Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Τώρα το πήρες χαμπάρι;;;🤣 

Τα έχουμε γράψει εδώ και ένα 6μηνο στο θέμα που αφορά το Σκρουτζ. 😆

Ναι τώρα το πήρα χαμπάρι γιατί είμαι ήδη συνδρομητής εδώ και καιρό (επίσης έχω καιρό να επισκεφτώ insomnia) και για εμένα δεν έχουν αλλάξει οι όροι όπως ανέφερα μέχρι τέλους του χρόνου (που λήγει η συνδρομή του 3ου χρόνου μου) θα έχω τις παλιές τιμές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καθε χρονο οντως γινεται χειροτερο. Απο την μια αναγκαζει τα μαγαζια με τις προμηθειες να ανεβαζουν τις τιμες, οποτε στο κανονικο τους site καποιες φορες ειναι φτηνοτερα απο το marketplace του σκρουτζ (απαγορευει το redirection).... Απο την αλλη εχουν κανει τρομερα πολυπλοκο με coins και χαζαμαρες το plus. Προσωπικα σταματησα να εχω plus απο τοτε που υποχρεωσε να αγοραζω απο το καθε καταστημα με τουλαχιστον 20Ευρω.

38 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε



Μάλλον ανεβάσανε ψηλά τον αμανέ και δεν θα το χρησιμοποιώ άλλο ή θα τους έχω μόνο για μηχανή αναζήτησης και μετά (χωρίς να κάνω click μέσα απο την σελίδα τους για να πάρουν προμήθεια) θα πάω στην σελίδα του εκάστοτε καταστήματος. 

Να ξερεις οτι μεσω cookies, αν δεις μεσω του skroutz ενα προιον σε καποιο μαγαζι και μετα απο 2 μερες πχ πας, πληκτρολογησεις την διευθυνση του eshop, βρεις το προιον και το αγορασεις ΤΟΤΕ ζηταει προμηθεια στον εμπορο επειδη ΕΙΔΕΣ το προιον αρχικα μεσω του skroutz. 

Για να μην αναφερω οτι εχει ακριβυνει η skroutz last mile και οτι σε καποια λοκερ για να τα ξεκλειδωσεις πρεπει να εχεις μια εξτρα εφαρμογη, την slm unlock. Μιλαμε για μεγαλα καραγκιοζιλικια

Επεξ/σία από iced
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως εχω γραψει και στο σχετικο θεμα, το τερας το θρεψαμε και γιγαντωθηκε, τωρα ή το λουζομαστε ή στρεφομαστε αλλου.

Οταν πριν μερικα χρονια ελεγα οτι βρισκω απο το σκρουτζ το προϊον που θελω και μετα πηγαινω απευθειας στο καταστημα και το αγοραζω παρακαμπτοντας το referral και την προμηθεια (νταβατζιλικι), καποιοι με αποκαλουσαν τζαμπατζη. Αν ημασταν ολοι "τζαμπατζηδες" ισως να μην ειχαν αποθρασυνθει τοσο.

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, lector είπε

Οταν πριν μερικα χρονια ελεγα οτι βρισκω απο το σκρουτζ το προϊον που θελω και μετα πηγαινω απευθειας στο καταστημα και το αγοραζω παρακαμπτοντας το referral και την προμηθεια

Πλέον έτσι το κάνω και εγώ και μακάρι να το κάνουν όλοι έτσι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Ναι τώρα το πήρα χαμπάρι γιατί είμαι ήδη συνδρομητής εδώ και καιρό (επίσης έχω καιρό να επισκεφτώ insomnia) και για εμένα δεν έχουν αλλάξει οι όροι όπως ανέφερα μέχρι τέλους του χρόνου (που λήγει η συνδρομή του 3ου χρόνου μου) θα έχω τις παλιές τιμές. 

Γιατί εμείς τι ήμασταν; 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dtk-386 είπε

Γιατί εμείς τι ήμασταν; 😆

Ε ωραία ρε φίλε δεν καταλαβαίνω την επιμονή σου, θέλεις να σου πω μπράβο που το ήξερες καιρό;  δεν ψάχνω κάθε μέρα τι αλλάζει στην πολιτική του σκρουτζ για τους άλλους, για εμένα δεν έχει αλλάξει τίποτα και τυχαία έπεσα στην σελίδα που λέει ότι υπάρχει νέα πολιτική για νέους συνδρομητές (και για όσους λήξει η συνδρομή και ανανεώσουν ) ψάχνοντας κάτι άσχετο σχετικά με το plus. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πισω απο καθε εταιρια που μακροπροθεσμα δρα ανεξελεγκτα και κανει ο,τι γουσταρει, κρυβονται πολλες χιλιαδες ανθρωπων που βραχυπροθεσμα κοιτανε την τσεπουλα τους. μην ξεχναμε το πως παρα πολλοι τρεχουν να συμβαλουν στην αυξηση του μεριδιου εταιριων τυπου skroutz, efood κ.α στην αγορα, σε σημειο που οδηγουμαστε σε ολιγοπωλιο, αν οχι μονοπωλιο, και μετα σοκαρονται με τις τρομερες και φοβερες αυξησεις τιμων στις υπηρεσιες που τοσο πια τους ειναι "απαραιτητες". λες και καθε εταιρια που εισαγει το συνδρομητικο μοντελο δεν κανει ακριβως αυτο ΠΑΝΤΑ. λες και γεννηθηκαν χθες μερικοι...

δεν φταιει κανενας αλλος για το οτι πχ τα μαγαζια ανεβαζουν τιμες. οταν ποσοι και ποσοι βολευονται στις παραγγελιες μεσω σκρουτζ, και το σκρουτζ επειδη μπορει ανεβαζει τις προμηθειες οσο θελει, τι θα κανουν οι καταστηματαρχες; θα αρνηθουν να τις πληρωσουν; προφανως και θα κανουν τουμπεκι, και θα ανεβασουν τις τιμες για να συνεχισουν να ειναι στην πλατφορμα.

για την κατασταση παντα δε φταιει κανεις αλλος, περα απ'τον μεσο καταναλωτη. οπως εστρωσε, ας κοιμηθει.

off-topic: 2 πραγματικα τραγικες αλλαγες  (οταν μπαινεις απο υπολογιστη, στην εφαρμογη για android δεν υφιστανται τα παρακατω προβληματα) κατα τη δικη μου αποψη στο σκρουτζ (εχουν γινει καιρο τωρα) ειναι 1ον οτι πλεον οταν αναζητας προιοντα δε σου εμφανιζει σε ποσα καταστηματα ειναι διαθεσιμα -στην οθονη πρωτου πατησεις το ιδιο το προιον- και 2ον οτι δεν υπαρχει χαρτης που να δειχνει με πινεζες το καθε μαγαζι το οποιο εχει το προιον

Επεξ/σία από kr0m
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.dccc2ae6e34b3415dbc8eb0652428313.png

 

Όποτε χώνονται VC πάντα έχει την ίδια κατάληξη, ένα καλό προιόν καταντάει μία αθλιότητα. Πέρα απο τιμές κλπ το σκρουτζ είναι εκνευριστικό πλέον.  Ανοίγεις σκρουτζ και το πρώτο πράγμα που βλέπεις είναι reels λες και μπήκες στο τικ τοκ.

 

Επίσης είναι τίγκα στις διαφημίσεις:

Και οι αναζητήσεις είναι γεμάτες με προωθήσεις. Προσωπικά δε το χρησιμοποιώ γιατί δε μένω Ελλάδα πλέον αλλά η πορεία του είναι απογοητευτική

image.png

Επεξ/σία από woopsi
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, lector είπε

Οπως εχω γραψει και στο σχετικο θεμα, το τερας το θρεψαμε και γιγαντωθηκε, τωρα ή το λουζομαστε ή στρεφομαστε αλλου.

Οταν πριν μερικα χρονια ελεγα οτι βρισκω απο το σκρουτζ το προϊον που θελω και μετα πηγαινω απευθειας στο καταστημα και το αγοραζω παρακαμπτοντας το referral και την προμηθεια (νταβατζιλικι), καποιοι με αποκαλουσαν τζαμπατζη. Αν ημασταν ολοι "τζαμπατζηδες" ισως να μην ειχαν αποθρασυνθει τοσο.

 

ότι και να λέμε δυστυχώς εκεί θα ξαναπάμε γιατί είναι η καλύτερη πλατφόρμα αναζήτησης αλλά χωρίς συνδρομές για μένα.

Πριν καμια βδομάδα ήθελα κάτι βρήκα στα Τρίκαλα (ολοκληρη Αθήνα τζίφος) επειδή δεν είχε πληροφορίες βρήκα τοκαταστημα , ρώτησα με κάλυψαν αλλα είχε μεταφορικά 4 ευρώ ενω στο σκρουτζ 3. Ετσι το παράγγειλα μέσω σκρουτζ. Αθήνα με δυσκολία είχα βρει κάπου μέσω σκρουτζ ευτυχώς πήγα από το κατάστημα να το πάρω αλλα άλλο είχε φωτογραφία άλλο μου εδειξε και δεν μου εκανε.

Η πλάκα είναι ότι μετά δυο μέρες που ξανακοίταξα στα Τρικαλα από 8 το είχε 13.Μάλλον τσίμπησε που του είπα έφαγα την Αθήνα και δεν το βρήκα .😁

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απολύτα για την κατρακύλα του εν λόγο site.

Είμαι με plus σχεδόν από την αρχή του προγράμματος αυτού.
Στην αρχή ήταν όντως too good to be true μετα ήρθε το 20 € ανά κατάστημα για δωρεάν μεταφορικά , μετά αύξησαν αυτά που αναφέρονται πιο πριν και πλέον το σκέφτομαι σοβαρά να μην ανανεώσω.

Εγώ θέλω να ρωτήσω , σε ανταγωνιστικά site υπάρχει αντίστοιχη υπηρεσία?

Επίσης αυτο το αισχος με τον/την/το/τα κάθε wannabe gntm idol αποτυχημένο να μου τον πετάει πρώτη μούρη με εκνευρίζει απίστευτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, iced είπε

Να ξερεις οτι μεσω cookies, αν δεις μεσω του skroutz ενα προιον σε καποιο μαγαζι και μετα απο 2 μερες πχ πας, πληκτρολογησεις την διευθυνση του eshop, βρεις το προιον και το αγορασεις ΤΟΤΕ ζηταει προμηθεια στον εμπορο επειδη ΕΙΔΕΣ το προιον αρχικα μεσω του skroutz.

Δεν κατάλαβα, πως ξέρουν στο skroutz ότι το προϊόν που είδα στο site τους τελικά το αγόρασα μετά απο δύο μέρες απευθείας απο το site του μαγαζιού;
Οκ το να χρεώνουν το κλικ στο link αλλά πως πιστοποιούν την αγορά 2-3 μέρες μετά;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, alex84 said:

Είμαι με plus σχεδόν από την αρχή του προγράμματος αυτού.
Στην αρχή ήταν όντως too good to be true μετα ήρθε το 20 € ανά κατάστημα για δωρεάν μεταφορικά , μετά αύξησαν αυτά που αναφέρονται πιο πριν και πλέον το σκέφτομαι σοβαρά να μην ανανεώσω.

Εγώ φέτος δεν ανανέωσα. Ήμουν κι εγώ συνδρομητής (συνεχόμενα) από την 1η έκδοση (την "too good to be true" :P). Πάλι θα με συνέφερε, αλλά πλέον οριακά, και δε θέλω να τους πω και "μπράβο" για να γλιτώσω 50€ σ' ένα χρόνο.

Έτσι κι αλλιώς με το χάλι του SLM ψώνιζα ολοένα και λιγότερο μέσω Skroutz...

2 hours ago, alex84 said:

Εγώ θέλω να ρωτήσω , σε ανταγωνιστικά site υπάρχει αντίστοιχη υπηρεσία?

Όχι, δυστυχώς. Το BestPrice έχει φίλτρο για BOXNOW, που τουλάχιστον εξυπηρετεί αρκετό κόσμο, αλλά «αντίστοιχη» υπηρεσία δεν...

2 hours ago, alex84 said:

Επίσης αυτο το αισχος με τον/την/το/τα κάθε wannabe gntm idol αποτυχημένο να μου τον πετάει πρώτη μούρη με εκνευρίζει απίστευτα.

Ισχύει κι αυτό, το 'χουν καταντήσει Instagram! Παίζει να μην έχω κάτσει να δω ποτέ αυτά τα video :P

 

2 hours ago, ObeyWario! said:

Δεν κατάλαβα, πως ξέρουν στο skroutz ότι το προϊόν που είδα στο site τους τελικά το αγόρασα μετά απο δύο μέρες απευθείας απο το site του μαγαζιού;
Οκ το να χρεώνουν το κλικ στο link αλλά πως πιστοποιούν την αγορά 2-3 μέρες μετά;

Πιστοποιείται η επίσκεψή σου μέσω των cookies σου. Αλλά αυτό συμβαίνει μόνο αν πρώτα μπεις στο κατάστημα μέσω του Skroutz. Αν απλά δεις ότι το τάδε κατάστημα έχει το προϊόν "τόσο", και δε πατήσεις το link στο Skroutz να μπεις σ' αυτό, και μετά μπεις από άλλο tab χειροκίνητα, δε «χρεώνει» την επίσκεψη. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Haldol είπε

Πιστοποιείται η επίσκεψή σου μέσω των cookies σου. Αλλά αυτό συμβαίνει μόνο αν πρώτα μπεις στο κατάστημα μέσω του Skroutz. Αν απλά δεις ότι το τάδε κατάστημα έχει το προϊόν "τόσο", και δε πατήσεις το link στο Skroutz να μπεις σ' αυτό, και μετά μπεις από άλλο tab χειροκίνητα, δε «χρεώνει» την επίσκεψη. 

Το cookie του skroutz στον υπολογιστή μου καταγράφει ότι είδα ένα προϊόν.

Αν μετά από χ μέρες πάω και το αγοράσω απευθείας από το site του καταστήματος πώς ακριβώς το γνωρίζει αυτό το παραπάνω cookie;;
Κάθεται και παρακολουθεί τί ακριβώς κάνω στον browser και μετά ενημερώνει τα κεντρικά ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...