Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, achilles_g_ είπε

Έγινε από το καλάθι του skroutz;

Προφανώς, αφού δεν γύρισα εγώ τα χρήματα. Τα χρήματα δεν έφτασαν καν σε εμένα αφού ο Skroutz πληρώνει μετά από κάποιες ημέρες. Απλά όταν έγινε το αίτημα και η επιστροφή είπα τον πελάτη να μας ενημερώσει για να ξέρουμε ότι όλα είναι ΟΚ. Γενικά είναι κάτι που το ζητάω από τους πελάτες να επικοινωνούν σε τέτοια περιστατικά για να γνωρίζω και εγώ τη διαδικασία, δηλαδή πότε γυρίζει τα χρήματα ο Skroutz κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι κι εγώ μερικά χρόνια στο σκρουτζ πλας αλλά αυτή τη φορά δεν θα το συνεχίσω.

Οι συνεχόμενες αυξήσεις στη τιμή για εμένα δεν δικαιολογούνται.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος από όλα αλλά δεν καταλαβαίνω την ανάγκη του να ανεβάζουν την τιμή κάθε χρόνο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, 1451 είπε

Είμαι κι εγώ μερικά χρόνια στο σκρουτζ πλας αλλά αυτή τη φορά δεν θα το συνεχίσω.

Οι συνεχόμενες αυξήσεις στη τιμή για εμένα δεν δικαιολογούνται.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος από όλα αλλά δεν καταλαβαίνω την ανάγκη του να ανεβάζουν την τιμή κάθε χρόνο.

Σε ένα κόσμο που όλα ακριβαίνουν ίσως να έχει κάποιο νόημα για εμένα. Αυτό που δεν βγάζει νόημα είναι στο γιατί να ρίχνεις την ποιότητα των υπηρεσιών αφού έκανες και αύξηση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Σε ένα κόσμο που όλα ακριβαίνουν ίσως να έχει κάποιο νόημα για εμένα. Αυτό που δεν βγάζει νόημα είναι στο γιατί να ρίχνεις την ποιότητα των υπηρεσιών αφού έκανες και αύξηση.

Εριξαν την ποιοτητα υπηρεσιων ανεβασαν και την τιμη απλα γιατι μπορουν. Η γιατι νομιζαν οτι θα μπορουσαν μιας και τωρα μας πληρωνουν για να εχουμε plus. 

Περιττο να πω απο τις 25 που πηρα το plus και εκανα την παραγγελια με το 5ευρω και τα σαμπουαν σε τιμη χωμα ουτε ξανα μπηκα να δω για να κανω αλλη παραγγελια. Τοσο πολυ εχουν πατωσει την υπηρεσια τους. Ουτε ολοι κανουμε καθημερινα αγορες ανω των 25 ευρω ποσο μαλλον απο ενα καταστημα που μπορει να εχει 1 προϊον που θελουμε φθηνο αλλα ολα τα αλλα πανακριβα. Δεν θα πανε ετσι μπροστα και την επομενη φορα παλι θα πρεπει να με πληρωσουν για να εχω plus για 1 μηνα αλλιως ουτε το σκεφτομαι. Κριμα αλλα ας βλεπουν τα χαλια τους που δεν χορταινουν με τα κερδη καθε χρονο και θελουν και αλλα και αλλα λες και ο κοσμος ειναι τραπεζα που γενναει λεφτα και δεν θα κοιταξει να γλιτωσει οτι μπορει σε τετοιες δυσκολες μερες των τελευταιων χρονων. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ανέφερα ξανά, ούτε εγώ δεν θα ανανεώσω την συνδρομή μου σε πρώτη φάση όταν λήξει.  Από την άλλη, θεωρώ ότι δεν τους πολυνοιάζει κιόλας αφού έχουν χτίσει μια γερή βάση, σοβαρός ανταγωνισμός δεν υπάρχει στην αγορά και μάλλον είναι υπερπλήρεις αφού δεν στέλνουν πλέον ούτε ειδοποιήσεις όταν κατεβαίνουν οι τιμές τους.  Εκτός κι αν πρόκειται για κάποιο τεχνικό πρόβλημα, εγώ πάντως παρατήρησα ότι και μόνο επειδή έπεσαν οι ειδοποιήσεις κάνω ήδη λιγότερες παραγγελίες αυτό το διάστημα!

Επίσης, για μένα είναι πιο σημαντικό θέμα να συζητήσουμε στην παρούσα φάση που συμβαίνει το θέμα ότι δεν λαμβάνουμε ειδοποιήσεις, αλλά δυστυχώς κάποιοι επιμένετε να αναλώνεστε συνέχεια στο ίδιο πινγκ πονγκ υπεράσπισης vs κλαψουρίσματος για την υπηρεσία, κι αναρωτιέμαι: ποιος προσπαθεί να πείσει ποιον στην τελική και για ποιον λόγο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παλευουν καθολου? Το σε λιγο για αυτους ειναι 15 μερες. Ναι και τα 3 κουπονια θα γινουν 0 αλλα θα εχω το 80αρι στην τσεπη ξεχασαν να το γραψουν αυτο.

Screenshot-2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσύ γιατί έχεις 3 κουπόνια και αγορά από 80 ευρώ και πάνω?

Τα 2 με αγορά από 50 ευρώ είναι καλύτερα.:D

-20240807-231018.png

SUMMER READY ΔΩΡΟ! Κέρδισε κουπόνια αξίας έως 10€ μέχρι 23/08.

Ανανεώθηκε 31/07/2024

Θέλεις να κερδίσεις έως και 2 κουπόνια συνολικής αξίας 10€ για τις αγορές σου στο Skroutz; Είσαι στο κατάλληλο σημείο!Από τις 01/08 μέχρι τις 23/08, κάνε αγορές αξίας τουλάχιστον 50€ και κέρδισε μέχρι και 2 κουπόνια 5€, για τις επόμενες αγορες σου.

Δηλαδή, 1 αγορά άνω των 50€ = 5€ κουπόνι για την επόμενη αγορά σου.

Και μπορείς να το επαναλάβεις, ώστε να ξεκλειδώσεις και τα 2 κουπόνια. 

https://www.skroutz.gr/articles/2463/summer-promo-bronze

Επεξ/σία από sakis.kom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάνουν πλάκα ε;

Συνδρομή από 17€ στα 25€
Βάρος από 8kg στα 5kg
και ελάχιστη από 20€ στα 25€

Πρέπει και να παραγγείλεις περισσότερα αλλά και να ζυγίζουν λιγότερο...

image.png.4334476cfa2ba7eae58519532a9c3638.png

Επεξ/σία από Alkazar21
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο απλη λυση, για να μειωθουν σε σημαντικο βαθμο τα παραπονα και οι απωλειες πελατων, ειναι οι πολλαπλες συνδρομες, πχ 2 η 3 επιπεδα συνδρομης και ο πελατης ας διαλεξει. Θα μου πεις, γι'αυτο μπηκε η επιλογη της μηνιαιας.

Οκ, καλυτερα ομως και για το σκρουτζ η ετησια, ας βαλουν 2-3 διαφορετικες ετησιες και θα δουν αμεσως καλυτερα αποτελεσματα.

Και με την ευκαιρια που γραφω εδω, ενα παραπλευρο με το σκρουτζ παραπονο.
Στην περιοχη μου η acs εχει τεραστιο προβλημα, για τους χψ λογους (ας μην επεκταθουμε και σε αυτο), παραδιδει σπανια και αντ'αυτου στελνει τα κλασσικα μαιμου μηνυματα δεν σας βρηκαμε (χωρις τηλ) και ο πελατης πρεπει να παει να στηνεται 2 ωρες στην ουρα για να παραλαβει ο ιδιος. Πηγαινουμε πολλες φορες μεχρι να ειναι καποια αλλη μερα λιγο μικροτερη η ουρα για να φαμε 1-1,5 ωρα.
Δυστυχως. Και θεωρουνται τυχεροι οσοι δεν μενουν πολυ μακρυα απο το μαγαζι της acs εδω.
(Εχει θυριδες οι οποιες ειναι λιγες, δεν φτανουν, δοκιμαζεις 2-3 μερες μεχρι να βρεις θυριδα αδεια και να παραλαβεις μετα απο 2-3 μερες...).
Οκ, δεν φταιει το σκρουτζ και που να αλλαζει μεταφορικη μεσα σε ολο το πολυπλοκο συστημα, απλα το αναφερω σαν παραδειγμα οτι πληρωνουμε μεταφορικα, μειωμενα μεν αλλα για παραδοση στο σπιτι και τελικα δεν εχουμε παραδοση στο σπιτι, πληρωνουμε ομως το ιδιο για να τρεχουμε να παραλαβουμε με απιστευτη ταλαιπωρια.
Να πιεσει την acs, για μειωμενα μεταφορικα για παραλαβη απο μαγαζι.
Να βαλει επιτελους και η acs αυτην την επιλογη, οπως την εχουν τα ΕΛΤΑ courier και πιθανως και αλλοι.
Ειτε με χρηση θυριδων αποκλειστικα, ειτε οχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, nek4d είπε

Η πιο απλη λυση, για να μειωθουν σε σημαντικο βαθμο τα παραπονα και οι απωλειες πελατων, ειναι οι πολλαπλες συνδρομες, πχ 2 η 3 επιπεδα συνδρομης και ο πελατης ας διαλεξει. Θα μου πεις, γι'αυτο μπηκε η επιλογη της μηνιαιας.

Ας μας δώσει λοιπόν την προηγούμενη επιλογή  στα 17€ 20€-8KG και ας κρατήσουν οι υπόλοιποι που χαίρονται με αυτή τα 25€ 25€-5Kg
:P

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με τόσο επιθετική τακτική προωθήσεων, δε νομίζω να αδιαφορούν για τους συνδρομητές τους όπως υπονοήθηκε σε αυτό το νήμα.

Εάν είχαν μια τόσο μεγάλη κι εγγυημένη συνδρομητική βάση δεν θα έστελναν τόσα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για να μας υπενθυμίσουν ότι λήγει η συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να δούμε πόσο πιο κάτω μπορούν να πέσουν στο skroutz. 

Πήρα 2 παντόφλες και 1 παπούτσι όλα μαζί 46 ευρώ. Skroutz καλάθι βλέπω από 9 ευρώ μόνο 4 έκαναν και έκπτωση οι γύφτοι 5 ευρώ. 

Λέω να μπω στο κατάστημα βλεπω πάνω από 39 ευρώ δωρεάν μεταφορικά και τα παρήγγειλα από εκεί. 

Έχει καταντήσει μια αθλιότητα το skroutz Plus σε 10 μέρες λήγει και έχω κάνει μόνο 1 παραγγελία 20 μέρες που με πλήρωσαν για το Plus και τέλος. Κατέστρεψαν ότι καλό είχε. Δεν μιλάω για το αρχικό με 20 ευρώ από 3 καταστήματα εκείνο ήταν το ιδανικό και έτσι έπρεπε να μείνει. Αλλά το ξεφτίλισαν τελείως έριξαν και τα κιλά και μόνο στις οδοντογλιφιδες δεν σε χρεώνουν μεταφορικά για όγκο η βάρος. Ξεφτίλες. 

Screenshot_2024-08-14-18-28-32-787_com.android.chrome.jpg

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λόγω του ότι έχει αυξήσει και τις προμήθειες στους εμπόρους πάντως, σχεδόν πάντα πλέον, βλέπω τις τιμες του skroutz και μετά με μια απλη αναζήτηση στο google, βρίσκω τα πάντα πιο φθηνά σε καταστήματα που δεν είναι στο skroutz. 

Παλιότερα ναι πετυχαινες την πιο χαμηλή τιμή στο skroutz. Τώρα πλέον με τόσες προμήθειες που έχει βάλει, δεν ισχύει αυτό. Γρήγορη αναζήτηση στο google και θα τα πετύχετε πιο φθηνά

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, sphinxgr said:

Λόγω του ότι έχει αυξήσει και τις προμήθειες στους εμπόρους πάντως, σχεδόν πάντα πλέον, βλέπω τις τιμες του skroutz και μετά με μια απλη αναζήτηση στο google, βρίσκω τα πάντα πιο φθηνά σε καταστήματα που δεν είναι στο skroutz. 

Παλιότερα ναι πετυχαινες την πιο χαμηλή τιμή στο skroutz. Τώρα πλέον με τόσες προμήθειες που έχει βάλει, δεν ισχύει αυτό. Γρήγορη αναζήτηση στο google και θα τα πετύχετε πιο φθηνά

Ομως, ο μονος λογος που ουσιαστικα εμπαινα στο skroutz, δεν ηταν παντα οτι 'θα το βρω φτηνοτερα', αλλα να μην ψωνισω απο 'τυχαιο μαγαζι του internet που δεν γνωριζω'. Αρα, εγω εμπαινα κυριως για τα reviews. Οσο φτιασιδωμα και να παιρνουν οι αρνητικες κριτικες, τουλαχιστον ξερω οτι στο skroutz, δεν λισταρει απατεωνες. Ενω απο google, δεν ξερεις που θα πεσεις. Εκτος αν καποιος καθεται και ψαχνει, αν ειναι ολα αληθη, ισολογισμους, παιρνει τηλεφωνα, αλλα και παλι δεν φτανεις τα real reviews του skroutz.

Δεν ξερω το bestprice πως τα παει σε αυτο τον τομεα, τα user reviews. Και δεν ξερω πως τα παει, με το αν ελεγχει ποιους εμφανιζει στα αποτελεσματα του, να μην ειναι μαγαζια-φαντασματα ή απατεωνες. Ξερει κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, mindreader είπε

Ομως, ο μονος λογος που ουσιαστικα εμπαινα στο skroutz, δεν ηταν παντα οτι 'θα το βρω φτηνοτερα', αλλα να μην ψωνισω απο 'τυχαιο μαγαζι του internet που δεν γνωριζω'. Αρα, εγω εμπαινα κυριως για τα reviews. Οσο φτιασιδωμα και να παιρνουν οι αρνητικες κριτικες, τουλαχιστον ξερω οτι στο skroutz, δεν λισταρει απατεωνες. Ενω απο google, δεν ξερεις που θα πεσεις. Εκτος αν καποιος καθεται και ψαχνει, αν ειναι ολα αληθη, ισολογισμους, παιρνει τηλεφωνα, αλλα και παλι δεν φτανεις τα real reviews του skroutz.

Δεν ξερω το bestprice πως τα παει σε αυτο τον τομεα, τα user reviews. Και δεν ξερω πως τα παει, με το αν ελεγχει ποιους εμφανιζει στα αποτελεσματα του, να μην ειναι μαγαζια-φαντασματα ή απατεωνες. Ξερει κανεις;

Βάζεις το όνομα του φυσικού καταστήματος στο google και βλέπεις τις κριτικές που έχει και είναι σίγουρα περισσότερες του skroutz που πολλά δεν είναι φυσικά καταστήματα ή έχουν απόθεμα μόνο κατόπιν παραγγελίας. 

Ναι ήταν τρομερό το skroutz πριν χρόνια σαν ιδέα, αλλά η γνώμη μου είναι πως κατρακυλά σιγά σιγά κυρίως λόγω προμηθειών σε πελάτες και επαγγελματίες. 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...