Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Νεος χρηστης xbox series x και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να μεταφέρω και να παίζω τα παιχνίδια της rockstar gta v και rdr2 απ το pc στο xbox series x χωρις να τα ξανα αγορασω πχ το call of duty και αλλα και σε ποιες πλατφορμες γινεται αυτο? epicstore, battlenet κτλπ

Μονο το progress μεταφερεις σε αλλη πλατφορμα, αλλα μονο 1 φορα ανα λογαριασμο (οσον αφορα το GTAV). Οποτε, choose wisely

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Μονο το progress μεταφερεις σε αλλη πλατφορμα, αλλα μονο 1 φορα ανα λογαριασμο. Οποτε, choose wisely

Αν εχω δευτερο λογαριασμο και τον κανω share θα μπορω να κανω και τα save μου share σε περιπτωση που ανοιξω καποια στιγμη δευτερο account για να μη τα χασω?

Οσο για αυτο που ανεφερες τι ενοεις μια φορα ανα λογαριασμο, οτι αν κανω share το progress μου γινεται μονο σε εναν xbox λογαριασμο στο εκαστοτε παιχνιδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Αν εχω δευτερο λογαριασμο και τον κανω share θα μπορω να κανω και τα save μου share σε περιπτωση που ανοιξω καποια στιγμη δευτερο account για να μη τα χασω?

Οσο για αυτο που ανεφερες τι ενοεις μια φορα ανα λογαριασμο, οτι αν κανω share το progress μου γινεται μονο σε εναν xbox λογαριασμο στο εκαστοτε παιχνιδι?

Συμπληρωσα οτι αναφερομαι μονο στο gtav (ισως και το rdr2). Η rockstar, τουλαχιστον στο gtav, αφηνει την μεταφορα του online progress σε οποιαδηποτε πλατφορμα (pc -> ps5, pc -> xsx, xsx -> ps5 κτλ).

Τα περι 2ου λογαριασμου, δεν τα καταλαβα. Δεν μπορεις να μεταφερεις Online progress μεταξυ λογαριασμων σε κανενα παιχνιδι. 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μία ερώτηση: μπορώ να συνδέσω στο Xbox X οποιονδήποτε εξωτερικό δίσκο ?? Εχετε να μου προτείνετε κάποιον ?? Γεμισε ήδη ο hdd της κονσόλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Συμπληρωσα οτι αναφερομαι μονο στο gtav (ισως και το rdr2). Η rockstar, τουλαχιστον στο gtav, αφηνει την μεταφορα του online progress σε οποιαδηποτε πλατφορμα (pc -> ps5, pc -> xsx, xsx -> ps5 κτλ).

Τα περι 2ου λογαριασμου, δεν τα καταλαβα. Δεν μπορεις να μεταφερεις Online progress μεταξυ λογαριασμων σε κανενα παιχνιδι. 

Δε με νοιάζει τόσο το online progress όσο το να μη χάσω τα save μου στο red ded redemption που είχα προχωρήσει αρκετά να μπορώ δηλαδή στο single player να παίξω από εκεί που είχα σταματήσει τη τελευταία φορά και στο series x

 

Όσο αναφορά 2ο λογαριασμό εννοώ πως αν σε 3 χρόνια που τελειώσει η συνδρομή πχ ανοίξω δεύτερο λογαριασμό με τον τρόπο που αναφέρει στη πρωτη σελίδα και βάζω εκεί το gamepass, επειδή όμως δε θα μπορώ να έχω τα save στα παιχνίδια που είχα στο πρώτο λογαριασμό υπάρχει κάποιος τρόπος να τα κάνω share στον δεύτερο για να μπορώ να παίζω από εκεί που ήμουν?

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, planezero said:

Μην μπερδευεσαι.
Ο απολύτως ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ λόγος που το MLB ειναι στο xbox είναι επειδή η ίδια η λίγκα το απαίτησε.
Σε κάθε άλλη περίπτωση η sony θα έχανε την άδεια.

Νομίζω απαιτεί να είναι multiplatform όχι να είναι και στο gamepass όπου είναι.

Επίσης, η sony βοήθησε και στην ανάπτυξη του Death Stranding όπου και αυτό βρίσκεται στο game pass (διαθέσιμο μόνο για PC). Εγώ πάντως δεν αποκλείω στο μέλλον να μπει και το callisto protocol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/12/2022 στις 7:32 ΠΜ, kergaz13 είπε

Το δοκίμασα αυτό που λες, τίποτα... 

Και εχω ειχα ενα θεμα με τις συγκεκριμενες μπαταριες. Δεν τις θεωρω και τοσο αξιοπιστες τελικα λογω οτι συντομα βγαζουν προβλημα και δεν ξαναφορτιζουν καποιες.

Επεξ/σία από Misokatsu64
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Όσο αναφορά 2ο λογαριασμό εννοώ πως αν σε 3 χρόνια που τελειώσει η συνδρομή πχ ανοίξω δεύτερο λογαριασμό με τον τρόπο που αναφέρει στη πρωτη σελίδα και βάζω εκεί το gamepass, επειδή όμως δε θα μπορώ να έχω τα save στα παιχνίδια που είχα στο πρώτο λογαριασμό υπάρχει κάποιος τρόπος να τα κάνω share στον δεύτερο για να μπορώ να παίζω από εκεί που ήμουν?

Γιατί να ανοίξεις 2ο λογαριασμό? Για να γλυτώσεις 12 ολόκληρα ευρώ? Η μετατροπή ultimate θα είναι 13 ευρώ αντί για 1 🤦

Και όχι, δεν μπορείς να μεταφέρεις τα save σε άλλο account. Οι λόγοι προφανείς (πχ για να μην παιζουμε όλοι με 1 ευρώ ultimate κάθε 3 μήνες 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Νεος χρηστης xbox series x και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να μεταφέρω και να παίζω τα παιχνίδια της rockstar gta v και rdr2 απ το pc στο xbox series x χωρις να τα ξανα αγορασω πχ το call of duty και αλλα και σε ποιες πλατφορμες γινεται αυτο? epicstore, battlenet κτλπ

στα games του xbox/windows store που έχουν την ένδειξη play anywhere γίνεται αυτό φίλε μου. 

3 ώρες πριν, jimbarca είπε

Παιδια μία ερώτηση: μπορώ να συνδέσω στο Xbox X οποιονδήποτε εξωτερικό δίσκο ?? Εχετε να μου προτείνετε κάποιον ?? Γεμισε ήδη ο hdd της κονσόλας...

όλοι είναι οκ, hdd ταχύτητα μεταφοράς 4-5gb/min, ssd πολύ παραπάνω. Από εξωτερικό σε εσωτερικό λέμε κ αντίστροφα. 

Αλλά μπορείς να αδειάζεις κ το δίσκο από ότι έχεις παίξει κ να το ξανακατεβαζεις, δε χάνεις το progress σου, είναι στο cloud αποθηκευμένο. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, planezero είπε

Μην μπερδευεσαι.
Ο απολύτως ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ λόγος που το MLB ειναι στο xbox είναι επειδή η ίδια η λίγκα το απαίτησε.
Σε κάθε άλλη περίπτωση η sony θα έχανε την άδεια.

Για αυτό είπα στο μήνυμα μου ότι πρόκειται για εξαίρεση. Νόμιζα ήταν σαφές. 

Το callisto από την άλλη ξαναλέω δεν έχει αναπτυχθεί από την sony αποκλειστικά και για αυτό δεν θεωρώ απίθανο να μπει στο gamepass κάποια στιγμή στο μέλλον. Εκτός και αν υπάρξει καμιά εξαγορά του στούντιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση το Assassins creed Vlahalla έχει έκδοση για xbox one και άλλη έκδοση για Xbox series? 

Αν πάρω απο eneba την έκδοση για one μπορώ να την αναβαθμίσω για series S?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stevenfins είπε

Για αυτό είπα στο μήνυμα μου ότι πρόκειται για εξαίρεση. Νόμιζα ήταν σαφές. 

Το callisto από την άλλη ξαναλέω δεν έχει αναπτυχθεί από την sony αποκλειστικά και για αυτό δεν θεωρώ απίθανο να μπει στο gamepass κάποια στιγμή στο μέλλον. Εκτός και αν υπάρξει καμιά εξαγορά του στούντιο..

το studio που φτιαχνει το callisto ανηκει στη krafton(pubg κτλ), που αν δε κανω λαθος, εχει αρρηκτες σχεσεις με τη tencent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xavier είπε

το studio που φτιαχνει το callisto ανηκει στη krafton(pubg κτλ), που αν δε κανω λαθος, εχει αρρηκτες σχεσεις με τη tencent.

Μπράβο ναι, το είχα ξεχάσει αυτό. Το callisto δεν ήταν κιόλας που έλεγαν στην αρχή ότι θα ήταν στο ίδιο σύμπαν με το pubg?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, stevenfins είπε

Μπράβο ναι, το είχα ξεχάσει αυτό. Το callisto δεν ήταν κιόλας που έλεγαν στην αρχή ότι θα ήταν στο ίδιο σύμπαν με το pubg?

ναι  ακριβως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προερχομενος απο gtx1070 και 60 fps στη συγκεκριμενη κονσολα οπου μπορω επιτελους να αξιοποιησω στο επακρο το monitor μου, δηλωνω ακρως εντυπωσιασμενος με το perfomance και το optimize του πραγματος ποσο μαλλον με το ποσο ποιοτικα παιχνιδια βρισκω στο gamepass που σκεφτομαι κριμα να μην εχω τοσο χρονο λογο δουλειας να κατσω να ασχοληθω παραπανω.

Τερμα smooth εμπειρια ειδικα τα 120 fps και η ποιοτητα γραφικων στο warzone ειναι οτι καλυτερο εχω δει. Ακομη και το Plague Tale Requiem στα 30 fps ετρεχε νερακι και τερμα playable και πανεμορφο αλλά θα ηθελα να δω και ενα perfomance patch.

Αληθεια μπορω να αγορασω το modern warfare και να μεταφερω τη data του multiplayer και τα οπλα που εχω ξεκλειδωσει οσο καιρο επαιζα στο pc?

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...