Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, sphinxgr είπε
  1. Δεν χρειάζεται να περιμένεις ούτε 24 ώρες
  2. Κλειδιά αγοραζουμε κ τα χρησιμοποιούμε αμέσως. Δεν αγοράζουμε κ τα χρησιμοποιούμε μετά απο μέρες
  3. Τον τύπο που αναφέρεις, ή δεν είχε σωστό VPN, ή εκείνη την ώρα δεν δουλευε σωστά το VPN. Πάντα θεωρούμε ως δεδομένο ότι είχε όλες τις ρυθμίσεις του λογαριασμού του σωστές και ελληνικές. 
  4. Κλειδωμα δεν έχει ακουστεί σε κανέναν ακομα

Σχετικά με το 2 έλεγε NO EXPIRATION TIME . Λες να έχω πρόβλημα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, sphinxgr είπε
  1. Δεν χρειάζεται να περιμένεις ούτε 24 ώρες
  2. Κλειδιά αγοραζουμε κ τα χρησιμοποιούμε αμέσως. Δεν αγοράζουμε κ τα χρησιμοποιούμε μετά απο μέρες
  3. Τον τύπο που αναφέρεις, ή δεν είχε σωστό VPN, ή εκείνη την ώρα δεν δουλευε σωστά το VPN. Πάντα θεωρούμε ως δεδομένο ότι είχε όλες τις ρυθμίσεις του λογαριασμού του σωστές και ελληνικές. 
  4. Κλειδωμα δεν έχει ακουστεί σε κανέναν ακομα

Μπορει και να εχουν αλλαξει καποια πραγματα, προχθες που περασα Αργεντινικα κλειδια σε ετερο δικο μου λογαριασμο, μια χαρα, αφου ειχε ιστορικο, αλλα στον λογαριασμο του αδερφου μου, με νεα διευθυνση Αργεντινης, χτυπησε.

" Contact the seller to get a code that works in your region This code was purchased in a different region and cannot be redeemed.
PUR-GeoRestricted "

(VPN κανονικα το ιδιο οπως περασε στο δικο μου, ελεγμενη IP πριν ετσι και αλλιως).

Θα περιμενω μερικες μερες να ξαναδοκιμασω μπας και περασει μετα...

5 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Σχετικά με το 2 έλεγε NO EXPIRATION TIME . Λες να έχω πρόβλημα ; 

Δεν θα εχεις προβλημα, γενικα μιλωντας.
Η συσταση για αμεση χρηση αφορα κυριως το μαγαζι, ωστε να διαμαρτυρηθεις αμεσα μετα την αγορα αν υπαρχει καποιο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σύσταση για μη άμεση χρήση κλειδιού και αναμονή αφορούσε στο ότι έκανες απόπειρες redeem από άλλη χώρα και δεν είναι λογικό στα καπάκια να κάνεις redeem με vpn εντός της χώρας προέλευσης του κλειδιού. 

Είναι safety precautionary measure ουσιαστικά. 

εκτός αν κάποιος είναι ο flash Gordon, που δεν είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, rodosf1 είπε

η σύσταση για μη άμεση χρήση κλειδιού και αναμονή αφορούσε στο ότι έκανες απόπειρες redeem από άλλη χώρα και δεν είναι λογικό στα καπάκια να κάνεις redeem με vpn εντός της χώρας προέλευσης του κλειδιού. 

Είναι safety precautionary measure ουσιαστικά. 

εκτός αν κάποιος είναι ο flash Gordon, που δεν είναι. 

Πρόπερσι που είχα ψωνίσει από brasil κλειδιά έκανα απόπειρες με ghost vpn να τα περάσω και δεν τα περνούσαν με τπτ. Μίλησα με το support της ms μπας και τα περάσουν αυτοί στο λογαριασμό μου αλλά δεν με βοήθησαν.

Ύστερα μίλησα μς το support της eneba και στην ουσία μου είπαν πως εγώ φταίω που πήρα κλειδιά για λάθος region. 

Τέλος μίλησα με το επίσημο support της ms (insomnia), μου είπαν τα παιδιά να δοκιμάσω με tunnelbear και πέρασαν όλα κανονικά. Οπότε τότε τουλάχιστον δεν υπήρχε περιορισμός δοκιμής από κάποιο region και μετά από ένα άλλο. 

Εικάζω πως ή το cyberghost δεν έδειχνε brasil ip ή απλά το tunnelbear τότε δούλευε καλύτερα για να κάνει κάποιος redeem κωδικούς. 

Επεξ/σία από Tigio13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω μολις αγορασα την κονσολα ( Series X Day 1 ) μου ειχε περασει απο εδω παιδι τους κωδικους του gold απο Αργεντινη και μετα απο 1 λεπτο περασα εγω το upgrade με 1 € και επαιξε κανονικα δεν ειχα κανενα προβλημα . Θα δειξει το Σαββατο τι μπορει να παει στραβα ( ΕΛΠΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνοντας μία γενική εκκαθάριση σε συρτάρια γεμάτα games του Xbox360 βρήκα αρκετά που θα ήθελα να ξαναπαίξω πλέον στο Series X...

Η ερώτησή μου είναι η εξής: είναι safe να τα βάλω, από τη στιγμή που τα έχω από τύπο με παπαγάλο στον ώμο ή θα φάω κάνα banaki ωραίο να γουστάρω;;;

(Μιλαμε για παιχνίδια όπως Guitar Hero, Rock Band και κάτι άλλα, δεκαετίας και βάλε...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, jimbarca είπε

Κάνοντας μία γενική εκκαθάριση σε συρτάρια γεμάτα games του Xbox360 βρήκα αρκετά που θα ήθελα να ξαναπαίξω πλέον στο Series X...

Η ερώτησή μου είναι η εξής: είναι safe να τα βάλω, από τη στιγμή που τα έχω από τύπο με παπαγάλο στον ώμο ή θα φάω κάνα banaki ωραίο να γουστάρω;;;

(Μιλαμε για παιχνίδια όπως Guitar Hero, Rock Band και κάτι άλλα, δεκαετίας και βάλε...)

δεν θα παιξουν . Αντιγραφα το Series X δεν αναγνωριζει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια πηρα το καινουργιο μοχλο  lunar shift  και οταν τον εκανα  register  στο  λογαριασμο μου στην  microsoft

Μου εδωσε εναμιση χρονο αντι για εναν(κανονικα επρεπε να εγραφε οτι ληγει φλεβαρης του 24,και  αντιθετος αναγραφει 12/10.24

Σας εχει τυχει και σε εσας κατι αναλογο?

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spartan29gr είπε

Ρε παιδια πηρα το καινουργιο μοχλο  lunar shift  και οταν τον εκανα  register  στο  λογαριασμο μου στην  microsoft

Μου εδωσε εναμιση χρονο αντι για εναν(κανονικα επρεπε να εγραφε οτι ληγει φλεβαρης του 24,και  αντιθετος αναγραφει 12/10.24

Σας εχει τυχει και σε εσας κατι αναλογο?

μπορείς να μιλήσεις με το support να τους στείλεις την απόδειξη και να διορθώσουν την ημερομηνία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spartan29gr είπε

Ρε παιδια πηρα το καινουργιο μοχλο  lunar shift  και οταν τον εκανα  register  στο  λογαριασμο μου στην  microsoft

Μου εδωσε εναμιση χρονο αντι για εναν(κανονικα επρεπε να εγραφε οτι ληγει φλεβαρης του 24,και  αντιθετος αναγραφει 12/10.24

Σας εχει τυχει και σε εσας κατι αναλογο?

Τα controllers έχουν 2 χρόνια εγγύηση πλέον. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 δίνουν και στα elite και στα απλά. Πρόσφατα πήρα απλό από το γερμανικό store και πριν κάνα 6μηνο elite από Ελλάδα. Και τα 2 έχουν 2 χρόνια εγγύηση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tigio13 είπε

2 δίνουν και στα elite και στα απλά. Πρόσφατα πήρα απλό από το γερμανικό store και πριν κάνα 6μηνο elite από Ελλάδα. Και τα 2 έχουν 2 χρόνια εγγύηση. 

Περιεργο. 1 χρονο γραφουν και στο Πλαισιο και στο site της Microsoft. Να καλεσω να το διορθωσουν μαζι με την αποδειξη λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsoukalasKaminia είπε

Περιεργο. 1 χρονο γραφουν και στο Πλαισιο και στο site της Microsoft. Να καλεσω να το διορθωσουν μαζι με την αποδειξη λες?

Αν το κάνεις register στον λογαριασμό σου πρέπει να σου δείχνει 2 χρόνια. Αν σου δείχνει λιγότερο μιλάς με την υποστήριξη της ms και με την απόδειξη στο διορθώνουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...