Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, alan2 είπε

νέο update για 23h2

image.png.339c00b086ac2a2dd1cf5ef83c5eacae.png

image.png.b07844991820835db1ead3c5fc229118.png

Δεν έχει έρθει ακόμα το update των 24h2.

 

Και σε μένα το ίδιο! Έχω Amd Ryzen 7 7840HS επεξεργαστή. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο...! Γιατί αυτή η καθυστέρηση όμως? Τώρα μόλις τσέκαρα.

 

 
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, petran66 said:

Amd Ryzen 7 7840HS επεξεργαστή.

Απο ο,τι βλεπω υποστηριζεται ο επεξεργαστης. Αν εχεις και secure boot / tpm2 / >4gb ram και τα σχετικα , το συστημα συνολικα ειναι υποστηριζομενο. Το 24Η2 θα ερθει σε "κυματα" , οποτε λογικα θα σου ερθει και εσενα καποια στιγμη. Αν βιαζεσαι , κατεβασε το iso , καντο mount μεσα απο τον explorer , τρεξε το setup.exe και κανεις την αναβαθμιση μονος σου.

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mphxths είπε

Απο ο,τι βλεπω υποστηριζεται ο επεξεργαστης. Αν εχεις και secure boot / tpm2 / >4gb ram και τα σχετικα , το συστημα συνολικα ειναι υποστηριζομενο. Το 24Η2 θα ερθει σε "κυματα" , οποτε λογικα θα σου ερθει εσενα καποια στιγμη. Αν βιαζεσαι , κατεβασε το iso , καντο mount μεσα απο τον explorer , τρεξε το setup.exe και κανεις την αναβαθμιση μονος σου.

Σ ευχαριστώ! Βασικά δε βιάζομαι ιδιαίτερα! Απλά, είχα την απορία. Δε θέλω να τρέξω μόνος μου, το setup.exe, γιατί είναι πρόσφατη αγορά το λάπτοπ (HP Victus 16-s0009nv Laptop 16.1" Full HD κλπ) και σεταρισμένο στα μέτρα μου και βαριέμαι να το στήνω πάλι από την αρχή!! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσαν πολύ τα νέα text captions που βάλανε στο copy - cut - paste κλπ. Επιτέλους δεν μπερδεύομαι κάθε τόσο όταν κάνω δεξί κλικ ανάμεσα στα (σκέτα) πλαίσια! Γενικά μου άρεσε η 24H2. Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου, αλλά μου φαίνεται ότι όλο το λειτουργικό σύστημα ανταποκρίνεται σχετικά πιο γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τη πέρασα κι εγώ σαν update! Αλλά δε μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα!! Εμφανισιακά τουλάχιστον, δεν είδα και τόσο φοβερές αλλαγές...Ίσως κάπως πιο γρήγορο το λειτουργικό όπως λέει κι ο φίλος από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να αφαιρεθεί τελείως το recall με εντολή  απο το PowerShell:

DISM /Online /Remove-Feature /FeatureName:Recall

Επεξ/σία από alan2
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.tomshardware.com/pc-components/external-ssds/western-digital-nvme-ssd-users-beware-windows-11-24h2-is-causing-bsods-unless-you-tweak-your-registry

Πάντως, ακόμα δεν μου έχει έρθει το update

Επεξ/σία από xartemporas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, xartemporas είπε

Ούτε σε μένα, αλλά αφού διαβάζω για διάφορα προβλήματα δε βιάζομαι

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 hours ago, xartemporas said:

 

3 hours ago, D___G said:

Ούτε σε μένα, αλλά αφού διαβάζω για διάφορα προβλήματα δε βιάζομαι

Western Digital releases fix for Windows 11 24H2 BSODs — users are strongly advised to update their SSD firmware | Tom's Hardware (tomshardware.com)

Up to date μου λέει κι η εφαρμογή της WD, γιατί τελικά δεν είναι ανάμεσά τους ο SN850.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...