Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Πήγα πριν λίγο να κάνω μια δουλειά στο Photoshop CS6 και σε μια απλή περίπτωση fill in with Content aware, το πρόγραμμα έκλεισε! Απλά εξαφανίστηκε το παράθυρο χωρίς καμία προειδοποίηση, τίποτα. Ξαναπροσπάθησα και σε μερικά σημεία της εικόνας δουλεύει, σε άλλα όχι. Το συγκεκριμένο σημείο που ήθελα να αλλάξω δεν μπορώ με τίποτα, μου έχει κλείσει το πρόγραμμα 10 φορές.

Στα 10 χρόνια που δουλεύω την συγκεκριμένη έκδοση του προγράμματος και στα 2 χρόνια που την δουλεύω στον συγκεκριμένο υπολογιστή με τα win11, αυτό το πράγμα το κάνει για πρώτη φορά.

Παίζει να φταίει κάποια ανανέωση των win που άλλαξε κάτι και προκαλεί κάποια ασυμβατότητα? Γιατί εγώ δεν έχω πειράξει απολύτως τίποτα ενώ πριν μια βδομάδα η εν λόγω εργασία γινόταν κανονικά

Βλέπω τώρα στις ρυθμίσεις ότι η  έκδοση που έχω είναι η 21Η2 που μάλλον είναι από 1 χρόνο πριν. Ρε μπας και τις έχω απενεργοποιήσει από πέρσυ τις ενημερώσεις (λογικά για να μην σταματάνε να δουλεύουν πράγματα, όπως τώρα) αλλά αν είναι κλειστές τι φταίει πχ για την Απεικόνιση Εικόνων που είπα πιο πάνω που έχει το ίδιο θέμα και άλλος χρήστης? :huh:

Η πιο πρόσφατη ενημέρωση φαίνεται να είναι αυτή πάνω πάνω, αν βρίσκομαι στο σωστό σημείο

  Απόκρυψη περιεχομένων

880752664_.jpg.8420962d8cdd67ffa8a70c995ae7b238.jpg

 

Πήγαινε κάτω αριστερά στην αναζήτηση και γράψε services. Τρέξε σαν διαχειριστής το "Υπηρεσίες Σύστημα" και βρες την υπηρεσία Windows Update. Κάνε διπλό κλικ και δες αν η υπηρεσία εκτελείτε και αν είναι στο Αυτόματο.

spacer.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, βάλτο στο αυτόματο, αν και δε νομίζω ότι αυτός είναι ο λόγος που δεν κατεβάζει ενημερώσεις. Πάτησες έλεγχος για ενημερώσεις στο windows update και δεν βγάζει κάτι νέο;

Μήπως τα windows είναι τίποτα light (πειραγμένα) ή έχεις τρέξει κανένα σκριπτάκι που κόβει τίποτα υπηρεσίες;

Πήγαινε και "Έναρξη > Ρυθμίσεις > Σύστημα > Αντιμετώπιση προβλημάτων > Άλλα προγράμματα αντιμετώπισης προβλημάτων" και Στη συνέχεια, στην περιοχή Έναρξη λειτουργίας, επέλεξε "Windows Update > Εκτέλεση του προγράμματος αντιμετώπισης προβλημάτων".

Επεξ/σία από micos000
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys, το ζήτημα είναι να εντοπιστεί ο λόγος που δεν δουλεύει πια το Photoshop! Υποψιαζόμουν τις ανανεώσεις των windows αλλά άμα δεν είναι αυτό... δεν ξέρω τι να κοιτάξω διότι δεν έχω πειράξει απολύτως τίποτα στον υπολογιστή.

Τα win είναι αυθεντικά και δεν έχω τρέξει κάτι. Στο Windows Update λέει ότι είμαι ενημερωμένος. Πάτησα έλεγχο, και πάλι ενημερωμένος είμαι, δεν βρίσκει κάτι νέο.

11 ώρες πριν, micos000 είπε

Ναι, βάλτο στο αυτόματο, αν και δε νομίζω ότι αυτός είναι ο λόγος που δεν κατεβάζει ενημερώσεις. Πάτησες έλεγχος για ενημερώσεις στο windows update και δεν βγάζει κάτι νέο;

Μήπως τα windows είναι τίποτα light (πειραγμένα) ή έχεις τρέξει κανένα σκριπτάκι που κόβει τίποτα υπηρεσίες;

Πήγαινε και "Έναρξη > Ρυθμίσεις > Σύστημα > Αντιμετώπιση προβλημάτων > Άλλα προγράμματα αντιμετώπισης προβλημάτων" και Στη συνέχεια, στην περιοχή Έναρξη λειτουργίας, επέλεξε "Windows Update > Εκτέλεση του προγράμματος αντιμετώπισης προβλημάτων".

Μου βγάζει αυτό

1491999048_.jpg.c886779516e3db1fdd0b621923f5bd07.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια τι σχεση εχει το photoshop με το WU? Βγαλτο με revounistaller κανε ρεσταρτ και ξαναβαλτο. Το phjotoshop δουλευει σε ολες τις εκδοσεις win11.

Επεξ/σία από Gogotsa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Gogotsa είπε

Ρε παιδια τι σχεση εχει το photoshop με το WU? Βγαλτο με revounistaller κανε ρεσταρτ και ξαναβαλτο. Το phjotoshop δουλευει σε ολες τις εκδοσεις win11.

Ναι, αλλά το νήμα είναι για τα Windows 11.

Αν αρχίσουμε εδώ μέσα και τα προβλήματα για τα προγράμματα καήκαμε. Καλύτερα ο φίλος να ανοίξει νέο thread στο τμήμα software και να ασχοληθούμε εκεί για το πρόγραμμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Gogotsa είπε

Ρε παιδια τι σχεση εχει το photoshop με το WU? Βγαλτο με revounistaller κανε ρεσταρτ και ξαναβαλτο. Το phjotoshop δουλευει σε ολες τις εκδοσεις win11.

Η μόνη σχέση είναι ότι υποπτευόμουν τα updates για το ότι χάλασε, όπως χαλάνε και άλλα πράγματα στις λειτουργίες των windows. Προσωπικά δεν κόβομαι ιδιαίτερα να ενεργοποιήσω τις ανανεώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Προσωπικά δεν κόβομαι ιδιαίτερα να ενεργοποιήσω τις ανανεώσεις

Τις ενημερώσεις μάλλον εννοείς και κακώς τις έχεις κομμένες.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/7/2024 στις 12:37 ΜΜ, micos000 είπε

Ναι, σε άλλα μπαίνει αμέσως αλλά σε κάποια pc δεν... Πάντως στον greekboy δείχνει download error ενώ εγώ έχω σφάλμα εγκατάστασης.

Φίλε δοκίμασε να το κατεβάσεις και να το στήσεις μόνος σου.

https://catalog.sf.dl.delivery.mp.microsoft.com/filestreamingservice/files/e473615b-077f-40b2-96c2-fa6d3da5c5c7/public/windows11.0-kb5040442-x64_c1ba0e4607fd0ee46254a625c55438ffb70edcd0.msu

 

το ειχα ξεχασμενο και ξανασχοληθηκα τωρα...

ουτε manual το παιρνει... εντομεταξυ το laptop μου πρεπει να ειναι οκ για να το παρει, ηρθε με windows 11 out of the box.

το αφηνω οπως ειναι και ας ξεκολλησει οποτε θελει

image.png.eaf3d1f6275f545d1a4cd2dc1109a716.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα παιδια,

θα θελω να σασ ρωτησω -σε υπολογιστη με WIN  11 ΗΟΜΕ 64ΒΙΤ μπορω να κανω αναβαθμησει σε WIN 11 Pro χωρης νεα εγκατασταση,,,,
ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, semipapasotir said:

καλησπερα παιδια,

θα θελω να σασ ρωτησω -σε υπολογιστη με WIN  11 ΗΟΜΕ 64ΒΙΤ μπορω να κανω αναβαθμησει σε WIN 11 Pro χωρης νεα εγκατασταση,,,,
ευχαριστω πολυ

Λογικα ναι. Απλα περνας τον νεο σειριακο , των pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...