Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, leo066 είπε

Έψαχνα για το hot wheels  dlc και βρήκα eneba το premium addons bundle (από Τουρκία) στα 19 ευρώ. Εκτός από το hot wheels θα πάρει και το επόμενο upgrade ενώ έχει και κάποια αυτοκίνητα επιπλέον.

Έχει πολλά αυτοκίνητα:

https://www.xbox.com/en-US/games/forza-horizon-5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι διαβάζω στο νετ?

Θα μπει το ubisoft+ στο xbox ή στο game pass ultimate?

 

Μάλλον το κόβω απλά να μπορεί να βάλει κάποιος συνδρομή ubisoft+ στο xbox δεν νομίζω να την ενσωματώσουν στο game pass όπως έχουν κάνει με το ea access.

Μακάρι μεν, αλλά δεν το κόβω.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Paragontas-x είπε

Τι διαβάζω στο νετ?

Θα μπει το ubisoft+ στο xbox ή στο game pass ultimate?

 

Μάλλον το κόβω απλά να μπορεί να βάλει συνδρομή κάποιος ubisoft+ στο xbox δεν νομίζω να την ενσωματώσουν στο game pass όπως έχουν κάνει με το ea access.

Μακάρι μεν, αλλά δεν το κόβω.

έτσι ήταν και παλαιότερα το ea access, με μια επιπλέον συνδρομή. Λογικά έτσι θα είναι, πιθανότατα με μικρότερο αντίτιμο από το 12.99/μήνα που το προσφέρει στο pc. 

Αλλά ας περιμένουμε... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Επανέρχομαι με το πρόβλημα που είχα προχθές, καλεσα σημερα την εξυπηρετηση και λογικά παει για επισκευή ή αντικατάσταση απότι μου είπε στην Γερμανία (15-20 μέρες για να μου ξαναέρθει). Ερώτηση. Είναι μεγάλη διαδικασία; Δηλαδή οκ θα το βάλω στο κουτι του με τα καλώδια κλπ όλα; ή θα πρέπει να το βάλω και σε έξτρα κουτι για προστασία του original κουτιου. Αν εχει κάποιος παρόμοια εμπειρία. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mrvaggos είπε

Καλησπέρα. Επανέρχομαι με το πρόβλημα που είχα προχθές, καλεσα σημερα την εξυπηρετηση και λογικά παει για επισκευή ή αντικατάσταση απότι μου είπε στην Γερμανία (15-20 μέρες για να μου ξαναέρθει). Ερώτηση. Είναι μεγάλη διαδικασία; Δηλαδή οκ θα το βάλω στο κουτι του με τα καλώδια κλπ όλα; ή θα πρέπει να το βάλω και σε έξτρα κουτι για προστασία του original κουτιου. Αν εχει κάποιος παρόμοια εμπειρία. Ευχαριστώ

στο κουτί χωρίς καλώδια, τίποτα άλλο. το αναλαμβάνουν αυτοί. θα σου στείλουν μια φορτωτική να την τυπώσεις και να την κολλήσεις πάνω στο δέμα. εννοείται κλειστό στείλε το. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης φίλε @rodosf1 επειδή με είχες βοηθήσει. Στο speedtest που κάνω μεσα απο τις ρυθμίσεις έχω 78ms, 122 ταχυτητα. Πιστεύεις παιζει ρολο το ίντερνετ, επειδη με ειχες να καλεσω τον παροχο να ανοιξει τις πορτες για online gaming.Πχ πάλι εκει που κατεβαζε με 70 ταχυτητα επεσε στο 0. Μάλλον θα είναι λογω κονσόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mrvaggos είπε

Επίσης φίλε @rodosf1 επειδή με είχες βοηθήσει. Στο speedtest που κάνω μεσα απο τις ρυθμίσεις έχω 78ms, 122 ταχυτητα. Πιστεύεις παιζει ρολο το ίντερνετ, επειδη με ειχες να καλεσω τον παροχο να ανοιξει τις πορτες για online gaming.Πχ πάλι εκει που κατεβαζε με 70 ταχυτητα επεσε στο 0. Μάλλον θα είναι λογω κονσόλας

πιθανόν να είναι η κάρτα δικτύου της κονσόλας φίλε μου αν στο έδωσαν για επισκευή. 

οπότε λογικά θα σου έρθει και θα είσαι κομπλέ. στη Γερμανία θα είναι σε 2 μέρες κ σε 5-6 θα στο στείλουν πίσω. DHL είναι η εταιρία τους θυμάμαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mrvaggos είπε

Καλώς έγινε. Σε ευχαριστώ και πάλι. Θα επανέλθω οταν με το καλό γίνει

δοκίμασε κ αυτό που λέει παραπάνω ο @leo066,  είναι βασικό πριν τη στείλεις να αποκλείσεις έτσι ότι δεν φταίει η γραμμή σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, mrvaggos είπε

Καλησπέρα. Επανέρχομαι με το πρόβλημα που είχα προχθές, καλεσα σημερα την εξυπηρετηση και λογικά παει για επισκευή ή αντικατάσταση απότι μου είπε στην Γερμανία (15-20 μέρες για να μου ξαναέρθει). Ερώτηση. Είναι μεγάλη διαδικασία; Δηλαδή οκ θα το βάλω στο κουτι του με τα καλώδια κλπ όλα; ή θα πρέπει να το βάλω και σε έξτρα κουτι για προστασία του original κουτιου. Αν εχει κάποιος παρόμοια εμπειρία. Ευχαριστώ

Στο elite controllers πάντως γράφουν να το στείλεις σε ένα άσχετο κουτί γιατί στην επιστροφή  δε θα σου στείλουν το δικό του κουτί. Μικρής σημασίας βέβαια για την κονσόλα, αλλά αν θες να έχεις το κουτί της βάλε το xbox κάπου αλλού. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Στο elite controllers πάντως γράφουν να το στείλεις σε ένα άσχετο κουτί γιατί στην επιστροφή  δε θα σου στείλουν το δικό του κουτί. Μικρής σημασίας βέβαια για την κονσόλα, αλλά αν θες να έχεις το κουτί της βάλε το xbox κάπου αλλού. 

Ναι ναι στην δεύτερη επικοινωνία που είχα για να μου στείλει το αυτοκόλλητο της μεταφορικής μου το είπε. Θα το βάλω σε άλλο κουτί γιατί μπορεί να χρειαστεί το κανονικό. 

41 λεπτά πριν, leo066 είπε

Πριν το στείλεις δοκίμασε σε άλλη τοποθεσία, πχ σε κάποιο φίλο σου. Αν δεν έχει θέμα η κονσόλα θα μείνεις για σχεδόν ένα μήνα χωρίς 

Οκ θα το τσεκάρω κι αυτό 

@leo066 Λοιπόν συνδέθηκα κατευθείαν στο repeater που έχει ο αδερφος μου στο κάτω σπιτι και δουλευει μια χαρα παρόλο που εχει μια γραμμη το wifi. Οταν λέω μια χαρά αποκρίνεται όπως πρέπει. Πχ πατάω pause all στο download και σταματαει αμέσως. Αν κανω resume ξεκιναει κατευθείαν. 

Πριν που μιλούσα με την εξυπηρετηση να φανταστείτε 5 λεπτα έκανε να ξεκινήσει το download (έγραφε installing). Το θέμα είναι πως θα το λύσω. Εγώ συνδέομαι στο κάτω ρούτερ με repeater tp-link που έχω και η ταχύτητα μου είναι σαν να βρίσκομαι στο ρουτερ δίπλα. Παίζει να φταίει το repeater? Σε pc, τηλεοραση και κινητο δεν εχω θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...