Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάνοντας browsing στο Microsoft Store για καμια BF προσφορά, στη σελίδα πώλησης του Xbox Series S, είδα οτι σε ένα banner με Back Compat παιχνίδια που προμοτάρει τις δυνατότητες της κονσόλας, υπάρχει και το Wolfenstein (2009) από το Xbox 360, ένα παιχνίδι το οποίο officially δεν είναι στη λίστα backwards compatibility των Xbox One/ Series X&S.

Πιστεύευτε οτι είναι από λάθος? Ή υπάρχει περίπτωση να δούμε κανένα παλιό παιχνιδάκι ακόμα να γίνεται backwards compatible, παρα το οτι η MS δήλωσε οτι δεν ασχολείται άλλο με το θέμα BC?

Y.Γ. Το Wolfenstein (2009) στη κυκλοφορία του είχε γίνει published από την Activision.... 😏


Link: https://www.microsoft.com/en-gb/d/xbox-series-s/942j774tp9jn?activetab=pivot:overviewtab&source=lp
Screenshot: https://prnt.sc/n_SQ9pR_Actt

Επεξ/σία από thomason993
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To μόνο που θυμάμαι στην περίπτωση του BotW είναι η γκρίνια που δεν κέρδισε το Horizon. Εμένα πάλι τέτοιου είδους βραβεία μου είναι τελείως αδιάφορα όπως αντίστοιχα και οι βαθμολογίες. Γελοιότητες με καμία βάση λογικής και αντικειμενικότητας. Είναι απλά ένα σύστημα όπου οι περισσότερες υποκειμενικές γνώμες υπερτερούν, μπούρδες δηλαδή. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Fulgore είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Τώρα συγνώμη αλλά συγκρίνεις το παραπάνω παιχνίδι που έκανε πάταγο όταν βγήκε(και πουλάει full price μέχρι και σήμερα) σαν υποψηφιότητα με το φετινό Xenoblade,που οι περισσότεροι δεν ξέρουν καν ότι υπάρχει?

Το παιχνιδι που αναφέρεις ήταν το φαβορί την χρονιά που κέρδισε ,γιαυτο και κέρδισε τα περισσότερα βραβεια

https://thegameawards.com/rewind/year-2017....

Που κολλάνε οι emulators?Εδώ κόσμος αγόραζε ολόκληρη κονσόλα, μονο και μονο για να παίξει αυτό το παιχνιδι...

 

ισχυει αυτο που λες, απλα εννοω οτι υπαρχει και πολυς κοσμος που θα ασχοληθει με το  παιχνιδι μεσω των emulator, ενω κανονικα δε θα το εκανε ποτε,  αν δεν εβγαινε game of the year(λεμε τωρα)...Οπως παρα πολυς κοσμος ασχοληθηκε με το it takes two, αφου πηρε το βραβειο.

προφανως δεν υπαρχει συγκριση ως franchise του zelda με το xenoblade.

 

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/11/2022 στις 8:48 ΜΜ, tempo είπε

γεια σας, την βοήθεια σας σε ένα θέμα που έχει σχέση με τα ακουστικά.

Έχω το ΧΒΟΧ Series X και αγορασμένη την εφαρμογή Dolby Atmos στο XBOX.

Τις τελευταίες ημέρες ψάχνω για αγορά ακουστικά και μου δημιουργήθηκε η απορία....

σύμφωνα με αυτά που διαβάζω η αγορά την εφαρμογής Dolby Atmos προσφέρει τον ήχο στα ακουστικά με αυτό το πιο εξελιγμένο format ανεξάρτητα απο το αν τα ακουστικά υποστηρίζουν dolby atmos ή όχι.

Στην περίπτωση αυτή τι παραπάνω προσφέρουν τα ακουστικά που έχουν την ένδειξη ότι υποστηρίζουν το dolby atmos (όπως για παράδειγμα τα ενσύρματα και ασύρματα της microsoft);

Με άλλα λόγια αν έχω την εφαρμογή dolby atmos αξίζει να δώσω το κάτι παραπάνω για να πάρω και ακουστικά με υποστήριξη dolby atmos ή θα μου προσφέρουν τον ίδιο ήχο με οποιαδήποτε άλλα ακουστικά;

Δεν "προσφέρουν" κάτι παραπάνω όσον αφορά το implementation. Είναι καθαρά 1) product marketing το messaging περί Dolby Atmos for Headphones και σε κάποιες περιπτώσεις το ακουστικό προσφέρει επιπλέον με την αγορά και Dolby Atmos for Headphones license.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, lkv100 είπε

Xbox Removes Buy As Gift Option From Turkey & Argentina Store After Seller Abuse

https://twistedvoxel.com/xbox-removes-buy-as-gift-option-turkey-argentina-store-seller-abuse/

αντίο αγαπημένες gift cards 😭😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

αντίο αγαπημένες gift cards 😭😜

Νομιζω θα επηρεασει και τα παιχνιδια τυπου Αργεντινης και Τουρκιας. Οποτε οσο προλαβαινουμε αδειαζουμε το eneba. 
Παντως αγορασα 1-2 παιχνιδια τωρα και δεν μπορω να κανω redeem, το συστημα βγαζει error

Edit: Με τα πολλα βρισιδια τελικα δουλεψε

Επεξ/σία από lkv100
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rodosf1 είπε

πέρυσι τέτοια εποχή black Friday, Turkish xbox gift cards. 200TL 

Εδώ και τρία χρόνια δεν έχω βρει πουθενά τουρκική gift card.

3 ώρες πριν, rodosf1 είπε

αντίο αγαπημένες gift cards 😭😜

Τώρα το διάβασα, δεν έχουν σχέση οι gift cards με αυτό που έκανε η microsoft. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, lkv100 είπε

Νομιζω θα επηρεασει και τα παιχνιδια τυπου Αργεντινης και Τουρκιας. Οποτε οσο προλαβαινουμε αδειαζουμε το eneba. 

και εγώ αυτό σκέφτηκα όταν διάβασα το άρθρο

Επεξ/σία από pollop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...