Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πανέμορφο το MH: Rise. (ειδικά αν σκεφτούμε οτι είναι port του Switch) Φανταστικά χρώματα και sharp af. (Series S)

MH01.jpg.74f47f0cb2c553001438bd7767fb8401.jpg

Επεξ/σία από gr8effect
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό που έχω ένα ελαφρώς αλλά ανεκτό input lag όταν συνδέω mouse στο series x, ένα ελαφρύ τρεμόπαιγμα στην εικόνα θα έλεγα σε σχέση με όταν παίζω το ίδιο game με το ίδιο ποντίκι στο pc

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό που έχω ένα ελαφρώς αλλά ανεκτό input lag όταν συνδέω mouse στο series x, ένα ελαφρύ τρεμόπαιγμα στην εικόνα θα έλεγα σε σχέση με όταν παίζω το ίδιο game με το ίδιο ποντίκι στο pc

σε όλες τις ρυθμίσεις dpi του mouse? το δοκίμασες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

σε όλες τις ρυθμίσεις dpi του mouse? το δοκίμασες; 

Οι αληθεια ειναι πως οχι δε το δοκιμασα

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς πρόβλημα με το lfg; 

Ενώ δεν έχω κάνει κάνενα lfg μου δείχνει ότι ενδιαφέρονται άτομα για το lfg που δεν έχω κάνει. 

Γιατι συμβαίνει αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Έχει κανείς πρόβλημα με το lfg; 

Ενώ δεν έχω κάνει κάνενα lfg μου δείχνει ότι ενδιαφέρονται άτομα για το lfg που δεν έχω κάνει. 

Γιατι συμβαίνει αυτό; 

Εννοείς ότι σου έρχονται προτάσεις από άλλους που έχουν κάνει lfg? 

(looking for game , lfg για όποιον φίλο δε γνωρίζει, είναι η διαδικασία που ζητάς από όσους φίλους και μη είναι online αν θελουν να μπουν σε multiplayer, με ενα κλικ). 

Αν είναι αυτό είναι θέμα privacy settings κ notifications. 

Αν εννοείς δικό σου lfg, μήπως είχες φτιάξει παλαιότερα και είχες βάλει λήξει από λάθος πολύ αργά κ έμεινε ανοικτό ακόμα; Σε αυτή την περίπτωση βλέπουν το ποστ σου για lfg και ζητάνε συμμετοχή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/1/2023 στις 7:38 ΜΜ, Choutas είπε

69 ευρώ το φθηνότερο Dead Space για Xbox σε φυσική μορφή.

Αν κάποιος χριστιανός ορθόδοξος το πάρει Day One και το τελειώσει σχετικά γρήγορα δίνω 55 ευρώ για το παιχνίδι μεταχειρισμένο.

υπομονή σε λίγους μήνες θα μπει στο gamepass 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, kostiger είπε

Former 343i devs respond to Microsoft layoffs: 'They set Halo up for failure'

https://www.windowscentral.com/gaming/former-343i-devs-respond-to-microsoft-layoffs-they-set-halo-up-for-failure

Δυστυχώς λόγω της κακής παγκόσμιας οικονομίας γίνονται και μαζικές απολύσεις σε πάρα πολλές μεγάλες εταιρίες. Είναι λογικό λοιπόν να πέφτει πρώτα το τσεκούρι σε ομάδες που δεν αποδίδουν τα αναμενόμενα.

Τώρα το ποιος φταίει και γιατί? Μεγάλη κουβέντα. Προφανώς και η διοίκηση έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης αλλά δεν νομίζω ότι τα πράγματα είναι τόσο απλά όπως τα παρουσιάζουν τα πρώην μέλη της 343i.

Θυμάμαι πριν 3 χρόνια περίπου όταν το Halo Infinite ήταν βαθιά στην ανάπτυξη το στούντιο αντί να μιλάει για το παιχνίδι, ανέβαζε φωτογραφίες για το πόσο υπερήφανοι ήταν για το "diversity" των νεοσύλλεκτων. Μήπως τελικά τα μπλε, ροζ και τιρκουάζ μαλλιά, το piercing και τα τατού δεν θα έπρεπε να είναι η πρωτεραιότητα όταν χτίζεις ομάδα για έναν τίτλο τόσο τεράστιου βεληνεκούς όπως το Halo?? Κάπου εδώ νομίζω έρχεται η ευθύνη της διοίκησης και με βάση ποια κριτήρια προσλαμβάνουν άτομα.

Και αυτό εννοείται δεν αφορά μόνο την Microsoft αλλά όλες τις μεγάλες πολυεθνικές. Νομίζω έχουν γίνει πολλές "ειδικές" προσλήψεις παντού μόνο για τα μάτια του κόσμου στο twitter και την πολιτική ορθότητα. Θα δούμε τώρα με αυτά τα δύσκολα οικονομικά δεδομένα αν όλο αυτό ήταν καλή ιδέα. Το λυπηρό εδώ είναι ότι μαζί με τα ξερά θα καίγονται σίγουρα και τα χλωρά.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, rodosf1 είπε

Εννοείς ότι σου έρχονται προτάσεις από άλλους που έχουν κάνει lfg? 

(looking for game , lfg για όποιον φίλο δε γνωρίζει, είναι η διαδικασία που ζητάς από όσους φίλους και μη είναι online αν θελουν να μπουν σε multiplayer, με ενα κλικ). 

Αν είναι αυτό είναι θέμα privacy settings κ notifications. 

Αν εννοείς δικό σου lfg, μήπως είχες φτιάξει παλαιότερα και είχες βάλει λήξει από λάθος πολύ αργά κ έμεινε ανοικτό ακόμα; Σε αυτή την περίπτωση βλέπουν το ποστ σου για lfg και ζητάνε συμμετοχή. 

 Όχι εννοώ ότι μου έρχονται ειδοποιήσεις σαν να έχω φτιάξει εγώ ένα lfg και να ζητάω να παίξουμε ενώ δεν έχω φτιάξει κανένα lfg.

Και αυτό μου το έκανε πρώτη φορά χτες. Δεν μου το έχει κάνει ποτέ ξανά κάτι τέτοιο.

Χρησιμοποιώ το lfg γενικότερα.

Αφού απ' όταν έλαβα ειδοποιήσεις για lfg που δεν είχα φτιάξει έφτιαξα επίτηδες ένα lfg και το έκανα αμέσως cancel και πάλι συνέχιζαν να έρχονται ειδοποιήσεις από άτομα ότι ενδιαφέρονται για το lfg που είχα κάνει cancel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

8 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

Οπότε δεν έσβησε το trigger ουσιαστικά του lfg σου προς τους άλλους. Λογικά με τα update στους σέρβερ ανά λίγες ημέρες θα διορθωθεί. 

 

Το περίεργο είναι ότι λάμβανα ειδοποιήσεις ακόμα και πριν φτιάξω καν το post για να το κάνω στο καπάκι cancel.

Κάτι τέτοιο δεν μου έχει ξανά τύχει.

Σου έχει συμβεί τίποτα παρόμοιο γενικότερα?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

  

 

Το περίεργο είναι ότι λάμβανα ειδοποιήσεις ακόμα και πριν φτιάξω καν το post για να το κάνω στο καπάκι cancel.

Κάτι τέτοιο δεν μου έχει ξανά τύχει.

Σου έχει συμβεί τίποτα παρόμοιο γενικότερα?

παρόλο που χρησιμοποιώ το Lfg αρκετά, δεν μου ξανατυχε ομολογώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...