Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

ποιο monkey island ειναι αυτο ρε παιδια ; Εχω να το ακουμπησω απο την Amiga 1200 μου !!!!!!!!!!!!!!! ( Monkey Island 2 ) 

Ειναι απο τον αρχικο δημιουργο και στην ουσια συνεχιζει απο το 2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/10/2022 στις 11:30 ΠΜ, Malthador είπε

Ο υπολογιστής, το MacBook, το Steam Deck και το Android κινητό μου. 

Κρατάω μια επιφύλαξη για το PS4, δεν είμαι σίγουρος αν μπορεί να είναι συνδεδεμένο σε 2 δίκτυα ταυτόχρονα, πάντως όταν κουμπώνω καλώδιο δεν κόβεται το wifi. 

Μπορεί να μην σε αποσυνδέει αλλά δεν χρησιμοποιεί και τα δύο. Χρησιμοποιεί μόνο το Ethernet και αν δεν έχει εκεί internet θα σε πάει στο wifi .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 hours ago, Bourdoulas said:

Μπορεί να μην σε αποσυνδέει αλλά δεν χρησιμοποιεί και τα δύο. Χρησιμοποιεί μόνο το Ethernet και αν δεν έχει εκεί internet θα σε πάει στο wifi .

Τελικά δεν γίνεται, μίλησα και με την MS.

Το θεωρώ ενοχλητικό και γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε. Από την στιγμή που η συσκευή υποστηρίζει remote play, θα έπρεπε να με αφήνει να την συνδέω με καλώδιο στο τοπικό δίκτυό μου (που είναι αρκετά πιθανό να μην έχει internet) και παράλληλα να μπορεί να κάνει το απαιτούμενο validate μέσω wifi.

Για την ώρα το local remote play είναι λειψό για εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

 

Δεν καταλαβαίνω γιατι με τοσα λεφτα, τα στουντιο της MS πρεπει να εχουν εξωτερικους συνεργατες/βοηθους για να τελειωσουν τα παιχνιδια τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, TutaKachun είπε

Δεν καταλαβαίνω γιατι με τοσα λεφτα, τα στουντιο της MS πρεπει να εχουν εξωτερικους συνεργατες/βοηθους για να τελειωσουν τα παιχνιδια τους

όλα έχουν, πάγια τακτική. Είχε μια συνέντευξη πρόσφατα μιας Ελληνίδας σε εταιρεία testing που μιλούσε για το τι κ πως. Είχε πει πχ ότι το Cyberpunk δεν είχε δοθεί σε εξωτερικό τεστερ κ βγήκε οπως βγήκε. Κ εκ των υστερων το έδωσε η η εταιρεία παραγωγός και φτιάχτηκαν τα πολλά bugs με το εξαντλητικό testing. 

Νομίζω την είχα δει στο xbox Hellas κανάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Malthador είπε

Τελικά δεν γίνεται, μίλησα και με την MS.

Το θεωρώ ενοχλητικό και γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε. Από την στιγμή που η συσκευή υποστηρίζει remote play, θα έπρεπε να με αφήνει να την συνδέω με καλώδιο στο τοπικό δίκτυό μου (που είναι αρκετά πιθανό να μην έχει internet) και παράλληλα να μπορεί να κάνει το απαιτούμενο validate μέσω wifi.

Για την ώρα το local remote play είναι λειψό για εμένα.

Η περίπτωση σου δεν είναι εφικτή τεχνικά νομίζω . Θα πρέπει να πάρει δύο τοπικές ip από τον DHCP server σου ένα μηχάνημα και να μεταδίδει δεδομένα και από τις δύο συνδέσεις .

Στις 1/11/2022 στις 3:53 ΜΜ, imr είπε

Και τερμάτισα το monkey Island σε πειρατικό  γιατί σκέφτηκα ότι σιγά μη μπει gamepass.. 

Θυμίζει κάτι από τα παλιά ή όχι;

Επεξ/σία από Bourdoulas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Η περίπτωση σου δεν είναι εφικτή τεχνικά νομίζω . Θα πρέπει να πάρει δύο τοπικές ip από τον DHCP server σου ένα μηχάνημα και να μεταδίδει δεδομένα και από τις δύο συνδέσεις .

Θυμίζει κάτι από τα παλιά ή όχι;

Ναι πάρα πολύ, ειναι όντως σαν σύγχρονο remake. Αξίζει με τα 1000.

 

Έχει κάποια πράγματα όπως τα hints που δίνουν σταδιακά βοηθεια που το πάνε σε άλλο επίπεδο. Καμία σχέση με τα guides που ψάχναμε πριν κάτι δεκαετίες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ενώ έχεις ultimate acc βάλεις αυτόν τον κωδικό πόσους μήνες θα σου πιστωθούν στο λογαριασμό σου?

Edit: Άκυρο το βρήκα.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...