Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, TutaKachun είπε

ΥΓ. Στο Elite το μεσαίο κουμπί αλλάζει προφίλ. Πως μπορώ να το κάνω map για screenshots κτλ γιατι δεν μου δινει επιλογή

Το μεσαίο κουμπί δεν γίνεται map ακριβώς για το λόγο που έγραψες την επιλογή ανάμεσα στα προφίλ. Αν χρησιμοποιείς και τα 4 paddles έχεις περίσσεμα 4 κουμπιά για να κάνεις map στη κυριολεξία ότι επιθυμείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα στην παρέα! Έχω το series x (halo edition) τους τελευταίους 2 μήνες το μηχάνημα έχει κλείσει τρεις φορές στα καλά του καθουμενου ενώ επαιζα. Για να το ξαναβάλω μπρος έπρεπε να πατήσω πάλι το κουμπί της κονσόλας. Εκείνη την ώρα δεν έκλεισε κάποια άλλη συσκευή για να έχω την υποψία ότι έγινε κάποια ξαφνική διακοπή ρεύματος. Έχει τύχη σε κάποιον κάτι παρόμοιο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, blazing_inferno είπε

Kαλησπερα στην παρέα! Έχω το series x (halo edition) τους τελευταίους 2 μήνες το μηχάνημα έχει κλείσει τρεις φορές στα καλά του καθουμενου ενώ επαιζα. Για να το ξαναβάλω μπρος έπρεπε να πατήσω πάλι το κουμπί της κονσόλας. Εκείνη την ώρα δεν έκλεισε κάποια άλλη συσκευή για να έχω την υποψία ότι έγινε κάποια ξαφνική διακοπή ρεύματος. Έχει τύχη σε κάποιον κάτι παρόμοιο; 

μήπως δεν παίρνει πολύ αέρα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, mclound είπε

μήπως δεν παίρνει πολύ αέρα;

Όχι παίρνει αέρα από παντού. Του έχω φτιάξει χειροποίητη βάση για τκ επιπλο. Μέχρι και απο κατω που πατάει είναι διάτρητο. 

Screenshot_2022-06-27-11-39-07-32_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει κανείς το sniper elite 5;

μου έχει βγάλει ένα game breaking bug. ξαφνικά εξαφανίστηκε το σκόπευτρο και μπορώ να κάνω βολες sniper μόνο με ένα μικρό σταυρουδάκι.

έκανα load παλιο save χωρίς να λυθεί το ζήτημα. τερμάτισα την πίστα και με ακολουθεί το bug στην επόμενη...

 

17 ώρες πριν, mclound είπε

μήπως δεν παίρνει πολύ αέρα;

αυτό να δει αρχικα. πρέπει η εξαγωγή αέρα να μην έχει κανένα εμπόδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, The_Judas είπε

παιζει κανείς το sniper elite 5;

μου έχει βγάλει ένα game breaking bug. ξαφνικά εξαφανίστηκε το σκόπευτρο και μπορώ να κάνω βολες sniper μόνο με ένα μικρό σταυρουδάκι.

έκανα load παλιο save χωρίς να λυθεί το ζήτημα. τερμάτισα την πίστα και με ακολουθεί το bug στην επόμενη...

 

αυτό να δει αρχικα. πρέπει η εξαγωγή αέρα να μην έχει κανένα εμπόδιο.

Απάντησα πιο πάνω και με φωτο. Δεν εμποδιζετε από πουθενά ο αέρας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, The_Judas είπε

παιζει κανείς το sniper elite 5;

μου έχει βγάλει ένα game breaking bug. ξαφνικά εξαφανίστηκε το σκόπευτρο και μπορώ να κάνω βολες sniper μόνο με ένα μικρό σταυρουδάκι.

έκανα load παλιο save χωρίς να λυθεί το ζήτημα. τερμάτισα την πίστα και με ακολουθεί το bug στην επόμενη...

 

 

Μήπως εκεί που κάνουμε αναβάθμιση τα όπλα έβγαλες το σκόπευτρο από το sniper? Όταν ξανά πας για αναβάθμιση δες το αυτό ή επέλεξε άλλο sniper από τα υπάρχοντα που έχεις.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagosvts7 είπε

Μήπως εκεί που κάνουμε αναβάθμιση τα όπλα έβγαλες το σκόπευτρο από το sniper? Όταν ξανά πας για αναβάθμιση δες το αυτό ή επέλεξε άλλο sniper από τα υπάρχοντα που έχεις.

οχι δεν γίνεται τίποτα. μόλις τώρα μου έβγαλε update 13 gb, αναμένω να δω αν θα λυθεί το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, The_Judas είπε

οχι δεν γίνεται τίποτα. μόλις τώρα μου έβγαλε update 13 gb, αναμένω να δω αν θα λυθεί το πρόβλημα.

Εγώ πάντως που το τερμάτισα (το έπαιξα σε xbox και pc) τέτοιο πρόβλημα δεν μου έβγαλε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς δεν διορθώθηκε το πρόβλημα.. δοκίμασα να αλλαξω scope χωρίς αποτέλεσμα. το παιχνίδι πλέον δεν παίζεται δυστυχώς!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, The_Judas είπε

δυστυχώς δεν διορθώθηκε το πρόβλημα.. δοκίμασα να αλλαξω scope χωρίς αποτέλεσμα. το παιχνίδι πλέον δεν παίζεται δυστυχώς!

 

εγώ πάντως δεν έχω τέτοιο πρόβλημα....αν ξεκινήσεις παιχνίδι απο την αρχή (όχι με παλιό  save) ή παίξεις online κάνει το ίδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, The_Judas είπε

παιζει κανείς το sniper elite 5;

μου έχει βγάλει ένα game breaking bug. ξαφνικά εξαφανίστηκε το σκόπευτρο και μπορώ να κάνω βολες sniper μόνο με ένα μικρό σταυρουδάκι.

έκανα load παλιο save χωρίς να λυθεί το ζήτημα. τερμάτισα την πίστα και με ακολουθεί το bug στην επόμενη...

 

στην οθόνη πριν το mission επιλέγεις το γρανάζι δίπλα στο όπλο κ εκεί επιλέγεις sight κάποιο που να έχει Zoom, υπάρχει κ το iron sight που βλέπεις εσυ. Αν το έχεις επιλέξει κανείς apply. κ in game θα έχεις sight. 

Εναλλακτικά πιθανόν να έχεις ενεργοποιήσει το shoulder view κ βλέπεις το όπλο απέξω με το σκόπευτρο που περιγράφεις. νομίζω το key για να αλλάξεις είναι το Α, χωρίς να θυμάμαι απόλυτα. Δες στα controller options. Πιθανώς το πάτησες κατά λάθος κ δεν το κτλβες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...