Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθιστε να σας πω ιστορια. Απο οταν ξεκινησα απο skroutz plus αγορες πριν 1.5 χρονο οτι επερνα ηταν δωρεαν επαρχια που ειμαι ειτε μεγαλο πακετο ειτε μικρο. Προχθες μιας και πηρα κατι κουπονακια 5ευρα παω να ριξω παραγγελια για ιδια ακριβως διευθυνση και βλεπω 15 ευρω μεταφορικα απο 20 δηλαδη στα 15 με εκαναν και εκπτωση οι αθεοφοβοι 5 ευρω λογο του plus. 

Παλευω εκει να δω με τις συσκευασιες μηπως εκει κολλαει και εβλεπα οτι και μια συσκευασια με χρεωνε απο 9 στα 4 ευρω. Τελικα στη διευθυνση παω βαζω την αμεσως επομενη πολυ που βγαζει δωρεαν μεταφορικα και στην οδο βαζω το χωριο μου λεω μια δοκιμη δεν χανω κατι. Και τελικα ηρθαν μια χαρα τα πραγματα. Ο αλγοριθμος βλεπει ως διευθυνση την πολη αλλα οι κουριερ ερχονται κανονικα στο χωριο που ειμαι. 

Και δεν παιζει ρολο το ΤΚ ειναι αναλογα το χωριο/πολη που εβαζα στη διευθυνση. 

Με τα πολλα πηρα 10 χαρτια υγειας 28.60 ευρω maxxi οτι πιο vfm και πολυ μαλακα και καμια 22 πακετα μεγαλα μπισκοτα 25.5 και με τα 2 κουπονακια γλιτωσα και ενα 10αρικο και με βγηκαν συνολο 44 ευρω με δωρεαν μεταφορικα. 

Πρεπει να γινουμε sherlock η αστυνομος Σαινης ωστε να ανακαλυπτουμε καθημερινα νεα κολπα για να προσπερασουμε τους αθλιους αλγοριθμους του skroutz που μονο σκοπο εχουν να μας τα παρουν. Με τα κουπονακια απο next και μηνιαια συνδρομη μια φορα το τριμηνο βγαινει 16 ευρω το χρονο συνδρομη και 4 μηνες το χρονο κανεις τις παραγγελιες που θελεις. Για ογκωδη κυριως πραγματα που σε αλλες περιπτωσεις χρεωνουν αρκετα μεταφορικα χωρις plus. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω μολις πληρωσα για μια παραγγελια μεσω κινητου - apple pay - και ενω βλεπω οτι η συναλλαγη φαινεται να εχει γινει, δε φαινεται πουθενα να εχει ολοκληρωθει η παραγγελια μου. Πρωτη φορα συμβαινει αυτο. Εστειλα email και μου απαντησε μια ευγενικη κοπελα μεσα σε λιγοτερο απο 5 λεπτα. Καλο να τα λεμε και αυτα :)

Επεξ/σία από prince_21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ήθελα να πάρω για ψιλό πράγματα, και έκανα και μια γενική αναζήτηση στο Google, βρήκα τα προϊόντα στο Shopflix σε ιδια τιμή, με 1.50 μεταφορικά από 3.5 σε Skroutz.

Προφανώς δεν έχει όλα τα προϊόντα, αλλά κάποιες φορές αξίζει να κοιτάς και αλλού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, georgerov είπε

Πάντως ήθελα να πάρω για ψιλό πράγματα, και έκανα και μια γενική αναζήτηση στο Google, βρήκα τα προϊόντα στο Shopflix σε ιδια τιμή, με 1.50 μεταφορικά από 3.5 σε Skroutz.

Προφανώς δεν έχει όλα τα προϊόντα, αλλά κάποιες φορές αξίζει να κοιτάς και αλλού. 

Ηθελα αυτες τις ημερες να αναφερω για το Shopflix αλλα λεω μην μας πουν οτι εχω και ποσοστο.

Ειχα αναφερει σε παλιοτερα post οτι μπηκα και Shopflix (Από τον Αύγουστο) για να δω τι παιζει και προσωπικα βλεπω αρκετα θετικα. Τονιζω πως μιλαω σαν καταστημα:

1)Χαμηλή προμήθεια που σε αρκέτες κατηγορίες φτάνει και την μισή τιμη του Skroutz
2)Ενώ στην αρχή φοβόμουν τις πληρωμές, με το που γίνετια παράδοση την ίδια στιγμή μπαίνει στο ποσο για την επομενη πληρωμή
3)Είτε μικρό δέμα είτε ογκώδη τα παραδίδω κανονικά στην Courier Center χωρις μα μου κτλπ και παρατηρώ ότι πηγαίνουν μια χαρά
4)Παρα πολυ συμαντικό το ότι σε έναν ογκο 50 παραγγελιών δεν έχω ΟΥΤΕ ΜΙΑ ακύρωση/απόρριψη παραγγελίας.

Τώρα σαν καταναλωτής επειδή δεν έχω κάνει ποτέ μου παραγγελία (εδω να πω πως δεν παραγγελνω συχνα, δηλαδή και απο Σκρουτζ δεν θυμαμαι ποτε ειχα κανει τελευταια φορα) το θετικό που καταλαβαινω απο πελατες ειναι το 3ο και το 4ο που εγραψα απο πανω. Δηλαδη ο πελατης κανει παραγγελια απο ενα σπιρτοκουτο μεχρι ενα επιπλο και του ερχετε με Courier μεσα σε είτε αψογο είτε normal χρόνο. Το να μην μου εχει κανει κανεις ακυρωση/απορριψη ειναι απιστευτο και το λεω αυτο γιατι στατιστικα με τον Skroutz μεσα στις τελευταιες μου 50 παραγγελιες εχω τουλαχιστον 10 ακυρωσεις!!!

ΥΓ: Πελάτης πριν από λίγο επικοινώνησε μαζί μου, εκανε παραγγελια μεσα απο τον Skroutz στις 9/9 και μεχρι σήμερα 2/10 δεν εχει παραλαβει. Το δεμα εχει παραδοθει σε μεταφορικη εταιρεία(cargo) και καθε ημερα του αλλαζει την ημερομηνια στην επομενη εργασιμη. Η περιοχη του ειναι διπλα στην πολη που γινεται το μεγαλο καρναβαλι της χώρας 😅 οπότε δεν μιλάμει για δυσπροσιτη περιοχη. 1 μηνα θα κλέισει ...., προφανως και του ειπα πως αν δεν βγαλω ακρη αυριο με τον Skroutz καντε την ακυρωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικο και ασχετο, αλλα γιατι οι 'μεταφορικες' ειναι εντελως 'για τον γαϊδαρο' στην Ελλαδα (για να μην πω κατι αλλο),

ενω οι courier σαφως πιο βελτιωμενες, παρα τα οποια προβληματα κατα καιρους αναφερουμε;

Αποφευγω οτι εχει να κανει με μεταφορικη, οπως ο διαβολος το λιβανι. Καλυτερα να μου πεις δωσε και 50% παραπανω αλλα να ερθει με courier, κι ας παω να το παρω εγω στο καταστημα, παρα να ειναι να ερθει με μεταφορικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mindreader είπε

Σχετικο και ασχετο, αλλα γιατι οι 'μεταφορικες' ειναι εντελως 'για τον γαϊδαρο' στην Ελλαδα (για να μην πω κατι αλλο),

ενω οι courier σαφως πιο βελτιωμενες, παρα τα οποια προβληματα κατα καιρους αναφερουμε;

Αποφευγω οτι εχει να κανει με μεταφορικη, οπως ο διαβολος το λιβανι. Καλυτερα να μου πεις δωσε και 50% παραπανω αλλα να ερθει με courier, κι ας παω να το παρω εγω στο καταστημα, παρα να ειναι να ερθει με μεταφορικη.

Προσωπικά το χάος με τις μεταφορικές το ένιωθα συχνά αλλά στον κορονοιό κατάλαβα ότι είναι το μεγαλύτερο ...ρδελο. Ισως μπορει να τα τσουβαλιαζω γιατι υπαρχουν και σωστοι αλλα δυστυχως ειναι σχεδον ολοι.

Οι περισσότεροι υπολογίζουν ακόμα με το μάτι και ειναι αναλογα πως εχουν ξυπνησει και αν ο καφες που πηρανε ηταν οπως τον θέλανε. Την μια σου λενε το δεμα πχ 5€ και την επομενη το ιδιο δεμα μπορει να στο χρεωσει 10€. Την χειροτερη αντιμετωπιση την τρωω οταν το δεμα φτανει στον προορισμο και εκ των υστερων μου αναφερουν την τιμη και αν τους πεις κατι σου λενε "τοσο ειναι και αν θες, διαφορετικα να ερθει να το παρει ο πελατης". Σε τετοιες περιπτωσεις 10/10 τους λεω ωραια γυρισε το πισω και ειλικρινα σας το λεω η απαντηση που εχω παλι 10/10 ειναι "και τι θα κανεις ? που θα βρεις να το στειλεις". Με μια κουβεντα, ορεξη και χρονο να εχεις και να μαλωνεις απο το πρωι μεχρι το βραδυ.

Προσωπικα το ολο θεμα το εχω λυσει λογω εμπειρίας, δηλαδή εχω συγεκριμενες περιοχες που ξερω οτι εκει η τοπικη μεταφορικη ειναι τα μεγαλυτερα βοδια. Οποτε εχω βρει αλλους τροπους αποστολης. Το ιδανικο για ενα καταστημα θα ηταν να εχει διαφορετικη μεταφορικη σε καθε περιοχη αλλα κατι τετοιο ειναι και παρανοια. Ειδικα οταν εισαι σε επαρχια και δεν μπορεις να κανεις ο ιδιος την επιλογη.

Ολο αυτο το παραπανω χαος μεταξυ μεταφορικης και αποστολεα δυστυχως πηγαινει και στον πελατη. Μεταφορικες να μην τους νοιαζει το ποτε θα γινει η παραδοση καθως θελουν πρωτα να πληρωθουν είτε επειδή λενε "και αυριο μερα ειναι" καθως ολοι νιωθουν αφεντικα.

Τελος για να επανελθω στο αρχικο που εγραψα για τον κορονοιο, απο την μια μερα στην αλλη μεγαλη μεταφορικη της Αττικης (δηλαδη κεντρικος διανομεας) ενω ειχε παρει τοσα δεματα .. (ειλικρινα δεν ξερω τι νουμερο δεματων να πω καθως πουλουσαμε τα παντα τοτε) μας καλει στο τηλεφωνο και λεει "Ελα Παπαδοπουλε, να σε πω, το δεμα τελικα απο τα 5 παει στα 10 και αν θελουν στο σπιτι παει 15 γιατι παω σε καθε γειτονια ενω εσυ καθεσαι στο μαγαζι σου". Δηλαδη οι τυπαδες ειδανε ΧΡΗΜΑ-ΕΥΚΑΙΡΙΑ και σου λεει εδω ειμαστε...
Αυτος ο διανομεας-μεταφορικη ο μεγαλος που λετε, απο εμενα προσωπικα για τον μηνα Σεπτεμβριο (τωρα δηλαδη) πηρε μόλις 31,36€ και ακοψα ψαχνει και σκεφτεται γιατι δεν στελνω τοσα δεματα με αυτον.

Πω πω νευριασα τωρα... 🤬

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βόλτα στου Ρέντη σε μερικές μεταφορικές θα σε πείσει ότι άνθρωποι είναι μια κατηγορία από μόνοι τους. Πριν κάτι μήνες είχα πάει αθήνα και είχα στείλει με μεταφορική κάποια πράγματα για να τα παραλάβω από εκεί καθώς δεν μπορούσα με το αεροπλάνο. 3 φορές κόντεψαν να με πατήσουν με το κλαρκ.

Ο δε ένας κλαρκτζής εκεί μέσα, δεν ξέρω αν είδατε την φάση με τον μηχανοδικό και τον ελεγκτή διάβασης. Έκανε ακριβώς το ίδιο με το κλαρκ και ήμουν σε φάση.... Ανοιχτό είναι γύρω γύρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κακησπέρα σε όλουσ, θέλω να ακυρώσω την συνδρομη στο Skroutz plus αλλά στην Διαχείριση συνδρομής δεν μου εμφανίζεται τέτοια επιλογη. Ξέρει κανεις;

 

 

 

image.png

 

 

image.png

image.png

Επεξ/σία από nivass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, nivass είπε

Κακησπέρα σε όλουσ, θέλω να ακυρώσω την συνδρομη στο Skroutz plus αλλά στην Διαχείριση συνδρομής δεν μου εμφανίζεται τέτοια επιλογη. Ξέρει κανεις;

 

 

 

image.png

 

 

image.png

image.png

Πήγαινε πιο κάτω στους τρόπους πληρωμής. Μην σκέφτεσαι λογικά.

Χωρίς τίτλο.png

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διάβασα ένα άρθρο που πετάχτηκε στα προτεινόμενα και μπήκα να το διαβάσω. Αναφέρει για δωρεάν skroutz plus και συγκεκριμένα κάνω c/p το παρακάτω:

Ποιοι το δικαιούνται:

Όσοι χρήστες έχουν λογαριασμό στη πλατφόρμα για τουλάχιστον έναν μήνα και έχουν κάνει μια αγορά τον τελευταίο μήνα.

 

Επειδή δεν έχω κάνει προσωπικά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω. Αν ισχύει ή όχι ας το αναφερει κάποιος. Αν είναι όντως λάθος να μπλοκάρω το συγκεκριμένο σάιτ χεχε 

Επεξ/σία από teoqq
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το έβγαλε και έμενα μπαίνω να το δω γιατί έληξε 4 του μήνα και είχα τελευταία αγορά στις 3 άλλα δεν μου δίνει το δωρεάν μονό με 4€ η 25€ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, teoqq είπε

Διάβασα ένα άρθρο που πετάχτηκε στα προτεινόμενα και μπήκα να το διαβάσω. Αναφέρει για δωρεάν skroutz plus και συγκεκριμένα κάνω c/p το παρακάτω:

Ποιοι το δικαιούνται:

Όσοι χρήστες έχουν λογαριασμό στη πλατφόρμα για τουλάχιστον έναν μήνα και έχουν κάνει μια αγορά τον τελευταίο μήνα.

 

Επειδή δεν έχω κάνει προσωπικά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω. Αν ισχύει ή όχι ας το αναφερει κάποιος. Αν είναι όντως λάθος να μπλοκάρω το συγκεκριμένο σάιτ χεχε 

Έχω ενεργή συνδρομή καθώς έκανα κάτι αγορές πριν κάτι μέρες, δεν μου αναφέρει κάπου ότι θα ανανεωθεί δωρεάν τον επόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Έχω ενεργή συνδρομή καθώς έκανα κάτι αγορές πριν κάτι μέρες, δεν μου αναφέρει κάπου ότι θα ανανεωθεί δωρεάν τον επόμενο.

Ισχύει ότι δεν ισχύει! Απο φίλο μου το επιβεβαίωσα και εγώ που έκανε παραγγελίες.

Δεν ξέρω αν κάνω διαφήμιση κτλπ (πείτε μου να το σβήσω αν είναι) αλλά το άρθρο που μου πέταξε είναι στο τεκμανιαξ (το γράφω έτσι) και από ότι βλέπω ήδη στα σχόλια γράφουν ότι δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, manolis940 είπε

Έχω ενεργή συνδρομή καθώς έκανα κάτι αγορές πριν κάτι μέρες, δεν μου αναφέρει κάπου ότι θα ανανεωθεί δωρεάν τον επόμενο.

Παιδιά λογικά δεν πρέπει να έχεις ξαναδοκιμάσει το plus, για να πάρεις την δωρεάν δοκιμή...

Το techmaniacs δεν γράφει όλους τους όρους, στις συχνές ερωτήσεις στη σελίδα του plus αναφέρει αυτο είδα.

Screenshot 2024-10-09 at 2.38.36 PM.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...