Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Νομίζω 50 κατέβασα έχω στο xbox πριν λιγο.

 

Το θεμα ειναι οτι τα 30 δεν παλεύονται, ειδικα στην ολεντ κάνεις εμετο στο 2λεπτο.

Η πλάκα είναι να δω ότι θα το παιζει η 2080 που έχω στο msi laptop 2k 60. Εγώ δεν πίστευα ότι θα δω game αυτή την γενιά 30frames με τετια hardwares. 

Γιαυτο και πολλοί μπορεί να πηγαίνουν στις κονσολες. Αν δουν τα 30αρια να σκανε βροχή θα γυρίσουν παλι

Ειναι αυτο που ΄λεει ο φουλγκορ

Αυτη την στιγμη η κατασταση στα πισι ειναι μονο για τις πολλες γερες τσεπες

Επιπλεον δεν μπορω να καταλαβω την γκρινια ρε παιδια,δεν γινεται να τα βαζουμε συνεχεια  με τις καινουργιες  κονσολες του 500αευρου, οταν  αυτη η γενια κατα το μεγαλυτερο της ποσοστο ειναι με 60 fps support εξ αρχης

 

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Ειναι αυτο που ΄λεει ο φουλγκορ

Αυτη την στιγμη η κατασταση στα πισι ειναι μονο για τις πολλες γερες τσεπες

Επιπλεον δεν μπορω να καταλαβω την γκρινια ρε παιδια,δεν γινεται να τα βαζουμε συνεχεια  με τις καινουργιες  κονσολες του 500αευρου, οταν  αυτη η γενια κατα το μεγαλυτερο της ποσοστο ειναι με 60 fps support εξ αρχης

 

Μα δε ζητάμε ούτε 120fps ούτε 4k...Αλλά τα 60 δε νομίζω ότι είναι πολυτέλεια ..Για μενα είναι το Α και το Ω για να μπορέσω να απολαύσω ένα game. Μη κάνουμε και τα αυτονόητα πολυτέλεια τώρα .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Μα δε ζητάμε ούτε 120fps ούτε 4k...Αλλά τα 60 δε νομίζω ότι είναι πολυτέλεια ..Για μενα είναι το Α και το Ω για να μπορέσω να απολαύσω ένα game. Μη κάνουμε και τα αυτονόητα πολυτέλεια τώρα .

Σιγουρα,αλλα αυτο δεν ειναι παντα θεμα κονσολας

Ειναι και θεμα  εταιριας και προγραμματιστη

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά είναι οι κονσόλες όταν βγάζουν σε τόσα games 60fps κ 120 fps. Είναι θέμα developer πλέον να προσαρμόσει τον κώδικα του στις κονσόλες και να αφήσει τις... εύκολες λύσεις των 30fps. Και νομίζω ότι είναι από τα κύκνεια άσματα των 30fps αυτά που βλέπουμε και σχολιάζουμε τώρα. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το Tweet του Red Dragon:

https://www.techspot.com/news/96342-developer-blames-potato-xbox-series-s-locking-gotham.html

Εκεί φαίνεται ότι ο Lee Devonald που έκανε και το σχετικό Tweet, είναι Senior Character Technical Artist της Rocksteady ο οποίος μάλιστα μετά το κράξιμο που έφαγε, απενεργοποίησε τον λογαριασμό του και εξαφανίστηκε..

Πως είναι δυνατόν να γράφεται κάτι τέτοιο από σοβαρό υποτίθεται Developer και πως κατάντησε έτσι αυτό το μεγάλο Studio ώστε να βρίσκει τόσο γελοίες δικαιολογίες για το κακό της optimization. Όπως και αυτό της WB στο Montreal που έφτιαξε το Arkham Origins και είναι υπεύθυνο για το Knights.

Η WB τα έκανε θάλασσα με την ανάπτυξη του εν λόγω τίτλου αν ισχύουν τα περί locked 30fps. Αν δεν μπορείς να παραδώσεις 60fps gameplay, καθυστέρησε το μέχρι να το καταφέρεις προσλαμβάνοντας τους κατάλληλους ανθρώπους. Αλλιώς πουλά το μου σε τιμή που ανταποκρίνεται στο.. χαλί του.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εβαλα ένα δίλεπτο το plague  και αυτο το πράγμα που είδα μόλις ξεκίνησε το game δεν το εχω ξαναδεί ποτέ στην ζωή μου. Δεν καταλαβαίνεις διαφορα από το να βλέπεις ταινία.  Το περιβάλλον είναι  reality . Φυσικά το έβγαλα και περιμένω κανα πατς. 30αρι παιζει και δεν εχει ουτε καν mode στα graphics  Οποιος θελει να το δει ας γυρισει την κονσολα νέα Ζηλανδία και ξεκιναει

 

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, music_lover είπε

 

Πολύ ενδιαφέρον δηλαδή το optimisation δεν είναι στο βαθμό που πρέπει για το Series X γιατί πρέπει να είναι playable και για το Series S? Στο XOne δηλαδή κλαίνε και οι ρέγγες με το optimisation?

Καλά κάνω και το έχω κσταχωνιασμένο και .δεν το πάω ούτε στο μαγαζί είμαστε τώρα για διπλό εγκεφαλικό;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτό 30αρι τελικά? Δεν ξεκινάω τίποτα αν δεν πέσει patch για 60fps και ας είναι και δωρεάν μέσω του game pass. Εν έτη 2022 δεν θα έπρεπε να υπάρχει παιχνίδι που να μην έχει ένα τέτοιο mode. Έχω backlog μπόλικο, θα περιμένω. Εδώ περιμένω πόσα χρόνια για το RDR2 😄

19 λεπτά πριν, Choutas είπε

Πολύ ενδιαφέρον δηλαδή το optimisation δεν είναι στο βαθμό που πρέπει για το Series X γιατί πρέπει να είναι playable και για το Series S? Στο XOne δηλαδή κλαίνε και οι ρέγγες με το optimisation?

Καλά κάνω και το έχω κσταχωνιασμένο και .δεν το πάω ούτε στο μαγαζί είμαστε τώρα για διπλό εγκεφαλικό;

 

 

Και σε πείθει αυτή η δικαιολογία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Αρχίσαμε τα 30 αρια τώρα και στις νέες κονσόλες? Ελπίζω να το πάρουν αλλιώς γιατί θα ξαναγυρίσω στο PC. 

Οτι εφυγες και ποτέ...🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, music_lover είπε

Και αυτό 30αρι τελικά? Δεν ξεκινάω τίποτα αν δεν πέσει patch για 60fps και ας είναι και δωρεάν μέσω του game pass. Εν έτη 2022 δεν θα έπρεπε να υπάρχει παιχνίδι που να μην έχει ένα τέτοιο mode. Έχω backlog μπόλικο, θα περιμένω. Εδώ περιμένω πόσα χρόνια για το RDR2 😄

Και σε πείθει αυτή η δικαιολογία?

Το development θέλει χρόνο πολύ χρόνο και η λογική πίσω από μερικά παιχνίδια είναι τα φωτορεαλιστικά γραφικά και όχι τα καρέ. Αλλού τέτοιου τύπου δεν βγαίνει στο Xbox δεν μου κάνει και εντύπωση που είναι στα 30 καρέ. Όπως δεν μου είχαν κάνει και τα Until Dawn, Last of Us, The Medium και άλλα πολλά. Την προηγούμενη γενιά τα παιχνίδια έπεφταν και κάτω από τα 30 άρα στα 30 κλειδωμένα σε Day 1 παιχνίδι ίσως να μην είναι και εξωφρενικό. Το μεγάλο πρόβλημα είναι τι έχει συνηθίσει ο καθένας αν παίζει στο PC με 60+ καρέ ίσως να ζαλιστεί αν είναι κονσολάκιας ευκολότερα το καταπίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, kostiger είπε

Οτι εφυγες και ποτέ...🤣

Έφυγε η 3080Ti και πήρα μια 3060Ti μιας και είπα να παίζω τα SP στις κονσόλες και κάνα MP στο PC αλλά αν συνεχίσουν τα 30αρια θα πάω σε high-end GPU για να μην έχω cinematic experience :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...