Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, TutaKachun είπε

Καλημέρα παίδες. Παρέλαβα χθες το απόγευμα την LG C2. Αφού έκανα ρυθμίσεις κτλ από διάφορες σελίδες, σήμερα που ρεπαρω έβαλα να παίξω λίγο. Και παρατήρησα το εξής. Είναι μουφα ο αριθμός έτσι; Δεν παίζει να είναι 118 fps το Rdr2. Πήγα και στο Saint Dennis πιυ έχει κόσμο κτλ και κάτω από τα 100 δεν έπεσε 

20230201_101059.jpg

Καραμούφα όμως 😁

Το rdr2 είναι 30fps κλειδωμένο στις κονσόλες, κι ούτε έχει πάρει next gen upgrade.

 

(*καραμούφα όσον αφορά το παιχνίδι)

Επεξ/σία από gregpec2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, gregpec2 είπε

Καραμούφα όμως 😁

Το rdr2 είναι 30fps κλειδωμένο στις κονσόλες, κι ούτε έχει πάρει next gen upgrade.

 

Αυτό θυμόμουν και εγώ και λέω ντα φακ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Choutas είπε

Μερικοί έχετε λογαριασμό από άλλα regions για αυτό. Εγώ έχω ελληνικό και το βλέπω όσο ο φίλος.

Spoiler

 Μερικοί έχουν ξεμείνει στην Κόπα Καμπάνα 😃 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Choutas είπε

Μερικοί έχετε λογαριασμό από άλλα regions για αυτό. Εγώ έχω ελληνικό και το βλέπω όσο ο φίλος.

Δεν έχει σχέση. Οι περισσότεροι αν όχι όλοι έχουμε κανονικούς ελληνικούς λογαριασμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες μια βοήθεια: είχα πάρει από Eneba το ΝΒΑ 2Κ23 το αμερικάνικο. Μου ήρθε αυτή η gift card και μόλις πάω να την κάνω redeem, μου λέει ότι είναι αγορασμένη για άλλη περιοχή... Τι πρέπει να κάνω;;

Screenshot_20230111_030906_NBA 2K Mobile.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, jimbarca είπε

Παιδες μια βοήθεια: είχα πάρει από Eneba το ΝΒΑ 2Κ23 το αμερικάνικο. Μου ήρθε αυτή η gift card και μόλις πάω να την κάνω redeem, μου λέει ότι είναι αγορασμένη για άλλη περιοχή... Τι πρέπει να κάνω;;

Screenshot_20230111_030906_NBA 2K Mobile.jpg

1. μην κάνεις ξανά κ ξανα απόπειρα redeem αφού στο έκοψε. 

2. άφησε να περάσουν 48+h από την τελευταία απόπειρα redeem της κάρτας 

3. άνοιξε στο κινητό vpn του region της gift card (λογικά US) 

4. μπες στη σελίδα και κάνε κανονικά redeem την κάρτα. 

5. ακόμα κ έτσι η κάρτα αυτή θα μπορεί να αγοράζει ΜΟΝΟ από το store για το οποίο αγοράστηκε μέσω vpn κ πάλι. 

6. Υπάρχει περίπτωση να μην σε αφήσει να την ενεργοποιήσεις ακόμα κ έτσι την gift card, οπότε μην εκπλαγείς αν δεις άλλο μήνυμα error.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, TutaKachun είπε

Καλημέρα παίδες. Παρέλαβα χθες το απόγευμα την LG C2. Αφού έκανα ρυθμίσεις κτλ από διάφορες σελίδες, σήμερα που ρεπαρω έβαλα να παίξω λίγο. Και παρατήρησα το εξής. Είναι μουφα ο αριθμός έτσι; Δεν παίζει να είναι 118 fps το Rdr2. Πήγα και στο Saint Dennis πιυ έχει κόσμο κτλ και κάτω από τα 100 δεν έπεσε 

20230201_101059.jpg

δεν ειναι frames,είναι hz της οθόνης επειδή έχεις κλειδωμενο το χβοχ 120 frame. με ενεργοποιημενο vrr. 118,9 αν θυμαμε είναι το maximum. αν βαλεις 60frames games τότε θα δουλέψει αλλά x2. αν πέσει πχ το game στα 55 frames θα σου δείξει 110 hz. από εκεί καταλαβαίνεις αν ένα game έχει σταθερό 60αρι

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αγορασει κανεις καμια βαλιτσα μεταφορας για το xbox series X?

λεω να το παιρνω κανα σκ στο εξοχικο. (με 4 χειριστηρια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Ρε παιδιά κάνα παιχνίδι στυλ mario kart αλλά να έχει κοινό στο online ; 

Crush Team Racing εχει κοσμο οχι τρελο αλλα βρισκεις να παιξεις . 

Ερώτηση αύριο λήγει η Ultimate Μου . Το Σάββατο το πρωί μου είπε ένας συμφορουμίτης να κάνω την γνωστή διαδικασία της gold --> ultimate . Παίζει να φάω πόρτα επειδή έχουν περάσει μόνο 24 ώρες ; ή προχωράω άφοβα ; Το κλειδί της gold το έχω ήδη πάρει από eneba Τουρκιας . Χθες κάποιος στο facebook είπε ότι δεν μπορεί να το περάσει του βγάζει λάθος region . Παίζει να το κλειδώσανε ; ή απλά έτυχε ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Crush Team Racing εχει κοσμο οχι τρελο αλλα βρισκεις να παιξεις . 

Ερώτηση αύριο λήγει η Ultimate Μου . Το Σάββατο το πρωί μου είπε ένας συμφορουμίτης να κάνω την γνωστή διαδικασία της gold --> ultimate . Παίζει να φάω πόρτα επειδή έχουν περάσει μόνο 24 ώρες ; ή προχωράω άφοβα ; Το κλειδί της gold το έχω ήδη πάρει από eneba Τουρκιας . Χθες κάποιος στο facebook είπε ότι δεν μπορεί να το περάσει του βγάζει λάθος region . Παίζει να το κλειδώσανε ; ή απλά έτυχε ; 

  1. Δεν χρειάζεται να περιμένεις ούτε 24 ώρες
  2. Κλειδιά αγοραζουμε κ τα χρησιμοποιούμε αμέσως. Δεν αγοράζουμε κ τα χρησιμοποιούμε μετά απο μέρες
  3. Τον τύπο που αναφέρεις, ή δεν είχε σωστό VPN, ή εκείνη την ώρα δεν δουλευε σωστά το VPN. Πάντα θεωρούμε ως δεδομένο ότι είχε όλες τις ρυθμίσεις του λογαριασμού του σωστές και ελληνικές. 
  4. Κλειδωμα δεν έχει ακουστεί σε κανέναν ακομα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...