Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
11 hours ago, manolis940 said:

Πιθανών κάποιο update στο backend δεν πήγε σωστά.

Ή μετά τo λουκέτο καταστημάτων που ήταν "λαγοί", μειώθηκαν τα συνεχή ανεβοκατεβάσματα τιμών. 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Απο τοτε που εληξε το skroutz plus που ειχα συνδρομη ερχονται το πολυ μια η δυο ειδοποιησεις την ημερα.Πολλες ημερες δεν ειχα καμια κι εχουν πεσει πολλα προιοντα οι τιμες του που ειχα στ'αγαπημενα.

Πριν ληξει ειχα πανω απο 150 ειδοποιησεις την ημερα απο πτωσεις τιμων και αξιολογησεις μιας κι εχω πανω 2000 προιοντα στα αγαπημενα.

Δεν ξερω τι γινεται.

Μια από τα ίδια έχω περίπου 1.5k αγαπημένα προϊόντα. Από 30 ειδοποιήσεις την μέρα που είχα παλιά για πτώσεις τιμων, τώρα βλέπω 3-4 την βδομάδα! Πρέπει να έχουν ανεβάσει πολύ γενικά τις τιμές τα μαγαζιά που μένουν...Παλιά έμπαινα και χαζευα αρκετή ώρα, πλέον σπάνια το ανοίγω...

Επεξ/σία από mats_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα μιλησει με το τσατ πριν ενα μηνα για τις μειωμενες ειδοποιησεις και ειχαν απαντησει:

"Σε ευχαριστούμε πολύ για την επικοινωνία και που έφερες το θέμα στην προσοχή μας.
Τη δεδομένη χρονική στιγμή πραγματοποιούμε βελτιώσεις στον τρόπο εμφάνισης των ειδοποιήσεων. 
Συντονίσου για τις νέες αλλαγές που έρχονται και το νέο περιβάλλον των ειδοποιήσεων στη σελίδα μας. "

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, razkal said:

ειχα μιλησει με το τσατ πριν ενα μηνα για τις μειωμενες ειδοποιησεις και ειχαν απαντησει:

"Σε ευχαριστούμε πολύ για την επικοινωνία και που έφερες το θέμα στην προσοχή μας.
Τη δεδομένη χρονική στιγμή πραγματοποιούμε βελτιώσεις στον τρόπο εμφάνισης των ειδοποιήσεων. 
Συντονίσου για τις νέες αλλαγές που έρχονται και το νέο περιβάλλον των ειδοποιήσεων στη σελίδα μας. "

Ακριβώς αυτό απάντησαν και σε εμένα σε ίδιο μήνυμα μου.. Προχθές. 
Αποκλείεται ολόκληρο skroutz να μην κάνει τις βελτιώσεις σε test περιβάλλον και να τις κάνει στο live site... 
Ίσως κάτι άλλο προσπαθούν να πετύχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, KenJiNx είπε

Ακριβώς αυτό απάντησαν και σε εμένα σε ίδιο μήνυμα μου.. Προχθές. 
Αποκλείεται ολόκληρο skroutz να μην κάνει τις βελτιώσεις σε test περιβάλλον και να τις κάνει στο live site... 
Ίσως κάτι άλλο προσπαθούν να πετύχουν

Καλά δεν είναι και η πρώτη φορά που μία αναβάθμιση πάει κατά διαόλου στον πραγματικό κόσμο επειδή είτε δεν έγινε τεστ είτε επειδή δεν λήφθηκαν διάφοροι παράμετροι κατά το test. Δεν μου φαίνεται κάθολου περίεργο για ολόκληρο Skroutz να κάνει λιγότερους ποιοτικούς ελέγχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΝΤΩΣ πρέπει να αντιληφθούν άπαντες ότι είμαστε μια κουτσουλιά αγορά. Δεν γίνεται να γίνει Amazon. Δεν έχουμε την κλίμακα και την αγορά για να γίνει κάτι τέτοιο - και ούτε είναι και καλό, εδώ που τα λέμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, mechpanos said:

ΠΑΝΤΩΣ πρέπει να αντιληφθούν άπαντες ότι είμαστε μια κουτσουλιά αγορά. Δεν γίνεται να γίνει Amazon. Δεν έχουμε την κλίμακα και την αγορά για να γίνει κάτι τέτοιο - και ούτε είναι και καλό, εδώ που τα λέμε...

Το σκεφτομουν να το γραψω, με προλαβες εσυ.

Το ελληνικο site που την ειδε amazon και ebay.

Δεν ειναι λιγα τα, σχεδον μονοπωλια θα ελεγα, που τα πηρε η μπαλα. Επειδη το παιζουν 'θεοι', με μονοπωλιακη ετσιθελικη επιβολη όρων (σεν οποιον αρεσει φυσικα, αλλα η 'δυναμη σου' ειναι τα καταστηματα και πελατες, κι εσυ τα σκιζεις ολα), εγω εκτιμω οτι δεν παει καλα αυτο.

Επεξ/σία από mindreader
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τσέκαρα τις παραγγελίες σουπερ μαρκετ, μιας και δίνει 5 ευρώ σε coins στη 2η και 3η παραγγελία. 

Αλλά εντόπισα παραπλάνηση. Δεν υπάρχουν τιμές ίδιες με το κατάστημα! 

Αν ειναι να χάνουμε 1 ευρώ ανά προιόν, να τα βράσω τα 5 ευρώ δώρο :) 

image.png.f5573ea5b6a13d054c87213b45f50133.png

 

image.png.73e50b514fa028d6d2c3ae5efb44194e.png

image.png.43b33ca73b26c81204718b8b853920cd.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 minutes ago, CHRISpros said:

Εγώ τσέκαρα τις παραγγελίες σουπερ μαρκετ, μιας και δίνει 5 ευρώ σε coins στη 2η και 3η παραγγελία. 

Αλλά εντόπισα παραπλάνηση. Δεν υπάρχουν τιμές ίδιες με το κατάστημα! 

Αν ειναι να χάνουμε 1 ευρώ ανά προιόν, να τα βράσω τα 5 ευρώ δώρο :) 

 

 

 

 

 

Φαίνεται ότι ή είδαν το σχόλιο σου, είτε εκκρεμούσε ακόμα η αλλαγή τιμών και τώρα που κοίταξα στο σκρουτζ ήταν ίδια ακριβώς η τιμή. 

 

Βέβαια δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά δείχνει ότι μόνο το κατάστημα Μεταξουργείου το έχει και εγώ δεν είμαι καν Αθήνα πλέον. Σε αυτή τη περίπτωση θα μου το έφερνε άλλο MyMarket της περιοχής μου ή θα ταξίδευε από Αθήνα 4 ωρες μακριά το Γιαουρτακι μέχρι να ξινίσει; 

Screenshot_2024-08-21-13-05-38-782_com.niobiumlabs.android.apps.skroutz.jpg

Επεξ/σία από Broli007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Broli007 είπε

Φαίνεται ότι ή είδαν το σχόλιο σου, είτε εκκρεμούσε ακόμα η αλλαγή τιμών και τώρα που κοίταξα στο σκρουτζ ήταν ίδια ακριβώς η τιμή. 

 

Βέβαια δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά δείχνει ότι μόνο το κατάστημα Μεταξουργείου το έχει και εγώ δεν είμαι καν Αθήνα πλέον. Σε αυτή τη περίπτωση θα μου το έφερνε άλλο MyMarket της περιοχής μου ή θα ταξίδευε από Αθήνα 4 ωρες μακριά το Γιαουρτακι μέχρι να ξινίσει; 

 

Eχει διαφορετικές τιμές ανά κατάστημα! 

Δηλαδή άλλη τιμή ψωνίζω εγώ από MyMarket μέσω Skroutz και άλλες αυτός που εξυπηρετεί το κατάστημα του Μεταξουργείου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλλαγή τιμών στο Skroutz γίνεται ανά 1 ώρα και στην καλυτερη περίπτωση που το κατάστημα είναι αρκετά ενεργό γίνεται ανά 30 λεπτά.

Εκτός φυσικά αν είναι Skroutzμαγαζο που γίνεται την ίδια στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/8/2024 στις 12:38 ΜΜ, teoqq είπε

Επειδή μέσα στο νήμα έχω αναφερθεί για το STOP στο redirection που κάνει ο Skroutz και πάει μόνο σε Marketplace, αναφέρω νέο ποστ με νέες κατηγορίες που θα κοπεί και εκεί το Redirection και ο χρήστης θα βλέπει μόνο για αγορά μέσω καλάθι Skroutz.

Καλή μας τύχη!

Από τη Δευτέρα 7 Οκτωβρίου 2024 τα παρακάτω προϊόντα θα εξαιρεθούν από το μοντέλο συνεργασίας Redirection

  • Κινητά & Tablet

  • Μικρές Οικιακές Συσκευές

  • Εργαλεία

  • Αξεσουάρ Τεχνολογίας & Αναλώσιμα

  • Μικροέπιπλα & Αξεσουάρ επίπλων

  • Αξεσουάρ Αθλημάτων και Χόμπι

  • Ηλεκτρολογικά & Ηλεκτρονικά

  • Ρολόγια

  • Λευκά είδη

Από την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2024 τα παρακάτω προϊόντα θα εξαιρεθούν από το μοντέλο συνεργασίας Redirection

  • Προϊόντα Υγείας & Υγιεινής

  • Καλλυντικά & Είδη περιποίησης

  • PC build & Περιφερειακά

  • Audio Video

  • Gaming

  • Wearables

  • Βρεφικός εξοπλισμός

  • Β2Β (μερική μετάβαση)

  • Είδη καπνιστή

  • Auto-moto (μερική μετάβαση)

  • Είδη γάμου - βάπτισης

Όσα μαγαζιά τους σταματάει ο Śkroutz το redirection, οφείλουν να διαφοροποιήσουν τις τιμές τους στα eshops τους, τουλάχιστον κατά το ποσοστό της προμήθειας που τους χρεώνει ο Skroutz στο Marketplace.

Να καταστεί κοινό μυστικό στους χρήστες του Skroutz ότι αν επισκεφθείς απευθείας το eshop θα βρεις ακόμα καλύτερη τιμή στις πλείστες των περιπτώσεων.

Αν δεν το κάνουν, ας μη παραπονιούνται μετά πως ο Skroutz τους έκανε Sk(at|routz)ομάγαζα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, empyr3an είπε

Όσα μαγαζιά τους σταματάει ο Śkroutz το redirection, οφείλουν να διαφοροποιήσουν τις τιμές τους στα eshops τους, τουλάχιστον κατά το ποσοστό της προμήθειας που τους χρεώνει ο Skroutz στο Marketplace.

Να καταστεί κοινό μυστικό στους χρήστες του Skroutz ότι αν επισκεφθείς απευθείας το eshop θα βρεις ακόμα καλύτερη τιμή στις πλείστες των περιπτώσεων.

Αν δεν το κάνουν, ας μη παραπονιούνται μετά πως ο Skroutz τους έκανε Sk(at|routz)ομάγαζα.

Μήπως μέσα στους όρους χρήσεις του Skroutz δεν επιτρέπεται αυτό και έτσι μπορεί να σε πετάξει απ' έξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Μήπως μέσα στους όρους χρήσεις του Skroutz δεν επιτρέπεται αυτό και έτσι μπορεί να σε πετάξει απ' έξω;

Παλιότερα που είχα κοιτάξει βιαστικά τους όρους γιατί είχα κι εγώ την ίδια απορία, δε βρήκα κάτι. Ας μας πει κάποιος μαγαζάτορας σαν τον @teoqq που θα ξέρει καλύτερα.

Πάντως αν το απαγορεύει, θεωρώ ότι είναι ακόμα μία ένδειξη της "μονοπωλιακής" του ισχύος (και φυσικά το κόστος της προμήθειας μετακυλίεται και στην γενική αγορά, είσαι δεν είσαι μέσα στο Skroutz).

Στην τελική, τώρα που σταματάει το redirection , πώς μπορεί να επιβάλλει τι θα κάνει ο καθένας στο μαγαζί του. Άλλη οντότητα το eshop και άλλη το Skroutzμάγαζο.

Επεξ/σία από empyr3an
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/8/2024 στις 6:31 ΜΜ, safridia είπε

Ειμαι ο μονος που πιστευει οτι στο Σκρουτζ βαζουν ατομα να γραφουν εδω μεσα; "Γιωργο εσυ σημερα θα κανεις τους πολλαπλους ευτυχισμενους πελατες μας και θα γραψεις ενθουσιωδης πραγματα στο ινσομνια να ριξουμε λιγο σκονη στα ματια τους εκει γιατι φαινεται οτι ξυπνανε, να σημερα γραψε για το ποσο γαματο ειναι τα μικρα ΗΛΙΘΙΑ βιντεακια που κανουμε τους καραγκιοζηδες"

επειδη εγώ έγραψα καλα λόγια να πάρω προσωπικά το σχόλιο σου;

εσένα σε πληρώνει το bestprice ας πουμε για να γραφεις αρνητικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...