Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 29/01/2023 at 14:02, mak3don said:

Είχα δοκιμάσει και παλιότερα με ένα σετ φορτιστή και μπαταρίες από το Lidl και θυμάμαι πως δεν κρατούσαν όσο οι αλκαλικές, είναι και 1.2volt οι επαναφορτιζόμενες δυστυχώς.

Αγόρασα πρόσφατα κάποιες energirzer που γράφουν 2300mah και είπα να ξαναδοκιμάσω οπότε πρέπει να ψάξω βαθιά στο πατάρι και ίσως βρω τον φορτιστή 

 

Ikea ladda μπαταρίες

Φορτιστή οποίον θες 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Κανουν και για τα απλα χειριστηρια η θελει μονο elite?

(εχεις κανα λινκ για καμια βαση?)

Οι βασεις κανουν και για τα απλα χειριστηρια φυσικα.

https://www.amazon.de/Controller-Charging-Station-Rechargeable-Battery/dp/B08LBK5J49/

Αυτην ειχα παρει για X/S. Βλεπω οτι δεν στελνει Ελλαδα τωρα, αν και δεν θυμαμαι αν ηταν απο το Γερμανικο η αλλο αμαζον, παει καιρος, ριξτε μια ματια και στα αλλα αμαζον και βγαζει πολλα παρομοια προιοντα απο κατω προτεινομενα επισης.

Για το one πιο παλια ειχα παρει αλλη για την οποια δεν βρισκω τωρα λινκ.

Για το PS4, νομιζω Spartan ειχα παρει (δεν την εχω εδω τωρα).

Για το PS5, δεν εχω παρει ακομη. Ηταν να παρω την γνησια στο 20-αρικο αν θυμαμαι σε προσφορα Νοε-Δεκ, αλλα δεν προεκυψε ακομη γιατι χρησιμοποιω πιο πολυ xbox και στο playstation τα χειριστηρια εχουν δικη τους μπαταρια και δεν εχουν καπακια αλλα μονο συνδεση με καλωδιο usb.

---

Για τους φιλους που λενε επαναφορτιζομενες, να επαναλαβω, οτι πιο βολικες ειναι οι βασεις, ουτε βαλε βγαλε καπακια, ουτε βαλε βγαλε μπαταριες σε φορτιστες. Σαφως παιζουν μια χαρα και οι επαναφορτιζομενες και εχω και εγω πολλες επαναφορτιζομενες σε αλλες κονσολες σε αλλους χωρους με περιστασιακη χρηση, αλλα στην βασικη κονσολα με πιο συχνη χρηση, δεν θα 'πισωγυριζα' σε επαναφορτιζομενες με την καμια, οι βασεις ειναι μακραν χρηστικοτερες.

Τοσο χρηστικοτερες που ακομη και στο playstation βολευουν.

Παιζεις? Τσιμπας το χειριστηριο απο την βαση.

Τελειωνεις το παιχνιδι? Ακουμπας το χειριστηριο στην βαση.

Δεν ασχολεισαι καθολου με το θεμα μπαταριες και φορτιση τους, το ξεχνας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, nek4d είπε

Οι βασεις κανουν και για τα απλα χειριστηρια φυσικα.

https://www.amazon.de/Controller-Charging-Station-Rechargeable-Battery/dp/B08LBK5J49/

Αυτην ειχα παρει για X/S. Βλεπω οτι δεν στελνει Ελλαδα τωρα, αν και δεν θυμαμαι αν ηταν απο το Γερμανικο η αλλο αμαζον, παει καιρος, ριξτε μια ματια και στα αλλα αμαζον και βγαζει πολλα παρομοια προιοντα απο κατω προτεινομενα επισης.

Για το one πιο παλια ειχα παρει αλλη για την οποια δεν βρισκω τωρα λινκ.

Για το PS4, νομιζω Spartan ειχα παρει (δεν την εχω εδω τωρα).

Για το PS5, δεν εχω παρει ακομη. Ηταν να παρω την γνησια στο 20-αρικο αν θυμαμαι σε προσφορα Νοε-Δεκ, αλλα δεν προεκυψε ακομη γιατι χρησιμοποιω πιο πολυ xbox και στο playstation τα χειριστηρια εχουν δικη τους μπαταρια και δεν εχουν καπακια αλλα μονο συνδεση με καλωδιο usb.

---

Για τους φιλους που λενε επαναφορτιζομενες, να επαναλαβω, οτι πιο βολικες ειναι οι βασεις, ουτε βαλε βγαλε καπακια, ουτε βαλε βγαλε μπαταριες σε φορτιστες. Σαφως παιζουν μια χαρα και οι επαναφορτιζομενες και εχω και εγω πολλες επαναφορτιζομενες σε αλλες κονσολες σε αλλους χωρους με περιστασιακη χρηση, αλλα στην βασικη κονσολα με πιο συχνη χρηση, δεν θα 'πισωγυριζα' σε επαναφορτιζομενες με την καμια, οι βασεις ειναι μακραν χρηστικοτερες.

Τοσο χρηστικοτερες που ακομη και στο playstation βολευουν.

Παιζεις? Τσιμπας το χειριστηριο απο την βαση.

Τελειωνεις το παιχνιδι? Ακουμπας το χειριστηριο στην βαση.

Δεν ασχολεισαι καθολου με το θεμα μπαταριες και φορτιση τους, το ξεχνας.

ενα μεγάλο μείον των βάσεων είναι η μικρή χωρητικότητα των μπαταριών 800-1200mAh, σε σύγκριση με τα 2000+ των επαναφορτ. Δε συγκρίνονται. Αν παίζεις online ειδικά πάνω από 2ωρο με headset ομιλίας οι μπαταρίες των βάσεων τα φτύνουν, ενω στις επαναφορτ κάνεις ενα swap σε 5-6 δευτερόλεπτα κ συνεχίζεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα βαση φορτισης με τιποτα . Οπως λες παιζεις τσουπ κ οταν τελειωσεις το βαζεις να φορτισει. Αν ομως ξεφορτισει την ωρα που παιζεις τι κανεις πρεπει να εχεις δευτερο εφεδρικο; Εγω εχω 2 κοντρολερ 8 μπαταριες κ εχω παντα 4 γεματες . Μολις μαζευτουν 4 αδειες φορτιζω κ ειμαι παντα με αλλες 4 γεματες. Ελπιζω να μην βγαλει ποτε η ms οπως του play station γιατι θα ξενερωσει κοσμος. 

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ωρες ειναι η ονομαστικη διαρκεια της μπαταριας στην ενδεικτικη βαση παραπανω.

Καλυπτει λογικη διαρκεια χρησης, οχι extreme καταστασεις.

(Καθε βαση ειναι για 2 χειριστηρια, οποτε σε single game εχεις ηδη backup το 2ο).

Για χρηση με ακουστικα, δεν ξερω, δεν εχω δοκιμασει.

Αλλα σε καθε περιπτωση, αν προκυψει να σε κρεμασει μια φορα, ε, οκ, παντα μπορεις να βαλεις επαναφορτιζομενες τοτε, αφου αλλωστε ξερεις απο αυτες να αλλαζεις καπακια-μπαταριες, γιατι να σε ενοχλει οταν/αν προκυψει στην βαση.

Παλι σε συμφερει η ευκολια χρησης για ολεεςς τις αλλες φορες που δεν σε κρεμαει.

Προσωπικα δεν με εχει κρεμασει, για 2-3 ωρες που παιζω συνηθως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος τρόπος μέσω υπολογιστή να δω πότε λήγει το game pass μου ; Λήγει αυτές τις μέρες αλλά δεν είμαι σπίτι να δω ακριβώς πότε και δεν βρίσκω κάπου την πληροφορία στο xbox.com 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Υπάρχει κάποιος τρόπος μέσω υπολογιστή να δω πότε λήγει το game pass μου ; Λήγει αυτές τις μέρες αλλά δεν είμαι σπίτι να δω ακριβώς πότε και δεν βρίσκω κάπου την πληροφορία στο xbox.com 

φυσικά. Τέρμα πάνω δεξιά στο xbox.com

image.png.a2deac75ce1ca9b5981be0dc828717e0.png

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Ναι ισχύει, το τσέκαρα εγώ στο λογαριασμό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

κ εμένα 

Just for you... 4,2€ Ghost Recon Wildlands Deluxe Edition, 94% discount, μεταξύ αλλων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...