Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 29/10/2022 στις 3:28 ΜΜ, GaGaS_Thess είπε

Μόλις τελείωσα το plague tale requiem... Σ Υ Γ Κ Λ Ο Ν Ι Σ Τ Ι Κ Ο!!!!!! 

από τα καλυτερα παιχνιδια που έπαιξα ποτε !! Και, είμαι gamer από το 1985!!!!!!!

Επίσης μόλις ανακάλυψα ότι υπάρχει και δεύτερο φινάλε στο παιχνίδι .... Δεν θα κάνω spoiler αλλά όσοι το έχετε τελειώσει ήδη ξανά κάντε το κεφάλαιο 16 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Malthador είπε

Γίνεται η κονσόλα να είναι συνδεδεμένη με wifi στο router και παράλληλα με ethernet σε τοπικό δίκτυο;

Γίνεται να μην κλείνει το wifi όταν συνδέω το καλώδιο;

Από όσο γνωρίζω όχι. Όταν έχεις ethernet καλώδιο συνδεδεμένο, επιλέγει πάντα το καλώδιο (υποτίθεται για καλύτερες ταχύτητες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 minutes ago, specre said:

Από όσο γνωρίζω όχι. Όταν έχεις ethernet καλώδιο συνδεδεμένο, επιλέγει πάντα το καλώδιο (υποτίθεται για καλύτερες ταχύτητες).

Ναι αυτό καταλαβαίνω κι εγώ αλλά είναι λίγο τριτοκοσμικό να μην υπάρχει επιλογή να μπορεί να αλλάξει. 

Χμ, θα ρωτήσω και στην MS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ναι αυτό καταλαβαίνω κι εγώ αλλά είναι λίγο τριτοκοσμικό να μην υπάρχει επιλογή να μπορεί να αλλάξει. 

Χμ, θα ρωτήσω και στην MS. 

Ποια συσκευή έχει τέτοια επιλογή? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
18 minutes ago, leo066 said:

Ποια συσκευή έχει τέτοια επιλογή? 

Ο υπολογιστής, το MacBook, το Steam Deck και το Android κινητό μου. 

Κρατάω μια επιφύλαξη για το PS4, δεν είμαι σίγουρος αν μπορεί να είναι συνδεδεμένο σε 2 δίκτυα ταυτόχρονα, πάντως όταν κουμπώνω καλώδιο δεν κόβεται το wifi. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Malthador είπε

Κρατάω μια επιφύλαξη για το PS4, δεν είμαι σίγουρος αν μπορεί να είναι συνδεδεμένο σε 2 δίκτυα ταυτόχρονα, πάντως όταν κουμπώνω καλώδιο δεν κόβεται το wifi. 

Το PS4 & PS5 επιλέγεις σε ποιο δίκτυο θέλεις να εισαι συνδεδεμένος είτε ethernet, ειτε wifi. Απο μόνο του δεν επιλέγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Ο υπολογιστής, το MacBook, το Steam Deck και το Android κινητό μου. 

Κρατάω μια επιφύλαξη για το PS4, δεν είμαι σίγουρος αν μπορεί να είναι συνδεδεμένο σε 2 δίκτυα ταυτόχρονα, πάντως όταν κουμπώνω καλώδιο δεν κόβεται το wifi. 

Nvidia shield, Apple TV όταν συνδέσεις το καλώδιο απενεργοποιήτε το wifi 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 hours ago, leo066 said:

Nvidia shield, Apple TV όταν συνδέσεις το καλώδιο απενεργοποιήτε το wifi 

Είσαι σίγουρος για το Shield; Android συσκευή και δεν μπορεί να δουλέψει σαν hotspot, να πάρει internet από ethernet και να το μοιράσει σε άλλες συσκευές μέσω wifi (ή το ανάποδο); 

Το θεωρώ απίθανο, αλλά δεν έχω την συσκευή για να το επιβεβαιώσω. 

Edit: Κι όμως μπορεί να δουλέψει με δύο δίκτυα ταυτόχρονα. Άρα όταν συνδέεις καλώδιο, δεν κόβεται το wifi. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Είσαι σίγουρος για το Shield; Android συσκευή και δεν μπορεί να δουλέψει σαν hotspot, να πάρει internet από ethernet και να το μοιράσει σε άλλες συσκευές μέσω wifi (ή το ανάποδο); 

Το θεωρώ απίθανο, αλλά δεν έχω την συσκευή για να το επιβεβαιώσω. 

Edit: Κι όμως μπορεί να δουλέψει με δύο δίκτυα ταυτόχρονα. Άρα όταν συνδέεις καλώδιο, δεν κόβεται το wifi. 

Αυτό δεν έχει σχέση με αυτό που έγραψα. Καταρχήν είναι tablet (που θα συνδέσεις καλώδιο?) εγώ αναφερόμουν στο shield tv. Και επίσης μοιράζει τη data sim μέσω hotspot όχι την Ethernet που δεν έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 minutes ago, leo066 said:

Αυτό δεν έχει σχέση με αυτό που έγραψα. Καταρχήν είναι tablet (που θα συνδέσεις καλώδιο?) εγώ αναφερόμουν στο shield tv. Και επίσης μοιράζει τη data sim μέσω hotspot όχι την Ethernet που δεν έχει.

Υποστηρίζει και ethernet tethering εδώ και πέντε χρόνια το Android, συνδέεις καλώδιο με hub ή με adapter, αλλά τελοσπάντων, δεν είναι αυτό το θέμα μας. 

Το θέμα είναι αν μπορεί να το κάνει το Xbox (ή έστω να συνδέεται σε δύο δίκτυα ταυτόχρονα), δεν έχω βρει κάτι στα settings. Θα ρωτήσω στην MS σήμερα και θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Vampire Survivors το είχα αφήσει στο PC αν συγχρονίζονται τα save θα το ξανατιμήσψ έχουν προσθέσει κόντεντ τους τελευταίους μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...