Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, teohokage είπε

δηλαδή πώς γίνεται να στείλεις κάτι και να πάρεις κάτι άλλο πίσω??? ειδικά με την ms που είναι υπόδειγμα το support της

Νόμιζα πως γενικά στις εγγυήσεις δεν στέλνουν limited edition ξανά πίσω γιατί δεν θα υπάρχει στοκ της συγκεκριμένης! Αλλά όλα οκ! Μου το ξεκαθάρισαν και εκείνοι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, teohokage είπε

δηλαδή πώς γίνεται να στείλεις κάτι και να πάρεις κάτι άλλο πίσω??? ειδικά με την ms που είναι υπόδειγμα το support της

Φίλος είχε αγοράσει το Xbox One X Project Scorpio, το έστειλε για επισκευή 2 μήνες πριν τη λήξη της εγγύησης (1,5 χρόνο& μετά δλδ) και του έστειλαν πίσω ένα "απλό". 

Έκανε ό,τι μπορούσε σε τηλ στη MSFT αλλά η απαντηση τους ήταν ότι δεν υπήρχε απόθεμα.

Υπάρχουν διάφορα subreddit με αναφορες που έστειλαν για επισκευή limited κονσόλες όπως Project Scorpio, Gold edition ή την άσπρη με τις κουκίδες που ήταν στο Fallout 76 bundle και πήραν πίσω απλές μαυρες κονσολες  

Επεξ/σία από ParafronGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Pantaz είπε

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου να είσαι καλά! Μίλησα και θα διευθετηθεί το θέμα μέσα στην εβδομάδα! Ας ελπίσουμε ότι θα στείλουν την ίδια έκδοση και όχι την απλή! Τους το έκανα ξεκάθαρο αυτό!

Ότι έκδοση θα στείλεις την ίδια έκδοση θα πάρεις πίσω. Η Microsoft έχει τρελό support . Σε εμένα παλιότερα μου είχε χαλάσει ένα xbox one  στο οποιο μου ηρθε κονσολα σφραγισμενη απο Ιταλία και την ιδια μερα παρελαβε η courrier την παλιά.

10 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Όλα γίνονται. Ειδικά αν δεν έχουν απόθεμα. 

Στην Μicrosoft δεν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dream21 είπε

Ότι έκδοση θα στείλεις την ίδια έκδοση θα πάρεις πίσω. Η Microsoft έχει τρελό support . Σε εμένα παλιότερα μου είχε χαλάσει ένα xbox one  στο οποιο μου ηρθε κονσολα σφραγισμενη απο Ιταλία και την ιδια μερα παρελαβε η courrier την παλιά.

Στην Μicrosoft δεν γίνεται.

Γίνεται αν δεν έχουν αντίστοιχη έκδοση (στον συγκεκριμένο του επέστρεψαν την halo έκδοση μετά το κράξιμο) . Υπάρχουν αναφορές στο net. 

Κάτι απαράδεκτο καθώς θα έπρεπε, εφόσον δεν επισκευάζεται η κονσόλα και δεν έχουν αντίστοιχη ίδια, να πάρουν το case της χαλασμένης και βαλουν καινούργια internals. 

Αυτό ισχύει και για την Sony που εχει το χειρότερο service απ όλους. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, thagkol είπε

Το Fenyx Rising το έχει παίξει κανείς; Αξίζει να ασχοληθώ (σε κανά μήνα, όχι σήμερα), ή τσάμπα χρόνος θα είναι;

Το έχω παίξει και το καταευχαριστήθηκα. 

Είναι ψιλοξεδιάντροπος κλώνος του Breath of the Wild, αλλά ο συνδυασμός Αρχαία Ελλάδα με το gameplay και το content του που είναι αξιοπρεπή, για εμένα αξίζουν το χρόνο κάποιου.

Έχει και χιούμορ. Ένα decent game γενικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ανεπισημα ηταν λογικο τωρα εχουμε και μια πιο επισημη τοποθετηση

https://www.theloadout.com/xbox/call-of-duty-game-pass-confirmation?fbclid=IwAR3k7MD_p4Zk3eYS0VXuhr2dZ4ROhR3jHbuL-XZLtTiZxN7vLVan-Cschng

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωρίζει κάνεις πως πληρώνονται οι 3rd party που βάζουν τα παιχνίδια τους στο game Pass; Ανάλογα το download, το play time, κάτι αλλο;

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Γνωρίζει κάνεις πως πληρώνονται οι 3rd party που βάζουν τα παιχνίδια τους στο game Pass; Ανάλογα το download, το play time, κάτι αλλο;

Το πιο πρόσφατο που είχε συζητηθεί είναι αυτό 

https://www.gamesindustry.biz/microsoft-reportedly-paid-600k-to-put-cooking-simulator-on-game-pass

Εδώ φαίνεται σαν fixed ποσό. 

Αλλά δεν θα μου έκανε εντύπωση και κάποιο άλλο μοντέλο που θα πληρώνει βάση τα downloads ή το play time ή συνδυασμό τους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Και πάλι καλύτερα να κάνεις την πατέντα με Βραζιλία κλπ.

καλα αυτό εννοείται απλά αν είσαι με άλλους φίλους δεν χρειάζεται η πατέντα δίνεται όλοι απο 5 € και καθαρίζεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...