Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένα παιχνίδι που βγήκε το 21 (πχ ghost recon breakpoint) και αγοράστηκε για το xbox one θα παίζει όπως πρέπει να παίζει στο series x ή πρέπει να αγοραστεί άλλη έκδοση για 4k, 60fps κλπ;

Βλέπω σε κλειδαδικα το ίδιο παιχνίδι για αγορά one και διαφορετική αγορά για series x/s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 hours ago, kostiger said:

Αποκλείεται, αφού στο ινσόμνια διάβασα ότι μπαίνουν μέσα. 🤔

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Malthador είπε

Αποκλείεται, αφού στο ινσόμνια διάβασα ότι μπαίνουν μέσα. 🤔

Ας μην κάνουμε ότι δεν καταλαβαίνουμε.

Άλλο τζίρος άλλο κέρδη.

Κέρδη δεν γράφουν πουθενά. Ολοι το κάνουν και μόνο η MS το αποφεύγει σαν ο διάολος το λιβάνι.

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Ας μην κάνουμε ότι δεν καταλαβαίνουμε.

Άλλο τζίρος άλλο κέρδη.

Κέρδη δεν γράφουν πουθενά. Ολοι το κάνουν και μόνο η MS το αποφεύγει σαν ο διάολος το λιβάνι.

Η παροχή υπηρεσιών έχει το μεγαλύτερο κέρδος σε όλους της τομείς της οικονομίας. 

Το χαμηλότερο ποσοστό κερδών να βάλεις μιλάμε για δυσθεώρητα ποσά με τζίρο σχεδόν 3 δις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, bill_viper είπε

Η παροχή υπηρεσιών έχει το μεγαλύτερο κέρδος σε όλους της τομείς της οικονομίας. 

Το χαμηλότερο ποσοστό κερδών να βάλεις μιλάμε για δυσθεώρητα ποσά με τζίρο σχεδόν 3 δις.

Απαντάς γενικά και όχι , ο τεράστιος τζίρος δεν συνεπάγεται κέρδη . Μπορεί να έχει και τεράστια ζημιά. 

To netflix είχε τεράστιο τζίρο αλλά και έμπαινε μέσα για πολλά χρόνια πριν γίνει κερδοφόρο.

Να διαψεύσουν τους κακοπροαίρετους δίνοντας νούμερο κερδών.

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Απαντάς γενικά και όχι , ο τεράστιος τζίρος δεν συνεπάγεται κέρδη . Μπορεί να έχει και τεράστια ζημιά. 

To netflix είχε τεράστιο τζίρο αλλά και έμπαινε μέσα για πολλά χρόνια πριν γίνει κερδοφόρο.

Να διαψεύσουν τους κακοπροαίρετους δίνοντας νούμερο κερδών.

Μη σου πω ότι μάλλον είναι και στα όρια της χρεοκοπίας.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Μη σου πω ότι μάλλον είναι και στα όρια της χρεοκοπίας.

Που ακριβώς γράφω κάτι τέτοιο. Μπορείς να μου το εξηγήσεις ή απλά ήθελες να ρίξεις μία ατάκα στο αέρα;

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Που ακριβώς γράφω κάτι τέτοιο. Μπορείς να μου το εξηγήσεις ή απλά ήθελες να ρίξεις μία ατάκα στο αέρα;

Γιατί ο καθείς τι κάνει εδώ μέσα ;Ατάκα ρίχνει ....Έριξα και εγώ τη δικιά μου..Ούτε εσύ παρεθεσες στοιχεία .Μάλλον τον ευσεβή πόθο ενός κακοπροαιρετου.Ας μη κρυβόμαστε λοιπόν πίσω από λέξεις και ας λέμε με θάρρος αυτά που ελπίζουμε η θα θέλαμε. 

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Γιατί ο καθείς τι κάνει εδώ μέσα ;Ατάκα ρίχνει ....Έριξα και εγώ τη δικιά μου..Ούτε εσύ παρεθεσες στοιχεία .Μάλλον τον ευσεβή πόθο ενός κακοπροαιρετου.Ας μη κρυβόμαστε λοιπόν πίσω από λέξεις και ας λέμε με θάρρος αυτά που ελπίζουμε η θα θέλαμε. 

Τα στοιχεία τα έχει η MS και τα κρατάει για το εαυτό της. Πού έγραψα εγώ ότι έχω στοιχεία; Επισήμανα την έλλειψη στοιχείων και ότι απλά αυτό είναι ύποπτο μιας και όλες οι μεγάλες οι εταιρίες το κάνουν.

Κανένας ευσεβής πόθος μιας ούτε το κακό της MS θέλω, ούτε καμιάς αλλης εταιρείας. Για να μην κρυβόμαστε πίσω από τις λέξεις εσύ για πιο λόγο δείχνεις τυφλή εμπιστοσύνη στην MS;

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CarbonFibre είπε

Τα στοιχεία τα έχει η MS και τα κρατάει για το εαυτό της. Πού έγραψα εγώ ότι έχω στοιχεία; Επισήμανα την έλλειψη στοιχείων και ότι απλά αυτό είναι ύποπτο μιας και όλες οι μεγάλες οι εταιρίες το κάνουν.

Κανένας ευσεβής πόθος μιας ούτε το κακό της MS θέλω, ούτε καμιάς αλλης εταιρείας και για μην κρυβόμαστε πίσω από τις λέξεις το αντίθετο φανερώνουν τα δικά σου λεγόμενα που δείχνουν τυφλή εμπιστοσύνη στην MS.

Συγνώμη που δε κάθομαι να διαβάζω ισολογισμούς και τζίρους λες και είμαι μέτοχος η λογιστής σε πολυεθνική για να καταλήξω στα δικά μου μπακαλιστικα συμπεράσματα .Και τι εννοείς με το τυφλή εμπιστοσύνη..Γιατί τι είμαστε εμείς στο ινσομνια ελεγκτικός μηχανισμός των ισολογισμών η το economist...Τι να πω ρε παιδιά ..Στείλτε τα ευρήματα σας στους μετόχους της εταιρίας να ξέρουν και αυτοί τι τους γίνεται....

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Τα στοιχεία τα έχει η MS και τα κρατάει για το εαυτό της. Πού έγραψα εγώ ότι έχω στοιχεία; Επισήμανα την έλλειψη στοιχείων και ότι απλά αυτό είναι ύποπτο μιας και όλες οι μεγάλες οι εταιρίες το κάνουν.

Ύποπτο από ποια άποψη;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...