Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, specre είπε

Έκανες σίγουρα login στο bing; (λέω τώρα, διότι την είχα πατήσει εγώ :P )

έκανα ναι 100 % . Τώρα ξανά προσπάθησα και τελικά το παίρνει και λειτουργεί . Δεν έκανα τίποτα διαφορετικό απλά το άφησα να περάσει λίγη ώρα μπας και ξυπνήσει . 

image.png.70b3b0a6f59a981af2d48fe62d9168e8.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας, μετα απο τη σχετική αναβάθμιση του Σεπτεμβριου στο Series X , διαπίστωσα οτι οταν κλείνω τη κονσόλα σβήνει το power λαμπάκι, το κοντρόλ μένει συνδεδεμένο, το λαμπακι του αναμένο και το Fan στη κονσολα γυρνάει για περιπου 1 λεπτό.. συμβαίνει και σε άλλους αυτο? σε full shutdown δε το κάνει

Σε κάποια τροφοδοτικά υπολογιστη το fan τους μένει αναμενο για κάποιο διάστημα 1 λεπτό μετα το κλείσιμο του υπολογιστή για να αποβάλει τυχών θερμοκρασια ένα παλιό enermax που είχα το έκανε,  υπάρχει περιπτωση να έχουν κάνει και στη κονσολα το ίδιο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, nosstrom είπε

Καλημέρα σας, μετα απο τη σχετική αναβάθμιση του Σεπτεμβριου στο Series X , διαπίστωσα οτι οταν κλείνω τη κονσόλα σβήνει το power λαμπάκι, το κοντρόλ μένει συνδεδεμένο, το λαμπακι του αναμένο και το Fan στη κονσολα γυρνάει για περιπου 1 λεπτό.. συμβαίνει και σε άλλους αυτο? σε full shutdown δε το κάνει

Σε κάποια τροφοδοτικά υπολογιστη το fan τους μένει αναμενο για κάποιο διάστημα 1 λεπτό μετα το κλείσιμο του υπολογιστή για να αποβάλει τυχών θερμοκρασια ένα παλιό enermax που είχα το έκανε,  υπάρχει περιπτωση να έχουν κάνει και στη κονσολα το ίδιο? 

Ευτυχώς δεν είμαι ο μόνος που το παρατήρησε μετά το update. Το ίδιο κάνει και σε μένα με series S. Έχω απενεργοποιημένες αυτόματες ενημερώσεις παιχνιδιών και κονσόλας και εξακολουθεί να το κάνει. Ίσως να είναι κάποιο bug θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον καλη χρυση η ΜΣ αλλα αυτο με τα games with gold πρεπει να το κοιταξουν αμεσα. Δε φτανει που εβγαλαν τα παιχνιδια του 360 (ισως και του ΟG, δεν ξερω για το τελευταιο), αυτοματα μειωσαν και τον αριθμο σε 2. Που ειναι και ψιλομουφιτσες.

Ελεος ΜΣ. Κοψτο το gold γενικως και ενοποιησε το με το pass.

Επεξ/σία από hexenlord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hexenlord είπε

Λοιπον καλη χρυση η ΜΣ αλλα αυτο με τα games with gold πρεπει να το κοιταξουν αμεσα. Δε φτανει που εβγαλαν τα παιχνιδια του 360 (ισως και του ΟG, δεν ξερω για το τελευταιο), αυτοματα μειωσαν και τον αριθμο σε 2. Που ειναι και ψιλομουφιτσες.

Ελεος ΜΣ. Κοψτο το gold γενικως και ενοποιησε το με το pass.

Το να το κόψει τελείως δεν ξέρω αν είναι λύση. Αν το κάνει τελείως δωρεάν σημαίνει ότι θα χάσει κάποια λεφτά από την υπηρεσία που προσφέρει δηλαδή "να πληρώνεις για το online multiplayer". Επίσης τι θα γίνει με εμάς που κάνουμε μετατροπή game pass από gold; Αν επίσης το ενωσει με το Gamepass αυτομάτως κάποιος που δεν θέλει Gamepass αλλά θέλει να παίζει online multiplayer θα πρέπει να έχει συνδρομή Gamepass που είναι αρκετά λεφτά τον μήνα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, hexenlord είπε

Λοιπον καλη χρυση η ΜΣ αλλα αυτο με τα games with gold πρεπει να το κοιταξουν αμεσα. Δε φτανει που εβγαλαν τα παιχνιδια του 360 (ισως και του ΟG, δεν ξερω για το τελευταιο), αυτοματα μειωσαν και τον αριθμο σε 2. Που ειναι και ψιλομουφιτσες.

Ελεος ΜΣ. Κοψτο το gold γενικως και ενοποιησε το με το pass.

Αδερφέ ας έκανε το τρίτο και το τέταρτο reruns δεν έχουν όλοι Gold από τον καιρό του... Νώε.

Ή αν τα έκανε δύο ας έδινε κάτι καλύτερο. Πχ να δώσει Odyssee, Valhalla, Red Dead Redemption 2 κάτι δυνατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lkv100 είπε

Το να το κόψει τελείως δεν ξέρω αν είναι λύση. Αν το κάνει τελείως δωρεάν σημαίνει ότι θα χάσει κάποια λεφτά από την υπηρεσία που προσφέρει δηλαδή "να πληρώνεις για το online multiplayer". Επίσης τι θα γίνει με εμάς που κάνουμε μετατροπή game pass από gold; Αν επίσης το ενωσει με το Gamepass αυτομάτως κάποιος που δεν θέλει Gamepass αλλά θέλει να παίζει online multiplayer θα πρέπει να έχει συνδρομή Gamepass που είναι αρκετά λεφτά τον μήνα.

 

στην σημερον ημεραν το online multiplayer (που ειναι η δικαiολογια του gold) θα επρεπε να ειναι ΔΩΡΕΑΝ. και οι δυο εταιρειες μας εμπαιζουν στο θεμα αυτο. Στα υπολοιπα, συμφωνω ειναι θεμα αναγκης και προτιμησεων του καθενος. 

12 λεπτά πριν, Choutas είπε

Αδερφέ ας έκανε το τρίτο και το τέταρτο reruns δεν έχουν όλοι Gold από τον καιρό του... Νώε.

Ή αν τα έκανε δύο ας έδινε κάτι καλύτερο. Πχ να δώσει Odyssee, Valhalla, Red Dead Redemption 2 κάτι δυνατό.

ναι, και αυτο θα μπορουσε να γινει ομως και παλι τοτε θα ειχες γκρινια απο αυτους που εχουν γκολντ εδω και 10 χρονια και εχουν κατεβασει "τα παντα ολα". Συμφωνω με τα καλυτερα παιχνιδια που λες ηδη εχω ζηλεψει απο την αρχη της χρονιας 2 τιτλους απο το PSN Που ειχαν δωσει, το Shadow Warrior 3 και τωρα το Hot Wheels.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα χθες στο site του ign, το οποιο επισκεπτομαι συχνα για να βλεπω την λιστα με τα επερχομενα παιχνιδια και ριχνοντας μια ματια στον Οκτωβρη μηπως μου χει ξεφυγει κατι απο αυτα που ειχα καταγραψει, δεν ειδα πουθενα το Scorn για τις 21/10..

Αμεσως σκεφτηκα οτι θα φαγε κανενα delay και αυτο, αλλα με εκπληξη ειδα τελικα (και απλα ενημερωνω για οποιον ενδιαφερεται) οτι οχι μονο δεν θα καθυστερησει, αλλα θα βγει και μια βδομαδα νωριτερα και συγκεκριμενα στις 14!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gtsoui είπε

Μπηκα χθες στο site του ign, το οποιο επισκεπτομαι συχνα για να βλεπω την λιστα με τα επερχομενα παιχνιδια και ριχνοντας μια ματια στον Οκτωβρη μηπως μου χει ξεφυγει κατι απο αυτα που ειχα καταγραψει, δεν ειδα πουθενα το Scorn για τις 21/10..

Αμεσως σκεφτηκα οτι θα φαγε κανενα delay και αυτο, αλλα με εκπληξη ειδα τελικα (και απλα ενημερωνω για οποιον ενδιαφερεται) οτι οχι μονο δεν θα καθυστερησει, αλλα θα βγει και μια βδομαδα νωριτερα και συγκεκριμενα στις 14!

Στο post που έκανα λίγο παραπάνω με το twitter, αυτό αναφέρει στο τέλος του βίντεο, 14 αντί για 21 Οκτωβρίου..

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, joker80 είπε

Ευτυχώς δεν είμαι ο μόνος που το παρατήρησε μετά το update. Το ίδιο κάνει και σε μένα με series S. Έχω απενεργοποιημένες αυτόματες ενημερώσεις παιχνιδιών και κονσόλας και εξακολουθεί να το κάνει. Ίσως να είναι κάποιο bug θα δείξει.

Έχει update τώρα το είδα , μήπως διορθωθεί ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, nosstrom είπε

Έχει update τώρα το είδα , μήπως διορθωθεί ;

Έκανα το update αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει διορθώσει κάτι. Το χειριστήριο πάλι αργεί να κλείσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, joker80 είπε

Έκανα το update αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει διορθώσει κάτι. Το χειριστήριο πάλι αργεί να κλείσει. 

δε διορθώθηκε κάτι .. και εμενα τα ίδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ακυρη ερώτηση. Σκέφτομαι να παρω ενα heαdset stand για το pc και κοιταω αυτα με θυρες usb. Μια απλη ερώτηση. Τα ακουστικα της MS τα Atmos, αν τα βαλω σε αυτη την βαση και τα συνδεσω με μια απο τις USB θα φορτιζουν κανονικά ετσι; Ειμαι αναμεσα σε αυτες 

https://www.skroutz.gr/s/30807049/Zeroground-MIRAI-Μαύρο.html#reviews

https://www.skroutz.gr/s/34724690/Spirit-of-Gamer-Sentinel-RGB-Headset-Stand.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...