Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το default HDR setting του Requiem είναι broken και θέλει ρύθμιση. Αν το αφήσετε όπως είναι, τα highlights του παιχνιδιού γίνονται washed-out και χάνονται οι λεπτομέρειες.

Κατεβάστε το slider περίπου στο 1/4 της μπάρας και αγνοήστε το calibration screenshot γιατί δεν αντιπροσωπεύει αυτό που βλέπουμε in-game.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω έκανα το αντιθετο. Ξεκίνησα στο pc και μετα πήγα να το δω και στο xbox με την cx. Σηκώθηκα σαν άντρας και πήγα και πάτησα το unistall στο pc.δεν είχε καμία απολύτως επαφή. Στο pc ήταν σαν xbox 360 vs series x. ( λογο μονιτορ φυσικά) και εκει είδα ότι τα 40 με vrr είναι ανεκτά για αυτό το game για pcακια. Καλά στα 30 frames παιρνεις zantac για το στομαχι

Ναι έχεις δίκιο, δεν το εξήγησα σωστά. Εγώ από 2k-60+fps στο pc πήγα στο 4k-30fps-oled b7 στο xbox. Ήταν χαοτική η διαφορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά έχω δυο προβλήματα:

1) η mobile Xbox εφαρμογή δεν μου δείχνει ούτε βρίσκει την console με τίποτα. Έχει κάποια ρύθμιση στην κονσόλα πάνω;

και στην κονσόλα και στην εφαρμογή είμαι λογκαρισμενος, τα achievements φαίνονται κανονικά, αλλά όταν πάω να κάνω set up existing or new console δεν το βρίσκει.

2) ποτέ δεν κατάφερα να παίξει το μικρόφωνο από ακουστικά που συνδέω στο controller. Έχω δυο χειριστήρια. Ακουστικά δοκιμαζω με 2-3 που χρησιμοποιώ και στο κινητό και στο. Υπολογιστή. Τζίφος. Δοκίμασα σε halo, Fortnite, rumbleverse. Open mic, push to talk. Τίποτα.υπάρχει κάποιος τρόπος;

τι πρέπει να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Αχαχαχαχαχαχα

Ρε μιλαμε για τραγελαφος

Το παιχνιδι ειναι για τα σκουπιδια

4293cee52355548b8cd4.png

σοβαρά τώρα είδαν αυτό το πράγμα και είπαν μια χαρά είναι ας το βγάλουμε;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, dstilio είπε

Βρε παιδιά έχω δυο προβλήματα:

1) η mobile Xbox εφαρμογή δεν μου δείχνει ούτε βρίσκει την console με τίποτα. Έχει κάποια ρύθμιση στην κονσόλα πάνω;

και στην κονσόλα και στην εφαρμογή είμαι λογκαρισμενος, τα achievements φαίνονται κανονικά, αλλά όταν πάω να κάνω set up existing or new console δεν το βρίσκει.

2) ποτέ δεν κατάφερα να παίξει το μικρόφωνο από ακουστικά που συνδέω στο controller. Έχω δυο χειριστήρια. Ακουστικά δοκιμαζω με 2-3 που χρησιμοποιώ και στο κινητό και στο. Υπολογιστή. Τζίφος. Δοκίμασα σε halo, Fortnite, rumbleverse. Open mic, push to talk. Τίποτα.υπάρχει κάποιος τρόπος;

τι πρέπει να κάνω;

 

IMG_20221016_094032.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spartan29gr είπε

Αχαχαχαχαχαχα

Ρε μιλαμε για τραγελαφος

Το παιχνιδι ειναι για τα σκουπιδια

4293cee52355548b8cd4.png

Το αστείο είναι ότι παρόμοια και χειρότερα είναι τα πράγματα και στις κονσόλες. Και σε βάζουν να πληρώνεις και 10€ παραπάνω λόγω next gen έκδοσης για κάποιο λόγο που δεν υποστηρίζονται και τα υποσχόμενα features 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά και τα μέτρια reviews, αναμένεται στους επόμενους μήνες ποτε θα μπει και αυτό στο gamepass αλα Avengers, μιας και λογικά δεν θα τα πάει καλά σε πωλήσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή από ότι κατάλαβα από το digital foundry μας πασαραν ένα last gen unoptimised παιχνίδι και μας είπαν και από πάνω ότι οι κονσόλες είναι μάπα ειδικά το series s. Η πλάκα είναι ότι από αυτά που είδα το series s είναι η μοναδική κονσόλα που αποδίδει τα αναμενόμενα ενώ οι πιο δυνατές όχι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Δηλαδή από ότι κατάλαβα από το digital foundry μας πασαραν ένα last gen unoptimised παιχνίδι και μας είπαν και από πάνω ότι οι κονσόλες είναι μάπα ειδικά το series s. Η πλάκα είναι ότι από αυτά που είδα το series s είναι η μοναδική κονσόλα που αποδίδει τα αναμενόμενα ενώ οι πιο δυνατές όχι..

Αυτό για το series s νομίζω το είπε άλλος άσχετος, που δεν έχει σχέση με το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, gtsoui είπε

Δηλαδή από ότι κατάλαβα από το digital foundry μας πασαραν ένα last gen unoptimised παιχνίδι και μας είπαν και από πάνω ότι οι κονσόλες είναι μάπα ειδικά το series s. Η πλάκα είναι ότι από αυτά που είδα το series s είναι η μοναδική κονσόλα που αποδίδει τα αναμενόμενα ενώ οι πιο δυνατές όχι..

Πρόλαβαν και εβγαλαν για την αηδία το gotham αλλά όχι για το plague γαιτι περιμενουν το patch στο ps5. Χαχαχ ρε βλακες που ειναι και γλύφτες. Τους έχουν πάρει ολοι με τις πέτρες έχω σταματήσει να τους βλεπω σχεδόν 2 χρόνια. Στο τσουβαλι και αυτοι

2 ώρες πριν, dstilio είπε

Σε ευχαριστώ, πολύ, αλλά δυστυχώς τα έχω όλα ενεργά. Και πάλι τίποτα.

Δεν μπορώ να καταλαβω

Έχεις κάνει την κονσολα home console? Σεταρε το remote play κάνε και ένα restart και λογικά θα στο δειξει

Κάνε και update τα controller αν δεν τα έχεις κανει ίσως φτιαξει το mic που λες

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Αχαχαχαχαχαχα

Ρε μιλαμε για τραγελαφος

Το παιχνιδι ειναι για τα σκουπιδια

4293cee52355548b8cd4.png

Το αρχικό πορτ του Arkham Knight στο PC φαντάζει performance king μπροστά σε αυτή τη σαβούρα! Προσπάθησαν πάντως αρκετά να τα σκατώσουν :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Πρόλαβαν και εβγαλαν για την αηδία το gotham αλλά όχι για το plague γαιτι περιμενουν το patch στο ps5. Χαχαχ ρε βλακες που ειναι και γλύφτες. Τους έχουν πάρει ολοι με τις πέτρες έχω σταματήσει να τους βλεπω σχεδόν 2 χρόνια. Στο τσουβαλι και αυτοι

Νομίζω ότι έχεις παρεξηγήσει αυτό που έγραψε ο @gtsoui. Δεν είπε το Digital Foundry οτι οι κονσόλες και το Series S είναι μάπα. Αυτό ειπώθηκε από κάποια άλλη άσχετη πηγή.

Αυτό που είπε το DF για το Gotham είναι η αλήθεια. Ότι είναι unoptimised και μέτριο στον τεχνικό τομέα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...