Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Όσο αφορά για εξωτερικό δίσκο που να μπορείς να εγκαταστήσεις και series s/x παιχνίδια νέας γενειάς κάτι έχει αναφερθεί εδώ και μήνες για έναν adapter που μετατρέπει έναν nvme στη θήρα που μπαίνει ο seagate expansion disk.

Τώρα το κατά πόσο δουλεύει κάτι τέτοιο τέτοιο μερικοί λένε ότι δουλεύει άλλοι πάλι λένε ότι δεν δουλεύει.

Αν δεν το δοκιμάσει κάποιος από εδώ να μας πει σίγουρα πότε δεν θα μάθουμε.

δουλεύει με συγκεκριμένο δίσκο της Western Digital. Αλλά το κόστος συνολικά έρχεται σχεδόν μια ή άλλη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει δοκιμαστεί με άλλης μάρκας και χωρητικότητας?

Το έχεις στη κατοχή του εσύ ή κάποιος φίλος σου?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Έχει δοκιμαστεί με άλλης μάρκας και χωρητικότητας?

Το έχεις στη κατοχή του εσύ ή κάποιος φίλος σου?

Δεν το έχω εγώ στην κατοχή μου, έχει τεθεί το ερώτημα ξανά σε διάφορα forum κ κάπου αναφέρουν και το μοντέλο δίσκου που είναι συμβατό. 

Έχει δοκιμαστεί με άλλα και δεν δουλεύουν, τα βλέπει αν θυμάμαι καλά απλά σαν μέσο αποθήκευσης εξωτερικό το xbox κ οχι μέσο για games. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/11/2022 στις 9:12 ΠΜ, malias4 είπε

Σιγουρα κ να το αυξησει ειναι απολυτα λογικο. Αλλα εδω φτιαχνει το friends and family plan με 21€ για εως κ 5 ατομα ρε ! Δηλαδη μονο τσαμπα δεν το δινει , ειναι απιστευτο vfm κ  απο το 2023 ερχονται παιχνιδαρες 

ελπίζω να βγουν τίποτα καλα, αλλιώς είναι σαν να ξαναπήρα PC που απλώς παίζει σε 4Κ. fallout GTA, red dead κλπ όλα παιγμενα σε PC. Το cyberpunk μόνο σκέφτομαι να αγοράσω , υπάρχει περίπτωση να βγει σε εκδοση βελτιωμένη για x? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dorian είπε

ελπίζω να βγουν τίποτα καλα, αλλιώς είναι σαν να ξαναπήρα PC που απλώς παίζει σε 4Κ. fallout GTA, red dead κλπ όλα παιγμενα σε PC. Το cyberpunk μόνο σκέφτομαι να αγοράσω , υπάρχει περίπτωση να βγει σε εκδοση βελτιωμένη για x? 

Έχει βγει για cyberpunk current gen update.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, rodosf1 είπε

Αλλά το κόστος συνολικά έρχεται σχεδόν μια ή άλλη. 

Οπως και να εχει, η χρηση δεν περιοριζεται μονο στην κονσολα, οποτε ισως και να συμφερει στην τελικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυνατό το Plague Tale: Requiem, ειδικά τα περιβάλλοντα είναι καθαρά next-gen. Το χάνει στα μοντέλα βέβαια λόγω budget. 

Σαν παιχνίδι ωραίο αν και walking simulator/Interactive movie το λες πάρα "παιχνίδι". Λίγο ενοχλητικά κάποια stealth sequences και το ότι δεν σε αφήνει να τρέξεις οπότε θες. Επίσης θα μπορούσε να είχε λίγο περισσότερο exploration ώστε να μπορείς να αναβαθμίσεις τα πάντα μέχρι το τέλος αλλά και να χαζεύεις περισσότερο τα πανέμορφα περιβάλλοντα. 

Hint: Κάντε full upgrade το crossbow να ευχαριστηθείτε kills :P

Spoiler

Στο τέλος απ' ότι κατάλαβα δείχνει νέο "carrier" ο οποίος πρέπει να είναι στην εποχή μας αφού ακούγονται σύγχρονα μηχανήματα. 

 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Δυνατό το Plague Tale: Requiem, ειδικά τα περιβάλλοντα είναι καθαρά next-gen. Το χάνει στα μοντέλα βέβαια λόγω budget. 

Σαν παιχνίδι ωραίο αν και walking simulator/Interactive movie το λες πάρα "παιχνίδι". Λίγο ενοχλητικά κάποια stealth sequences και το ότι δεν σε αφήνει να τρέξεις οπότε θες. Επίσης θα μπορούσε να είχε λίγο περισσότερο exploration ώστε να μπορείς να αναβαθμίσεις τα πάντα μέχρι το τέλος αλλά και να χαζεύεις περισσότερο τα πανέμορφα περιβάλλοντα. 

Hint: Κάντε full upgrade το crossbow να ευχαριστηθείτε kills :P

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Στο τέλος απ' ότι κατάλαβα δείχνει νέο "carrier" ο οποίος πρέπει να είναι στην εποχή μας αφού ακούγονται σύγχρονα μηχανήματα. 

 

Φαντάσου να έτρωγες στη μάπα και τα cinematic χωρίς επιλογή για skip! 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, leo066 είπε

Φαντάσου να έτρωγες στη μάπα και τα cinematic χωρίς επιλογή για skip! 

Δεν κάνω ποτέ skip τα cinematics, αν τα κάνεις έχασες όλο το story. Όσοι δεν έχουν υπομονή να τα βλέπουν, καλύτερα να παρατήσουν τα single-player παιχνίδια και να επικεντρωθούν στο multiplayer.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν κάνω ποτέ skip τα cinematics, αν τα κάνεις έχασες όλο το story. Όσοι δεν έχουν υπομονή να τα βλέπουν, καλύτερα να παρατήσουν τα single-player παιχνίδια και να επικεντρωθούν στο multiplayer.

Οπότε σου αρέσει να τα βλέπεις, κανένα πρόβλημα. Εμένα που δεν μου αρέσει καλό θα είναι να έχω επιλογή να τα κάνω skip, σωστά?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, leo066 είπε

Οπότε σου αρέσει να τα βλέπεις, κανένα πρόβλημα. Εμένα που δεν μου αρέσει καλό θα είναι να έχω επιλογή να τα κάνω skip, σωστά?

Σε 2ο playthrough αυτό που λες το καταλαβαίνω. Σε 1ο playthrough σε narrative game έχει όση λογική έχει κάποιος να γκρινιάζει που δεν έχει skip το gameplay κομμάτι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...