Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

γιατι αν περασει η εξαγορα τι θα αλλαξει ; Θα πουλησουν τα PS5 να παρουν XBOX ; Εφοσον συνεχισει να βγαζει το COD , Diablo κτλπ και στα 2 φορματ δεν θα αλλαξει τιποτα . Αυτοι που θα επαιρναν XBOX Λογω game pass θα παρουν και μετα .

Στείλε ενα email στην CMA UK και ρώτα την γιατί αυτή έβγαλε επίσημο έγγραφο που αναφέρεται σε τέτοιου είδους καταστροφολογία.

Από την άλλη πιστεύω ότι ο @chrisgewrgiδεν το εννοεί έτσι. Υποθέτω αναφέρεται ότι θα γυρίσουν πίσω τα (πολλά) δις της εξαγοράς για να τα διαθέσει πίσω σε εξαγορές μικρότερων publisher/studio ή και να κλείσει συμφωνίες με την Activision ή και άλλους για timed exclusives κατά τα πρότυπα που έχουμε δει.

Το οποίο φυσικά είναι και υπαρκτό και, το χειρότερο σενάριο, από πλευράς μας με βάση αυτά που έχει δηλώσει ότι προτίθεται να δεσμευτεί η MS (COD στο PS, στο Switch, στο Cloud, στο Steam κλπ κλπ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

42 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

γιατι αν περασει η εξαγορα τι θα αλλαξει ; Θα πουλησουν τα PS5 να παρουν XBOX ; Εφοσον συνεχισει να βγαζει το COD , Diablo κτλπ και στα 2 φορματ δεν θα αλλαξει τιποτα . Αυτοι που θα επαιρναν XBOX Λογω game pass θα παρουν και μετα .

λάθος το κατάλαβες. όπως το έγραψα ακριβώς δίχως υπονοούμενο.να μην γίνει η εξαγορά και να αρχίσει όλο αυτό το χρημα και περισσότερο να πέφτει στο χβοχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 hours ago, chrisgewrgi said:

θέλετε να έχει σασπένς η γενιά? παρακαλάτε να μην περάσει η εξαγορα

Πραγματικά, δεν μπορώ να δω με ποιο τρόπο αποκτά δεσπόζουσα θέση η MS στην αγορά των video-games, αν περάσει η εξαγορά. Από τη στιγμή που τους δίνουν αυτό που τους καίει για τα επόμενα δέκα χρόνια, δεν βλέπω πως δεν κάμπτονται τα εμπόδια. Κατά τη γνώμη μου, η εξαγορά θα περάσει σε κάθε περίπτωση, ακόμα κι αν χρειαστεί να κόψει στα δύο την Activision η MS, δείχνουν να είναι αποφασισμένοι να κάνουν ότι χρειαστεί.

Επιπλέον, κρατήστε στο πίσω μέρος του μυαλού σας ότι είναι αρκετά πιθανό τα πράγματα να μην εξελιχθούν και τόσο ρόδινα τα πράγματα για τη Sony εάν δεν περάσει η εξαγορά (πράγμα που θα συμπαρασύρει το σύνολο των gaming εταιρειών, από την πιο μικρή έως την πιο μεγάλη). Ειδικά αν το μπλόκο πέσει για παράδειγμα επειδή «τα exclusives δημιουργούν ανταγωνιστικό πλεονέκτημα», τότε κάθε platform holder θα στήνει δικαστήριο όποτε εμφανίζεται κάποιο exclusive ή timed-exclusive. Θα μπορεί η MS κάλλιστα να στέλνει αγωγές στην Sony και στην S-E για τα Final Fantasy π.χ.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Πραγματικά, δεν μπορώ να δω με ποιο τρόπο αποκτά δεσπόζουσα θέση η MS στην αγορά των video-games, αν περάσει η εξαγορά. Από τη στιγμή που τους δίνουν αυτό που τους καίει για τα επόμενα δέκα χρόνια, δεν βλέπω πως δεν κάμπτονται τα εμπόδια. Κατά τη γνώμη μου, η εξαγορά θα περάσει σε κάθε περίπτωση, ακόμα κι αν χρειαστεί να κόψει στα δύο την Activision η MS, δείχνουν να είναι αποφασισμένοι να κάνουν ότι χρειαστεί.

Επιπλέον, κρατήστε στο πίσω μέρος του μυαλού σας ότι είναι αρκετά πιθανό τα πράγματα να μην εξελιχθούν και τόσο ρόδινα τα πράγματα για τη Sony εάν δεν περάσει η εξαγορά (πράγμα που θα συμπαρασύρει το σύνολο των gaming εταιρειών, από την πιο μικρή έως την πιο μεγάλη). Ειδικά αν το μπλόκο πέσει για παράδειγμα επειδή «τα exclusives δημιουργούν ανταγωνιστικό πλεονέκτημα», τότε κάθε platform holder θα στήνει δικαστήριο όποτε εμφανίζεται κάποιο exclusive ή timed-exclusive. Θα μπορεί η MS κάλλιστα να στέλνει αγωγές στην Sony και στην S-E για τα Final Fantasy π.χ.

γιαυτό λεω οτι αν δεν περάσει η εξαγορα η γενιά θα έχει σασπένς. θα δούμε άλλο έργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Malthador είπε

Πραγματικά, δεν μπορώ να δω με ποιο τρόπο αποκτά δεσπόζουσα θέση η MS στην αγορά των video-games, αν περάσει η εξαγορά. Από τη στιγμή που τους δίνουν αυτό που τους καίει για τα επόμενα δέκα χρόνια, δεν βλέπω πως δεν κάμπτονται τα εμπόδια. Κατά τη γνώμη μου, η εξαγορά θα περάσει σε κάθε περίπτωση, ακόμα κι αν χρειαστεί να κόψει στα δύο την Activision η MS, δείχνουν να είναι αποφασισμένοι να κάνουν ότι χρειαστεί.

Επιπλέον, κρατήστε στο πίσω μέρος του μυαλού σας ότι είναι αρκετά πιθανό τα πράγματα να μην εξελιχθούν και τόσο ρόδινα τα πράγματα για τη Sony εάν δεν περάσει η εξαγορά (πράγμα που θα συμπαρασύρει το σύνολο των gaming εταιρειών, από την πιο μικρή έως την πιο μεγάλη). Ειδικά αν το μπλόκο πέσει για παράδειγμα επειδή «τα exclusives δημιουργούν ανταγωνιστικό πλεονέκτημα», τότε κάθε platform holder θα στήνει δικαστήριο όποτε εμφανίζεται κάποιο exclusive ή timed-exclusive. Θα μπορεί η MS κάλλιστα να στέλνει αγωγές στην Sony και στην S-E για τα Final Fantasy π.χ.

http://www.fosspatents.com/2023/01/from-unintended-consequences-dept-sony.html

στο μεταξύ παίζουν back and forth...

 

 

image.png

 

😆

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

γιατι αν περασει η εξαγορα τι θα αλλαξει ; Θα πουλησουν τα PS5 να παρουν XBOX ; Εφοσον συνεχισει να βγαζει το COD , Diablo κτλπ και στα 2 φορματ δεν θα αλλαξει τιποτα . Αυτοι που θα επαιρναν XBOX Λογω game pass θα παρουν και μετα .

Μια κακή χρονιά του CoD, πουλάει στο Playstation περισσοτερα τεμάχια απο οτι πουλάνε το 90% των 1st party της Sony. Σε αυτά πρόσθεσε DLC και microtransactions απο τα οποία παιρνει ποσοστα η Sony. Σκέψου τώρα ποσοι που θεωρουν το CoD το σημαντικότερο θα πουνε σιγα μην δινω καθε χρονο 79,99 ενω μπορω με μια συνδρομη να εχω ολα τα παλιά και ολα τα καινουργια day one. 

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Πραγματικά, δεν μπορώ να δω με ποιο τρόπο αποκτά δεσπόζουσα θέση η MS στην αγορά των video-games, αν περάσει η εξαγορά. Από τη στιγμή που τους δίνουν αυτό που τους καίει για τα επόμενα δέκα χρόνια, δεν βλέπω πως δεν κάμπτονται τα εμπόδια. Κατά τη γνώμη μου, η εξαγορά θα περάσει σε κάθε περίπτωση, ακόμα κι αν χρειαστεί να κόψει στα δύο την Activision η MS, δείχνουν να είναι αποφασισμένοι να κάνουν ότι χρειαστεί.

Επιπλέον, κρατήστε στο πίσω μέρος του μυαλού σας ότι είναι αρκετά πιθανό τα πράγματα να μην εξελιχθούν και τόσο ρόδινα τα πράγματα για τη Sony εάν δεν περάσει η εξαγορά (πράγμα που θα συμπαρασύρει το σύνολο των gaming εταιρειών, από την πιο μικρή έως την πιο μεγάλη). Ειδικά αν το μπλόκο πέσει για παράδειγμα επειδή «τα exclusives δημιουργούν ανταγωνιστικό πλεονέκτημα», τότε κάθε platform holder θα στήνει δικαστήριο όποτε εμφανίζεται κάποιο exclusive ή timed-exclusive. Θα μπορεί η MS κάλλιστα να στέλνει αγωγές στην Sony και στην S-E για τα Final Fantasy π.χ.

Δεν έχω τις γνώσεις να ξέρω αν ειναι εφικτό αλλά αν η εξαγορά δεν πέρναγε εγώ θα εβγαινα για ψώνια. Τι μας λένε οι επιτροπες;

Τι δεν επιτρέπεται γιατι οδηγει σε μονοπωλιο: Εξαγορά major publisher

Τι επιτρέπεται γιατι δεν οδηγεί σε μονοπώλιο: timed exclusives, locked content, εξαγορά μικρότερων publishers.

Η MS λοιπόν έχει 70 δις να διαθέσει για την Activision. Και η εξαγορά μπλοκάρεται. Αυτά λοιπον θα τα διαθέσει αλλου. Εχουμε ιδέα τι σημαινει 70 δις; Με αυτα μπορεις να αγοράσεις netmarble, ubisoft, sega,  505 games, Annapurna, NCSoft και να γεμισει το Gamepass με δεκαδες παιχνιδια απο indie μεχρι triple a. Και ακομα και αν αγοράσει ολα αυτα τα studio, μενουν αρκετά λεφτά ώστε να παει σε ολους τους major publishers, απο την Take Two και την EA, μέχρι την Team 17 και την Paradox, να τους δώσει ενα σκασμο λεφτά και να κάνει ολα τα επερχομενα παιχνιδια τους 2 χρονια exclusive στο gamepass

Aπο την στιγμή που οι ρυθμιστικές αρχές μας λένε οτι το να αγοράζεις μικρά studio (οπως ΟΛΑ της Sony και προσφατα η Bungie) και να πληρώνεις τους πάντες να ΜΗΝ κυκλοφορουν τα παιχνιδια τους στο XBOX (οπως κανει η sony με δεκαδες games απο timed exclusives μεχρι και exclusive modes κτλ) δεν ειναι μονοπωλιο και ειναι καλο για το gaming, ας πράξει το ιδιο και η MS. 

Φανταστειτε Δευτέρα να ανακονωνεται οτι δεν περναει η εξαγορα και Τριτη οτι το επομενο CoD, Diablo, Resident Evil, Assasin's Creed, GTA, NBA 2K, FIFA και αλλα 20-30 major games, θα ειναι για 2 χρονια ΜΟΝΟ στο gamepass. 

Η MS πρεπει να καταλάβει οτι η Sony παίζει βρώμικα. Είναι η εταιρεία που παίζει ναξοδευει περισσοτερα λεφτα σε site που προσπαθουν να μας πείσουν πως το Last of Us ειναι δωρο στην ανθρωποτητα, παρα σε παιχνιδια. Πρεπει να παιξει βρώμικα και η MS 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Πραγματικά, δεν μπορώ να δω με ποιο τρόπο αποκτά δεσπόζουσα θέση η MS στην αγορά των video-games, αν περάσει η εξαγορά. Από τη στιγμή που τους δίνουν αυτό που τους καίει για τα επόμενα δέκα χρόνια, δεν βλέπω πως δεν κάμπτονται τα εμπόδια. 

Νομίζω ότι όλος ο πόλεμος γίνεται για το day one free COD στο gamepass παρά για το αν θα βγαίνει για 10 ή 50 χρόνια η σειρά στο Playstation. Κάτι μου λέει ότι αν αύριο έβγαινε και έλεγε η MS ότι το COD δεν πρόκειται να μπει ποτέ στο gamepass, η εξαγορά θα προχωρούσε χωρις "εμπόδια".

Κακά τα ψέματα, αν περάσει η συμφωνία η MS θα πουλήσει ένα σωρό subscriptions μόνο και μόνο από το COD.

Για να το πω διαφορετικά, 80ευρώ στο Playstation ή τσάμπα στο Xbox? Ο φανατικός της σειράς (που είναι πάρα πολλοί) θα κλειθεί να αποφασίσει στο παραπάνω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Νομίζω ότι όλος ο πόλεμος γίνεται για το day one free COD στο gamepass παρά για το αν θα βγαίνει για 10 ή 50 χρόνια η σειρά στο Playstation. Κάτι μου λέει ότι αν αύριο έβγαινε και έλεγε η MS ότι το COD δεν πρόκειται να μπει ποτέ στο gamepass, η εξαγορά θα προχωρούσε χωρις "εμπόδια".

Κακά τα ψέματα, αν περάσει η συμφωνία η MS θα πουλήσει ένα σωρό subscriptions μόνο και μόνο από το COD.

Για να το πω διαφορετικά, 80ευρώ στο Playstation ή τσάμπα στο Xbox? Ο φανατικός της σειράς (που είναι πάρα πολλοί) θα κλειθεί να αποφασίσει στο παραπάνω.

Νομίζω ήδη έχει αναφερθεί (απ' τον Phil;) ότι δεν θα μπει στο game pass .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Νομίζω ήδη έχει αναφερθεί (απ' τον Phil;) ότι δεν θα μπει στο game pass .

https://expatguideturkey.com/microsoft-confirms-call-of-duty-will-be-added-to-xbox-game-pass/

Εγώ ξέρω γι αυτό εκτός αν άλλαξε κάτι από τότε.

Εάν δεν έχουν σκοπό να το βάλουν στο gamepass ούτε να το κάνουν Xbox exclusive τότε γιατί έδωσαν 70δις? :P

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

https://expatguideturkey.com/microsoft-confirms-call-of-duty-will-be-added-to-xbox-game-pass/

Εγώ ξέρω γι αυτό εκτός αν άλλαξε κάτι από τότε.

Εάν δεν έχουν σκοπό να το βάλουν στο gamepass ούτε να το κάνουν Xbox exclusive τότε γιατί έδωσαν 70δις? :P

Τότε θυμάμαι λάθος. Δεν έχεις άδικο. Απλά σε αυτά τα acquisitions παίζουν πολλά από πισω. 70 δις δίνει για όλα. Απλά το CoD είναι υψίστης σημασίας για την Sony.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν περάσει η συμφωνία μέχρι κάποια ημερομηνία που έχουν καθορίσει και λήγει σύντομα αν θυμάμαι καλά.. η ms θα πρέπει να δώσει 2-3 δις στην Activision σαν αποζημίωση..εσείς το ξεχάσατε αυτό.. οι μέτοχοι όμως όχι.. 🙂

Από την άλλη βλέπω και πολύ κόσμο σίγουρους ότι η συμφωνία θα περάσει και το μόνο μου μου έρχεται στο μυαλό είναι ότι δεν έχετε ιδέα από επιχειρήσεις..με μετόχους.. 🙂

Τα λεφτά δεν είναι του φιλ, του Κώστα και του Μάκη ε.. 🙂 

Έχει πολύ δρόμο μπροστά τις αυτή η συμφωνία..

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που είπε ο Pachter ότι θα περάσει η συμφωνία, τότε είναι σίγουρο ότι η συμφωνία πάει προς τον γκρεμό.Απο κει και πέρα,70 δις για αγορά μικρότερων Studios και timed exclusives.Τα λεφτά υπάρχουν και μπορεί να παίξει και διαφορετική μπάλα η ms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ChrisAce είπε

Αν δεν περάσει η συμφωνία μέχρι κάποια ημερομηνία που έχουν καθορίσει και λήγει σύντομα αν θυμάμαι καλά.. η ms θα πρέπει να δώσει 2-3 δις στην Activision σαν αποζημίωση..εσείς το ξεχάσατε αυτό.. οι μέτοχοι όμως όχι.. 🙂

Από την άλλη βλέπω και πολύ κόσμο σίγουρους ότι η συμφωνία θα περάσει και το μόνο μου μου έρχεται στο μυαλό είναι ότι δεν έχετε ιδέα από επιχειρήσεις..με μετόχους.. 🙂

Τα λεφτά δεν είναι του φιλ, του Κώστα και του Μάκη ε.. 🙂 

Έχει πολύ δρόμο μπροστά τις αυτή η συμφωνία..

Όταν διαβάζεις απόψεις οτι αν δε περάσει η συμφωνία έχουν 70 δισ να μοιράσουν για άλλες αγορές τότε καταλαβαίνεις οτι μιλάνε με λογικη μπακάλικου που χει κοινό ταμείο με την οικογένεια που το τρέχει.

Είναι λογική, δε μπορούν να μου πουλήσουν λαμποργκινη οκ θα πάρω 100 φιατ. λες κ τα 70 δισ είναι του τμήματος του xbox κ τα επενδύουν  μονο για τιτλους που θα καλυφθούν απο μικρότερες εξαγορές. 

Όπως κ να καταλήξει, στα ματια μου το μονο σίγουρο ειναι οτι  ερχετε δεδικασμένο για τη σονυ κ τις πρακτικές της

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ChrisAce είπε

Τα λεφτά δεν είναι του φιλ, του Κώστα και του Μάκη ε.. 🙂 

 

9 λεπτά πριν, sndev είπε

Όταν διαβάζεις απόψεις οτι αν δε περάσει η συμφωνία έχουν 70 δισ να μοιράσουν για άλλες αγορές τότε καταλαβαίνεις οτι μιλάνε με λογικη μπακάλικου που χει κοινό ταμείο με την οικογένεια που το τρέχει.

Ακριβώς αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ChrisAce είπε

Αν δεν περάσει η συμφωνία μέχρι κάποια ημερομηνία που έχουν καθορίσει και λήγει σύντομα αν θυμάμαι καλά.. η ms θα πρέπει να δώσει 2-3 δις στην Activision σαν αποζημίωση..εσείς το ξεχάσατε αυτό.. οι μέτοχοι όμως όχι.. 🙂

Από την άλλη βλέπω και πολύ κόσμο σίγουρους ότι η συμφωνία θα περάσει και το μόνο μου μου έρχεται στο μυαλό είναι ότι δεν έχετε ιδέα από επιχειρήσεις..με μετόχους.. 🙂

Τα λεφτά δεν είναι του φιλ, του Κώστα και του Μάκη ε.. 🙂 

Έχει πολύ δρόμο μπροστά τις αυτή η συμφωνία..

Έχεις δίκιο γενικά (πολύ γενικά) αλλά δεν ξέρω αν αγνοείς ότι:

- Το 99.9% των μετόχων που λες είναι υπερ της εξαγοράς μιας και προηγήθηκε ψηφορία ξέρεις.

- Το 200% των υπαλλήλων επίσης για διαφόρους λόγους (κακό boss - unionizing κλτ).

- Τα 3 δις δεν είναι κάποια τιμωρία και μιας και το ποσό είναι rounding error στα βιβλία της Microsoft και σίγουρα πενιχρό στο +20$ από την παρούσα τιμή που παίζει η μετοχή της ABK και παραπάνω ΚΑΙ υπό συνθήκες.... -

Ναι ορθώς τα λεφτά δεν είναι του μάκη και του κώστα πλην όμως, επικοινωνιακά το τι μπινελίκι έχει πέσει από Activision πλευρά:

 

Spoiler


Image

Image

 

https://www.reuters.com/markets/deals/activision-aims-help-uk-regulator-better-understand-our-industry-2023-02-08/

https://www.axios.com/2023/02/09/activision-blizzard-lulu-cheng-meservey

 

Αναφορά σε κείμενο

 

What they’re saying: “Probably going to do more like that,” Meservey tells Axios regarding the Twitter thread. “It’s like, if there are things that we think people should know about, we should just go ahead and say it out loud.”

  • She acknowledged some internal worry about the thread, specifically over whether it would anger Sony, which opposes the deal but also works with Activision to bring Call of Duty and other top company franchises to PlayStation.
  • “We're a partner to them,” she says. “Were they worried about pissing us off when they tried to kill a really good deal that our employees wanted and that players wanted? Were they worried about pissing us off when they made all these claims that seem to be pretty disingenuous? And we didn't take it personally. … They're making the case for what's best for their business.”

 

 

https://www.pcgamer.com/bobby-kotick-blasts-uk-over-microsoft-deal-says-regulators-lack-independent-thought-and-britain-risks-becoming-tech-death-valley/

Οπότε μην νομίζεις ότι όλα είναι ρόδινα. Ναι τα λεφτά μιλάνε αλλά πίσω από αυτές τις εταιρείες υπάρχουν και άνθρωποι.

Δες το τελευταίο κατόρθωμα του Bobby π.χ. για να καταλάβεις:

https://www.reuters.com/technology/blizzard-says-chinas-netease-rejects-proposal-extend-partnership-six-months-2023-01-17/

Δεν νομίζω να ρώτησε κανένα μέτοχο ;) 

 

Με δεδομένο αυτό :

 

δεν ξέρεις καν τι μπορεί να κάνει η Microsoft. Μπορεί σε συννενόηση με την Activision να αποχωρήσουν από το UK (το Death Valley παραπάνω). Μπορεί να το πουλήσει. Μπορεί να το κλείσει. Πολλά μπορεί.

Πάντως με βάση τα δικαστικά δεδομένα μπορεί και να μην γίνει τίποτα, εξού και η "αισιοδοξία" που αναφέρεις (προφανώς θα εννοούσες ματαιοδοξία) 

http://www.fosspatents.com/2023/02/uk-cmas-remedies-notice-in-microsoft.html

Υπόψη το πόρισμα της CMA ΔΕΝ είναι τελικό για αυτό λέγεται και "provisional". 

Για τα 70 δις πίσω - θα συμφωνήσω δεν θα γίνει κάτι τέτοιο. Τα 70 δις τα δίνουν για την ΑΒΚ γιατί απλά τικάρει πολλά κουτάκια:

-Console

-PC

-Mobile

Καμία άλλη εταιρεία δεν πληρεί αυτά. Αλλά ο Spencer όταν ανακοινώθηκε η εξαγορά το είχε πει ότι δεν θα σταματήσουμε εδώ και λογικό. Θέλουν πάση θυσία content για το game pass και αν με εξαγορές προσπερνάνε το block της Sony γιατί όχι.

Δεν βλέπω άλλη λύση.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...