Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, imr είπε

Άμα ήταν να καθόμαστε να βλέπουμε cinematic και στορυ βλέπαμε και ταινία 🤣

Ή βάζουμε YouTube όλο το παιχνίδι και καθόμαστε να βλέπουν κάποιον άλλο να παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, imr said:

Άμα ήταν να καθόμαστε να βλέπουμε cinematic και στορυ βλέπαμε και ταινία 🤣

Ποιος ο λόγος τότε να διαλέξει κάποιος ένα παιχνίδι που βασίζεται στην ιστορία και στα cinematics αν δεν του αρέσουν αυτά τα 2?

Απλά αλλάζει παιχνίδι. 

Δεν στέκομαι καν στο πόσο άστοχη είναι η σύγκριση καθώς θεωρώ πως είναι χιουμοριστική. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, leo066 είπε

Ή βάζουμε YouTube όλο το παιχνίδι και καθόμαστε να βλέπουν κάποιον άλλο να παίζει.

Ή βάζουμε YouTube και βλέπουμε κάποιον άλλο που σχολιάζει έναν άλλο που βλέπει cinematics.

Εγώ όταν θέλω να παίξω παιχνίδι που έχει cinematics βλέπω ταινία και όταν θέλω να δω ταινία παίζω παιχνίδι που έχει cinematics.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτε vampires survivors ΤΩΡΑ, να νιώσετε των εθισμό που νιωσατε στα 10 όταν πρωτοπιασατε κοντρολλερ . Τι εφτιαξαν οι τρελοί. Οποιος δεν το έχει παίξει χανει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Βάλτε vampires survivors ΤΩΡΑ, να νιώσετε των εθισμό που νιωσατε στα 10 όταν πρωτοπιασατε κοντρολλερ . Τι εφτιαξαν οι τρελοί. Οποιος δεν το έχει παίξει χανει

Αυτό είναι που είχε βγει και σε mobile? 

Που πολεμάς απέναντι σε ατελείωτες ορδές τεράτων και κάνεις level up και rank up on the go? Είχα παίξει ένα παρόμοιο (Δεν ξέρω αν ήταν αυτό) και ήταν πολύ εθιστικό. Απλό concept αλλά πολύ διασκεδαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, NickTG είπε

Ποιος ο λόγος τότε να διαλέξει κάποιος ένα παιχνίδι που βασίζεται στην ιστορία και στα cinematics αν δεν του αρέσουν αυτά τα 2?

Απλά αλλάζει παιχνίδι. 

Δεν στέκομαι καν στο πόσο άστοχη είναι η σύγκριση καθώς θεωρώ πως είναι χιουμοριστική. 

Δεν μπορω να ξερω απο πριν αν το εχουν σκισει με τα cinematics και ειναι απλα φλυαρα και χωρις λογο.

Πολλα cinematics υπαρχουν απλα για να υπαρχουν. 

 

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Charismo είπε

Αυτό είναι που είχε βγει και σε mobile? 

Που πολεμάς απέναντι σε ατελείωτες ορδές τεράτων και κάνεις level up και rank up on the go? Είχα παίξει ένα παρόμοιο (Δεν ξέρω αν ήταν αυτό) και ήταν πολύ εθιστικό. Απλό concept αλλά πολύ διασκεδαστικό.

Μμ δεν ξερω αν ειναι για κινητό ίδιο. Δεν βαρας εσύ τίποτα. Κανει hit μόνο του.σε κάθε run όλο ανεβαίνεις και πιο πολύ, ειδικά αν βρεις τα combo των weapons στο max lvl των όπλων σου ξεκλειδώνει τα super weapons που γινεται χαμός στο map. Χαχα ,μιλάμε είχα χρόνια να κολλήσω ετσι με game.

Και φαντάσου δεν παιζω καθόλου indie

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, imr said:

Δεν μπορω να ξερω απο πριν αν το εχουν σκισει με τα cinematics και ειναι απλα φλυαρα και χωρις λογο.

Πολλα cinematics υπαρχουν απλα για να υπαρχουν. 

Αν δεν μπορείς να ξέρεις από πριν και κάνεις skip πάλι δεν θα το μάθεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είμαι φανατικά κατά του να κάνουμε skip τα cinematics ειδικά σε παιχνίδια με πλοκή, θεωρώ αυτονόητο οτι πρέπει να δίνεται η επιλογή για αυτούς που δεν θέλουν να τα δουν (ή παίζουν για 2η φορά κ.τ.λ) , να τα παραλείψουν. Εδώ υπήρχε αυτή η επιλογή στα cutscenes/cinematics αλλα και στους διαλόγους (!) των (αγαπημένων μου) fmv adventures της δεκαετίας του '90, τι λέμε τώρα- οπου εκεί ήταν ζωτικής σημασίας για την εξέλιξη των παιχνιδιών.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουμε τεντώσει το θέμα. Αν δε θες να παίζεις story driven games που έχουν cutscenes απλά δε τα παίζεις. Τόσο απλό είναι. Δε σκέφτηκαν οι άνθρωποι ότι κάποιος θα παίξει το παιχνίδι τους για να ευχαριστηθεί walking simulator και qte's.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε πρώτη είτε δεύτερη φορά, πρέπει να υπάρχει κουμπί νά παραλείπονται για όποιον θελήσει.

Πληρώνω την άδεια χρήσης και απαιτώ σαν πελάτης.

Αυτό. Πιστεύω έληξε το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 +1 για την επιλογή να κανεις σκιπ. Είτε δεύτερα playthroughs είτε πολλές φορές μπορεί να θες να ξαναπαίξεις ένα section ή μου έχει τύχει να πεθαίνω 10 φορές και να πρέπει να δώ 10 φορές ένα cutscene. Αηδία.

ΠΡΕΠΕΙ να υπάρχει επιλογή παίδες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...