Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο που με ανησυχουσε στο starfield ηταν οτι εβρισκα το παιχνιδι γενικα υπερφιλοδοξο. Και αυτο ηταν πριν την παρουσιαση, που δεν ηξερα ακομα για base και spaceship building η τα περι 1000 πλανητων.

Το θεμα ειναι κατα ποσο αυτα τα στοιχεια θα δινουν πραγματικα κινητρα στους παικτες, πχ οι τοσοι πλανητες. Θα εχει ο καθενας απο αυτους "dungeons" (πχ εχθρικες βασεις η κατι παρεμφερες) η θα εχουν καποιο side quest? Η θα υπαρχουν πλανητες στους οποιους θα εχεις απλα να κανεις farm υλικα και καποιον εχθρο και τιποτα αλλο?  Και αν ισχυει το δευτερο, που το θεωρω δεδομενο, τι ποσοστο των πλανητων θα ειναι "αδιαφοροι"?

Αν παντως διαψευστω και καταφερει η bethesda και κανει σε καθε πλανητη κατι πραγματικα ενδιαφερον, τοτε θα μιλαμε για κατι ασυλληπτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

Εμένα προσωπικά με ενόχλησε ότι οι αντίπαλοι δεν "νιώθουν" τις σφαίρες. Και το cyberpunk ήταν RPG αλλά όταν πυροβολούσες κάποιον "τιναζόταν". Αυτό ήταν το βασικό που με ενόχλησε.

RPG? Μέχρι και η CDPR άλλαξε την περιγραφή του σε action (something). Ολίγον RPG θα έλεγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2022 στις 7:11 ΜΜ, Basilhs1982 είπε

Βάλε την ποιότητα στο auto και δεν θα έχεις κολλήματα.

στο auto την έχω 50αρα ταχύτητα καρφωμένη και στον υπολογιστή παίζει τέλεια. θα δοκιμάσω με καλώδιο μήπως και φταίει ο δέκτης του wifi. Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να περάσω τα κανάλια του ertflix σε κάποια εφαρμογή iptv player?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αγορασει και κατεβασει το app του dolby atmos. Πρεπει καθε φορα που ανοιγω τα ακουστικα να ανοιγω και το app? Η ειναι ενεεγοποιημενο απο την κονσολα απευθειας με το που ανοιγει? Ρωταω γιατξ μεσα στο app μου πεταει μηνυμα dolby atmos must be enabled to access audio settings. Απο που το κανω enable? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

 Πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει το hdmi-cec.

Απλά απενεργοποίησε το.

Και όμως είναι σβηστό. Έκανε ένα update η τηλεόραση πριν μια ώρα 2001.4 june 2022 και το έκανε default. Μάλλον από μέσα στην tv θα είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Καλό είναι να το απενεργοποιησεις και από την τηλεόραση αλλά και από τη κονσόλα, αν και μόνο από το ένα να ειναι ανενεργο δεν δουλεύει

Το βρήκα ευτυχώς. Γιατί τα μενού πια είναι σπαστικα. Ή επειδή φτάνω τα 40 και δεν τα πιάνω γρήγορα.

IMG20220615160514.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Πότε θα ενεργοποιήσει η ms το να μπορούμε να παίζουμε μέσω stream στα series s/x?

 

Εννοείς να παίζεις από το πισί τα παιχνίδια του Xbox; Αν ναι

https://github.com/unknownskl/xbox-xcloud-client

Για το αντίθετο

https://github.com/TheElixZammuto/moonlight-xbox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Το βρήκα ευτυχώς. Γιατί τα μενού πια είναι σπαστικα. Ή επειδή φτάνω τα 40 και δεν τα πιάνω γρήγορα.

IMG20220615160514.jpg

Σε lg πως μπορώ να κάνω το χειριστήριο της να ελέγχει το menu του xbox;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, etzi είπε

στο auto την έχω 50αρα ταχύτητα καρφωμένη και στον υπολογιστή παίζει τέλεια. θα δοκιμάσω με καλώδιο μήπως και φταίει ο δέκτης του wifi. Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να περάσω τα κανάλια του ertflix σε κάποια εφαρμογή iptv player?

Ίσως φταίει το ασύρματο τότε. Κι εγώ 50αρα τερματισμένη έχω και όποτε το έβαζα χειροκίνητα 1080p στο ertflix κολλούσε ενώ πχ στο ΥΤ δεν έχω προβλήματα.

Δεν γνωρίζω αν γίνεται αυτό με την iptv.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...