Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Έφυγε η 3080Ti και πήρα μια 3060Ti μιας και είπα να παίζω τα SP στις κονσόλες και κάνα MP στο PC αλλά αν συνεχίσουν τα 30αρια θα πάω σε high-end GPU για να μην έχω cinematic experience :D

Πολυ βραχυβια την προβλεπω την κονσολάδικη φαση σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα εχει 40 fps mode για οσες κονσολες και Τβ  που το υποστηριζουν...Με LFC και VRR ειναι αξιοπρεπες για τα οποια dips υπαρχουν.

Επεξ/σία από jimtriol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά αφήστε το, με 2080Ti δρν κρατάει 60αρι σε medium settings σε 1080P + DLSS.. Που να πάνε οι κονσόλες.. Optimize από τα lidl, τουλάχιστον ελπίζω να είναι δυνατό οπτικά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Εντάξει παιδιά αφήστε το, με 2080Ti δρν κρατάει 60αρι σε medium settings σε 1080P + DLSS.. Που να πάνε οι κονσόλες.. Optimize από τα lidl, τουλάχιστον ελπίζω να είναι δυνατό οπτικά. 

Εδω ζηταει 3070 το συγκεκριμενο παιχνιδι για να  τρεξει στα σε 1080π/60🤣

Και μετα καποιοι κραζουν τις κονσολες

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα κάνα μισαωρακι στο pc και το παιχνίδι μου φάνηκε εξαιρετικό. Το έπαιξα όλα στο high και το αποτέλεσμα ήταν 65-85 fps με κάποιες λίγες στιγμές που έπεσε κάτω από 60 σε 2k οθόνη. Η gpu ήταν μόνιμα τέρμα και οι θερμοκρασίες σταθερά 85 με πάνω από 100 junction. Είναι το τελευταίο ποστ μου για pc γιατί νομίζω πως βγαίνουμε πολύ εκτός θέματος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επαιξα λιγάκι στο pc και  στο series x. Μπορώ να πω οτι στο sx  με vrr και 40αρι  η κίνηση δεν είναι άσχημη.   Δεν έχει σχέση με 30αρι απλό και πλησιάζει παρα πολυ το 60 που δοκίμασα στο pc. Καλά η εικονα στο sx και ολεντ είναι αλλου.  Δικαιολογημενα πιστευω τερματίζει τις κάρτες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και με τη 2060 δεν προβλέπεται προκοπή αλλά και επειδή δεν παίζει tv με vrr, θα πάρω τα κουβαδάκια μου και θα πάω σε άλλη παραλία (backlog), ελπίζοντας να βγεί στο μέλλον κάποιο performance patch.

Spoiler

ή να μου τύχει το τζόκερ και να πάρω μια 4090; να το παίξω στο πισι 😎

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Εδω ζηταει 3070 το συγκεκριμενο παιχνιδι για να το τρεξει στα σε 1080π/60🤣

Και μετα καποιοι κραζουν τις κονσολες

2080Ti = 3070.

Πάντως έχει γραφικάρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ένα παιχνίδι έχει κακό optimization θα το κράξουμε σε όποια πλατφόρμα και να βγει. Και αυτό γιατί η ουσία δεν είναι να προσφέρεις μόνο γραφικά που ρίχνουν σαγόνια αλλά θα πρέπει να μπορεί να τα αποδώσει και το hardware. Αν δεν μπορεί τότε να το προσαρμόσεις στα μέτρα του. Και φυσικά να το παραδόσεις όταν είναι έτοιμο.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Λοιπόν επαιξα λιγάκι στο pc και  στο series x. Μπορώ να πω οτι στο sx  με vrr και 40αρι  η κίνηση δεν είναι άσχημη.   Δεν έχει σχέση με 30αρι απλό και πλησιάζει παρα πολυ το 60 που δοκίμασα στο pc. Καλά η εικονα στο sx και ολεντ είναι αλλου.  Δικαιολογημενα πιστευω τερματίζει τις κάρτες. 

Μέχρι να διαβάσω το ποστ σου ήμουν πεπεισμένος ότι θα περιμένω patch για 60fps (τουλάχιστον). Μου δίνεις μία ελπίδα να το ξεκινήσω σε 65αρα C1 OLED..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, bill_viper είπε

Μέχρι να διαβάσω το ποστ σου ήμουν πεπεισμένος ότι θα περιμένω patch για 60fps (τουλάχιστον). Μου δίνεις μία ελπίδα να το ξεκινήσω σε 65αρα C1 OLED..

Δοκιμασε το . Πεζεται άνετα. Πρέπει να έχεις σεταρει το xbox σε 120hz για να παίζει 40 vrr. 

Εγω δεν πιστευω οτι το game έιναι bad optimization.  Αν ξεκινησουν και σουταρουν τα στουντιος τις παλιές κονσόλες τετια γραφικα θα βλέπουμε. Με την  2080 θα αναγκαστώ να ρίχνω medium low και οχι που παιζω τωρα 4 χρόνια 2 κ ultra.  Γιαυτο και έχουν βάλει μπροστα για upgraded κονσολες.θα τις καταπιουν αυτές που έχουμε τώρα αν βγαζουν τα games τετια εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Δοκιμασε το . Πεζεται άνετα. Πρέπει να έχεις σεταρει το xbox σε 120hz για να παίζει 40 vrr. 

Εγω δεν πιστευω οτι το game έιναι bad optimization.  Αν ξεκινησουν και σουταρουν τα στουντιος τις παλιές κονσόλες τετια γραφικα θα βλέπουμε. Με την  2080 θα αναγκαστώ να ρίχνω medium low και οχι που παιζω τωρα 4 χρόνια 2 κ ultra.  Γιαυτο και έχουν βάλει μπροστα για upgraded κονσολες.θα τις καταπιουν αυτές που έχουμε τώρα αν βγαζουν τα games τετια εικόνα.

Αυτό θα είναι τραγικό για τους καταναλωτές,κοροϊδία στο μέγιστο.Δηλαδή πήγαμε αγοράσαμε τα twins και θα πρέπει να πάρουμε τις upgraded εκδόσεις τους,για να παίξουμε όπως πρέπει τα παιχνίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πολύ νωρίς παραπονιέστε για "Pro" κονσόλες.

Με την συνεχή έλλειψη chip και τον παγκόσμιο πληθωρισμό στα κάγκελα το κόβω να θέλει ακόμα καμιά 4ετία μια τέτοια κίνηση. Εδώ παλεύουν ακόμα να καλύψουν ζήτηση στις υπάρχοντες.

Κανείς δεν έχει "βάλει μπροστά" για τίποτα. Βγαίνει μία ανυπόστατη φήμη για δήθεν dev kits από το πουθενά και γίνεται καραμέλα λες και είναι δεδομένο. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

  Γιαυτο και έχουν βάλει μπροστα για upgraded κονσολες.θα τις καταπιουν αυτές που έχουμε τώρα αν βγαζουν τα games τετια εικόνα.

Άμα έχουνε βάλει μπροστά από τώρα για upgraded κονσόλες, ζήτω που καήκαμε. Χάνεται όλη η ουσία του console gaming έτσι. Χώρια που ο περισσότερος κόσμος δεν έχει καταφέρει να πάρει κονσόλες στην msrp τιμή (ps5). Άμα είναι να ξαναγυρίσουμε στο pc gaming πάλι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...