Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 15/9/2022 στις 12:39 ΜΜ, Saloufas είπε
Στις 15/9/2022 στις 11:37 ΠΜ, otello_gr είπε

Γνωρίζει κανείς αν τρέχει καμία προσφορά στη συνδρομή του game pass? Λήγει η δικιά μου σε 5 μέρες και ψάχνομαι τώρα

https://www.eneba.com/xbox-xbox-game-pass-ultimate-12-month-subscription-xbox-one-windows-10-xbox-live-key-turkey

 

Αυτό ενεργοποιείται με VPN?

Έχουμε κάποιον οδηγό? Η απλά μπαίνω με vpn τουρκία, μπαίνω στη σελίδα του game pass, συνδέομαι, ενεργοποιώ, και ολα οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, apostolis159 είπε

Αυτό ενεργοποιείται με VPN?

Έχουμε κάποιον οδηγό? Η απλά μπαίνω με vpn τουρκία, μπαίνω στη σελίδα του game pass, συνδέομαι, ενεργοποιώ, και ολα οκ?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Γιατί μέχρι τώρα αυτό δεν ήταν εφικτό?

Δηλαδή δεν μπορούσες να παίξεις τα παιχνίδια που σου ανήκαν(Είχες αγοράσει) αν δεν ήσουν στο ίντερνετ και πιο συγκεκριμένα συνδεδεμένος στο xbox live με τη κονσόλα σου series s/x?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Αυτό δεν μπορεί να οδηγήσει σε πειρατεία; Αυτό που έκαναν στην Βραζιλία με το PS4. Δηλαδή φορτώνεις έναν λογαριασμό σε ένα Xbox κατεβάζεις όσα παιχνίδια χωράει σε έναν σκληρό και μετά μένεις offline παίζοντας τα. Φυσικά δεν θα μπορείς να παίξεις online αλλά είναι ένας τύπος πειρατείας. Με το Home Console μπορούσε να είναι μόνο μία Home Console ανά λογαριασμό άρα το κόλπο δεν έπιανε.

1 ώρα πριν, kostiger είπε

Μακάρι να δούμε και κανένα original ιαπωνικό IP.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Γιατί μέχρι τώρα αυτό δεν ήταν εφικτό?

Δηλαδή δεν μπορούσες να παίξεις τα παιχνίδια που σου ανήκαν(Είχες αγοράσει) αν δεν ήσουν στο ίντερνετ και πιο συγκεκριμένα συνδεδεμένος στο xbox live με τη κονσόλα σου series s/x?

Όχι, δεν ήταν εφικτό.

Επίσης, αν και δεν ξέρω αν μένουμε εντός θέματος, όταν αγοράζεις οποιοδήποτε software, αγοράζεις το δικαίωμα χρήσης του με βάση τους κανόνες του δημιουργού/πωλητή. Το να το αντιγράψεις πχ είναι παράνομο, δεν είναι όπως το hardware που του βάζεις φωτιά αν θες ή του κάνεις overclocking νομιμότατα.

Στις ταινίες πχ που "αγοράζεις", λέει στην αρχή ένα σωρό περιορισμούς.

3 λεπτά πριν, TutaKachun είπε

Ρε παιδιά τώρα που το AC: Odyssey μπήκε Gamepass και στο PC μπορω να μεταφέρω το save μου απο το Ubisoft Connect

Αν το υποστηρίζει το παιχνίδι μπορείς, αλλιώς όχι. Τσέκαρε αν έχει το tag "Xbox Anywhere".

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, TutaKachun είπε

Ρε παιδιά τώρα που το AC: Odyssey μπήκε Gamepass και στο PC μπορω να μεταφέρω το save μου απο το Ubisoft Connect

Όχι. Odyssey kai origins που έπαιξα τελευταία δε γινόταν. Και στο a plague tale δε γινόταν. Γενικά από ότι είπαν τα παιδιά εδώ είναι θέμα developer αν θα υπάρχει αυτή η δυνατότητα ή όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπορει καποιος να εξηγησει λιγο το microsoft rewards ; Υπαρχει τροπος να μαζευεις ποντους εκτος απο την σελιδα Microsoft Rewards που σου λεει κανε 1 αναζητηση bing ή 10 αναζητησης υπολογιστη ; Εχει απο καπου αλλου να παιρνεις ποντους ; 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

μπορει καποιος να εξηγησει λιγο το microsoft rewards ; Υπαρχει τροπος να μαζευεις ποντους εκτος απο την σελιδα Microsoft Rewards που σου λεει κανε 1 αναζητηση bing ή 10 αναζητησης υπολογιστη ; Εχει απο καπου αλλου να παιρνεις ποντους ; 

Εγώ δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα στο Xbox, μόνο σε windows το χρησιμοποίησα. Σου έχει εικονίδια που κλικάρεις επάνω και κάνει αυτόματα search και σου δίνει +5 πόντους. Έχει και ερωτηματολόγια που δίνει 25 βαθμούς αλλά όσες φορές και να τα κάνεις επιβραβεύεσαι την πρώτη φορά. Μετά έχει quests που ακόμα δεν τα έχω κάνει. Λίγο ταλαιπωρία για να φτάσεις αρκετούς πόντους για κάρτα Xbox. Όταν εγώ κοίταξα έλεγε προσωρινά μη διαθέσιμη άρα παίζει και να έχεις πόντους και να περιμένεις για να τους εξαργυρώσεις.

Να το πω απλά είναι χαμαλίκι νομίζω θα το βαρεθώ μέσα στο 22.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Επί την ευκαιρία δουλεύει σε κανέναν το microsoft rewards στη κονσόλα του?

Γιατί σε εμένα που έχω το series x δεν δουλεύει.

Ούτε εμένα δουλεύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/9/2022 στις 8:08 ΜΜ, Choutas είπε

Deathloop άντε να έρθει, ούτε στο στρατό δεν μέτραγα τις μέρες.

Και μόλις το ξεκίνησα εχθές, αργά το βράδυ.

Στα 10 λεπτά που έπαιξα πρίν με πάρει ο ύπνος από την κούραση της ημέρας, φάνηκε εντυπωσιακά mindfucked η υπόθεση.

Βλέπω η διάρκεια του παιχνιδιού είναι μόλις 16 ώρες, οπότε σε (16ώρες/10 λεπτά gaming χρόνος την ημέρα) = 3 μήνες περίπου, θα σας πώ τις τελικές μου εντυπώσεις.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...