Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, thagkol είπε

Αγόρασα προχτές ένα ακόμα χειριστήριο από τα Public, έτσι να υπάρχει μια και βγήκε ξανά διαθεσιμότητα. Το έκανα register στο site της Microsoft, και προς έκπληξή μου εμφανίζεται με εγγύηση 2 ολόκληρα χρόνια. Τα άλλα δύο χειριστήρια που έχω από παλιότερα είχαν 1 έτος εγγύηση. Δεν ξέρω τι άλλαξε, αλλά μπράβο στη Microsoft!

image.png.267b9c890c7cb9896d809cffee3cad7c.png

Είχα αγοράσει το Forza horizon 5 limited edition όταν είχε βγει και είχε 2 χρόνια εγγύηση. 1 έχει μόνο αυτό που έρχεται μαζι με τον κονσόλα αν δεν κάνω λάθος. Για άλλα παλιότερα δεν ξέρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, lkv100 είπε

Είχα αγοράσει το Forza horizon 5 limited edition όταν είχε βγει και είχε 2 χρόνια εγγύηση. 1 έχει μόνο αυτό που έρχεται μαζι με τον κονσόλα αν δεν κάνω λάθος. Για άλλα παλιότερα δεν ξέρω 

Όχι δεν είναι έτσι. Όλα τα controllers είχαν 1 χρόνο. Ξεκίνησαν από κάποια στιγμή και μετά και έκαναν τα elite 2 χρόνια. Και όπως φαίνεται (μάλλον) πρόσφατα έβαλαν και τα απλά στα 2 χρόνια. Έχω και εγώ το forza με 1 χρόνο εγγύηση. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα πάρει το 20-year limited edition και είχε 1 χρόνο εγγύηση. Το ίδιο και το Halo edition χειριστήριο που ήταν μαζί με την κονσόλα (ενώ η κονσόλα η ίδια έχει 2 χρόνια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/9/2022 στις 11:03 ΜΜ, Tigio13 είπε

Όχι δεν είναι έτσι. Όλα τα controllers είχαν 1 χρόνο. Ξεκίνησαν από κάποια στιγμή και μετά και έκαναν τα elite 2 χρόνια. Και όπως φαίνεται (μάλλον) πρόσφατα έβαλαν και τα απλά στα 2 χρόνια. Έχω και εγώ το forza με 1 χρόνο εγγύηση. 

Στις 4/9/2022 στις 12:00 ΜΜ, thagkol είπε

Εγώ είχα πάρει το 20-year limited edition και είχε 1 χρόνο εγγύηση. Το ίδιο και το Halo edition χειριστήριο που ήταν μαζί με την κονσόλα (ενώ η κονσόλα η ίδια έχει 2 χρόνια).

Tα πάντα που μπαίνουν σε ΕΕ έχουν 2 έτη εγγύηση minimum.

Το θέμα είναι από που. Αφού τα πράγματα είναι όπως τα λες   μέχρι πρότινος ο 1ος χρόνος από Microsoft και ο 2ος χρόνος απ'όπου πήρες το χειριστήριο (Πλαίσιο, Κώτσο κλπ). Πλέον και τα 2 έτη από microsoft απευθείας

Επεξ/σία από Braveheart1980
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς για εγγύηση απευθείας από Microsoft μιλάω, όπου και γίνεται πολύ πιο εύκολα η συνεννόηση. Αν είναι να μπλέξεις με το κατάστημα δε βγάζεις πάντα άκρη εύκολα μετά τον 1ο χρόνο, ειδικά για χειριστήριο που άντε να αποδείξεις ότι δεν το χάλασες εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, thagkol είπε

Προφανώς για εγγύηση απευθείας από Microsoft μιλάω, όπου και γίνεται πολύ πιο εύκολα η συνεννόηση. Αν είναι να μπλέξεις με το κατάστημα δε βγάζεις πάντα άκρη εύκολα μετά τον 1ο χρόνο, ειδικά για χειριστήριο που άντε να αποδείξεις ότι δεν το χάλασες εσύ.

Δε χρειάζεται να αποδείξεις τπτ. Το χειριστήριο θα το στείλει το ΧΥΖ κατάστημα για έλεγχο ακόμα και σε MS και αν τους πουν πως πχ δεν βράχηκε/έσπασε είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να το φτιάξουν. Το έχω κάνει ήδη με 2 PS5 controller που ντρίφταραν. Λίγο σπρώξιμο θέλει μιας και τα καταστήματα το ξέρουν, απλά δε θέλουν να μπλέξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Δε χρειάζεται να αποδείξεις τπτ. Το χειριστήριο θα το στείλει το ΧΥΖ κατάστημα για έλεγχο ακόμα και σε MS και αν τους πουν πως πχ δεν βράχηκε/έσπασε είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να το φτιάξουν. Το έχω κάνει ήδη με 2 PS5 controller που ντρίφταραν. Λίγο σπρώξιμο θέλει μιας και τα καταστήματα το ξέρουν, απλά δε θέλουν να μπλέξουν

Προσωπικά αντί να τσακώνομαι με το κάθε κατάστημα και να πρέπει να χάνω το χρόνο μου για να "σπρώξω", προτιμάω απλά να το παίρνει η Microsoft από το σπίτι μου με κούριερ και να μου φέρνει άλλο. Όπως είπε και κάποιος άλλος, γλιτώνεις απίστευτη γραφειοκρατία και ψυχική ηρεμία.

Επεξ/σία από thagkol
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εγώ νομίζω ότι οι μοχλοί έχουν πάντα τη μισή εγγύηση απ' ότι η κονσόλα?

Είναι σίγουρο ότι και οι μοχλοί έχουν 2 χρόνια εγγύηση όπως η κονσόλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Γιατί εγώ νομίζω ότι οι μοχλοί έχουν πάντα τη μισή εγγύηση απ' ότι η κονσόλα?

Είναι σίγουρο ότι και οι μοχλοί έχουν 2 χρόνια εγγύηση όπως η κονσόλα?

Αυτό έγραψα πιο πάνω, το controller της Microsoft που αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα έχει 2 χρόνια εγγύηση κατασκευαστή. Controller που είχα αγοράσει παλιότερα είχαν 1 χρόνο. Προφανώς τα παλιά δεν πήραν επέκταση, για από δω και πέρα ισχύει.

Επεξ/σία από thagkol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, thagkol είπε

Προσωπικά αντί να τσακώνομαι με το κάθε κατάστημα και να πρέπει να χάνω το χρόνο μου για να "σπρώξω", προτιμάω απλά να το παίρνει η Microsoft από το σπίτι μου με κούριερ και να μου φέρνει άλλο. Όπως είπε και κάποιος άλλος, γλιτώνεις απίστευτη γραφειοκρατία και ψυχική ηρεμία.

Προφανώς αλλά και να μην ισχύει το εν λόγω ιδανικό και εύκολο σενάριο δεν απεμπολούμε καταναλωτικά δικαιώματά μας ΠΟΤΕ.

5 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Γιατί εγώ νομίζω ότι οι μοχλοί έχουν πάντα τη μισή εγγύηση απ' ότι η κονσόλα?

Είναι σίγουρο ότι και οι μοχλοί έχουν 2 χρόνια εγγύηση όπως η κονσόλα?

Πάμε ξανά Tα πάντα που μπαίνουν σε ΕΕ έχουν 2 έτη εγγύηση minimum.

Το θέμα είναι από που. ΠΧ μπορεί ο 1ος χρόνος από Microsoft και ο 2ος χρόνος απ' όπου πήρες το χειριστήριο (Πλαίσιο, Κώτσο κλπ).

Απλά μη βγούμε offtopic παιδιά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, imr είπε

Ειχα παιξει λιγακι nba2k22 οσο ηταν στο gamepass. Τωρα το εκανα uninstall.

Αν το αγορασω απο κλειδαδικο θα κρατηθουν τα save του mycareer? 

 

κανονικά εννοείται 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Γιατί εγώ νομίζω ότι οι μοχλοί έχουν πάντα τη μισή εγγύηση απ' ότι η κονσόλα?

Είναι σίγουρο ότι και οι μοχλοί έχουν 2 χρόνια εγγύηση όπως η κονσόλα?

Πρόσφατη αγορά από την προσφορά που έτρεχε Μάιο-Ιούνιο-Ιούλιο για τα Elite 2.

 

1 ώρα πριν, imr είπε

Ειχα παιξει λιγακι nba2k22 οσο ηταν στο gamepass. Τωρα το εκανα uninstall.

Αν το αγορασω απο κλειδαδικο θα κρατηθουν τα save του mycareer? 

 

Aν το βρίσκεις αρκετά φθηνά δηλαδή 10 ευρώ και παίζεις mycareer αγόρασε το, διαφορετικά σε 3 μέρες βγαίνει το 2Κ23, σε κάνα μήνα θα το έχουν βγάλει προσφορά -30% -50%...

warranty.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Basilhs1982 είπε

Πρόσφατη αγορά από την προσφορά που έτρεχε Μάιο-Ιούνιο-Ιούλιο για τα Elite 2.

 

Aν το βρίσκεις αρκετά φθηνά δηλαδή 10 ευρώ και παίζεις mycareer αγόρασε το, διαφορετικά σε 3 μέρες βγαίνει το 2Κ23, σε κάνα μήνα θα το έχουν βγάλει προσφορά -30% -50%...

warranty.png

Ναι το ξέρω, για κάτω από 10ευρω το περιμένω μόνο για mycareer. 

Αλλιώς θα περιμένω 6μηνο για το 23

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...