Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Το περίεργο είναι ότι ενώ έχεις τόσα παράπονα παραμένεις πελάτης. Εν πάση περιπτώσει πριν γκρινιάξεις εδώ είχες την δυνατότητα να στείλεις μήνυμα στον οδηγό!  Ούτε αυτό έκανες να υποθέσω... 🙃

Λες και ειμαι ο μονος που εχει παραπονα.
Και  στο μηνυμα του Viber  για παραδοση στις 6.30 δεν υπηρχε δυνατοτητα  απαντησης εξυπνε, γιατι   ηταν απο το "προγραμμα".
Ουτε πελατης ειμαι γιατι εληξε η  συνδρομη μου και φυσικα δεν ανανεωσα.   Η παραγγελια ηταν μεσω της συνδρομης του γιου μου  που ληγει οσονουπω  και φυσικα δεν θα ανανεωσει.

Επεξ/σία από ringboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ringboy είπε

Λες και ειμαι ο μονος που εχει παραπονα.
Και  στο μηνυμα του Viber  για παραδοση στις 6.30 δεν υπηρχε δυνατοτητα  απαντησης εξυπνε, γιατι   ηταν απο το "προγραμμα".
Ουτε πελατης ειμαι γιατι εληξε η  συνδρομη μου και φυσικα δεν ανανεωσα.   Η παραγγελια ηταν μεσω της συνδρομης του γιου μου  που ληγει οσονουπω  και φυσικα δεν θα ανανεωσει.

Για να σε βοηθήσω ίσως με την πικρή αλήθεια, μπορείς να μου πεις αν επιτρέπεται από που έρχεται το δέμα σου και που πάει και με τι κούριερ? Πχ από Θεσσαλονίκη για Αθήνα με ΕΛΤΑ κούριερ.

Για να σου πω ακριβώς τι έχει γίνει ή τουλάχιστον τι πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, teoqq είπε

Για να σου πω ακριβώς τι έχει γίνει ή τουλάχιστον τι πιστεύω.

Τι να γινει βρε φιλε?  Τα συνηθισμενα . Υποσχεσεις παραδοσης που αθετουνται. (εξπρες παραδοση αυριο και FMA) Τα πραγματα ομως δυσκολευουν οταν προγραμματιζεις και αλλες δουλειες βασει των υποσχεσεων.  Τελος παντων. Αθηνα-Θεσσαλονικη λαστ μαιλς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Πώς να στείλει μήνυμα στον οδηγό;;;

Από την εφαρμογή, στην παραγγελία έχει επιλογή "Στείλε μήνυμα στον οδηγό"

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, somt είπε

με αυτα χρηματοδοτούν την εξέλιξη του οργανισμου τους, τις καινούργιες ιδεες που θα υλοποιήσουν

Τις ειδαμε τις καινουριες ιδεες. Ποιος βγαινει ωφελημενος απο αυτες; Μηπως ο καταναλωτης ή ο καταστηματαρχης;

Οχι. Αρα ειναι σα να μου λες οτι τους πληρωνουμε ακριβοτερα για να χρηματοδοτησουν νεες ιδεες με τις οποιες θα τους πληρωνουμε ακομα ακριβοτερα.

Επεξ/σία από lector
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Από την εφαρμογή, στην παραγγελία έχει επιλογή "Στείλε μήνυμα στον οδηγό"

Ρε συ θα σκασω στα γελια. Τι θα του πεις με το μηνυμα του οδηγου? Οτι ειναι να γινει θα γινει, και το δεμα θα ερθει οποτε θελει-μπορει   ο σκρουτζ.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, mindreader είπε

Αρα επιβεβαιωνεται αυτο που λεμε: αξιζει να βρεις το καταστημα μεσω skroutz, αλλα να πας να αγορασεις απευθειας απο τη σελιδα του καταστηματος για χαμηλοτερες τιμες.

Το εχω πει αυτο χρονια πισω, πριν ακομα γιγαντωθει το τερας, και που να'ξερα... Το ιδιο ισχυει και για τη booking και καθε ειδους νταβατζη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, lector said:

Το εχω πει αυτο χρονια πισω, πριν ακομα γιγαντωθει το τερας, και που να'ξερα... Το ιδιο ισχυει και για τη booking και καθε ειδους νταβατζη.

Θα σε στενοχωρησω λιγο...
Διοτι ξεστομιζεις την λεξη 'νταβατζης' για να υποτιμησεις την οποια επιτυχημενη εταιρεια.

Χιλιαδες εταιρειες και ιδιωτες προσπαθουν, δουλευουν, επεξεργαζονται σχεδια, εκτελουν προσπαθειες και δοκιμαζουν την τυχη τους με ονειρο να γινουν 'νταβατζηδες' στην θεση της 'νταβατζη' Booking η εστω κοντα της.
Guess what? Good luck with that, ειναι ελαχιστοι που τα καταφερνουν.
Παμε στην 2η δεκαετια λαμπερης πρωτοκαθεδριας της και μονο 2 εταιρειες στεκονται αξιοπρεπως απο κατω της, παρα τους πορους, τα στελεχη και τα λεφτα που εχουν.
Κατα τα αλλα, οι χιλιαδες ονειρευονται ακομη...
Σαν τους πρωταθλητες ενα πραμα, πολλοι θελουν, λιγοι μπορουν.

Για να τα παρουμε και αναποδα και απλοποιημενα:

Θα ηθελες να γινεις εσυ 'νταβατζης' στην θεση της booking?

1) Ναι. Αλλα δεν μπορω, οποτε καθομαι και την βριζω/ζηλευω κλπ

2) Οχι. Ειναι ποταπο και γι'αυτο της απευθυνομαι ετσι υποτιμητικα.

Και στις δυο περιπτωσεις, ο καθεις βρισκεται εκει που του αξιζει και εσυ και η Booking.
Η αγορα συνεχιζει να κινειται, το 'τερας' θα συνεχιζει να γιγαντωνεται και εσυ θα συνεχισεις να βριζεις, οι προοπτικες του καθενος ειναι προδιαγεγραμμενες απο τις επιλογες του.
Η ζωη συνεχιζει και ειναι ολοι ευχαριστημενοι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nek4d είπε

Θα σε στενοχωρησω λιγο...
Διοτι ξεστομιζεις την λεξη 'νταβατζης' για να υποτιμησεις την οποια επιτυχημενη εταιρεια.

Χιλιαδες εταιρειες και ιδιωτες προσπαθουν, δουλευουν, επεξεργαζονται σχεδια, εκτελουν προσπαθειες και δοκιμαζουν την τυχη τους με ονειρο να γινουν 'νταβατζηδες' στην θεση της 'νταβατζη' Booking η εστω κοντα της.
Guess what? Good luck with that, ειναι ελαχιστοι που τα καταφερνουν.
Παμε στην 2η δεκαετια λαμπερης πρωτοκαθεδριας της και μονο 2 εταιρειες στεκονται αξιοπρεπως απο κατω της, παρα τους πορους, τα στελεχη και τα λεφτα που εχουν.
Κατα τα αλλα, οι χιλιαδες ονειρευονται ακομη...
Σαν τους πρωταθλητες ενα πραμα, πολλοι θελουν, λιγοι μπορουν.

Για να τα παρουμε και αναποδα και απλοποιημενα:

Θα ηθελες να γινεις εσυ 'νταβατζης' στην θεση της booking?

1) Ναι. Αλλα δεν μπορω, οποτε καθομαι και την βριζω/ζηλευω κλπ

2) Οχι. Ειναι ποταπο και γι'αυτο της απευθυνομαι ετσι υποτιμητικα.

Και στις δυο περιπτωσεις, ο καθεις βρισκεται εκει που του αξιζει και εσυ και η Booking.
Η αγορα συνεχιζει να κινειται, το 'τερας' θα συνεχιζει να γιγαντωνεται και εσυ θα συνεχισεις να βριζεις, οι προοπτικες του καθενος ειναι προδιαγεγραμμενες απο τις επιλογες του.
Η ζωη συνεχιζει και ειναι ολοι ευχαριστημενοι...

Χιλιάδες μαφιόζοι προσπαθούν καθημερινά να γίνουν αρχιμαφιόζοι στην θέση του αρχιμαφιόζου αλλά δεν τα καταφέρνουν. Μόνο δύο μαφιόζοι (τσιράκια) στέκονται αξιοπρεπώς από κάτω του κατ' άλλα πολλοί ονειρεύονται ακόμη να φτάσουν εκεί.

Για να το πάρουμε ανάποδα και απλοποιημένα
Θα ήθελες να γίνεις εσύ αρχιμαφιόζος στην θέση του αρχιμαφιόζου;

  1. Ναι. Αλλά δεν μπορώ οπότε κάθομαι και βρίζω/ζηλεύω κτλ
  2. Όχι. Είναι ποταπό, είμαι εγκληματίας με συνείδηση.

Και στις δύο περιπτώσεις ο καθείς βρίκεται εκεί που του αξίζει και εσύ και ο αρχιμαφιόζος.

Γιατί τώρα αποκαλώ αρχιμαφιόζο την booking αλλά και το skroutz; Για την εκμετάλλευση της δεσπόζουσας θέσης στην αγορά.  Είναι μία κίνηση που όχι μόνο δεν κινεί την αγορά αλλά την καταστρέφει σιγά σιγά. Δίνεται τέτοια δύναμη σε εταιρείες όπου αύριο μπορούν να ανεβάσουν τις προμήθειες τους και θα συνεχίσουν να υπάρχουν γιατί καμία επιτροπή ανταγωνισμού και αισχροκέρδειας δεν κάνει κάτι γι αυτό. Ωστόσο δημιουργείται ένα καθεστώς όπου πλέον για να πουλήσει κάποιος θα πρέπει να το κάνει μέσω των αρχιμαφιόζων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ringboy είπε

Ρε συ θα σκασω στα γελια. Τι θα του πεις με το μηνυμα του οδηγου? Οτι ειναι να γινει θα γινει, και το δεμα θα ερθει οποτε θελει-μπορει   ο σκρουτζ.
 

Αυτό θα του πεις

 

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, ASFE είπε

Skroutz-Hub-free-Delivery_02.jpgτι ειναι αυτο παλι?

Με μια γρηγορη ματια, αν εγω σαν καταστημα εχω στειλει αποθεμα στην Αποθηκη τους, αυτο το προϊον ερχεται με δωρεαν μεταφορικα στο Skroutz Point σου.

Με μια πονηρη ματιά, σκεφτομαι οτι θελουν να γινονται παραγγελιες απο προιοντα που εχουν στις αποθηκες τους γιατι τους συμφερει λογω της προμηθειας (ισως?) και για να μην δινουν λεφτα σε τρίτες μεταφορικες. Οποτε ολη η ετοιμασια-αποστολη-παραδοση γινεται μεσα απο το δίκτυο τους. Ολο το χρημα σε αυτους. Αρκετα καλη σκεψη

 

Edit: ΠΡΟΣΟΧΗ ομως διότι αν κανεις αναζητηση δεξια κανεις στην ουσια στο Hub οποτε η τιμή που θα σου βγαζει δεν είναι παντα η πιο φθηνή, αλλά η πιο φθηνή από κατάστημα που εχει το απόθεμα στο Hub.

Επεξ/σία από teoqq
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, NiKoSmile είπε

Αυτό θα του πεις

Μονο που δεν φταιει ο οδηγος.
Παντως ο εκτυπωτης ακομα δεν ηρθε.......

(Παραδοση εξπρες ΓΤΠΚ)

Επεξ/σία από ringboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, manolis940 said:

Γιατί τώρα αποκαλώ αρχιμαφιόζο την booking αλλά και το skroutz; Για την εκμετάλλευση της δεσπόζουσας θέσης στην αγορά.  Είναι μία κίνηση που όχι μόνο δεν κινεί την αγορά αλλά την καταστρέφει σιγά σιγά. Δίνεται τέτοια δύναμη σε εταιρείες όπου αύριο μπορούν να ανεβάσουν τις προμήθειες τους και θα συνεχίσουν να υπάρχουν γιατί καμία επιτροπή ανταγωνισμού και αισχροκέρδειας δεν κάνει κάτι γι αυτό. Ωστόσο δημιουργείται ένα καθεστώς όπου πλέον για να πουλήσει κάποιος θα πρέπει να το κάνει μέσω των αρχιμαφιόζων.

Οι διαβολικές Booking και Airbnb που μέσω τις οποίες ο κάθε κακομοίρης νοικιάζει το πλυσταριό του στους τουρίστες και λαδώνει το έντερο του 🤣🤣🤣

Θέλετε και τα λέτε ή σας ξεφεύγουν; Η Booking και το Airbnb φταίνε που δάσκαλοι και φοιτητές δεν βρίσκουν σπίτι ή  η αχορταγία του μέσου έλληνα που από 4 ντουβάρια θέλει να βγάλει μισθό;

Το ίδιο ισχύει και με Skroutz, efood κι άλλες πλατφόρμες. Χωρίς αυτές ο μέσος μαγαζάτορας δεν έχει στον ήλιο μοίρα. Μόνος του δεν μπορεί να σταθεί πουθενά με τα μυαλά που κουβαλάει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...