Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Steele είπε

Το game pass το απλό το ορθόδοξο αξίζει ναι από μόνο του και είναι και φθηνότερο. Το ultimate είναι προστιθέμενη αξία αν έχεις και PC αν παίζεις Online κτλ..

Για να φανταστείς παιχνίδια που έχω και στο steam και βγαίνουν στο Ultimate τα παίζω εκεί λόγω achievements, cross-save-buy κλπ κλπ.

Είναι η πρώτη φορά που νιώθω ότι το game pass PC/XBOX ανταγωνίζεται το Steam για μένα.

Με ultimate έχεις και τα παιχνίδια από ea play

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα . περασα την καρτα της gold που ειχα το κλειδι με vpn στο redeem . Την πηρα κανονικα . Παω να κανω μετατροπη σε ultimate χωρις χρηση vpn Και παιρνω το παρακαω μηνυμα . Τι παιζει ; Την gold την εχει περασει κανονικα . Μπηκα πρωτα και στην κονσολα και μου ειχε μηνυμα οτι η συνδρομη μου ελειξε . Πηγα να ανοιξω και game pass παιχνιδι και μου πεταξε μηνυμα οτι δεν ειναι ενεργη η συνδρομη μου

image.png.a9939527bb584cb6f9bb8f3c0186f33d.png

image.png.52cd64bae107338cfd989c07b727382d.png

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, tsoukalasKaminia είπε

Για εμένα που παίζω μόνο physical discs με λίγα λόγια αξίζει και το απλό το game pass (gold) από ότι καταλαβαίνω ;

Για να μην μπερδεύεσαι άδικα δες αυτό το πινακάκι:

Is Xbox Game Pass Worth It? - Newegg Insider

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Steele είπε

Για να μην μπερδεύεσαι άδικα δες αυτό το πινακάκι:

Is Xbox Game Pass Worth It? - Newegg Insider

Σε ευχαριστώ. Αυτό που λέει στο Gold (2 free games peer month) μένουν στον λογαριασμό? Η είναι όπως στο ultimate (εάν αφαιρεθεί κάποιο το χάνεις)

Επεξ/σία από tsoukalasKaminia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tsoukalasKaminia είπε

Σε ευχαριστώ. Αυτό που λέει στο Gold (2 free games peer month) μένουν στον λογαριασμό? Η είναι όπως στο ultimate (εάν αφαιρεθεί κάποιο το χάνεις)

Όχι όσο έχεις gold μένουν στον λογαριασμό. Μιας και φαίνεσαι νέος χρήστης έχασες δυστυχώς την εποχή που η MS έδινε 2 παιχνίδια του One/Series και 2 του 360 συμβατά όμως με τις πιο νέες κονσόλες τα οποία παιχνίδια του 360 τα κράταγες για πάντα ακόμα και χωρίς συνδρομή gold - ήταν σαν να τα είχες αγοράσει :(

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Steele είπε

Όχι όσο έχεις gold μένουν στον λογαριασμό. Μιας και φαίνεσαι νέος χρήστης έχασες δυστυχώς την εποχή που η MS έδινε 2 παιχνίδια του One/Series και 2 του 360 συμβατά όμως με τις πιο νέες κονσόλες τα οποία παιχνίδια του 360 τα κράταγες για πάντα ακόμα και χωρίς συνδρομή gold - ήταν σαν να τα είχες αγοράσει :(

Δεν είμαι νέος χρήστης απλά δεν είχα ποτέ συνδρομή. Προσπαθώ να καταλάβω εκτός από το να παίζεις online που άλλου με εξυπηρετεί να κάνω συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tsoukalasKaminia είπε

Δεν είμαι νέος χρήστης απλά δεν είχα ποτέ συνδρομή. Προσπαθώ να καταλάβω εκτός από το να παίζεις online που άλλου με εξυπηρετεί να κάνω συνδρομή.

To gold είναι μόνο για Online και σου δίνει 2 παιχνίδια όσο το πληρώνεις για τυράκι στην φάκα. Δεν αξίζει καν κατ εμε και για f2p παιχνίδια δεν είναι καν απαραίτητο. 

Τα game pass/game pass ultimate σου δίνουν όλα τα παιχνίδια της MS day one παλιά ή νέα και αρκετά από τρίτους. Απλά το ένα αφορά μόνο κονσόλα και το άλλο αφορά κονσόλα και PC και ΕΑ play και xcloud και μαζί το Gold για online (το Ultimate δλδ). 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά δεν ξέρω αν το ανέφερε κάποιος αλλά βγήκε και emulator Xenia retail (xbox 360) εκτός από dolphin, ps2, psp, Flycast και Retroarch που υπήρχαν είδη για τις κονσόλες series.. 

 

 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω τον τρόπο που παιζουν οι emulator ασχολήθηκα με το retroarch  το εστησα δεν μπορουσα να δω τις roms και το παρατησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω τον τρόπο που παιζουν οι emulator ασχολήθηκα με το retroarch  το εστησα δεν μπορουσα να δω τις roms και το παρατησα

σε φλασακι οι roms εξωτερικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω τον τρόπο που παιζουν οι emulator ασχολήθηκα με το retroarch  το εστησα δεν μπορουσα να δω τις roms και το παρατησα

Το Retroarch είναι η ίδια ιδεολογία όπου το κάνεις install και μετά να το στήσεις (android, windows, Xbox, κτλ.) 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Το Retroarch είναι η ίδια ιδεολογία όπου το κάνεις install και μετά να το στήσεις (android, windows, Xbox, κτλ.) 

 

 

Έχεις ιδέα αν μπορούμε να παίξουμε κάποια έπη όπως το cadillacs and dinosaurs ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, tsoukalasKaminia είπε

Έχεις ιδέα αν μπορούμε να παίξουμε κάποια έπη όπως το cadillacs and dinosaurs ;

Αυτά τα παίζει εύκολα.. Χρειάζεσαι από Retroarch τον Core mame 2003 + ή τον fbneo ή τον FBAlpha 2012..

Αν δείτε τα βίντεο που ανέβασα πριν δείχνουν πως σεταρουμε το retroarch.. 

Δοκίμασα μερικά παιχνίδια στο Xenia emulator, αλλά ακόμα είναι σε beta έκδοση και τρέχει xbla games και όχι όλα.. Το vf5 έτρεχε υπέροχα και με γραφικά πολύ καλά αλλά ξαφνικά μου έκανε force close την εφαρμογή.. Δοκίμασα και το nba jam on fire edition χωρίς θέμα.. Άλλα δύο games δεν μου τα ξεκίνησε καθόλου που δοκίμασα .. 

ΥΓ. Μπορεί να μην έχουμε ακόμα πραγματικά “next gen games" στις καινούργιες κονσόλες (περιμένω forza θα δείξει τα δόντια του) αλλά από emulators, συνδρομές με κολπάκια κτλ, σκίζουν τα xbox series.. 

 

received_1234766323784835.jpeg

received_905432837436089.jpeg

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Παιδιά δεν ξέρω αν το ανέφερε κάποιος αλλά βγήκε και emulator Xenia retail (xbox 360) εκτός από dolphin, ps2, psp, Flycast και Retroarch που υπήρχαν είδη για τις κονσόλες series.. 

 

 

Αυτό θέλει dev mode έτσι? Δεν είναι σαν κάποιους emulator που γλύστρησαν στο MS Store μια μέρα πριν τους σταματήσουν αλλά δουλεύουν μάλλον ακόμα ε? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...