Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά το Series S με τα 4 TFLOPs γενικά θα κρατήσει πίσω τη νέα γενιά αλλά δεν φταίει αυτό για την αθλιότητα του Gotham Knights.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση, έχω εδώ και κάμποσα χρόνια το Elite Controller το πρώτο το λευκό. Και όπως είναι φυσικό δεν ακουμπάω άλλο controller πλέον Elite σειράς. 

Εδώ και κανά 6μηνο έχω κλειστό από δώρο το Elite 2. Αν το ανοίξω και το χρησιμοποιήσω τώρα, η διετής εγγύηση θα ξεκινήσει να μετρά από π.χ. σήμερα ή απ' όταν έγινε η αγορά του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bill_viper είπε

Ερώτηση, έχω εδώ και κάμποσα χρόνια το Elite Controller το πρώτο το λευκό. Και όπως είναι φυσικό δεν ακουμπάω άλλο controller πλέον Elite σειράς. 

Εδώ και κανά 6μηνο έχω κλειστό από δώρο το Elite 2. Αν το ανοίξω και το χρησιμοποιήσω τώρα, η διετής εγγύηση θα ξεκινήσει να μετρά από π.χ. σήμερα ή απ' όταν έγινε η αγορά του;

Αν το ανοίξεις κρυφά χωρίς να το καταλάβει κανείς η διετής εγγύηση θα κρατάει για πάντα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Αν το ανοίξεις κρυφά χωρίς να το καταλάβει κανείς η διετής εγγύηση θα κρατάει για πάντα.

LoL, ωραία θα το πάρω μαζί στη δουλειά για unboxing μακριά από γυναίκα και παιδί. 😇

Ωστόσο, τι ισχύει όσον αφορά την εγγύηση;

Επεξ/σία από bill_viper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bill_viper είπε

LoL, ωραία θα το πάρω μαζί στη δουλειά για unboxing μακριά από γυναίκα και παιδί. 😇

Ωστόσο, τι ισχύει όσον αφορά την εγγύηση;

Υποθέτω ξεκινάει από την ημερομηνία αγοράς/απόδειξης όπως πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Υποθέτω ξεκινάει από την ημερομηνία αγοράς/απόδειξης όπως πάντα.

Σίγουρα έτσι είναι. Παρόλα αυτά κάνε register το controller στη σελίδα της ms και θα σου λυθούν οι απορίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gr8effect είπε

 

Το είδα κι εγώ πιο πριν και γενικά μου κάνει εντύπωση οτι τώρα τελευταία βγαίνουν όλο και πιο πολλά στην φορα λόγω της εξαγοράς της Activision.

Αλλά αυτά που κάνουν οι εταιρείες για να βάλουν εμπόδια στον ανταγωνισμό δεν μπορούν να θεωρηθούν consumer friendly πρακτικές και είναι σαν να πάνε να εδραιώσουν το δικό τους μονοπώλιο. Άρα τα επιχειρήματα περί μονοπωλίου της Microsoft αν αγοράσει την Activision πάνε περίπατο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικά, μιλάει η Sony για μονοπωλιο και μανι μανι βλεπουμε τόσα (και timed) console exclusives και τόσα βετο για μη εισοδο παιχνιδιών στο game pass ενω ταυτοχρονα μπαίνουν πχ στο ps plus. Γελαει ο κόσμος, τα δικά μου δικά μου και τα δικά σου, πάλι δικα μου.Απορώ με το νομικό τμήμα της MS γιατί δεν τους τρέχει για τους ίδιους λόγους;

Επεξ/σία από stafftw
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, stafftw είπε

Πραγματικά, μιλάει η Sony για μονοπωλιο και μανι μανι βλεπουμε τόσα (και timed) console exclusives και τόσα βετο για μη εισοδο παιχνιδιών στο game pass ενω ταυτοχρονα μπαίνουν πχ στο ps plus. Γελαει ο κόσμος, τα δικά μου δικά μου και τα δικά σου, πάλι δικα μου.Απορώ με το νομικό τμήμα της MS γιατί δεν τους τρέχει για τους ίδιους λόγους;

Το Deal εγινε πριν καν υπαρξει λογος εξαγορας της Activision και προφανως με το αζημειωτο , συμφωνηθηκε να μην παει σε αλλη πλατφορμα περιεχομενο η παιχνιδι το οποιο η Sony χρυσοπληρωσε. Αγια δεν ειναι για κανεναν λογο , αλλα αυτο που εκανε προ-πολλου , μονο καλη κινηση γι αυτην ειναι.Στην τελικη στο gamepass δεν θα βγει στο xbox θα υπαρχει προς αγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, stafftw είπε

Πραγματικά, μιλάει η Sony για μονοπωλιο και μανι μανι βλεπουμε τόσα (και timed) console exclusives και τόσα βετο για μη εισοδο παιχνιδιών στο game pass ενω ταυτοχρονα μπαίνουν πχ στο ps plus. Γελαει ο κόσμος, τα δικά μου δικά μου και τα δικά σου, πάλι δικα μου.Απορώ με το νομικό τμήμα της MS γιατί δεν τους τρέχει για τους ίδιους λόγους;

Γιατί η Sony εκτός από ανταγωνιστής, είναι και πελάτης της MS...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, vag.patrick είπε

Το Deal εγινε πριν καν υπαρξει λογος εξαγορας της Activision και προφανως με το αζημειωτο , συμφωνηθηκε να μην παει σε αλλη πλατφορμα περιεχομενο η παιχνιδι το οποιο η Sony χρυσοπληρωσε. Αγια δεν ειναι για κανεναν λογο , αλλα αυτο που εκανε προ-πολλου , μονο καλη κινηση γι αυτην ειναι.Στην τελικη στο gamepass δεν θα βγει στο xbox θα υπαρχει προς αγορα...

Δε μιλάω για κάποιο συγκεκριμένο deal όπως φαντάζομαι ισχύει και για το silent hill 2 remake τωρα, μιλάω γενικά για το οτι αναφέρει τη μια ημέρα ότι αν ένα game μπει στη συνδρομητική υπηρεσια της ms (καθώς η ms δήλωσε οτι θα κρατήσει multiplatform το cod) δε θα κανει καλο στον ανταγωνισμο και την ίδια ημέρα πληρώνει για να κάνει exclusive στις υπηρεσίες της games και κυκλοφορεί πληρωμένα timed exclusives και μαζί exclusives που βγάζουν studio που έχει εξαγοράσει στο παρελθόν.Κανονικά είναι foul και δε το λεω επικοινωνιακά (που πασχει καιρο τώρα) αλλά και νομικά, αν δηλαδή επιτύχει κάτι από αυτό που ζητάει από τη MS ολα αυτα τα συμβολαια ακομα και αν ήταν πριν θα γυρίσουν να τη στοιχειώσουν.

 

50 λεπτά πριν, Darthvader είπε

Γιατί η Sony εκτός από ανταγωνιστής, είναι και πελάτης της MS...

Αυτό δεν το ειχα σκεφτεί καθόλου και ίσως είναι βασικός λόγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά το Series S με τα 4 TFLOPs γενικά θα κρατήσει πίσω τη νέα γενιά αλλά δεν φταίει αυτό για την αθλιότητα του Gotham Knights.

Μπα απο οτι βλεπω εγω αυτη η 4090 πολυ μαπα καρτα τελικα ρε φιλε

Κραταει πολυ πισω την καινουργια γενια😛

Δεν το  ξαναβλεπω να βγαζει αλλο παιχνιδι μελλοντικα το συγκεκριμενο στουντιο

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/10/2022 στις 3:23 ΜΜ, Braveheart1980 είπε

Προσωπικά το Plague τέρμα unplayable σε XSX...

Το έβαλα στο pc (2070RTX) και βρήκα την υγειά μου

Εγώ παντως μια χαρά το τερμάτισα σε series X.

Ωραιότατο ήτανε χωρίς κάνενα κόλλημα στην 4k 120hz tv μου

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν έχεις παιχνίδι του 2015 σε κονσόλες σαπάκια (ΧΒΟΧ ΟΝΕ - PS4 του 2013) να ξεφτιλίζουν παιχνίδι του 2022 σε συστήματα 'νέας' γενιάς καταλαβαίνεις οτι το Series S δεν είναι το πρόβλημα... Arkham Knight Vs Gotham Knights

 

Επεξ/σία από gr8effect
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...