Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλό νεο για όσους επιθυμούν να αποκτησουν τα Xbox Series X / Series, κακό νεο για το PS 

https://www.ign.com/articles/microsoft-no-price-increase-for-xbox-series-x-s-sony-playstation 

Δεν θα υπάρχει αύξηση τιμής!

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

  

Θα μπούνε όλα αυτά στο game pass?

Ναι και τα περισσότερα day one..Το grid legend ,1 Σεπτεμβρίου θα μπει στο ea play = gamepass ultimate.. Το 2023 πάλι θα γίνεται ο χαμός από παιχνίδια δυνατά day1 στο gamepass , να δούμε τι θα πρώτο παίξουμε..Αν και εγώ περιμένω πως και πως το Forza motorsport 8 (αργεί) και σίγουρα θα δοκιμάσω και την σαπιλα του Scorn..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσοτερα νεα για το οικογενειακο πακετο game pass !! Οχι μονο με οικογενεια αλλα κ με φιλους , συγκεκριμενα με αλλα 4 ατομα θα μπορεις να μοιραζεις την συνδρομη. Και αν ειναι οπως λενε στα 21€ τοτε ειναι παααααρα πολυ καλα 😉

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρα πολλοι θα το δωσουν σε ατομα που δεν εχουν καν κονσολα η ειναι μονο με πισι.. Πλεον με το xcloud  δεν χρειαζεται..Το ιδιο θα κανω και εγω . Πολυ εξυπνη κινηση και θα βαλει απειρο παραπανω κοσμο στο οικοσυστημα της

Επεξ/σία από enable_your_mind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H MS για μενα πρεπει να κάνει 2 πράγματα

1. Να μετονομάσει το XBOX Live Gold σε Gamepass Light

2. Να έχει 3 Tier στο Gamepass. Gamepass Light (παλιο Gold + Cloud) με μια τιμή πχ στα 7,99 ευρω, Gamepass "Basic" (Gamepass Xbox ή Gamepass PC)10,99 και Gamepass Ultimate που τα περιλαμβάνει ολα στα 13,99.

Με αυτά, οι χρήστες Gold αυτομάτως μετατρέπονται αυτομάτως σε Gamepass users. Το Gamepass εν μια νυκτί έχει 80+ μυρια users που σημαίνει οτι πρακτικά ολοι οι developers θα θελουν να φερουν games στην υπηρεσία. Και με δεδομένο το τι έρχεται το 2023 στο Gamepass, η MS εχει μοναδική δυνατοτητα να ισοπεδωσει εντελως τον ανταγωνισμο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα ξερουν αυτοι πολλα περισοτερα απο εμας. Εγω απλα βλεπω οτι ενω τα σκ@τωσαν στην γενια με το xbox one τωρα το πραμμα παει ρολοι κ καλοκουρδισμενο μαλιστα. Απειρα παιχνιδια ερχονται ειδικα απο τελη 22 και μετα,παρα πολλα απο αυτα ΑΑΑ παραγωγες. Μοιρασμα συνδρομες φτηνη κονσολα. Μην αναφερω καν αγορες απο αλλα region και ειδικα game pass. Και αυτο βολευει εμας σαν καταναλωτες ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, TutaKachun είπε

H MS για μενα πρεπει να κάνει 2 πράγματα

1. Να μετονομάσει το XBOX Live Gold σε Gamepass Light

2. Να έχει 3 Tier στο Gamepass. Gamepass Light (παλιο Gold + Cloud) με μια τιμή πχ στα 7,99 ευρω, Gamepass "Basic" (Gamepass Xbox ή Gamepass PC)10,99 και Gamepass Ultimate που τα περιλαμβάνει ολα στα 13,99.

Με αυτά, οι χρήστες Gold αυτομάτως μετατρέπονται αυτομάτως σε Gamepass users. Το Gamepass εν μια νυκτί έχει 80+ μυρια users που σημαίνει οτι πρακτικά ολοι οι developers θα θελουν να φερουν games στην υπηρεσία. Και με δεδομένο το τι έρχεται το 2023 στο Gamepass, η MS εχει μοναδική δυνατοτητα να ισοπεδωσει εντελως τον ανταγωνισμο. 

 

να πω μια γνώμη: δεν θέλουμε να ισοπεδώνει τον ανταγωνισμό κάνεις, τότε θα βγούμε χαμένοι όλοι ως gamers, επειδή αυτόματα θα ανέβουν συνδρομές κ κόστη. Θέλουμε μοιρασμένο ανταγωνισμό, ώστε όλοι να βγάζουν προσφορές ένεκα ανταγωνισμού. :)

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Εγω βρηκα και αυτη τη λιστα απο παιχνιδια που εχει πολλα και νομιζω ειναι ολα day 1.

spacer.png

Η μόνη πλάκα είναι ότι τα πληρώνουν οι απέναντι αφού βλέπουν άπειρα reviews  και αφού τσαλακώνουν το 20ευρο+. Εγώ με το gamepass  τα ακουμπάω μεν κανά 3ωρο και την επόμενη μέρα δεν τα ακουμπάω καν.

Νιώθω σαν τον Χανς Λάντα στους αδοξους μπασταδους που σβήνει το μισοτελειωμένο τσιγάρο στο μισοφαγωμενο στρουντελ! 😁 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα παιδια νεος και γω στο αθλημα της κονσολας. χρονια βεβαια στο PC με αναβαθμισεις και διαφορα hardware ..

8α ηθελα να ρωτησω κατι απο οτι καταλαβαινω , και συγκρινω το pc με το xbox series x εχει τεραστια διαφορα στο χειρισμο στα fps παιχνιδια.. yparxei κανενας τροπος να αλλαξουμε το analog se Plus button ? ) δε βολευθει καθολου το analog sta fps. ( προσωπικη γνωμη) επισης εχετε δει οταν συνδεετε ποντικι και πληκτρολογιο να γινονται αργες κινησεις και απο τα 2 ? δλδ στο ποντικι το strafe ( η αλλιως δεξια αριστερα οταν βλεπεις με το Mouse να πηγαινει πιο αργα απο οτι στο pc ? ειμαι νεος στις κονσολες και εχω πολλες απορειες.. ευχαριστω πολυ.

κατι τελευταιο . στα αριστερα επανω μου εχει ενα μικροφονο με το εικονιδιο mute και απο διπλα ενα εικονιδιο μπαταριας κοντα στο 90 τις εκατο.. ( χωρις % ) τι ειναι αυτη η μπαταρια ?

Επεξ/σία από Salty86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...