπαθούν να μποικοταρουν ένα παιχνίδι και να δημιουργήσουν διαμάχες παρά να το παίξουν.

Τακτική Ελληνικής τηλεόρασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gtsoui είπε

Επειδή χαζεύω και ξένα φόρουμ χωρίς να έχω κάνει εγγραφή και διαβάζω άρθρα παρατηρώ ότι υπάρχει δυστυχώς ένας αυξανόμενος αριθμός ανθρώπων που περισσότερο προσπαθούν να μποικοταρουν ένα παιχνίδι και να δημιουργήσουν διαμάχες παρά να το παίξουν.

Και ο λόγος είναι; Ξύπνησαν στραβά να πούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Και ο λόγος είναι; Ξύπνησαν στραβά να πούμε;

Το οτι ειναι ρωσικο, είναι στο gamepass ειναι 2 λόγοι από τους 100 για να προσπαθούν να χαντακωσουν ένα game

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Το οτι ειναι ρωσικο, είναι στο gamepass ειναι 2 λόγοι από τους 100 για να προσπαθούν να χαντακωσουν ένα game

Το τελευταίο καιρό αυτό γίνεται συνέχεια ,όχι ότι δε γινόταν και πιο παλια αλλά όλο αυτό το σύστημα με τους reviewers,youtubers δεν είναι για να το παίρνεις σοβαρά κατά τη γνώμη μου για πολλούς λόγους που έχουν αναφερθεί κατά το παρελθόν,σιγά σιγά και σταδιακά θα φάνε άκυρο από το σύνολο του κόσμου γιατί πλέον θα καταστούν περιττοί .Μόνο από το steam μπορείς να πάρεις μια γνώμη κάπως αντιπροσωπευτική κατά πλεον .

Επεξ/σία από jimtriol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουν γίνει όλοι ακτιβιστές στις μέρες μας. Εγώ χάρηκα πολύ με το στραπάτσο που έφαγαν με το Hogwarts Legacy το οποίο κάνει τρομακτικές πωλήσεις.

Έπαιξα μόνο την εισαγωγή και το παιχνίδι εκτός από πολύ καλά γραφικά φαίνεται να είναι και πολύ καλά optimized (απ' ότι διαβάζω σε φόρουμς). Και μάλιστα χωρίς stuttering (UE τίτλος).

Το μόνο που με χάλασε είναι η έλλειψη HDR. Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι βγαίνουν σήμερα τίτλοι χωρίς HDR. Το ίδιο και με το Dying Light 2. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Έχουν γίνει όλοι ακτιβιστές στις μέρες μας. Εγώ χάρηκα πολύ με το στραπάτσο που έφαγαν με το Hogwarts Legacy το οποίο κάνει τρομακτικές πωλήσεις.

Με το Hogwarts συμβαίνει για μένα το εξής παράδοξο.το game  είναι καλό δεν υπάρχει αμφιβολία για αυτό.Απο τη μια έχεις τους γνωστούς να το θάβουν για τους γνωστούς λόγους αλλά από την άλλη έχεις και τους fans της σειράς που είναι πολλοί να το ανεβάζουν υπερβολικα παραγνωρίζοντας τα οποία θέματα έχει.Οποτε ισορροπήσε κάπως.Αυτα τα ρωσικά ,ουκρανικά κτλ στούντιο κάνουν θαύματα στο τεχνικό τομεα και με περιορισμένο μπάτζετ .Έχουν πολύ δυνατούς dev..Βλέπε metro, escape from tarkov κτλτ

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Με το Hogwarts συμβαίνει για μένα το εξής παράδοξο.το game  είναι καλό δεν υπάρχει αμφιβολία για αυτό.Απο τη μια έχεις τους γνωστούς να το θάβουν για τους γνωστούς λόγους αλλά από την άλλη έχεις και τους fans της σειράς που είναι πολλοί να το ανεβάζουν υπερβολικα παραγνωρίζοντας τα οποία θέματα έχει.Οποτε ισορροπήσε κάπως.

Ναι συμφωνώ. Το σημαντικό είναι όμως ότι το game είναι όντως καλό. Οπότε στην τελική πιστεύω του αξίζουν και οι πωλήσεις που κάνει. 

Όπως και να χει αυτό που γίνεται στη βιομηχανία τον τελευταίο καιρό είναι απαράδεκτο. Να προσπαθείς να μποικοτάρεις κάτι επειδή δεν συμφωνείς ιδεολογικά. Και μάλιστα όσο αναφορά το HL, είναι ακόμα πιο άδικο γιατί το παιχνίδι δεν προσβάλλει κανέναν. Όλη η επίθεση γίνεται καθαρά στο πρόσωπο της Rowling η οποία δεν είχε καμία επαφή με την ανάπτυξη του παιχνιδιού πέρα από το γεγονός ότι βασίζεται στο σύμπαν του Harry Potter.

Ελπίζω να μη περάσει αυτή η λογοκρισία που προσπαθούν να επιβάλλουν κάποιοι. Μέχρι και από το DF ζητούσαν να μη το καλύψει τεχνικά.

Τώρα για το Atomic Heart, εγώ βλέπω το στούντιο να προσπαθεί απεγνωσμένα να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας επειδή τυχαίνει να είναι Ρωσικό. Πολύ κρίμα να θαφτεί το game μόνο και μόνο γι αυτό.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Και ο λόγος είναι; Ξύπνησαν στραβά να πούμε;

Όχι απλά θεωρούν τους εαυτούς τους ανώτερους ηθικά. Το θέμα δεν είναι αυτό όμως. Απλά βλέπω στην gaming βιομηχανία να έχουν παρεισφρησει μέλη οργανώσεων που δεν έχουν καμία σχέση με το gaming. Όπως για παράδειγμα μια γυναίκα που έκανε review στο hogwarts legacy και η ιστορικότητα της αρθρογραφίας της ήταν reviews δονητων.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Όχι απλά θεωρούν τους εαυτούς τους ανώτερους ηθικά. Το θέμα δεν είναι αυτό όμως. Απλά βλέπω στην gaming βιομηχανία να έχουν παρεισφρησει μέλη οργανώσεων που δεν έχουν καμία σχέση με το gaming. Όπως για παράδειγμα μια γυναίκα που έκανε review στο hogwarts legacy και η ιστορικότητα της αρθρογραφίας της ήταν reviews δονητων.

το είδα ναι χαχα. τελικά δεν της κανει το δισκάκι λεει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Όχι απλά θεωρούν τους εαυτούς τους ανώτερους ηθικά. Το θέμα δεν είναι αυτό όμως. Απλά βλέπω στην gaming βιομηχανία να έχουν παρεισφρησει μέλη οργανώσεων που δεν έχουν καμία σχέση με το gaming. Όπως για παράδειγμα μια γυναίκα που έκανε review στο hogwarts legacy και η ιστορικότητα της αρθρογραφίας της ήταν reviews δονητων.

Ζούμε στην εποχή της πληροφορίας,ο καθένας μπορεί να κρίνει μόνος του πλέον αν του κάνει κάτι..Να δει ένα βίντεο gameplay,να παίξει ένα demo ,ακόμα και να το αγοράσει να παίξει ένα δίωρο και να κάνει refund.. Αναπόφευκτα όλο αυτό το σύστημα θα φτάσει στο τέλος κάποια στιγμή.Ηδη αρχίζει και το ξεβράζει σιγά σιγα

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Έχουν γίνει όλοι ακτιβιστές στις μέρες μας. Εγώ χάρηκα πολύ με το στραπάτσο που έφαγαν με το Hogwarts Legacy το οποίο κάνει τρομακτικές πωλήσεις.

Έπαιξα μόνο την εισαγωγή και το παιχνίδι εκτός από πολύ καλά γραφικά φαίνεται να είναι και πολύ καλά optimized (απ' ότι διαβάζω σε φόρουμς). Και μάλιστα χωρίς stuttering (UE τίτλος).

Το μόνο που με χάλασε είναι η έλλειψη HDR. Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι βγαίνουν σήμερα τίτλοι χωρίς HDR. Το ίδιο και με το Dying Light 2. 

Καλά αυτό είναι αστείο. Μέχρι και το Pang που παίζω καμιά φορα, υποστηρίζει HDR

Επεξ/σία από tsoukalasKaminia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsoukalasKaminia είπε

Καλά αυτό είναι αστείο. Μέχρι και το Pang που παίζω καμιά φορα, υποστηρίζει HDR

Και εγώ θέλω Hdr αλλά αν το implementation είναι χάλια όπως συμβαίνει σε πολλά παιχνίδια τότε καλύτερα που δεν έβαλαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jimtriol είπε

Και εγώ θέλω Hdr αλλά αν το implementation είναι χάλια όπως συμβαίνει σε πολλά παιχνίδια τότε καλύτερα που δεν έβαλαν.

Έχεις πολλές επιλογές αν το HDR είναι broken σε κάποιο game. Στην τελική μπορείς να το απενεργοποιήσεις εντελώς από το μενού της κονσόλας.

Το να μην έχει καθόλου είναι χειρότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...