Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Το παιχνίδι σε οπτικό τομέα είναι μακράν 1ο απτότιδηποτε έχω δει. Για μένα είναι το πρώτο next gen 

Μετά το rdr 2 που βέβαια είναι ασυναγώνιστο και τo dlc του gears 5 έχει μάλλον τα καλύτερα γραφικά σε παιχνίδι νεας γενιάς μέχρι στιγμής..Βέβαια παίζει ρόλο και αν είναι γραμμικό η open world.

15 λεπτά πριν, music_lover είπε

Τα γραφικά είναι από άλλο πλανήτη, δεν το συζητάμε. Το θέμα είναι αν αποδεχόμαστε να κάνουμε την αναγκαία (;) υποχώρηση των fps χάριν των next gen γραφικών. Είναι δύσκολο όμως αν έχεις συνηθίσει στα 60fps, όσο φιλότιμη προσπάθεια κάνει το VRR, η διαφορά φαίνεται.

Το 40 στο sex παλεύεται ..Δεν είναι ενοχλητικό και στο λέω εγώ που είμαι καθετος για τα 60.Μακαρι να ήταν 60 αλλά 40ρι σε hdmi2.1  είναι ανεκτό  χωρίς να ειναι ιδανικό ειδικά σε sex που έχει range από τα 40 το vrr και σε όποια dips ενεργοποιείται καπάκι το LFC 

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, jimtriol είπε

Μετά το rdr 2 που βέβαια είναι ασυναγώνιστο και τo dlc του gears 5 έχει μάλλον τα καλύτερα γραφικά σε παιχνίδι νεας γενιάς μέχρι στιγμής..Βέβαια παίζει ρόλο και αν είναι γραμμικό η open world.

Το 40 στο sex παλεύεται ..Δεν είναι ενοχλητικό και στο λέω εγώ που είμαι καθετος για τα 60.Μακαρι να ήταν 60 αλλά 40ρι σε hdmi2.1  είναι ανεκτό  χωρίς να ειναι ιδανικό ειδικά σε sex που έχει range από τα 40 το vrr και σε όποια dips ενεργοποιείται καπάκι το LFC 

Το δοκίμασα στο SeX στην LG G1 με VRR on και τώρα περιμένω να τελειώσει το download για να το δοκιμάσω και στο PC με μια RTX 2080 για να δω διαφορές 40 με VRR και 60 χωρίς. Μην το αδικήσω χωρίς να το δω και στα δύο modes.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, music_lover είπε

Το δοκίμασα στο SeX στην LG G1 με VRR on και τώρα περιμένω να τελειώσει το download για να το δοκιμάσω και στο PC με μια RTX 2080 για να δω διαφορές 40 με VRR και 60 χωρίς. Μην το αδικήσω χωρίς να το δω και στα δύο modes.

Το δοκίμασα και εγω στην rtx2080.  Για να πιάσω 60αρι φυσικά ηθελε dlss balance- perfomance χωρίς να αναλογιστουμε δύσκολα τοπία και φωτισμούς.

Δεν μπορω να πω οτι είχε και διάφορα πολύ αισθητή με το sx στην κίνηση. Αλλά γενικά βλεπω κάτι να πεζεται με την κίνηση, και σε 60αρι στο pc δεν είναι smooth  όσο θα περίμενες. Γιαυτο δεν ειδα και διαφορα με τα 40 vrr του sx. Πιστευω κάτι γίνεται με την κάμερα. 

Όπως σχεδόν όλα τα games οποιος περιμένει λιγάκι για τα πρώτα πατσαρισματα θα βγει κερδισμενος

3 ώρες πριν, Merlin_o_magos είπε

Στο παρακάτω video έχω ένα μικρό gameplay recorded απευθείας από το Series X μου  . Μιλάμε το παιχνίδι στα γραφικά σπέρνει !!! Δεν ξέρω αν φαίνεται καλά στο youtube άλλα είναι χάρμα οφθαλμών.   Με VRR ktl παίζει άψογα δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα . Θα ήθελα φυσικά να είναι 60FPS άλλα δεν είναι κάτι που σε αυτό το παιχνίδι με χαλάει μέχρι τώρα . Γραφικάρες και απίστευτο gameplay .

 

 

Ρυθμίσε λίγο αναλύσεις κτλπ στο record γιατί δείχνει λες και ειναι 720

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, spartan29gr είπε

 

TW_Coming-Soon_10.20.2022-24cab61af3426d

Καλό lineup. Εκτός από τα γνωστά amnesia, τρομερό παιχνίδι είναι και το soma, περίπου στο ίδιο στυλ. Παίχτε το οπωσδήποτε. Πολυς τρόμος αυτό το μήνα απο τη μικρομαλακή 😁

Επεξ/σία από gregpec2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, gregpec2 είπε

Καλό lineup. Εκτός από τα γνωστά amnesia, τρομερό παιχνίδι είναι και το soma, περίπου στο ίδιο στυλ. Παίχτε το οπωσδήποτε. Πολυς τρόμος αυτό το μήνα απο τη μικρομαλακή 😁

Halloween month, παραδοσιακά games τρόμου έχουν πέραση! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Μου φαινεται τηλεοραση με vrr  ειναι μονοδρομος για αυτη την γενια απο οτι φαινεται.

TW_Coming-Soon_10.20.2022-24cab61af3426d

Εννοείται. Πήρα πρώτα τηλεόραση με 120hz και μετά Xbox series X.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/10/2022 στις 10:40 ΠΜ, chrisgewrgi είπε

Αν ξεκινησουν και σουταρουν τα στουντιος τις παλιές κονσόλες τετια γραφικα θα βλέπουμε.

το συγκεκριμενο παιχνιδι εχει βγει μονο για last gen. Οποτε ή το XsS το κρατησε πισω, ή κακο optimization, ή συνδιασμος.

Edit: βασικά διάβασα "Ας ξεκινήσουν..." και νόμιζα σχολίαζες τα χαμηλά fps. 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνίδι παρεμπιπτόντως γονατίζει κάρτες γραφικών του χιλιάρικου.

Στο PS5 βλέπω περισσότερα drops παραδόξως.

Κακό optimization.

 

unknown-11.png

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση ,δεν γνωρίζω αν έχει ξαναγίνει

Θέλω να ρωτήσω για πιο λόγο υπάρχουν τόσες αγγελίες για xbox series x?

Εγώ είμαι κάτοχος ps4 pro , φανατικός του των κονσολών playstation και των games του αλλά τώρα λίγο καιρό σκέφτομαι να αγοράσω το xbox x. Για την ώρα κ λόγω κόστους δε θέλω το ps5. Θέλω τη γνώμη σας για την κονσόλα και αν όντως αξίζει να πάω στο xbox

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Το παιχνίδι παρεμπιπτόντως γονατίζει κάρτες γραφικών του χιλιάρικου.

Στο PS5 βλέπω περισσότερα drops παραδόξως.

Κακό optimization.

 

unknown-11.png

Με βλέπω να παίρνω φωσφορικό οξύ για σντιεμετικό

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, louros7 είπε

Παιδιά μια ερώτηση ,δεν γνωρίζω αν έχει ξαναγίνει

Θέλω να ρωτήσω για πιο λόγο υπάρχουν τόσες αγγελίες για xbox series x?

Εγώ είμαι κάτοχος ps4 pro , φανατικός του των κονσολών playstation και των games του αλλά τώρα λίγο καιρό σκέφτομαι να αγοράσω το xbox x. Για την ώρα κ λόγω κόστους δε θέλω το ps5. Θέλω τη γνώμη σας για την κονσόλα και αν όντως αξίζει να πάω στο xbox

 

Είναι αρκετοί (όπως θέλεις να κάνεις και εσύ) που το πήραν για να μπουν στο οικοσύστημα της MS, γλυκάθηκαν από το game pass και θέλουν να αναβαθμίσουν στο θηρίο.

Η πιο vfm αγορά γι'αυτή τη γενιά είναι σίγουρα το series s κατά την ταπεινή μου γνώμη.

29 λεπτά πριν, Choutas είπε

Με βλέπω να παίρνω φωσφορικό οξύ για σντιεμετικό

 

Και εμένα μου κακοφάνηκε στην αρχή, έβγαλα το motion blur, chromatic aberration, ανέβασα λίγο το sensitivity (όπως με συμβούλευσε ένας φίλος) και παλεύεται κάπως.

Σημειωτέον βλέπω σε 77C1 που είναι ακόμα χειρότερα τα πράγματα λόγω μεγέθους και τεχνολογίας panel.

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...