Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

different folks different strokes

κρινοντας παντως απο το userbase του skroutz και το content που δινουν γυρω απο τα προϊόντα (videos, reviews κλπ), εκτιμώ ότι δεν το βλέπω μονο εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, somt είπε

different folks different strokes

κρινοντας παντως απο το userbase του skroutz και το content που δινουν γυρω απο τα προϊόντα (videos, reviews κλπ), εκτιμώ ότι δεν το βλέπω μονο εγω

Να πούμε και κάτι extra. Παίζει να είναι ο πρώτος που λέει καλά λόγια για τις θυρίδες. Πιθανών θα είσαι σε περιοχή χωρίς πολύ κίνηση. Όσο για την Skroutz Last mile και τις δήθεν express παραδώσεις της; Μαγαζάτωρες και πελάτες, εδώ λένε τα ... <<καλύτερα>>.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια φορά μου έχει τύχει να πετύχει γεμάτη θυρίδα και ήρθε απλά την επόμενη μέρα. με last mile δεν μου έχει τύχει κάτι

τα οποια προβλήματα με τα boxes (skroutz, boxnow) προσωπικά τα αξιολογώ εντελώς minor μπροστα στις αστειότητες με παραδόσεις από acs, elta κλπ

Επεξ/σία από somt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, somt είπε

μια φορά μου έχει τύχει να πετύχει γεμάτη θυρίδα και ήρθε απλά την επόμενη μέρα. με last mile δεν μου έχει τύχει κάτι

τα οποια προβλήματα με τα boxes (skroutz, boxnow) προσωπικά τα αξιολογώ εντελώς minor μπροστα στις αστειότητες με παραδόσεις από acs, elta κλπ

Αφήνωντας τις μεταφορικές απ' έξω και συγκρινοντας box now με skroutz lockers είναι σαν να συγκρίνουμε Lamporghini με Lamporghini τρακτέρ. Καμία σχέση το ένα με το άλλο, όταν υπάρχει πολύ κίνηση και όσον αφορά τους χρόνους παράδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν καταναλωτής αλλά και σαν μαγαζί θα σας πω ότι δεν υπάρχει Express παράδοση Skroutz.
Αυτό που υπάρχει είναι η λειτουργία του κάθε μαγαζιού η οποία κάνει τη μεταφορά Express το 2024!

Και τι εννοώ με αυτό: Αν εμένα μου γίνει μια παραγγελία και την ετοιμάσω μέσα σε 15 λεπτά, είτε η μεταφορική λέγεται Last Mile είτε ACS είτε ΕΛΤΑ Courier κτλπ και την παραλάβει την ίδια ημέρα τότε θα γίνει Express. ΠΡΟΣΟΧΗ: Αναφέρομαι στη μεταφορά της μέχρι την περιοχή του πελάτη. Μετά για την παράδοση στο σπίτι του έχει να κάνει καθαρά με το τοπικό κατάστημα της μεταφορικής.

Αν εγώ κάνω 2 ώρες να ετοιμασω μια παραγγελία και η μεταφορική όπως και να λέγεται έχει περάσει, τότε ο ίδιος ο Θεός να θέλει δεν θα παραδοθεί Express.

Το είπα και σε προηγούμενα ποστ, αν ο πελάτης μου κάνει παραγγελία και η Last Mile/ACS κτλπ που συνεργάζεται ο Skroutz έχει περάσει, τότε το δέμα πάει για την επομένη αλλά ο πελάτης ακόμα νομίζει ότι εχει παραγγείλει με Express.

Οπότε όλα τα προνόμια που δήθεν έχει ο Skroutz, στην ουσία προέρχονται από τα ίδια τα καταστήματα. Άμα το μαγαζί λέγεται JMTech (αν το λέω σωστά) δεν σε σώζει ούτε η ασφάλεια του Skroutz.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το skroutz σου γραφει σε κάθε κατάστημα αν κάνει express και σου λεει "αν παραγγείλεις στις επόμενες 2 ώρες από εμένα θα παραλάβεις αύριο" κλπ

οπότε θεωρώ ότι υπάρχει SLA με το κατάστημα για να το εμφανίσει ως express και ξέρει τι ώρα θα περάσει ο courier.

τώρα ναι, shit happens καποιες φορές, ειναι καινούργια κολπα αυτά, θεωρώ με τον καιρό θα στρώσουν περισσότερο
 

Επεξ/σία από somt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 29/07/2024 at 03:23, Dj_kourampies said:

Μου έτυχε 2 φορές σε μια βδομάδα να μου στείλουν λάθος προιόν σε αγορά μέσω σκρούτζ, και θεωρώ και στις 2 ότι ήταν σκόπιμο από τα καταστήματα μήπως και περάσει έτσι.

1η περίπτωση βρεφικό κροκς σε λάθος χρώμα, το σωστό ο χρώμα ο συγκεκριμένος το πούλαγε ακριβότερα. 2η περίπτωση τρόμπα για φουσκωτά, ήθελα αποκλειστικά AC με μεγάλη αέρα, μου έστειλε παραπλήσια σε όψη για αυτοκίνητο και DC με πολύ μικρότερη ροή αέρα. Στη δεύτερη περίπτωση εννοείται θα τη πάρει πίσω χρησιμοποιημένη, δε πειράζει.

Το σκρούτζ δέχεται την επιστροφή με τη μία, με επιστροφή χρημάτων όμως μετά τη παράδοση στο point. Ούτε κουπόνι, ούτε να μου βρει το σωστό προϊόν στη τιμή που πλήρωσα αρχικά.

Όσο λίγο ασχολούνται με εμένα άλλο τόσο ασχολούνται και με τα καταστήματα να υποθέσω και γιαυτό προσπαθούν τέτοιες ματσακωνιές, ή ήμουν απλά άτυχος;

Και σε εμένα το ίδιο, είχα αγοράσει σαμπουάν για το αμάξι 1L και μου έστειλαν τα 500mL. Λίγο ύποπτο πάντα τα λάθη να είναι υπέρ του καταστήματος. Και ως κερασάκι στην τούρτα ακύρωσε και η Skroutz το ραντεβού να το πάρει πίσω και τελικά η όλη διαδικασία κράτησε καμιά βδομάδα. Ο "παραδοσιακός" τρόπος πιο γρήγορος θα ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, teoqq είπε

Άμα το μαγαζί λέγεται JMTech (αν το λέω σωστά) δεν σε σώζει ούτε η ασφάλεια του Skroutz.

Καλό είναι να μη λέγονται ανακρίβειες. Αυτό δεν ισχύει, γιατί το Skroutz Plus παρέχει ασφάλεια αγορών και εγγύηση επιστροφής χρημάτων. Μπορείς για οποιοδήποτε λόγο θελήσεις να ακυρώσεις την παραγγελία σου πριν την παραλάβεις και θα πάρεις τα χρήματά σου πίσω! Οπότε εξαλείφεται η παγίδα  του περίμενε από μήνα σε μήνα για κάθε JMCTech & perishop.

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NiKoSmile είπε

Καλό είναι να μη λέγονται ανακρίβειες. Αυτό δεν ισχύει γιατί το Skroutz Plus παρέχει ασφάλεια αγορών και εγγύηση επιστροφής χρημάτων. Μπορείς για οποιοδήποτε λόγο θελήσεις να ακυρώσεις την παραγγελία σου πριν την παραλάβεις και θα πάρεις τα χρήματά σου πίσω!

Καμία ανακρίβεια.

Η ασφάλεια που αναφέρεις και η επιστροφή των χρημάτων υπάρχει και χωρίς Skroutz Plus. Ο πελάτης ακυρώνει όποτε θέλει την παραγγελία, είτε την έχω σκανάρει είτε την έχω στείλει και ο Skroutz του επιστρέφει τα χρήματα. Όλα αυτά τα κάνει και χωρίς το Skroutz Plus. Το κάνω ήδη εγώ σαν καταλανωτής και το κάνουν ήδη οι πελάτες μου. 

Παράδειγμα την Δευτέρα πελάτης μου που παρέλαβε προϊόν, τελικά του ήταν μικρό το μέγεθος και του είπα να κάνει από το διαχειριστικό επιστροφή λόγω υπαναχώρησης. Την ίδια ημέρα του έβγαλε mail ότι αύριο θα έρθει η Courier να πάρει το δέμα με 0 μεταφορικά. Εγώ το παρέλαβα την Τετάρτη και ο πελάτης πήρε τα χρήματα του πίσω. Καμία συνδρομή Plus δεν τον βοήθησε καθώς δεν είχε, όλα έγιναν σαν μια απλή παραγγελία !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, teoqq είπε

Καμία ανακρίβεια.

Η ασφάλεια που αναφέρεις και η επιστροφή των χρημάτων υπάρχει και χωρίς Skroutz Plus. Ο πελάτης ακυρώνει όποτε θέλει την παραγγελία, είτε την έχω σκανάρει είτε την έχω στείλει και ο Skroutz του επιστρέφει τα χρήματα. Όλα αυτά τα κάνει και χωρίς το Skroutz Plus. Το κάνω ήδη εγώ σαν καταλανωτής και το κάνουν ήδη οι πελάτες μου. 
 

Καταρχήν είμαστε στο νήμα για το skroutz Plus και αναφέρομαι στην ανακρίβεια και την παραπληροφόρηση που έδωσες παρακάτω. Για εξήγησε τώρα αυτό που είπες εδώ, έχεις δει περιπτώσεις να μη σε σώζει η ασφάλεια του skroutz Plus από καταστήματα τύπου JMCTech & perishop;

14 ώρες πριν, teoqq είπε

Άμα το μαγαζί λέγεται JMTech (αν το λέω σωστά) δεν σε σώζει ούτε η ασφάλεια του Skroutz.

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Καταρχήν είμαστε στο νήμα για το στο skroutz Plus και αναφέρομαι στην ανακρίβεια και την παραπληροφόρηση που έδωσες παρακάτω. Για εξήγησε τώρα αυτό που είπες εδώ, έχεις δει περιπτώσεις να μη σε σώζει η ασφάλεια του skroutz Plus από περιπτώσεις JMCTech & perishop;

 

Αν πάρεις μόνο την πρόταση αυτή καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις. Αν δεις όλο το κείμενο μου τότε θα καταλάβεις ότι το αναφέρω ότι αν είναι να πέσεις σε κατάστημα παρόμοιο τότε θα έχεις το ίδιο πρόβλημα είτε με Σκρουτζ είτε χωρίς. Με λίγα λόγια δεν σου δίνει ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω από μια διαδικασία που μπορεί να κάνει από μόνος του μέσω της τράπεζας του ο καταναλωτής. Αυτό λέω. Ένα νήμα ολόκληρο για τo συγκεκριμένο κατάστημα διαβάζω για ανθρώπους που κάνατε διαδικασίες μόνοι τους για να πάρουν τα λεφτά τους πίσω.

Αν δεν σου αρέσει η πρόταση που έγραψα ή παραπλανω κάποιον να την σβήσω. Αν τώρα διαβάζουμε μόνο την τελευταία πρόταση τότε με απλά ελληνικά λέω: 

Η ασφάλεια που σου παρέχει το Skroutz Plus είναι η ίδια ασφάλεια που έχεις σαν απλός χρήστης του Skroutz. Η οποία, δική μου άποψη, είναι η ίδια ασφάλεια που σου παρέχει το ίδιο κάθε κατάστημα από μόνο του και δεν σου την πουλάει με συνδρομή. 

Υγ: καμιά φορά τα μηνύματα παρεξηγούνται, δεν τα λέω αυτά με κάποιο συγκεκριμένο τόνο, μη με παρεξηγείς!

Επεξ/σία από teoqq
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, teoqq είπε

Αν πάρεις μόνο την πρόταση αυτή καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις. Αν δεις όλο το κείμενο μου τότε θα καταλάβεις ότι το αναφέρω ότι αν είναι να πέσεις σε κατάστημα παρόμοιο τότε θα έχεις το ίδιο πρόβλημα είτε με Σκρουτζ είτε χωρίς. Με λίγα λόγια δεν σου δίνει ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω από μια διαδικασία που μπορεί να κάνει από μόνος του μέσω της τράπεζας του ο καταναλωτής. Αυτό λέω. Ένα νήμα ολόκληρο για τo συγκεκριμένο κατάστημα διαβάζω για ανθρώπους που κάνατε διαδικασίες μόνοι τους για να πάρουν τα λεφτά τους πίσω.

Αν δεν σου αρέσει η πρόταση που έγραψα ή παραπλανω κάποιον να την σβήσω. Αν τώρα διαβάζουμε μόνο την τελευταία πρόταση τότε με απλά ελληνικά λέω: 

Η ασφάλεια που σου παρέχει το Skroutz Plus είναι η ίδια ασφάλεια που έχεις σαν απλός χρήστης του Skroutz. Η οποία, δική μου άποψη, είναι η ίδια ασφάλεια που σου παρέχει το ίδιο κάθε κατάστημα από μόνο του και δεν σου την πουλάει με συνδρομή. 

Υγ: καμιά φορά τα μηνύματα παρεξηγούνται, δεν τα λέω αυτά με κάποιο συγκεκριμένο τόνο, μη με παρεξηγείς!

Όχι μη σβήνεις τίποτα. Όπως είπες είναι η άποψή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να συμπαθω καθολου το skroutz - και καλα κανουν και οι καταστηματαρχες :P - καποιες καλυψεις τις ειχε γιατι ΤΙΠΟΤΑ δεν ειναι αυτοννοητο πια ..... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, teoqq είπε

Καμία ανακρίβεια.

Η ασφάλεια που αναφέρεις και η επιστροφή των χρημάτων υπάρχει και χωρίς Skroutz Plus. Ο πελάτης ακυρώνει όποτε θέλει την παραγγελία, είτε την έχω σκανάρει είτε την έχω στείλει και ο Skroutz του επιστρέφει τα χρήματα. Όλα αυτά τα κάνει και χωρίς το Skroutz Plus. Το κάνω ήδη εγώ σαν καταλανωτής και το κάνουν ήδη οι πελάτες μου. 

Παράδειγμα την Δευτέρα πελάτης μου που παρέλαβε προϊόν, τελικά του ήταν μικρό το μέγεθος και του είπα να κάνει από το διαχειριστικό επιστροφή λόγω υπαναχώρησης. Την ίδια ημέρα του έβγαλε mail ότι αύριο θα έρθει η Courier να πάρει το δέμα με 0 μεταφορικά. Εγώ το παρέλαβα την Τετάρτη και ο πελάτης πήρε τα χρήματα του πίσω. Καμία συνδρομή Plus δεν τον βοήθησε καθώς δεν είχε, όλα έγιναν σαν μια απλή παραγγελία !

Έγινε από το καλάθι του skroutz;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...