Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ελπίζω να πατώσει στις πωλήσεις στις νέες κονσόλες.Πολυς κόσμος εκπαιδεύτηκε στο 60αρι και πιστεύω ότι θα χαλαστουν στα 30.Εγω δε το αγγίζω.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Νομίζω ότι όλοι περιμέναμε ότι το Scorn δεν θα είναι masterpiece στον τομέα του gameplay. 
 

Είναι ένα ατμοσφαιρικό ταξίδι σε έναν περίεργο κόσμο. Εγώ είμαι οκ με αυτό. Είμαι immersed και το απολαμβάνω αλλά ναι, σίγουρα δεν είναι για όλους. 

Δεν νομίζω οτι ταιριάζει το ''δεν ειναι για όλους'' ,γιατι το παιχνιδι πέραν της ατμόσφαιρας/ήχου, πασχει σε όλα τα υπόλοιπα.

Ούτε επισκέπτεσαι και πολλές περιοχές για να μιλάμε για ''ταξίδι''. Λίγες περιοχές επισκέπτεσαι, λίγους(επαναλαμβανόμενους)εχθρους πετυχαινεις, ιστορια/χαρακτήρες δεν υπάρχουν.

Μεχρι και στα control panels γινεται ανακύκλωση,και μιλάμε για μικρο σε διάρκεια παιχνιδι χωρις καθολου replay value.

Δυστηχώς ειναι απο τις απογοητεύσεις της χρονιας το παιχνιδι, γιατι ναι μεν δεν το περιμενε κανεις masterpiece στον τομέα του gameplay, αλλά δεν το περιμενε κανεις να ειναι τοσο λιγο συνολικά.

Κριμα γιατι οπτικά εχει πέσει πολλή δουλεια,που δυστηχώς πάει χαμένη.

36 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

PC will be the only platform to support Gotham Knights with 60fps

Το πρώτο παιχνίδι με 30FPS lock στις νέες κονσόλες ;

Το δευτερο μετά το TheMedium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

PC will be the only platform to support Gotham Knights with 60fps

Το πρώτο παιχνίδι με 30FPS lock στις νέες κονσόλες ;

Να το παίξουνε μόνοι τους τότε. Ακούς εκεί 30fps. :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι το Gotham Knights είναι doa εξαρχής μετά από τα πολλά backlash κατά την αποκάλυψη του. Πολλοί θεωρούν ότι είναι χαμένη φαιά ουσία χωρίς τον ίδιο τον Batman και θα το συγκρίνουν άμεσα με την original καταξιωμένη τριλογία. Και όχι αδίκως. Τα πρώτα παιχνίδια ήταν πολύ καλά στο είδος τους και αυτό μοιάζει λες και είναι dlc του Arkham Knight και όχι ξεχωριστό παιχνίδι. 
 

Πιστεύω ότι ο λόγος του 30fps lock είναι ότι βλέποντας τις αντιδράσεις του κόσμου πολύ απλά δεν θέλουν να ρίξουν άλλα λεφτά στην ανάπτυξη του τίτλου και κοιτάνε πως να ξεμπερδέψουν γρήγορα. Δεν νομίζω ότι είναι τεχνικός ο λόγος αλλά καθαρά οικονομικός. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Έχω την εντύπωση ότι το Gotham Knights είναι doa εξαρχής μετά από τα πολλά backlash κατά την αποκάλυψη του. Πολλοί θεωρούν ότι είναι χαμένη φαιά ουσία χωρίς τον ίδιο τον Batman και θα το συγκρίνουν άμεσα με την original καταξιωμένη τριλογία. Και όχι αδίκως. Τα πρώτα παιχνίδια ήταν πολύ καλά στο είδος τους και αυτό μοιάζει λες και είναι dlc του Arkham Knight και όχι ξεχωριστό παιχνίδι. 
 

Πιστεύω ότι ο λόγος του 30fps lock είναι ότι βλέποντας τις αντιδράσεις του κόσμου πολύ απλά δεν θέλουν να ρίξουν άλλα λεφτά στην ανάπτυξη του τίτλου και κοιτάνε πως να ξεμπερδέψουν γρήγορα. Δεν νομίζω ότι είναι τεχνικός ο λόγος αλλά καθαρά οικονομικός. 

Από τα πρώτα preview φαινόταν ότι πάνε για άρμεγμα. Μια τρίχα από τα @@ του Arkham knight….. παιχνίδι του 2015 και πολύ μπροστά από την εποχή του. 

Spoiler

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

PC will be the only platform to support Gotham Knights with 60fps

Το πρώτο παιχνίδι με 30FPS lock στις νέες κονσόλες ;

Που δεν ειναι καθαρο next gen παιχνιδι,διοτι δημιουργηθηκε εξ αρχης για  ps4 και xbox one

Επιπλεον μιλαμε για ενα στουντιο παρωδια ,που μεσα σε μια 10 ετια και βαλε, δεν μπορεσε να βγαλει εναν αξιολογο τιτλο διοτι υπηρχαν σοβαρα προβληματα κατα την διαρκεια  αναπτυξη παιχνιδιων και αναγκαστηκαν να κανουν  cancel αρκετα project

Προσωπικη μου αποψη ,οτι το παιχνιδι θα τρεχει πολυ χαλια και στα πισι

 

 

 

1 ώρα πριν, Lotof είπε

Από τα πρώτα preview φαινόταν ότι πάνε για άρμεγμα. Μια τρίχα από τα @@ του Arkham knight….. παιχνίδι του 2015 και πολύ μπροστά από την εποχή του. 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

Αν κανεις συγκριτικο στα γραφικα μεταξυ αρκαμ ναιτ και αυτου

Εκει απορεις και λες πως ενα παιχνιδι του 2015 φαινεται καλυτερο οπτικα απο ενα παιχνιδι του 2022

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος στο diablo3 να βλέπω αν έχει κόσμο για run? Ο μόνος τρόπος που έχω βρει είναι να πατάω οποιοδήποτε torment και αν μπω με κάποιον μπήκα. Εντελώς σπαστικό. Δεν μπορώ να δω από πουθενα ποσοι έχουν open για run 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

Υπάρχει τρόπος στο diablo3 να βλέπω αν έχει κόσμο για run? Ο μόνος τρόπος που έχω βρει είναι να πατάω οποιοδήποτε torment και αν μπω με κάποιον μπήκα. Εντελώς σπαστικό. Δεν μπορώ να δω από πουθενα ποσοι έχουν open για run 

σε όλα τα games στο game card έχει καρτέλα multiplayer όπου θα δεις τα looking for game posts. Εκει γράφουν και τι ψάχνουν κλπ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/10/2022 στις 12:55 ΜΜ, Paragontas-x είπε

Εγώ δεν θα σου πρότεινα με τη καμία να αγοράσεις το επίσημο κιτ επαναψορτιζομενης μπαταρίας της ms.

Θα σου χαλάσει πολύ εύκολα και γρήγορα.

Καλύτερα να πάρεις μια τετράδα AA επαναφορτιζομενες μπαταρίες και έναν ταχυφορτιστη και είσαι άρχοντας.

Εγω αυτό έχω κάνει πάντως.

Εγώ αντιθέτως το προτείνω και δεν κοίταξα ποτέ επαναφορτιζόμενες μπαταρίες, φορτιστές, βάλε-βγάλε..

Το έχω από όταν βγήκε το One και κρατάει η μπαταρία ακόμη 15-20 ώρες. Η μπαταρία είναι ίδια με αυτό που πωλείται και για τα Series (μόνο το καλώδιο αλλάζει) και 2 χρόνια τώρα είναι στο χειριστήριο του Series X.

Πέρσι πήρα και το καινούριο play & charge kit και ακόμη είναι κλειστό στη συσκευασία του αφού το παλιό είναι σκυλί!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...