Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

 Προσπαθώ εδώ και μέρες να συνηθίσω το  Elite Series 2 controller αλλά μου φαίνεται πολύ δύσκολο. Κυρίως γιατί αριστερός μοχλός βρίσκεται ψηλά και όταν πχ. θέλω να πάω πάνω, κάνει over extend ο αντίχειρας. Φαντάζομαι έχω καρασυνηθίσει τόσα χρόνια με dualshock εξού και η δυσκολία. Ειδικά πχ. όταν πας προς τα πάνω και πρέπει να το πατήσεις μέσα το stick για να τρέξει (god of war) είναι αδύνατο χωρίς να χρειαστεί να σηκώσεις πρώτα το χέρι. Επίσης πάντα πατάω άλλα κουμπάκια ταυτόχρονα εκτός από αυτό που θέλω (πχ. τα πίσω triggers). Μάλλον δεν είμαι για Xbox 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

 Προσπαθώ εδώ και μέρες να συνηθίσω το  Elite Series 2 controller αλλά μου φαίνεται πολύ δύσκολο. Κυρίως γιατί αριστερός μοχλός βρίσκεται ψηλά και όταν πχ. θέλω να πάω πάνω, κάνει over extend ο αντίχειρας. Φαντάζομαι έχω καρασυνηθίσει τόσα χρόνια με dualshock εξού και η δυσκολία. Ειδικά πχ. όταν πας προς τα πάνω και πρέπει να το πατήσεις μέσα το stick για να τρέξει (god of war) είναι αδύνατο χωρίς να χρειαστεί να σηκώσεις πρώτα το χέρι. Επίσης πάντα πατάω άλλα κουμπάκια ταυτόχρονα εκτός από αυτό που θέλω (πχ. τα πίσω triggers). Μάλλον δεν είμαι για Xbox 😆

Και μένα στην αρχή μου φάνηκε πιο περίεργος από τον απλό αλλά λόγω και μεγάλων χεριών τον συνήθισα γρήγορα. 

Άλλαξε sticks να δεις αν σε βολέψει κάποιο περισσότερο. Έχει διαφορά ύψη μέσα. Αυτό με τα πίσω triggers το πάθαινα και εγώ συνεχώς στην αρχή. Θα εξαλειφθεί όταν καταλάβεις πως πρέπει να έχεις τα χέρια σου από πίσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mastixas είπε

Παιδιά επιθυμω far cry 6, το τσιμπαω ή να κανω υπομονη μπας και μπει καμια ubi+ στο gamepass?

Καλό είναι, άμα το βρείς σε έκπτωση, πάρτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Pcsx2 emulator retail.. Μόλις την κατέβασα.. Όποιος προλάβει δεν ξέρω για πόσο καιρό θα είναι στο store.. 

 

Το έχω owned δεν το βρίσκω στα myapps και αν το κανω εγκατάσταση με το remote features δεν μου το κάνει.

Καμιά ιδέα;

Επίσης επειδή έχω να ασχοληθώ καμιά 12ρια χρόνια ακόμα θέλουν bios για emulation ή απλά φορτώνεις τα roms και είσαι έτοιμος;

 Εντέλει το βρήκα μόνος μου.

Πηγαίντε στα suggested app και πατήστε στο + θα σας βγάλει ότι έχετε κάνει owned scroll down και θα το βρείτε εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eχω τα Ζ506 εδώ και πολλά χρόνια και σκέφτομαι να τα επαναχρησιμοποιήσω μέσω του Xbox Series X. Ωστόσο, μου λείπει το καλώδιο σύνδεση ήχου (όχι αυτό της πρίζας). Γνωρίζεται ποιο είναι και εάν θα δώσει το μέγιστο σε ακουστική και ισχύ ή πρέπει να πάω σε κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς το XIM NEXUS controller ή το έχει? Είμαι και γω ένας απ αυτούς που έκαναν το λάθος να παίξουν shooter προ διετίας στο switch και να μαστεράρουν το gyroscope, τώρα δε μπορώ ούτε με πληκτρ/ποντίκι να παίξω...όλα μοιάζουν να υστερούν. Όταν αγόρασα το xss θεώρισα σα next gen console ότι θα το χει και προς μεγάλη μου έκπληξη, όχι απλά δε το υποστήριζε αλλά είναι και το μόνο που δεν έχει τη τεχνολογία πάνω στο μοχλό... Μεγάλη απογοήτευση αλλά σήμερα όλος παραδόξος βρήκα αυτό το μοχλό και κάνει ακριβώς αυτή τη δουλειά! Δε πίστευα καν ότι είναι εφικτό (λόγο που δεν υπάρχει η tech άρα και τα softwares δε θα είναι προσαρμοσμένα) αλλά η συγκεκριμένη εταιρία απ ότι κατάλαβα μεταφράζει τις motion κινήσεις σε αυτές που θα έκανες με τα joysticks! Οπότε γυρνάω στο αρχικό ερώτημα, έχει κανένας? Ξέρετε κανένα παρόμοιο? Η τιμή του είναι απλησίαστη (240ευρώ στα ευρωπαικά amazon), πιο πολύ απ το series s..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, I'm_busy είπε

Είμαι και γω ένας απ αυτούς που έκαναν το λάθος να παίξουν shooter προ διετίας στο switch και να μαστεράρουν το gyroscope, τώρα δε μπορώ ούτε με πληκτρ/ποντίκι να παίξω...όλα μοιάζουν να υστερούν.

Ρε συ.. όντως τώρα;

Μου φαντάζει απίστευτα αντι-εργονομικό. Muscle strain και muscle memory στους καρπούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Ρε συ.. όντως τώρα;

Μου φαντάζει απίστευτα αντι-εργονομικό. Muscle strain και muscle memory στους καρπούς;

Όταν το πρωτοάκουσα νόμιζα θα ήταν κάποιο gimmick σαν αυτά στα κινητά, δεν έχω πέσει πιο έξω. Είναι πραγματικά η εξέλιξη του gaming στα shooter των κονσολών.. (θέλει να το προσαρμόσεις (την ευαισθησία) στα μέτρα σου και να αφιερώσεις λίγο χρόνο μέχρι να το μάθεις φυσικά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε το Assasin's Creed Origins ; Γνωρίζει κανείς ; Είμαι στο γραφείο το βάζω από το app να κατεβαίνει αλλά μου πετάει μήνυμα ότι θα ξεκινήσει η εγκατάσταση όταν γίνει διαθέσιμο . Σήμερα δεν ήταν να βγει ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 minutes ago, GaGaS_Thess said:

Βγήκε το Assasin's Creed Origins ; Γνωρίζει κανείς ; Είμαι στο γραφείο το βάζω από το app να κατεβαίνει αλλά μου πετάει μήνυμα ότι θα ξεκινήσει η εγκατάσταση όταν γίνει διαθέσιμο . Σήμερα δεν ήταν να βγει ; 

εχει ηδη κατεβει μαζι με chorus😂

Επεξ/σία από privateer
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, privateer είπε

εχει ηδη κατεβει μαζι με chorus😂

κανά σκάλωμα θα έχει φάει το app ..όχι τίποτα άλλο βλέπω είναι 50 Gb αν καθήσω να το κατεβάσω 10 το βράδυ δεν πρόκειται να παίξω :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...