Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Charismo είπε

Είναι στα 30 fps, αλλά λόγω του Genre δεν είναι ενοχλητικό. Αν ήταν action RPG θα ήταν διαφορετικά, αλλά σε turn based δεν είναι ανυπόφορο. Προσωπικά δε με χάλασε καθόλου.

Εχεις δικιο, στις μαχες δεν φαινεται καθολου. Φαινεται μονο οταν περιφερεσε εκτος μαχης

Παντως αλλο ενα διαμαντι που ανηκει στο μαγικο 2007 💪

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, firepc είπε

Εχεις δικιο, στις μαχες δεν φαινεται καθολου. Φαινεται μονο οταν περιφερεσε εκτος μαχης

Παντως αλλο ενα διαμαντι που ανηκει στο μαγικο 2007 💪

To μακρινό 2007 λέει... Θα δακρύσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Edel είπε

To μακρινό 2007 λέει... Θα δακρύσω. 

μαγικο βρε 

Το λεω μαγικο επειδη ειχε πολλες παιχνιδαρες

Mass Effect, Bioshock, Assassin's Creed, Halo 3, The Witcher, Crysis, Stalker, Uncharted, Lost Odyssey, Portal

Επεξ/σία από firepc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Isamael είπε

καλή επιλογή είναι αν δεν έχεις κανένα, να πάρεις physical το dark souls trilogy που τα έχει και τα τρία με τα dlc τους. Γύρω στα 40 ευρώ νομίζω παίζει τώρα.

Έχει καμία διαφορά το Deluxe Edition με το trilogy version του Dark Souls ||| σχετικά με DLCs και Series X support;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, firepc είπε

μαγικο βρε 

Το λεω μαγικο επειδη ειχε πολλες παιχνιδαρες

Mass Effect, Bioshock, Assassin's Creed, Halo 3, The Witcher, Crysis, Stalker

Είδες όταν παρουσιάζεται θέμα ηλικίας, διαβάζω ότι θέλω 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Cygnus είπε

Έχει καμία διαφορά το Deluxe Edition με το trilogy version του Dark Souls ||| σχετικά με DLCs και Series X support;

οχι δεν νομίζω, στα 60fps τρέχει σε series x

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ειλικρινής απάντηση. Είναι η διαφορά μεταξύ Χ και S συμφέρουσα από άποψη τιμής; 

Παρόλο που διαθέτω PC και μπορώ να παίζω νορμάλ μια κονσόλα είναι αλλιώς και επίσης κάποια παιχνίδια απλά στο pc παίζουν περίεργα (πχ. Elden Ring) όπου εκεί η κονσόλα θα αποδειχθεί χρήσιμη. 

Το S είναι κυριολεκτικά μισή τιμή από το Χ και η τωρινή μου τηλεόραση είναι low end 4K μοντέλο της LG φετινό. Τηλεόραση LG Oled C2 θα παίξει του χρόνου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Παιδιά ειλικρινής απάντηση. Είναι η διαφορά μεταξύ Χ και S συμφέρουσα από άποψη τιμής; 

Παρόλο που διαθέτω PC και μπορώ να παίζω νορμάλ μια κονσόλα είναι αλλιώς και επίσης κάποια παιχνίδια απλά στο pc παίζουν περίεργα (πχ. Elden Ring) όπου εκεί η κονσόλα θα αποδειχθεί χρήσιμη. 

Το S είναι κυριολεκτικά μισή τιμή από το Χ και η τωρινή μου τηλεόραση είναι low end 4K μοντέλο της LG φετινό. Τηλεόραση LG Oled C2 θα παίξει του χρόνου. 

2Κ μονιτορ πας για S

4K μονιτορ ή TV πας για Χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Παιδιά ειλικρινής απάντηση. Είναι η διαφορά μεταξύ Χ και S συμφέρουσα από άποψη τιμής; 

Παρόλο που διαθέτω PC και μπορώ να παίζω νορμάλ μια κονσόλα είναι αλλιώς και επίσης κάποια παιχνίδια απλά στο pc παίζουν περίεργα (πχ. Elden Ring) όπου εκεί η κονσόλα θα αποδειχθεί χρήσιμη. 

Το S είναι κυριολεκτικά μισή τιμή από το Χ και η τωρινή μου τηλεόραση είναι low end 4K μοντέλο της LG φετινό. Τηλεόραση LG Oled C2 θα παίξει του χρόνου. 

Του χρόνου θα το έχεις μετανιώσει αν πάρεις τωρα S. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Παιδιά ειλικρινής απάντηση. Είναι η διαφορά μεταξύ Χ και S συμφέρουσα από άποψη τιμής; 

Παρόλο που διαθέτω PC και μπορώ να παίζω νορμάλ μια κονσόλα είναι αλλιώς και επίσης κάποια παιχνίδια απλά στο pc παίζουν περίεργα (πχ. Elden Ring) όπου εκεί η κονσόλα θα αποδειχθεί χρήσιμη. 

Το S είναι κυριολεκτικά μισή τιμή από το Χ και η τωρινή μου τηλεόραση είναι low end 4K μοντέλο της LG φετινό. Τηλεόραση LG Oled C2 θα παίξει του χρόνου. 

Series S παιρνεις μονο

-αν το εχεις σαν δευτερευουσα gaming συσκευη

-αν το εχεις σαν gamepass machine

-αν δε βγαινεις οικονομικα με τιποτα

 

Σε καμια αλλη περιπτωση δε παιρνεις S

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Παιδιά ειλικρινής απάντηση. Είναι η διαφορά μεταξύ Χ και S συμφέρουσα από άποψη τιμής; 

Παρόλο που διαθέτω PC και μπορώ να παίζω νορμάλ μια κονσόλα είναι αλλιώς και επίσης κάποια παιχνίδια απλά στο pc παίζουν περίεργα (πχ. Elden Ring) όπου εκεί η κονσόλα θα αποδειχθεί χρήσιμη. 

Το S είναι κυριολεκτικά μισή τιμή από το Χ και η τωρινή μου τηλεόραση είναι low end 4K μοντέλο της LG φετινό. Τηλεόραση LG Oled C2 θα παίξει του χρόνου. 

θα κάνω αντίλογο στους παραπάνω φίλους, 

η επιλογή S είναι καλή για πολλούς λόγους, όπως:

1. portability, το πας όπου θες άνετα, σακίδιο πλάτης κ μέχρι κ φορητή οθόνη κυκλοφορεί που κουμπώνει πάνω του. 

2. Στο budget του δεν υπάρχει σύγκριση, εννοείται κάνει όσο μια φτηνή κάρτα γραφικών pc κ λιγότερο. Με τα λεφτά ενος Χ παίρνεις 2 S κ αυτό αν έχεις σπίτι με παιδιά είναι golden rule!!! :)

3. Παίζει 2Κ στα περισσότερα νέα games και σίγουρα τα πάντα καινούργια κ παλιά θα έχουν υποστήριξη πλήρη, με πολύ πολύ καλό upscale σε 4Κ, κ εγω σε 4Κ TV παίζω, οπως κ πολλοί άλλοι. Αν δεν τρελαίνεσαι για τη διαφορά 2Κ-4Κ στο μάτι κ το ray tracing συμφέρει. 

Αν είσαι όμως πορωμενος με αυτή ακριβώς την ανάλυση πάρε το Χ. 

4. Υποστηρίζει 120fps κ στα περισσότερα νέα βγάζει 60 fps που είναι άψογα. 

5. Ο εσωτερικός ssd είναι μέτριος, κάνει για 5-10 games, εναν εξωτερικό 1ΤΒ θα χρειαστείς αργά - γρήγορα για να έχεις εκεί όσα games θες να κανείς μεταφορές απο/προς τον εσωτερικό. Αυτό όμως θα το χρειαστείς κ στο X με την πληθώρα του Gamepass. Ενας 2ΤΒ ακόμα καλύτερα. 

6. Αισθητικά στο σαλόνι είναι ότι πιο sexy έχει βγει από κονσόλα, λόγω μεγέθους vs δυνατότητες. 

Verdict: είναι Value for Money, αν θες όμως ΟΤΙ καλύτερο παίζει σε κονσόλα και να απολαύσεις όλα τα specs της νέας σου tv πάρε ενα X. 

Ιδέα : πάρε ενα S κ το δίνεις 200€ μόλις πάρεις τη νέα tv αν δε σου κάνει τότε και παίρνεις το Χ. άνετα βρίσκεις αγοραστή μέσα σε ώρες. 😉

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Παιδιά ειλικρινής απάντηση. Είναι η διαφορά μεταξύ Χ και S συμφέρουσα από άποψη τιμής; 

Παρόλο που διαθέτω PC και μπορώ να παίζω νορμάλ μια κονσόλα είναι αλλιώς και επίσης κάποια παιχνίδια απλά στο pc παίζουν περίεργα (πχ. Elden Ring) όπου εκεί η κονσόλα θα αποδειχθεί χρήσιμη. 

Το S είναι κυριολεκτικά μισή τιμή από το Χ και η τωρινή μου τηλεόραση είναι low end 4K μοντέλο της LG φετινό. Τηλεόραση LG Oled C2 θα παίξει του χρόνου. 

τι μονιτορ εχεις βασικα?

ή θες η κονσολα να παει μονο στη τν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Παιδιά ειλικρινής απάντηση. Είναι η διαφορά μεταξύ Χ και S συμφέρουσα από άποψη τιμής; 

Παρόλο που διαθέτω PC και μπορώ να παίζω νορμάλ μια κονσόλα είναι αλλιώς και επίσης κάποια παιχνίδια απλά στο pc παίζουν περίεργα (πχ. Elden Ring) όπου εκεί η κονσόλα θα αποδειχθεί χρήσιμη. 

Το S είναι κυριολεκτικά μισή τιμή από το Χ και η τωρινή μου τηλεόραση είναι low end 4K μοντέλο της LG φετινό. Τηλεόραση LG Oled C2 θα παίξει του χρόνου. 

Θα σου έλεγα να πας στο Χ όπως πήγα και γω, πιστεύω πως αξίζει τη χρηματική διαφορά (gpu, storage, μτχ παιχνίδια). Απο 'κει και πέρα εάν δεν έχεις πρόβλημα να πάιζεις αρκετές φορές στα 1080p και καμμιά φορά στα 30 fps πήγαινε στο S.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ όλους, οι λεπτομέρειες όπως μικρό, digital και λοιπά δεν με απασχολούν. Με ενδιαφέρει αποκλειστικά το κομμάτι της απόδοσης στα παιχνίδια. 

Υπόψη ότι δεν είμαι ψείρας, έτσι και αλλιώς όλα μου τα παιχνίδια θα τα παίζω σε performance mode εφόσον έχω επιλογή αποκλειστικά καθώς με ενδιαφέρει υψηλότερο και σταθερό frame rate και ray tracing και λοιπά χαρακτηριστικά αποκτούν δεύτεροτρίτη μοίρα. 

Παράδειγμα, Elden Ring σε performance mode, είναι μεγάλη η διαφορά μεταξύ X και S; Δεν μπορώ να καταλάβω διαφορά στο YouTube από συγκριτικό. Μπορώ να δω διαφορά σε visual quality αλλά όχι σε performance. Είναι αυτό το παράδειγμα κοινό σε όλα τα παιχνίδια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Παιδιά ευχαριστώ όλους, οι λεπτομέρειες όπως μικρό, digital και λοιπά δεν με απασχολούν. Με ενδιαφέρει αποκλειστικά το κομμάτι της απόδοσης στα παιχνίδια. 

Υπόψη ότι δεν είμαι ψείρας, έτσι και αλλιώς όλα μου τα παιχνίδια θα τα παίζω σε performance mode εφόσον έχω επιλογή αποκλειστικά καθώς με ενδιαφέρει υψηλότερο και σταθερό frame rate και ray tracing και λοιπά χαρακτηριστικά αποκτούν δεύτεροτρίτη μοίρα. 

Εφόσον σε ενδιαφέρει το καλύτερο δυνατό framerate τότε ξεχνάς το S και πολύ απλά πηγαίνεις σε X. Δεν χρειάζεται υπερανάλυση η επιλογή. Ειδικά όταν θα παίξει και καινούργια TV του χρόνου όπως λες...

 

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...