Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 2/9/2022 στις 12:40 ΜΜ, GaGaS_Thess είπε

το campaign ηθελα να το ξεκινησω με την κορη που της αρεσουν πολυ τα shooter και τοσο καιρο δεν το επιανα . Επαιζα μονο mutliplayer . Λαθος κινηση καταδικαζουν ενα μεγαλο τιτλο σε κραξιμο 

Στις 15/09 φευγουν τα παρακατω παιχνιδια . Επειδη ερχεται τον αλλο μηνα το Plague Tale Requiem οποιος δεν το εχει παιξει το innocence να το κανει ΑΜΕΣΑ ειναι απο τα MUST παιχνιδια 

More losses on the 15th 

A Plague Tale: Innocence
Final Fantasy XIII
The Artful Escape
Aragami 2
Lost Words: Beyond the Page
Bug Fables: The Everlasting Sapling
Craftopia
Flynn: Son of Crimson
I Am Fish
SkateBIRD
Mighty Goose

Μετά το δικό σου ποστ και έχοντας τελειώσει το spiderman έπαιξα το plague tale. Πολύ ωραίο και ατμοσφαιρικό παιχνίδι. Περιμένω να μπει το επόμενο να το παίξω και αυτό.

Το μόνο που με χάλασε και αυτό έχει να κάνει με την ms είναι πως δεν μπορείς να έχεις κοινό save σε pc και κονσόλα. Νομίζω πως κάποια στιγμή πρέπει με κάποιον τρόπο όποιο παιχνίδι μπαίνει στο game pass να έχει κοινό save οπουδήποτε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tigio13 είπε

Μετά το δικό σου ποστ και έχοντας τελειώσει το spiderman έπαιξα το plague tale. Πολύ ωραίο και ατμοσφαιρικό παιχνίδι. Περιμένω να μπει το επόμενο να το παίξω και αυτό.

Το μόνο που με χάλασε και αυτό έχει να κάνει με την ms είναι πως δεν μπορείς να έχεις κοινό save σε pc και κονσόλα. Νομίζω πως κάποια στιγμή πρέπει με κάποιον τρόπο όποιο παιχνίδι μπαίνει στο game pass να έχει κοινό save οπουδήποτε. 

Μια χαρα μπορεις να εχεις το ιδιο save.. Παιζω καποιο game sto xbox , μετα σε πισι  και στο κινητο με xcloud  και μια χαρα το save ειναι απο εκει που το αφησα..  Απλα δεν δουλευει σε ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λέω και εγώ. Κάποια στιγμή να δουλέψει σε όλα. Στα παιχνίδια της ubisoft δε δουλεύει, όπως και στο plague tale και λογικά και σε άλλα που δεν είναι της ms. Από εκεί και πέρα έχω παίξει και εγώ πολλά παιχνίδια που είχα τα saves σε κονσόλα και pc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tigio13 είπε

Αυτό λέω και εγώ. Κάποια στιγμή να δουλέψει σε όλα. Στα παιχνίδια της ubisoft δε δουλεύει, όπως και στο plague tale και λογικά και σε άλλα που δεν είναι της ms. Από εκεί και πέρα έχω παίξει και εγώ πολλά παιχνίδια που είχα τα saves σε κονσόλα και pc. 

Εξαρτάται από τον developer όχι την ms. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Basilhs1982 είπε

Πρόσφατη αγορά από την προσφορά που έτρεχε Μάιο-Ιούνιο-Ιούλιο για τα Elite 2.

 

Aν το βρίσκεις αρκετά φθηνά δηλαδή 10 ευρώ και παίζεις mycareer αγόρασε το, διαφορετικά σε 3 μέρες βγαίνει το 2Κ23, σε κάνα μήνα θα το έχουν βγάλει προσφορά -30% -50%...

warranty.png

Εγώ δεν μίλησα για το elite controller.

Αυτό είναι άλλο φρούτο από τη στιγμή που κοστίζει σχεδόν 100 ευρώ.

 

Εγώ μιλάω για τους μοχλούς που δίνουν μαζί με τις κονσόλες series s/x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Αυτό λέω και εγώ. Κάποια στιγμή να δουλέψει σε όλα. Στα παιχνίδια της ubisoft δε δουλεύει, όπως και στο plague tale και λογικά και σε άλλα που δεν είναι της ms. Από εκεί και πέρα έχω παίξει και εγώ πολλά παιχνίδια που είχα τα saves σε κονσόλα και pc. 

οπως λεει κ το παλικαρι πιο πανω, δεν ειναι θεμα της MS αλλα του εκαστοτε developer. η MS επιτρεπει το cross save και το cross platform στην κονσολα της για οποιον dev θελει να προσφερει τετοια δυνατοτητα. Αν ο dev δε θελει να βαλει αυτη τη λειτουργία στο παιχνιδι του, δε μπορει να κανει κατι παραπανω η MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Μετά το δικό σου ποστ και έχοντας τελειώσει το spiderman έπαιξα το plague tale. Πολύ ωραίο και ατμοσφαιρικό παιχνίδι. Περιμένω να μπει το επόμενο να το παίξω και αυτό.

Το μόνο που με χάλασε και αυτό έχει να κάνει με την ms είναι πως δεν μπορείς να έχεις κοινό save σε pc και κονσόλα. Νομίζω πως κάποια στιγμή πρέπει με κάποιον τρόπο όποιο παιχνίδι μπαίνει στο game pass να έχει κοινό save οπουδήποτε. 

Το τέλειωσες ; Αν οχι μην το αφησεις στην μεση αξιζει να το τελειωσεις ολο :) Πως σου φανηκε ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Το τέλειωσες ; Αν οχι μην το αφησεις στην μεση αξιζει να το τελειωσεις ολο :) Πως σου φανηκε ; 

Εννοείται πως το τελείωσα. Μου άρεσε τόσο πολύ που σε 2 καθισιές το τερμάτισα και αναμένω το επόμενο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι που το έβγαλαν σε 2 εκδόσεις. Όποιος έχει και το μαύρο όλα τα περιφερειακά θα κάνουν και στο άσπρο. Από την άλλη το μαύρο μέχρι πρόσφατα έκανε 125 πλήρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...