Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Κατάλαβα. Το αφήνω εδώ. Οσοι θέλουν να καταλάβουν καταλαβαίνουν και όσοι δεν θέλουν όχι.

Ε μα προσπαθείς να εξηγήσεις την διαφορά του τζίρου και των κερδών και εσύ...

Αφού το άρθρο λέει $2,9b είναι όλα κέρδη, τα παιχνίδια μπαίνουν τσάμπα εκεί μέσα, δεν έχει κόστος το gp, αφού είναι παροχή υπηρεσιών άλλωστε...

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σύντροφοι, μέτοχοι κλπ ελεύθερη είναι η αγορά, προφανώς άλλος γουστάρει να πληρώνει 70-80€/game κ άλλος να πληρώνει συνδρομή, γιατι τόσο άγχος. 

Προφανώς υπάρχει οικονομική ανάλυση σοβαρή πίσω και από τα δύο μοντέλα πωλήσεων/συνδρομών, δε νομίζω να τους νοιάζει η γνώμη μας και ούτε να πηγαίνει τίποτα για φούντο. 

Αυτή τη στιγμή είναι η πιο VFM πρόταση μακράν το xbox+gamepass, μεθαύριο μπορεί κάτι άλλο και να παμέ όλοι εκεί. με το καλο να ορίσει. 

Μόνο τα games που παίζει κανείς σε ένα χρόνο στο xbox με 40-60€/έτος μιλάνε από μόνα τους και από επίπεδο κ απο ποιότητα κ απο αριθμό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

ρε σύντροφοι, μέτοχοι κλπ ελεύθερη είναι η αγορά, προφανώς άλλος γουστάρει να πληρώνει 70-80€/game κ άλλος να πληρώνει συνδρομή, γιατι τόσο άγχος. 

Προφανώς υπάρχει οικονομική ανάλυση σοβαρή πίσω και από τα δύο μοντέλα πωλήσεων/συνδρομών, δε νομίζω να τους νοιάζει η γνώμη μας και ούτε να πηγαίνει τίποτα για φούντο. 

Αυτή τη στιγμή είναι η πιο VFM πρόταση μακράν το xbox+gamepass, μεθαύριο μπορεί κάτι άλλο και να παμέ όλοι εκεί. με το καλο να ορίσει. 

Μόνο τα games που παίζει κανείς σε ένα χρόνο στο xbox με 40-60€/έτος μιλάνε από μόνα τους και από επίπεδο κ απο ποιότητα κ απο αριθμό.

Εννοείται αυτό...Άλλο αυτο και άλλο οι θεωρίες του μπακάλη ..Το ότι άλλες ανταγωνιστικές εταιρίες έτρεξαν να υιοθετήσουν αυτό το μοντέλο κάνοντας κωλοτουμπα ολικής δίνει και τη απάντηση ...Its so simple και νομίζω αυτοί μπορούν να διαβάσουν τους ισολογισμούς μιας πολυεθνικής καλύτερα από τα μέλη του φόρουμ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι, είτε ειστε υπερ ειτε κατα, δεν καταλαβαινετε ενα απλο πράγμα. Ειναι αδιάφορο αν το Game Pass εχει 5 ή 5 δις συνδρομητες. Προσωπικα με ενδιαφερει να εχει αρκετους ωστε να συνεχισει να επενδυει σε αυτο η MS γιατι θεωρω βλακεία να δινω 70 ευρω για ενα πλαστικο κουτι αντι μια συνδρομη και να τα εχω εκει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TutaKachun είπε

Κάποιοι, είτε ειστε υπερ ειτε κατα, δεν καταλαβαινετε ενα απλο πράγμα. Ειναι αδιάφορο αν το Game Pass εχει 5 ή 5 δις συνδρομητες. Προσωπικα με ενδιαφερει να εχει αρκετους ωστε να συνεχισει να επενδυει σε αυτο η MS γιατι θεωρω βλακεία να δινω 70 ευρω για ενα πλαστικο κουτι αντι μια συνδρομη και να τα εχω εκει

Το να είσαι υπέρ η κατά σε κάτι είναι σεβαστό και ειλικρινές και είναι μια άποψη αλλά αυτό απέχει  από τη πραγματικότητα ...Και εγώ απεχθάνομαι τις ταινίες με τους σουπερηρωες αλλά αναγνωρίζω ότι πλέον έχουν κατακλύσει την αγορά και δίνουν τρελά κέρδη..Δε ξεσκονιζω τους ισολογισμούς της Warner Bros για να ανακαλύψω τι τρέχει και τι πάει στραβά γιατί ούτε έχω τα  πλήρη δεδομένα ούτε έχω το υπόβαθρο να τα αξιολογήσω σωστά όπως και κάνεις νομίζω εδώ μέσα ,όταν μιλάμε για κολοσσόυς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game pass δεν έχει καμία σχέση με το netflix που θα πληρώσεις την συνδρομή και τέλος. Το game pass είναι όπως μπαίνεις στο καζίνο και ειναι γεμάτο μηχανακια και θα χώσεις και χρήμα. Είτε αυτό είναι battle pass σε κάποιο game που εχει μεσα η συνδρομή είτε skin η loot box η shark card και άλλα χίλια παραδείγματα. Εκεί είναι το χρήμα και οχι στην συνδρομή. Η συνδρομή είναι για να περάσεις την πορτα του gaming room. 

Εμενα με κάνε να παρω battle pass στο for honor ,τι λέμε τώρα. Που ούτε καν θα το αγοραζα το game να το παιξω.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Το game pass δεν έχει καμία σχέση με το netflix που θα πληρώσεις την συνδρομή και τέλος. Το game pass είναι όπως μπαίνεις στο καζίνο και ειναι γεμάτο μηχανακια και θα χώσεις και χρήμα. Είτε αυτό είναι battle pass σε κάποιο game που εχει μεσα η συνδρομή είτε skin η loot box η shark card και άλλα χίλια παραδείγματα. Εκεί είναι το χρήμα και οχι στην συνδρομή. Η συνδρομή είναι για να περάσεις την πορτα του gaming room. 

Εμενα με κάνε να παρω battle pass στο for honor ,τι λέμε τώρα. Που ούτε καν θα το αγοραζα το game να το παιξω.

Σωστα γιατί αν κάνω μια μπακαλιστικη ανάλυση και εγώ του τζίρου και εφόσον όλοι βάζουν game pass με ένα ευρώ όπως έχω διαβάσει εδώ, τότε εξάγω το συμπεράσμα ότι  έχει περίπου δύο δις συνδρομητές η υπηρεσία😂😂.Σημειωτεον αυτά  τα ποσά είναι μόνο για κονσόλες ..τα pc δε περιλαμβάνονται.

Επεξ/σία από jimtriol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jimtriol είπε

ούτε έχω το υπόβαθρο να τα αξιολογήσω σωστά όπως και κάνεις νομίζω εδώ μέσα ,όταν μιλάμε για κολοσσόυς.

Κάνεις λάθος, όταν τα μέλη του insomnia έφτιαχνα κολοσσούς στη microsoft έτρωγαν βελανίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Εμενα με κάνε να παρω battle pass στο for honor ,τι λέμε τώρα. Που ούτε καν θα το αγοραζα το game να το παιξω.

Συμφωνώ απολύτως, το ίδιο συνέβη και σε μένα με το Snowrunner με το οποίο κοντεύω να γράψω 1κ ώρες, έχω αγοράσει όλα τα dlc, και τα έξτρα φορτηγά. Σε λίγο θα πάρω και δίπλωμα Ε κατηγορίας έτσι οπως πάω. 😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lobo10 είπε

FB_IMG_1665577791741.jpg

Άκυρο αλλά σκέφτομαι να ξαναγυρίσω στο Forza 5. Υπάρχει εύκολος τρόπος να φαρμαρεις spins εκτός από το να αγοράζεις συγκεκριμένα αυτοκίνητα και να τα κάνεις level up ξοδεύοντας πόντους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άνοιξα πριν λίγες μέρες, τι ερημιά είναι αυτή... Δε βλέπω σχεδόν καθόλου κόσμο μέσα, προσπάθησα να κάνω κανένα event, και κατέληξα να είναι μόνος μου. Και εμένα θα με έψηνε να γυρίσω, αλλά χωρίς κόσμο δεν είναι τόσο διασκεδαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, thanasis00 είπε

Το άνοιξα πριν λίγες μέρες, τι ερημιά είναι αυτή... Δε βλέπω σχεδόν καθόλου κόσμο μέσα, προσπάθησα να κάνω κανένα event, και κατέληξα να είναι μόνος μου. Και εμένα θα με έψηνε να γυρίσω, αλλά χωρίς κόσμο δεν είναι τόσο διασκεδαστικό.

Μηπως δεν είναι open nat η σύνδεση σου στο xbox ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Μηπως δεν είναι open nat η σύνδεση σου στο xbox ?

Σίγουρα δεν είναι, αλλά δεν είναι ότι δεν έβλεπα κόσμο, απλά έβλεπα ελάχιστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...