Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα μέρες να ανοίξω το xbox και το έκανα σήμερα. Πέρα από τα υπόλοιπα updates άρχισε να κατεβάζει το a plague tale το οποίο είναι για αύριο να μπει gane pass. Δεν ξέρω αν είναι κάποιο pre install ή το κανονικό game. 

20221017_161100.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άκουσα και αυτο 30 40 frames. Αν ισχύει βλεπω να φεύγουν sx και ps5 και θα βάλω άλλα χίλια να φτιάξω ένα pc σαλονιού να τελειώνω με τους μπακαλιδες.

Τα 2,1 τους λείπανε για 120 frames.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Άκουσα και αυτο 30 40 frames. Αν ισχύει βλεπω να φεύγουν sx και ps5 και θα βάλω άλλα χίλια να φτιάξω ένα pc σαλονιού να τελειώνω με τους μπακαλιδες.

Τα 2,1 τους λείπανε για 120 frames.

Αυτή η εξυπνάδα με τα graphic modes τα αντίθετα αποτελέσματα δημιούργησε μάλλον..Εν έτη 2022 τα 60fps πρέπει να είναι δεδομένα και όχι feature...Ένα mode στα 60 και τέλος.Αν δε μπορείς αστο καλύτερα,μη το βγάζεις καθόλου. Και όπως το είπες μου θέλανε και HDMI 2.1.

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Άκουσα και αυτο 30 40 frames. Αν ισχύει βλεπω να φεύγουν sx και ps5 και θα βάλω άλλα χίλια να φτιάξω ένα pc σαλονιού να τελειώνω με τους μπακαλιδες.

Τα 2,1 τους λείπανε για 120 frames.

Νομίζω το Plague's Tale είναι uncapped framerate για VRR και έχουν πει για ένα day one patch.

Δεν νομίζω να το αφήσουν στα 30fps αυτό ακόμα κι αν πάρει λίγο χρόνο παραπάνω. Αν και πάλι μάλλον θα το καταπιώ προσπωπικά γιατι το πρώτο μου άρεσε πάρα πολύ. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, chn-cynic είπε

Νομίζω το Plague's Tale είναι uncapped framerate για VRR και έχουν πει για ένα day one patch.

Δεν νομίζω να το αφήσουν στα 30fps αυτό ακόμα κι αν πάρει λίγο χρόνο παραπάνω. Αν και πάλι μάλλον θα το καταπιώ προσπωπικά γιατι το πρώτο μου άρεσε πάρα πολύ. :D

Δε πρέπει να το καταπιουμε αυτό, ας  είναι και αριστούργημα.Αμα το κατάπιεις θα πρέπει να κατάπιεις και ένα κουτί depon από τη θολουρα και τη ζαλάδα που θα σου προκαλέσει😂

Επεξ/σία από jimtriol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jimtriol είπε

Δε πρέπει να το καταπιουμε αυτό, ας  είναι και αριστούργημα.Αμα το κατάπιεις θα πρέπει να κατάπιεις και ένα κουτί depon από τη θολουρα και τη ζαλάδα που θα σου προκαλέσει😂

 Εντάξει ναι, δεν είναι ιδανικό, αλλα εξαρτάται και το game για μένα. Σε fps / racing πονάει η ψυχή μου 100%, αλλα σε κάτι τέτοιο που είναι αρκετά πιο αργό/cinematic τύπου Sony το καταπίνεις με λίγο ζόρι :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, chn-cynic είπε

 Εντάξει ναι, δεν είναι ιδανικό, αλλα εξαρτάται και το game για μένα. Σε fps / racing πονάει η ψυχή μου 100%, αλλα σε κάτι τέτοιο που είναι αρκετά πιο αργό/cinematic τύπου Sony το καταπίνεις με λίγο ζόρι :D

Μόνο στο rdr 2 εχώ μπορέσει να το καταπιω όχι γιατί είναι ίσως το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών αλλά γιατί για ένα περίεργο λόγο είναι το μόνο που δε με ζαλίζει στα 30 fps..Δε ξέρω τι έχουν κάνει οι τσακαλοι της Rockstar....

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, music_lover είπε

 

Lol, απλά είναι άχρηστοι.

Το Series S κοπανάει 60/1440 σε παιχνίδια που δείχνουν 10 φορές καλύτερα απο τη φλόμπα αυτή. Νομίζω πάνε να μαζέψουν τα αμάζευτα. Όταν βγάζεις στο discord ανακοίνωση για game που γίνεται release σε λίγο καιρό λες και είναι σε pre alpha, κάτι έχεις μαγαρίσει μάλλον :D

Επίσης, https://twitter.com/leedevonald

:D ΡΕΝΤΝΤΡΑΓΚΟΝ σκουπιδιάρικο κλασικά

Επεξ/σία από chn-cynic
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chn-cynic είπε

Lol, απλά είναι άχρηστοι.

Το Series S κοπανάει 60/1440 σε παιχνίδια που δείχνουν 10 φορές καλύτερα απο τη φλόμπα αυτή. Νομίζω πάνε να μαζέψουν τα αμάζευτα. Όταν βγάζεις στο discord ανακοίνωση για game που γίνεται release σε λίγο καιρό λες και είναι σε pre alpha, κάτι έχεις μαγαρίσει μάλλον :D

Βλακείες επειδή είναι ανίκανοι να κάνουν ένα optimization της προκοπής ..Εντωμεταξυ αυτός που το ποσταρε αυτό δεν είναι καν dev..Γράφει ο καθένας τη παπατζα του στο Twitter...Αν το gears 5 και το dlc του με αυτά τα γραφικά μπορούν να δώσουν άνετα 60ρι όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Δε πρέπει να το καταπιουμε αυτό, ας  είναι και αριστούργημα.Αμα το κατάπιεις θα πρέπει να κατάπιεις και ένα κουτί depon από τη θολουρα και τη ζαλάδα που θα σου προκαλέσει😂

Με έπεισες, θα το παίξω στο pc 😂. Στο 1ο είχα παίξει κάποιες ώρες στο xbox και όταν πήγα να το συνεχίσω στο pc ανακάλυψα πως δεν υπήρχε κοινό save. Τώρα θα ξεκινήσει από pc κατευθείαν. Πάντως και στο xbox δεν με ενόχλησε όσο περιγράφεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Με έπεισες, θα το παίξω στο pc 😂. Στο 1ο είχα παίξει κάποιες ώρες στο xbox και όταν πήγα να το συνεχίσω στο pc ανακάλυψα πως δεν υπήρχε κοινό save. Τώρα θα ξεκινήσει από pc κατευθείαν. Πάντως και στο xbox δεν με ενόχλησε όσο περιγράφεις. 

Εγώ δε μπορώ ρε παιδιά στα 30..Αν μπορείτε εσείς πάσο ..Ειναι δυνατόν εν έτη 2022 να παίζουμε στα 30...Είναι θέμα υγείας δλδ,ζαλίζομαι ,παθαίνω ναυτία ..Ε να πάθουμε και τίποτα για ένα παιχνίδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Άκουσα και αυτο 30 40 frames. Αν ισχύει βλεπω να φεύγουν sx και ps5 και θα βάλω άλλα χίλια να φτιάξω ένα pc σαλονιού να τελειώνω με τους μπακαλιδες.

Εδω οι άλλοι φεύγουν απο pc μεριά, με τις τιμές που εχουν ξεφυγει τελειως και με τα Unoptimized παιχνιδια που κυκλοφορούν και παρακαλάνε να βρουν κονσολα , χειρότερη περίοδο για αγορα pc δεν υπάρχει απο αυτή τα τελευταια χρονια.

Και εγώ που εχω περαν απο xbox και pc, στο xbox θα το παιξω να αποφύγω τα τυχον πρώτα θέματα που έχουν συνηθως τα παιχνιδια σε PC μερια, οπως ειχε και το πρώτο plague tale.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εδω οι άλλοι φεύγουν απο pc μεριά, με τις τιμές που εχουν ξεφυγει τελειως και με τα Unoptimized παιχνιδια που κυκλοφορούν και παρακαλάνε να βρουν κονσολα , χειρότερη περίοδο για αγορα pc δεν υπάρχει απο αυτή τα τελευταια χρονια.

Και εγώ που εχω περαν απο xbox και pc, στο xbox θα το παιξω να αποφύγω τα τυχον πρώτα θέματα που έχουν συνηθως τα παιχνιδια σε PC μερια, οπως ειχε και το πρώτο plague tale.

Pre install xbox σχεδόν 11 γιγα. Pre install pc σχεδόν 48. Εγώ θα το ξεκινήσω pc και βλέπουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Pre install xbox σχεδόν 11 γιγα. Pre install pc σχεδόν 48. Εγώ θα το ξεκινήσω pc και βλέπουμε. 

Νομίζω 50 κατέβασα έχω στο xbox πριν λιγο.

 

34 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εδω οι άλλοι φεύγουν απο pc μεριά, με τις τιμές που εχουν ξεφυγει τελειως και με τα Unoptimized παιχνιδια που κυκλοφορούν και παρακαλάνε να βρουν κονσολα , χειρότερη περίοδο για αγορα pc δεν υπάρχει απο αυτή τα τελευταια χρονια.

Και εγώ που εχω περαν απο xbox και pc, στο xbox θα το παιξω να αποφύγω τα τυχον πρώτα θέματα που έχουν συνηθως τα παιχνιδια σε PC μερια, οπως ειχε και το πρώτο plague tale.

Το θεμα ειναι οτι τα 30 δεν παλεύονται, ειδικα στην ολεντ κάνεις εμετο στο 2λεπτο.

Η πλάκα είναι να δω ότι θα το παιζει η 2080 που έχω στο msi laptop 2k 60. Εγώ δεν πίστευα ότι θα δω game αυτή την γενιά 30frames με τετια hardwares. 

Γιαυτο και πολλοί μπορεί να πηγαίνουν στις κονσολες. Αν δουν τα 30αρια να σκανε βροχή θα γυρίσουν παλι

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...