Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορασα μια windows tablet συσεκυη και ηρθε με win11 polish.

https://www.skroutz.gr/s/48870058/Lenovo-Legion-Go-Z1-Extreme-512GB-SSD-Windows-11-Home-Polish.htm

Εχω λιωσει στο αρχικο σεταπ να αλλαξω γλωσσα. Προφανως αυτο γινεται αφου καταληξω να τα σεταρω και μετα το first boot η να περασω απο τωρα windows εξαρχης me αγγλικη γλωσσα?

Προς το παρον καταφερα να προσθεσω μονο αγγλικο πληκτρολογιο και φτανω μεχρι το signin, αλλα δε θελω να μπω με microsoft account.

Βλεπω ενα βιντεακι που λεει με shift+f10 ανοιγεις command και τρεχεις εκει κατι εντολες για να το προσπερασεις αλλα με το εικονικο πληκτρολογιο στο ταμπλετ δε μπορω να το πατησω, μεχρι να παω σπιτι που εχω Physical keyboard.

TLDR 2 θεματα

-Μπορω αφου φορτωσουν windows να αλλαξω σε αγγλικα, η παιδευομαι τσαμπα και να περασα απευθειας αγγλικα απο τωρα

-Πως μπαινω σε command με virtual keyboard να δω αν μπορω να προσπερασω microsoft login να μην περιμενω να συνδεσω πληκτρολογιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, micos000 said:

Δεν έχει στο virtual το SHIFT?

Πάτα το και πάτα και το Fn για να βγουν τα F πλήκτρα

Δεν εχει τα FN...

Αν κανω login κανονικα και μετα το γυρισω σε local account? Το χα κανει και παλιοτερα και ειχε αφησει καποια καταλοιπα αν θυμαμαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, therock είπε

Δεν εχει τα FN...

Αν κανω login κανονικα και μετα το γυρισω σε local account? Το χα κανει και παλιοτερα και ειχε αφησει καποια καταλοιπα αν θυμαμαι καλα

Γίνεται και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε τα κατάφερα ούτε με πληκτρολόγιο τελικά οπότε τώρα θα το κάνω remove. Ξέρουμε πως γίνεται εντελώς remove ώστε να μη μείνει κανένα καταλειπω?

Επίσης δε ξέρω τι οαταγα στο σεταπ πατάτα στη τύχη skip και next όπου μπορούσα και δε ξέρω τώρα τι έχω σεταρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 30/06/2024 at 19:22, micos000 said:

Εμένα σε δύο pc με 11 μου εμφανίζει μόνο την 1η γραμμή.

Αν σου περασε κανα update χτες , για δοκιμασε ξανα :) Και μενα μια γραμμη εμφανιζε στην ωρα , αλλα σημερα μου εμφανιζει δυο. Η μονη διαφορα απο χτες ειναι ενα update που περασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σε άλλα μπαίνει αμέσως αλλά σε κάποια pc δεν... Πάντως στον greekboy δείχνει download error ενώ εγώ έχω σφάλμα εγκατάστασης.

2 ώρες πριν, greekboy είπε

εχει κολλησει και σε κανενα αλλο το τελευταιο update? ειναι εδω και πολλες μερες ετσι

image.png.5bc7774cbab9b55548b5038214b27270.png

Φίλε δοκίμασε να το κατεβάσεις και να το στήσεις μόνος σου.

https://catalog.sf.dl.delivery.mp.microsoft.com/filestreamingservice/files/e473615b-077f-40b2-96c2-fa6d3da5c5c7/public/windows11.0-kb5040442-x64_c1ba0e4607fd0ee46254a625c55438ffb70edcd0.msu

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lefstef είπε

release preview βάλε, είναι πολύ καλή έκδοση 

Ναι την κατεβαζω τωρα δεν το ηξερα και πηγα σε beta λεω θα με δωσει 24H2 συν κατι παραπανω. Για να δουμε πολλες νεες δυνατοτητες βλεπω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...