Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, 26ska είπε

Σε lg πως μπορώ να κάνω το χειριστήριο της να ελέγχει το menu του xbox;

Δεν ξέρω ρε μπρο για lg αλλά πήγαινε στην tv HDMI arc λειτουργίες video. Γιατί είχα μπει στου ήχου και έφαγα χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικα προτιματε να εχετε τις συσκευες με αγγλικο μενου για να βρισκετε οτι θελετε με ενα google search. Ακομα και οι επεξηγησεις ειναι καλυτερες στα αγγλικα.

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/6/2022 στις 8:53 ΠΜ, Mitroglou7 είπε

Εμένα προσωπικά με ενόχλησε ότι οι αντίπαλοι δεν "νιώθουν" τις σφαίρες. Και το cyberpunk ήταν RPG αλλά όταν πυροβολούσες κάποιον "τιναζόταν". Αυτό ήταν το βασικό που με ενόχλησε.

Εγώ μια χαρά τα βλέπω τα physics πάντως και υπάρχει το "τίναγμα" που λες....μπορεί να μην είναι στον βαθμό του cyberpunk αλλά και εκεί σε κάποια σημεία είναι υπερβολικό θα έλεγα.  Παίζει ρόλο και τo impact που  εχει το όπλο πάντως, αυτό το αυτόματο που έχει στο Starfield στην αρχή είναι light machine gun λογικά, επίσης τα mobs φοράνε και 50 κιλά πανοπλία δεν είναι γυμνά όπως στο Cyberpunk.

 

Το δίκαννο εδώ τον τινάζει μια χαρά, η 2η σφαίρα πάει στον γάμο του καραγκιόζη...

Starfield-Official-Gameplay-Reveal-Xbox-

Cyberpunk-2077-Official-Gun-Combat-Gamep

 

και εδώ μια χαρά χoρεύει το mob στον ρυθμό του μολυβιού.

Starfield-Official-Gameplay-Reveal-Xbox-

Cyberpunk-2077-Official-Gun-Combat-Gamep

Εδώ μόνο ο πρώτος τρώει τις σφαίρες και τινάζεται στο τέλος, ο άλλος έρχεται κατα πάνω σου, του κόβεται η φόρα επειδή τρώει σφαίρες και αν δεις τρώει τις τελευταίες σφαίρες στον δεξιό ώμο και τινάζεται πίσω κάνοντας στροφή απο την μεριά που έφαγε την σφαίρα και την φορά που είχε η σφαίρα!!!

Starfield-Official-Gameplay-Reveal-Xbox-

και εδώ ο τελευταίος την τρώει απο πίσω, του πέφτει το όπλο από τα χέρια και πυροδοτείται η φιάλη που φοράει και εκτινάσσεται...

Starfield-Official-Gameplay-Reveal-Xbox-

What-happens-if-you-start-Shooting-Civil

 

 

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά δεν πάνε και για ρεαλιστικές αντιδράσεις,για παιχνίδι είναι εντάξει.

Στην πραγματικότητα εάν ένας άνθρωπος φάει σφαίρα και πεθανει,ούτε θα χοροπηδησει,ούτε θα τιναχτει.

Απλά θα πέσει ξερός λες και κατέβασες τον "γενικό διακοπτη".

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Saloufas είπε

Εγώ μια χαρά τα βλέπω τα physics πάντως και υπάρχει το "τίναγμα" που λες....μπορεί να μην είναι στον βαθμό του cyberpunk αλλά και εκεί σε κάποια σημεία είναι υπερβολικό θα έλεγα.  Παίζει ρόλο και τo impact που  εχει το όπλο πάντως, αυτό το αυτόματο που έχει στο Starfield στην αρχή είναι light machine gun λογικά, επίσης τα mobs φοράνε και 50 κιλά πανοπλία δεν είναι γυμνά όπως στο Cyberpunk.

 

Το δίκαννο εδώ τον τινάζει μια χαρά, η 2η σφαίρα πάει στον γάμο του καραγκιόζη...

Starfield-Official-Gameplay-Reveal-Xbox-

Cyberpunk-2077-Official-Gun-Combat-Gamep

 

και εδώ μια χαρά χoρεύει το mob στον ρυθμό του μολυβιού.

Starfield-Official-Gameplay-Reveal-Xbox-

Cyberpunk-2077-Official-Gun-Combat-Gamep

Εδώ μόνο ο πρώτος τρώει τις σφαίρες και τινάζεται στο τέλος, ο άλλος έρχεται κατα πάνω σου, του κόβεται η φόρα επειδή τρώει σφαίρες και αν δεις τρώει τις τελευταίες σφαίρες στον δεξιό ώμο και τινάζεται πίσω κάνοντας στροφή απο την μεριά που έφαγε την σφαίρα και την φορά που είχε η σφαίρα!!!

Starfield-Official-Gameplay-Reveal-Xbox-

και εδώ ο τελευταίος την τρώει απο πίσω, του πέφτει το όπλο από τα χέρια και πυροδοτείται η φιάλη που φοράει και εκτινάσσεται...

Starfield-Official-Gameplay-Reveal-Xbox-

What-happens-if-you-start-Shooting-Civil

 

 

 

 

Στο 5ο βιντεο που εβαλες πιο πολυ αναφερομουν. Οχι τοσο στο αν τιναζονται οταν πεθαινουν οπως πχ με τη καραμπινα αλλα δε τους βλεπω να τρωνε "stagger".

Στο 5ο βιντεο ειτε τον πυροβολεις τον πρωτο ειτε οχι το ιδιο και το αυτο. Λες και εχει διαδικη συμπεριφορα ζωντανος-νεκρος. Και ο 2ος επισης το ιδιο.

Μακαρι οντως να ειναι καλο το παιχνιδι αφου ουτως η αλλως θα το δοκιμασω μεσω gamepass απλα κατι μου φαινεται off στο shooting αν και το πραγματικο feeling του shooting θα το δουμε παιζοντας το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Στο 5ο βιντεο που εβαλες πιο πολυ αναφερομουν. Οχι τοσο στο αν τιναζονται οταν πεθαινουν οπως πχ με τη καραμπινα αλλα δε τους βλεπω να τρωνε "stagger".

Στο 5ο βιντεο ειτε τον πυροβολεις τον πρωτο ειτε οχι το ιδιο και το αυτο. Λες και εχει διαδικη συμπεριφορα ζωντανος-νεκρος. Και ο 2ος επισης το ιδιο.

Μακαρι οντως να ειναι καλο το παιχνιδι αφου ουτως η αλλως θα το δοκιμασω μεσω gamepass απλα κατι μου φαινεται off στο shooting αν και το πραγματικο feeling του shooting θα το δουμε παιζοντας το.

αμα δεν παιξεις ο ιδιος το σουτινγκ δεν το νιωθεις . δεν ειπαμε να ειναι και cs με spray control και recoil αλλα σε καμια περιπτωση δεν φαινεται τσιρκο . Ειναι και θεμα οπτικης αν το cod ειχε τετοιο αναλαφρο shooting θα πεφτε κρα αλλα και στο borderlands ετσι ειναι και ολοι γουσταρουν

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν δουλεύει άλλο το χειριστήριο της samsung ,ενώ παλιά δούλευε κανονικά. Ούτε με εμφανίζει την επιλογή στο xbox ενώ παλιά το είχα δει . Και με microsoft που μίλησα δεν έβγαλα άκρη ,μου είπαν να κάνω επαναφορά την κονσολα αλλά τίποτα . Άλλες συσκευές τις χειρίζομαι κανονικα με το τηλεκοντρόλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ωραίες συντομεύσεις το χειριστήριο τελικά, κάτσε ένα κουμπί και σου ανοίγει παιχνίδι ή εφαρμογή που έχεις επιλέξει. Μ'αρεσει. Θα το κρατήσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Τελικά επιλογή για να παίζεις παιχνίδια stream στα series s/x δεν υπάρχει ακόμα?

Οχι, το cloud gaming δεν ειναι διαθεσιμο στην Ελλαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, dream21 είπε

Σε 2-3 χρόνια όταν θα είναι έτοιμα τα 3 Data center στα Σπάτα-Κορωπι.

Δεν νομίζω με τη καμία να έρθει τόσο αργά στην Ελλάδα, ειδικά τώρα που η Sony θα έχει κανονικά stream και στην Ελλάδα ενώ μέχρι πρότεινως δεν είχε.

Και με βάση αυτό μάλλον έχω δίκιο.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...